MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Premierowa prezentacja wyników ostatniej edycji badań Bilans Kapitału Ludzkiego odbędzie się 28 kwietnia 2015 roku w ramach międzynarodowej konferencji, organizowanej w Pałacu Kultury i Nauki (Kinoteka) w Warszawie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Znamy już zwycięzców III edycji ogólnopolskiego konkursu „Normalizacja i ja” zorganizowanego przez Polski Komitet Normalizacyjny. Na tegoroczną edycję konkursu, którego tematem wiodącym było hasło: Dostępność dla wszystkich – czyli świat bez barier. Troska o niepełnosprawnych, jest troską o nas wszystkich! Jak normy mogą pomóc? wpłynęło 186 prac.

„Od śmieciowej mowy do śmieciowej umowy – mów i żyj na poziomie” – kampanię społeczną przeciw  wulgaryzmom pod takim hasłem rozpoczęła właśnie Politechnika Opolska. Akcja ma uwrażliwić studentów i nie tylko na to, jakim językiem się posługują.

Już po raz dwunasty studenci z całej Europy stoją przed szansą zaistnienia w świecie fotografii. To właśnie dzięki konkursowi Discover Europe 2015 fotografie młodych ludzi ukazujące ich własną, unikalną wizję Europy, zostaną poddane ocenie profesjonalistów i nagrodzone. Wybrane zostaną prace, które najlepiej ukażą różnorodność i bogactwo Starego Kontynentu. Nadsyłanie zdjęć na konkurs ruszyło 1. marca.

W marcu i kwietniu uczniowie warszawskich i wrocławskich gimnazjów uczestniczą w warsztatach kreatywnych 5. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Gimnazjaliści uczą się m.in. budować tunel aerodynamiczny, sterować dronem, drukować w trójwymiarze i miareczkować.

„Nauka może być fascynująca” – to nie jest już tylko wniosek nowoczesnej edukacji ale codzienność uniwersytetów dziecięcych. W wielu miastach Polski wykładowcy akademiccy, w trakcie spotkań prowadzonych na uczelniach wyższych dzielą się swoją wiedzą i pasją z dziećmi.  O tym, jak to robić skutecznie oraz o roli uniwersytetów dziecięcych w lokalnym środowisku, 26 marca br. w Senacie RP w trakcie II Kongresu Uniwersytetów Dziecięcych będą dyskutować organizatorzy uniwersytetów z całej Polski.

13 polskich uczelni prezentuje się wspólnie w Lizbonie na międzynarodowych targach edukacyjnych "Futuralia 2015". Jest to największa w historii prezentacja polskich uczelni w Portugalii.

Dzień Otwarty UEK!!! Już nadchodzi!!! Zapraszamy wszystkich 26.03.2015r. w godzinach 9.00 - 15.00 na Halę Widowiskowo – Sportową na Kampusie UEK.

12 maja 2015 r. dowiemy się, dokąd zmierza świat albo przynajmniej usłyszymy, jak jego przyszłość widzą polscy studenci. Tego dnia na Akademii Leona Koźmińskiego (ALK) odbędzie się studencka konferencja naukowa pt. „Dokąd zmierza świat – gospodarka, polityka i społeczeństwo przyszłości”.

O bezpieczeństwie w sieci i kształtowaniu tam wizerunku przez młode osoby, będą rozmawiać licealiści z ekspertami na konferencji „Reputacja w sieci”, która odbędzie się 13 marca o godz. 17.00 w Przestrzeni Kreatywnej przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie. Spotkanie jest realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dla uczniów szkół średnich „Zwolnieni z teorii”.

U-Multirank publikuje drugi globalny ranking uniwersytetów: podkreśla zróżnicowanie wyników osiąganych przez uniwersytety w ramach największego globalnego rankingu

BASF ogłasza konkurs dla szkół poświęcony związkom pomiędzy zrównoważonym rozwojem a naukami przyrodniczymi. W tym roku twórcy istniejącego od czterech lat portalu edukacyjnego Chemiatomy.pl postanowili pokazać młodym ludziom bardziej zabawną stronę chemii i nauk ścisłych, organizując ciekawy konkurs naukowy „Bohaterowie przyszłości”. Jego celem jest zaznajomienie uczniów gimnazjów szkół średnich z nauką oraz zwrócenie ich uwagi na rolę, jaką nauka odgrywa w codziennym życiu oraz w zapewnieniu zrównoważonego rozwoju w przyszłości.

W niedzielę 15 marca 2015 r. w godz. 10:00-14:00 w nowym budynku Uczelni - Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych UEP (ul. Towarowa 55) odbędzie  się  Dzień Kandydata czyli Drzwi Otwarte Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

2 marca 2015 roku w Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie odbyła się VI edycja konferencji „Prawo i zarządzanie w systemie oświaty”. Spotkanie otworzyła i przywitała zgromadzonych uczestników Rektor dr prof. UTH Iwona Przychocka. Moderatorem dyskusji był gen. dyw. dr inż. prof. UTH Stanisław Krysiński.

Już po raz drugi jest realizowany Projekt „Matura i co dalej, czyli jak dobrze przygotować się do egzaminu maturalnego” organizowany przez Koło Naukowe Zarządzania Zasobami Ludzkimi Experience, działające przy Katedrze Systemów Zarządzania i Innowacji Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej.  Studenci w trakcie dwóch miesięcy przeszkolą niemal 600 uczniów klas maturalnych z województwa łódzkiego.

Poszerzenie wiedzy z dziedziny IT, motywacja do realizacji marzeń oraz inspiracja do poszukiwania innowacji – oto, co czeka uczestników Inspiring Solutions. Członkowie Samorządu Studentów Szkoły Głównej Handlowej oraz CEMS Club Warsaw już po raz ósmy zapraszają do wzięcia udziału w największej w Polsce studenckiej Konferencji poświęconej zastosowaniu IT w biznesie, odbywającej się w dniach 23-27 marca 2015 nie tylko jak zawsze w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, ale również po raz pierwszy na Politechnice Warszawskiej oraz w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

 

Do 31 marca trwa rekrutacja do programu stypendialnego „Marzenie o Nauce” Fundacji EFC. Dzięki stypendiom uczniowie ostatnich klas gimnazjów mogą podjąć naukę w najlepszych liceach na terenie całego kraju. Fundacja EFC pokrywa wszelkie niezbędne koszty związane z nauką, zakwaterowaniem oraz wyżywieniem w czasie trzyletniej nauki, a także zorganizowane wyjazdy w czasie ferii letnich i zimowych.

Zastanawiasz się nad wyborem uczelni i przyszłej ścieżki kariery? Nie wiesz,  który kierunek studiów najbardziej będzie do Ciebie pasował? Przyjdź na Drzwi Otwarte UMCS i wybierz swój klucz do sukcesu!

Właśnie rozpoczęła się szósta edycja konkursu „Jestem szefową” – inicjatywy skierowanej do uczennic klas I i II szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, zainteresowanych rozwijaniem zdolności przywódczych.

Czy w centrum miasta my i inni młodzi mamy gdzie spędzać czas po szkole? Czy są w naszej okolicy miejsca, w których nikt nie spaceruje? Czy bycie rowerzystą i rowerzystką w naszej miejscowości lub wsi jest przyjemne i bezpieczne? – takie i inne pytania zadadzą sobie tegoroczni uczestnicy i uczestniczki Sejmu Dzieci i Młodzieży.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt