MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Gdański Uniwersytet Medyczny powiększył swoją ofertę edukacyjną o kolejne studia o profilu praktycznym. Od nowego roku akademickiego chętni mogą podjąć kształcenie na kierunku „Zdrowie publiczne – zarządzanie w systemie zdrowia”. Są to studia I stopnia, które realizowane będą przez Uczelnię w partnerstwie z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku oraz COPERNICUS Podmiotem Leczniczym Sp. z o.o. Umowę o współpracy podpisali 5 czerwca br. przedstawiciele stron – prof. Jacek Bigda, prorektor ds. rozwoju i organizacji kształcenia GUMed, dyrektor naczelny UCK Jakub Kraszewski oraz prezes COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. Dariusz Kostrzewa. W spotkaniu udział wzięli również: prof. Andrzej Basiński – dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu GUMed, dr Marzena Zarzeczna-Baran – kierownik Zakładu Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej GUMed, kierownik nowo powstałego kierunku studiów oraz dr Piotr Popowski i dr Michał Brzeziński z Zakładu Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej GUMed.

Osoby po licencjacie z nauk społecznych i humanistycznych mogą się już zapisywać na dwuletnie magisterskie studia specjalistyczne „prawo zatrudnienia”, uruchomione w tym roku w Akademii Leona Koźmińskiego w systemie niestacjonarnym.

12 czerwca poznamy wyniki jubileuszowego Rankingu Szkół Wyższych i Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2019. Ranking uczelni zostanie opublikowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy już po raz dwudziesty. Ta fotografia polskiego szkolnictwa wyższego ma szczególny kapitał informacyjny dla kandydatów na studia.

W siedzibie Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Techncznych NOT podsumowany został rozgrywany w roku szkolnym 2018/2019 po raz 12. Konkurs „Młody Innowator”.  

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, prof. zw. PG został 41. rektorem Politechniki Gdańskiej. Nowy rektor został wybrany w tajnym głosowaniu podczas zebrania Uczelnianego Kolegium Elektorów, które odbyło się 3 czerwca.

Przez 50 lat przemierzał Polskę i świat nie rozstając się z aparatem fotograficznym. Towarzyszył naszej codzienności, która stawała się niecodzienną; utrwalał sytuacje, które szybko przemijają, ale dzięki niemu nadal żyją; pokazywał ludzi, którzy odeszli, ale zatrzymał ich w obiektywie swojego aparatu. Ostatni kadr Jego życia ma datę 31 maja...

3 czerwca odbędzie się VIII edycja Kongresu Kół Naukowych Nauka w nowoczesnym społeczeństwie. Wydarzenie organizowane jest w ramach stulecia Uniwersytetu Poznańskiego i stanowi świetną okazję do poprowadzenia dyskursu akademickiego w zakresie edukacji wyższej w Polsce, Europie i na świecie.

Integralny i konsekwentny rozwój nauki oraz dydaktyki, powołanie odpowiedzialnych za działalność naukową organów kolegialnych jakimi są Rady Dyscyplin Naukowych, pozostawienie wydziałów jako struktur dbających o kształcenie i jego jakość, powstanie Rady Uczelni, niezależnego organu wspomagającego rozwój Uczelni – to główne założenia nowego Statutu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego uchwalonego przez Senat Uczelni w dniu 27 maja 2019 r.

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci prowadzi 37. już rekrutację stypendystów - młodych naukowców i twórców z całej Polski. Termin nadsyłania nowych wniosków mija już 31 maja. To wcześniej niż w ubiegłych latach.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) należy do najbardziej dynamicznych uczelni medycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Uczelnia od lat prowadzi innowacyjną politykę naukową.

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej nawiązała współpracę z MIT Enterprise Forum CEE, akceleratorem technologicznym przy najlepszej uczelni technologicznej na świecie -  Massachusetts Institute of Technology. Tym samym studenci programu EMBA będą mieli dostęp do najnowszej wiedzy na międzynarodowym poziomie z zakresu startupów.

21 maja 2019 r. w Warszawie odbyło się szkolenie „Rektorzy w Mediach Społecznościowych”, organizowane przez Fundację Edukacyjną PerspektywyPrzestrzeń from Facebook. Spotkanie, będące częścią programu Uczelnia w Mediach Społecznościowych, w którym uczestniczą 54 szkoły wyższe z całego kraju, adresowane było do władz uczelni: rektorów i prorektorów.

artykuł sponsorowany

Politechnika Wrocławska jest nie tylko jednym z największych centrów akademickich w kraju, lecz także liczącym się ośrodkiem badawczym, w którym prowadzone są unikatowe w skali europejskiej projekty. Część z nich realizowana jest w otwartym w kwietniu centrum badawczym GEO-3EM.

Projekt “Entuzjastki” zainicjowany jeszcze w zeszłym roku przez filozofkę Aleksandrę Hirszfeld ma na celu stworzenie katalogu współczesnych kobiet, które przywracają sens działaniom prospołecznym w Polsce.

IAB Polska i SGH po raz ósmy organizują konkurs na najlepszą pracę dyplomową z e-marketingu. W tym roku DIMAQ UNI otwarty także dla prac podyplomowych. Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska i Szkoła Główna Handlowa zapraszają do udziału w ósmej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu marketingu internetowego. W tym roku konkurs jest otwarty także dla autorów prac podyplomowych. Nagrodami w DIMAQ UNI są studia podyplomowe na SGH oraz udział w Akademii DIMAQ.

15 maja br. Senat Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wybrał pełen skład Rady Uczelni. Przewodniczącym został: prof. dr hab. inż. Aleksander Nawrat - zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Pozostali Członkowie Rady to: dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz - wiceprezes Zarządu Polskiej Rady Biznesu, dr hab. prof. UW Marcin Matczak z Wydziale Prawa i Administracji UW, prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz - kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii WUM, prof. dr hab. n. med. Bolesław Samoliński - kierownik Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii WUM oraz prof. dr hab. n. med. Roman Smolarczyk - kierownik Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej WUM. Zgodnie z przepisami, w Radzie zasiada również przewodniczący Samorządu Studentów WUM – Natalia Bierezowicz.

Nowym sekretarzem stanu w MNiSW został prof. Andrzej Stanisławek. Nowy wiceminister jest odpowiedzialny za relacje nauki i gospodarki. Na stanowisku sekretarza stanu w resorcie nauki Stanisławek zastąpił Piotra Dardzińskiego, który 1 kwietnia został powołany na prezesa Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Do końca maja każdy nauczyciel języków obcych, bez względu na język, a także poziom jego nauczania, może zgłosić się do konkursu EF Excellence Award in Language Teaching. Ma on na celu wyłonienie najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych nauczycieli językowych na całym świecie. Laureaci zostaną zaproszeni na specjalny szczyt, który odbędzie się w Nowym Jorku.

W dn. 27.04.2019 - 02.05.2019 na Uniwersytecie w Tartu ( Estonia ) odbyła się Jubileuszowa XXV Bałtycka Olimpiada Informatyczna ( BOI'2019 ). Do Olimpiady zostało zakwalifikowanych 64 wybitnych informatyków z 10 krajów z północnej części Europy (Dania, Estonia, Finlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska i Szwecja ). Znakomicie w Olimpiadzie zaprezentowali się dwaj uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni z klas matematyczno-informatycznych. Arkadiusz Czarkowski i Kacper Harasimowicz z gdyńskiej Trójki zdobyli Srebrne Medale Olimpijskie. Nauczycielem informatyki obu wybitnych uczniów jest Ryszard Szubartowski.

Warszawski Uniwersytet Medyczny ogłosił Ranking 100. Liderów naukowych WUM z najwyższym dorobkiem publikacyjnym w latach 2016-2018.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.