MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Studencie, wydepcz swoją drogę do kariery, czyli 10 postanowień noworocznych, które należy wcielić w życie w 2017 roku. Nie powtarzaj za znajomymi, że rynek pracy jest trudny i ciężko na nim zaistnieć. Zamiast tego zacznij działać i wydepcz swoją drogę do kariery. Oto 10 ważnych postanowień, które ci w tym pomogą.

Cierpiąca na porażenie czterokończynowe suczka Agnes otrzymała w ubiegły czwartek opracowany specjalnie dla niej przez naukowców i studentów z Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej wózek inwalidzki. Dzięki niemu Agnes znów będzie mogła się poruszać!

Gap Year, niezwykle popularny w zachodnich krajach, jest coraz chętniej praktykowany przez polskich studentów. W 2016 roku na taki wyjazd zdecydowało się ponad 40% więcej młodych Polaków niż w roku 2015. Najczęściej wyjeżdżają osoby w wieku 19-26 lat. Kilkumiesięczna przerwa od codziennych zajęć to, poza oryginalnym sposobem na zwiedzanie kolejnych krajów, cenne doświadczenie na rynku pracy i wzbogacenie CV.  Jakie jeszcze korzyści daje Gap Year?

- Umiędzynarodowienie polskich uczelni jest jednym z kluczowych problemów dyskutowanych podczas prac prowadzonych nad nową ustawą o szkolnictwie wyższym – powiedział Jarosław Gowin, wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podczas uroczystej inauguracji Konferencji odbywającej się w Krakowie, w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. – Liczymy na to, że Konferencja wniesie znaczący wkład w treść ustawy. Relacja video.

W piątek 13 stycznia 2017 r. w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach uczniowie liceów i techników w regionie będą zmagać się z drugim etapem Olimpiady Statystycznej. Nagrodę główną - wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli - dla zwycięzcy etapu okręgowego ufundował i wręczy w tym dniu tuż po ogłoszeniu wyników europoseł prof. Jerzy Buzek. W ceremonii wręczenia nagród (ok. godz. 17:00) udział weźmie również rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.

„Kraj, który by się technicznie zaniedbał, lub co gorsza programowo od techniki odwrócił, dobrowolnie skaże się na rolę służebną wobec innych narodów...” Tadeusz Kotarbiński

Do 23 stycznia stycznia przedłużony jest termin zgłoszeń do piątej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu marketingu internetowego. Warto wziąć udział – do wygrania są bowiem studia podyplomowe w SGH oraz płatne praktyki zawodowe w wiodących na rynku interaktywnym firmach. Konkurs organizują Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Studenci kierunków artystycznych w całej Polsce mogą już przesyłać swoje zgłoszenia do konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Ta ważna dla środowiska twórczego inicjatywa odbywa się po raz szesnasty i w tym roku zakończy się galą finałową w Muzeum nad Wisłą – nowym pawilonie wystawienniczym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Jak często odczuwa się potrzebę zmiany? Ile razy noworoczne postanowienia spełzały na niczym? W jaki sposób sprawić, aby w końcu się udało? Takie pytania zadają sobie nie tylko dorośli. Dla dzieci i młodzieży pożegnanie starego i powitanie nowego roku to także wyjątkowy czas. Właśnie dla nich skierowane są działania, które rozpoczęły się 22 grudnia i będą trwały prawie do końca stycznia 2017!

Już 10 stycznia ogłoszone zostaną w Warszawie wyniki Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017 prezentującego najlepsze licea i technika w Polsce.

Na konkurs "Międzynarodowe Programy Kształcenia" ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wpłynęło 177 wniosków. Dofinansowanie, w łącznej wysokości 88 mln złotych przyznano 62 projektom z 33 uczelni (w tym 20 niepublicznych).

Już wkrótce spełnią się wyjątkowe plany naukowe trojga nastoletnich, wybitnie uzdolnionych naukowców. Aleksandra Janowska, Michał Bączyk i Maksymilian Głowacki – laureaci 1. edycji programu ADAMED SmartUP – otrzymali od Fundacji Grupy Adamed stypendium na studia wyższe i dalszy rozwój naukowy w wysokości 40 tysięcy złotych. Zwycięzcy podkreślili, że pieniądze przeznaczą na zdobywanie wiedzy oraz prowadzenie własnych badań.

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie składa się z dwóch kolegiów: Collegium Joanneum i Collegium Bobolanum. Każde z nich posiada prawo nadawania tytułu magistra i licencjata teologii. Na mocy Statutów władzą Wydziału jest Wielki Kanclerz (Arcybiskup Warszawski) i Wielki Wicekanclerz (Przełożony Generalny Towarzystwa Jezusowego, reprezentowany przez Przełożonego Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego).

Profesor Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, ogólnoświatowej konferencji Instytutów Konfucjusza w Kunmingu, stolicy prowincji Yunnan, odebrał zaszczytne wyróżnienie Confucius Institute of the Year dla Instytutu Konfucjusza w Krakowie - Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ.

150 studentów z 63 krajów wzięło udział w konferencji z kierownictwem czołowych przedsiębiorstw w Danii. Duńskim firmom zależy na ściąganiu utalentowanych młodych ludzi z całego świata. 

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że aż 33 z 50 miast posiadających najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie to polskie ośrodki. A przecież odpowiedzialność za czyste powietrze ponosi każdy z nas. Dlatego tak ważna jest edukacja i uświadamianie, jak można na co dzień przeciwdziałać temu problemowi. Taki cel ma program Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) - Weź oddech, który wprowadza do polskich szkół potrzebną wiedzę w tym zakresie, a nauczycielom daje konkretne narzędzia, jak rozmawiać o niskiej emisji.

Rozmowa z JOANNĄ MILLER, absolwentką logistyki, studentką zarządzania, najlepszą zawodniczką damskiego motocrossu w Polsce.

Megawidowisko „Niebo”, największe w Europie Silent Disco i „Słuchowisko” z udziałem aktorskich gwiazd w Hali Stulecia to tylko część wydarzeń, które zachęciły prawie 100 tysięcy mieszkańców Wrocławia do wspólnego celebrowania finału Europejskiej Stolicy Kultury. Wrocławianie tłumnie odwiedzali wystawy w galeriach i muzeach, w restauracjach dużym zainteresowaniem cieszyły się potrawy z „Wrocławskiej Książki Kucharskiej”, a uwagę przechodniów przyciągały parady i spektakle uliczne. Wrocław pokazał, że Europejska Stolica Kultury to nie tylko jednoroczny tytuł. „ESK jest w nas” - śpiewał przecież Chór Komentujących Wrocławian podczas gali Weekendu Zamknięcia Programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016!

Rektor Politechniki Opolskiej prof. Marek Tukiendorf otrzymał prestiżowe wyróżnienie Chińskiego Państwowego Biura Międzynarodowej Promocji Języka Chińskiego HANBAN "za wybitne i nieocenione zasługi dla Instytutu Konfucjusza".

Po raz trzeci PKO Bank Polski został laureatem nagrody „Bank of the Year in Poland”. To prestiżowe wyróżnienie w branży finansowej pokazuje, że działania Banku znajdują uznanie również za granicą. To jednocześnie cenna wskazówka dla młodych ludzi, którzy myślą o rozwoju kariery zawodowej w finansach.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt