MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Zastanawiasz się nad studiami w Australii? Marzysz o tym, żeby zamieszkać w egzotycznym i ciepłym kraju? Chcesz wzbogacić swoje CV o australijskie referencje i podszkolić język angielski? Australijska agencja edukacyjna Open Conexus organizuje w Polsce cykl prezentacji na temat antypodów.

artykuł sponsorowany

Z czym kojarzy ci się kierunek turystyka i rekreacja? Z organizacją podróży – powiedzą niektórzy. Z pracą w ośrodkach sportowych – według innych. To wszystko prawda. Jednak te studia to coś więcej – świetnie się tu wpisuje coraz bardziej nabierająca na znaczeniu turystyka biznesowa.

Wydawnictwo Naukowe PWN zaprasza 24 października bm. na wyjątkowe wydarzenie – Sympozjum wykładowców akademickich.

Stawką w zawodach są indeksy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Jest zatem o co walczyć. Do uczestnictwa w rozgrywkach organizatorzy zapraszają wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczne zawody odbywać się będą pod hasłem przewodnim „Zarządzanie zmianą”. Zapisy trwają  do 31 października br.

Jesteś studentem jednej z krakowskich uczelni? Chcesz poznać ciekawych ludzi, zdobyć praktyczne doświadczenie, podróżować i rozwijać swoje pasje? Freshmen’s Survival jest właśnie dla Ciebie!

Ogólnopolski Konkurs „Nauka i praktyka w zawodzie dietetyka” jest skierowany do absolwentów studiów I stopnia, absolwentów i studentów studiów II stopnia kierunku dietetyka, technologia żywności, biotechnologia, oraz innych pokrewnych kierunków studiów.

W Żyrardowie zakończyła się szósta edycja Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk M {i} aSTO/a Gwiazd 2014. Najważniejszą częścią tegorocznej edycji były dwa artedukacyjne panele dyskusyjne oraz wręczenie nagrody artNoble 2014 w kategorii plastyka i muzyka.

Zofia Wichłacz najmłodszą utytułowaną aktorką Festiwalu Filmowego w Gdyni. Odbierając statuetkę na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni, Zofia Wichłacz została najmłodszą aktorką w historii imprezy, wyróżnioną nagrodą za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą. Młodziutka debiutantka, której występ w superprodukcji Jana Komasy zachwycił widzów i krytyków, poprawiła wyczyn dotychczasowej rekordzistki – Magdaleny Cieleckiej (uhonorowana w wieku 23 lat za rolę w filmie „Pokuszenie”) i zdobyła gdyńskie laury mając zaledwie 19 lat!

Tysiące maturzystów przygotowujących się do egzaminu w maju, a także ich nauczyciele, doradcy zawodowi, dyrektorzy szkół uczestniczyło w tegorocznej edycji Salonu Maturzystów.

Dokładnie w 110. rocznicę pierwszej inauguracji – 6 października 2014 r. – odbędzie się jubileuszowe rozpoczęcie roku akademickiego.

Na Wrocławskim Salonie Maturzystów sale wykładowe zostały wypełnione młodzieżą. Dziś królują absolwenci liceów. Z kolei jutro, absolwenci liceów i techników. Dużym zainteresowaniem cieszą się stoiska uczelni oraz innych instytucji. Na obleganym stoisku Perspektyw, można bezpłatnie (w zamian za wypełnioną Ankietę Maturzysty) otrzymać Informator dla Maturzystów 2015.

Biotechnologia to interdyscyplinarna nauka obejmująca wiedzę z biochemii, genetyki, biologii molekularnej, chemii, mikrobiologii, ekologii, biologii komórki, inżynierii genetycznej, informatyki, matematyki, fizyki i ekonomii. Należy do jednej z pięciu najważniejszych technologii XXI wieku.

Warszawa, Kraków i Łódź – właśnie te trzy miasta będą gospodarzami Tygodnia Filmów Tureckich, wydarzenia zorganizowanego w ramach obchodów 600-lecia nawiązania polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych. Dzięki Międzynarodowemu Bosforskiemu Stowarzyszeniu Kina, filmy tureckie będzie można zobaczyć od 4 do 10 października.

Już po raz siódmy Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza maturzystów z całej Polski na „Weekend z psychologią”. Odbędzie się on 18 i 19 października 2014 r.

Maturzyści z województwa śląskiego tłumnie przybyli na Salon Maturzystów.  Zarówno wykłady dotyczące matury w dotychczasowej formule dla techników, jak i te dotyczące nowej matury dla liceów cieszyły się ogromną popularnością – niezależnie od wybranego przedmiotu maturalnego.

Politechnika Opolska kolejny raz gościła maturzystów z całego województwa. OKE we Wrocławiu przygotowała prezentacje o maturze  w nowej i dotychczasowej formule.

W roku akademickim 2014/2015, którego inaugurację Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zaplanował na 2 października br., naukę rozpocznie ponad 170 nowych studentów zagranicznych z 25 krajów.

Kielecki Salon Maturzystów – wydarzenie wpisane w kalendarz edukacyjny regionu od ośmiu lat – zgromadził 23 września br. większość uczniów ostatnich klas liceów i techników z terenu województwa.

artykuł sponsorowany

Zarządzanie to bardzo szeroka dziedzina i może się w niej odnaleźć każdy, kto nie boi się być na froncie i komu wyzwania dają dodatkowy zastrzyk energii. Dróg do nauczenia się sprawnego zarządzania może być kilka: można założyć własną firmę i metodą prób i błędów wypracować sobie własny system pracy. Można uczyć się na błędach innych, czytać książki, analizować case’y i wyciągać wnioski. Można też zarządzanie studiować.

Podejmujcie odważne decyzje! - apelował do maturzystów przybyłych na Krakowski Salon Maturzystów rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. n. med. Wojciech Nowak.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt