REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan nominował na nowego rektora Uniwersytetu Bogazici, jednego z niezależnych uniwersytetów w kraju, osobę związaną z partią rządzącą. W ciągu ostatniego roku powołał on 27 rektorów.

We wspólnym oświadczeniu organizacje SNP Students, Scottish Young Liberals, Scottish Young Greens i Scottish Labor Students potępiły decyzję rządu Wielkiej Brytanii o zaprzestaniu udziału w programie Erasmus+ w wyniku Brexitu.

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkurs Weave-UNISONO na międzynarodowe projekty badawcze o wyróżniającym się poziomie naukowym, dla których wnioski wspólne będą składane i oceniane w zagranicznych instytucjach partnerskich jako agencjach wiodących.

Minister Przemysław Czarnek zatwierdził listę uczelni zakwalifikowanych do realizacji II edycji projektu pn. „Narodowa Reprezentacja Akademicka” na rok 2021. Projekt umożliwia równoległe realizowanie kariery sportowej i nauki akademickiej. Do II edycji projektu zakwalifikowano 38 uczelni.

Zespół prof. Waldemara Parucha i inni eksperci wypracowali rekomendacje dla uczelni w wielu obszarach, m.in.: ewaluacji, wydawnictw i czasopism, pracowników uczelni. To wszystko jest gotowe i będzie ogłoszone w drugiej połowie stycznia - powiedział szef resortu nauki Przemysław Czarnek.

Wyjątkowe widowisko muzyczne zrealizowane wyłącznie po to, aby w miarę przyjemnie spędzić́ około godziny. Dobrą okazją będzie Optymistyczny program złożony głównie ze szlagierów od lat stanowiących kanon muzyki estradowej wykonany przez absolutną czołówkę artystów - „znanych i lubianych” - Wojciecha Malajkata, Hannę Śleszyńską, Danutę Błażejczyk, Katarzynę Dąbrowską, Marcina Januszkiewicza, Kwartet Rampa, a także aktorów kultowego spektaklu „Złe zachowanie” oraz studentów Akademii Teatralnej w Warszawie.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy nie zdążyli zapisać się na studia w październiku oraz dla osób, które po pierwszym semestrze chciałby zmienić kierunek. Nie musicie, odkładać swoich planów na jesień, w WSB w Warszawie trwa rekrutacja na studia I i II stopnia, jednolite magisterskie oraz na studia podyplomowe. Dodatkowo, zapisując teraz można skorzystać z promocji – zwalniającej z opłaty wpisowej i pozwalającej zaoszczędzić na czesnym nawet 600 złotych.

W najbliższy czwartek 14 stycznia o godzinie 17.00 na facebookowym profilu UMCS odbędzie się kolejne spotkanie z serii cieszących się niezwykłą popularnością webinarów dla kandydatów na studia pt. „Pogadajmy o studiach”.

Akademia Leona Koźmińskiego dołączyła do grona czołowych szkół biznesu na świecie, tworzących Konsorcjum EMBA - Executive MBA Consortium for Global Business Innovation. Studenci i absolwenci programu Executive MBA z Koźmińskiego mogą odbyć część programu np. w Japonii, w Dolinie Krzemowej w USA, w Brazylii czy RPA.

Weź udział w największym badaniu branży IT w Polsce. Efekt: Raport ogólny oraz raporty szczegółowe z podziałem na specjalizacje.

Prof. Marek Pawełczyk, Prorektor ds. Nauki i Rozwoju, został prezydentem International Institute of Acoustics and Vibration (IIAV) – międzynarodowego towarzystwa naukowego o 30-letniej tradycji.

Narodowy Bank Polski uruchomił program Złote Szkoły NBP, który popularyzuje zagadnienia ekonomiczne. Projekt skierowany jest do uczniów klas VII-VIII oraz szkół ponadpodstawowych i nauczycieli. Szkoły mają możliwość zdobycia prestiżowego tytułu „Złota Szkoła NBP” oraz nagród pieniężnych.

Komisja Europejska rozstrzygnęła konkurs, w którym przyznano uczelniom Karty Erasmusa (Erasmus Charter for Higher Education, ECHE) na lata 2021-2027. Wniosek Politechniki Łódzkiej złożony przez Centrum Współpracy Międzynarodowej otrzymał maksymalną ocenę 100 punktów!

O kobietach w technologiach, trudnej sztuce organizacji wielkiego międzynarodowego eventu online, technologii 5G wkraczającej w nasze życie i... szklanym suficie, w który rozbija sobie głowę wciąż wiele kobiet - dr Bianka Siwińska w  wywiadzie dla “Przeglądu”.

Polscy studenci w ramach programu Erasmus najchętniej wyjeżdżają do Hiszpanii, Włoch i Niemiec. Na bardziej odległej pozycji była Wielka Brytania. Od tego roku wymiana z tym krajem nie będzie możliwa ze względu na jego wyjście z Unii Europejskiej.

Politechnika Łódzka, wdrażając najlepsze i sprawdzone praktyki realizuje projekt „Budowanie doskonałości PŁ”. JM Rektor przyznał granty za najlepsze dobre praktyki pokazujące przykłady działań, które mogą korzystnie wpłynąć na rozwój uczelni w obszarze nauki, kształcenia i organizacji życia akademickiego.

Komisja ds. nauki KRASP apeluje do wszystkich osób ze społeczności uczelni o aktywne włączenie do rzetelnego przedstawiania korzyści osobistych i społecznych związanych z powszechnym poddaniem się szczepieniu przeciwko COVID-19.

1 stycznia 2021 r. przestały istnieć Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ich miejsce utworzono Ministerstwo Edukacji i Nauki. Na jego czele stanął minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który dotąd kierował dwoma resortami.

Zespół pracowników z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego na zlecenie Stowarzyszenia Biznes – Nauka – Samorząd „Pro Silesia” przygotował raport pt. „Obawy rodziców i nauczycieli wobec nowych form edukacji w okresie pandemii SARS-CoV-2. Studium województwa śląskiego”. Celem opublikowanego 22 grudnia dokumentu było zdiagnozowanie, co w edukacji zdalnej budzi największy lęk.

31 grudnia zakończy się kadencja obecnych władz statutowych Parlamentu Studentów RP, ustawowego reprezentanta wszystkich studentów w Polsce. Organizacją od 1 stycznia 2019 roku zarządza Dominik Leżański, student Politechniki Łódzkiej.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!