MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już 14 marca br. na Wydziale Chemii UMCS odbędzie się I etap eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego.  Zmotywowani sukcesem ubiegłorocznej edycji członkowie Koła Naukowego „Alkahest”, zdecydowali się kontynuować inicjatywę, równocześnie rozszerzając zasięg konkursu na ogólnopolski, a jego tematykę - na inne dziedziny chemii. Od 2015 roku konkurs jest więc kontynuowany pod nazwą „Ogólnopolski Turniej All-chemiczny”, a bieżąca edycja będzie obejmowała tematykę zastosowania chemii w kryminalistyce.

Do you speak English? Coraz rzadziej słyszymy takie pytanie. Z tej prostej przyczyny, że po angielsku mówi dziś praktycznie cały świat. Współczesne realia zawodowe i nie tylko, stawiają znajomość angielskiego wśród najważniejszych umiejętności. How well do you speak English? albo Do you speak English fluently? To pytania zdecydowanie bardziej aktualne i na miejscu. Tym samym bardzo ważnym elementem procesu edukacji jest nauka języka angielskiego. Warto przy tym pamiętać, że na naukę nigdy nie jest za późno.

Niezwykle miło nam poinformować, że dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, red. naczelna "Perspektywy" została laureatką VI edycji konkursu "Bizneswoman Roku" w kategorii "Działalność na rzecz kobiet". Konkurs przygotowywany jest przez "Sukces pisany szminką", "Forbes" i "PriceWaterCoopers" .

Jabłko z logo uczelni przyrodniczej, kampania prasowa oparta na autorytecie znanych wykładowców, brawurowy fanpage uczelniany, wzorcowa promocja międzynarodowa, przyjazny dla użytkowników serwis rekrutacyjny, „uśmiechnięte” hasła promujące kierunki studiów - oto zdobywcy statuetek Genius Universitatis 2015, konkursu na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną uczelni w roku akademickim 2014/15. Konkurs zorganizowała Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Z wielki trudem pomieścili się w Sali Mikołajskiej wszyscy zainteresowani udziałem w sobotnich warsztatach dla maturzystów. Uczestnicy siedzieli na podłodze i scenie i z uwagą słuchali Dariusza Kulmy, który znakomicie potrafi rozładować przedmaturalny stres dobrymi i - co najważniejsze! - realnymi nawet dwa miesiące przed egzaminem - radami.

Agresja, cyberprzemoc, narkotyki, brak ruchu i zła dieta to współczesne zagrożenia, które dotykają uczniów. Jak sobie z nimi radzić? „Ważne lekcje” to nowoczesny projekt edukacyjno-informacyjny skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców, gdzie znajdą oni wskazówki, jak poradzić sobie z tymi problemami.

Mobilny monitoring trudnodostępnych miejsc, bioaktywne opatrunki hydrożelowe przyspieszające gojenie, kombinezony monitorujące puls i tętno, interaktywne okulary, wojskowe kamuflaże, inteligentne lusterka dostosowujące się do pozycji kierującego, a także ciężkie maszyny do pracy w terenach bagnistych i nowatorskie technologie w produkcji biopaliw - w sumie ponad 130 eksponatów, wśród których bardzo wiele już niedługo może przyczyniać się na co dzień do poprawy zdrowia i ratowania życia - wszystkie te wynalazki można było obejrzeć, dotknąć i porozmawiać z ich twórcami na tegorocznej XXII Giełdzie Wynalazków w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W jakim kierunku warto się kształcić, aby zdobyć zatrudnienie w branży IT, grywalizacja – jak ją wykorzystać w nowej pracy, stanowisko project managera od kuchni, praca w lotnictwie – co trzeba wiedzieć, aby ją zdobyć? 3 marca 2015 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie odbędą się targi pracy JobSpot. W programie warsztaty, wykłady, networking, indywidualne rozmowy z rekruterami. Wstęp wolny. Zapisy.

Urząd Patentowy RP po raz kolejny podejmuje temat roli wzornictwa w innowacyjnej gospodarce, organizując po raz ósmy międzynarodową konferencję z cyklu Innowacyjność i kreatywność w gospodarce.  Konferencja odbędzie się w dniach 26 – 27 marca br. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Ponad 200 wystawców z Polski i ze świata  Uczelnie, szkoły policealne, licea i technika
 Spotkania z ekspertami OKE i prezentacje uczelni  Finał konkursu "Genius Universitatis" na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną uczelni  Warsztaty dla maturzystów

Trzykrotnie więcej młodzieży niż przed rokiem oblegało polskie stoisko narodowe na targach edukacyjnych w stolicy Białorusi!

Sprawdź jaki jest Twój „Confidence Code”? W ramach inicjatywy PwC "Sukces w sukience"
Jesteś studentką i planujesz swoją karierę? Zastanawiasz się czy sukces w sukience jest możliwy? W jaki sposób go osiągnąć? Pewność siebie, odważne decyzje, otwartość na ludzi – jakie cechy powinna mieć prawdziwa liderka?

Już 27 lutego podczas inauguracji XXIII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego "Perspektywy 2015", poznamy w Warszawie zwycięzców czwartej edycji konkursu na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną uczelni Genius Universitatis 2015.

Szukasz pomocy w wyborze odpowiedniej ścieżki kariery? A może chcesz dowiedzieć się, jak zrealizować wymarzony scenariusz zawodowy? Na wszystkie pytania na temat rynku pracy i możliwości rozwoju swojej kariery znajdziesz odpowiedź już 4 marca podczas ogólnopolskiego programu edukacyjno-biznesowego Drogowskazy Kariery!

Uczysz się od czterech lat angielskiego, a nadal speszony nie potrafisz odpowiedzieć, jak dotrzeć na Dworzec Centralny? Napisanie listu w obcym języku zajmuje ci cały dzień? Gdy musisz zareagować spontanicznie - mieszają ci się wszystkie czasy i końcówki? You’re doing it wrong!

4 marca 2015r. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza na Drzwi Otwarte. Tego dnia Uczelnia zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną oraz bazę dydaktyczno-szkoleniową.

Forum Młodej Logistyki to możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami wiodących firm branży logistycznej a studentami i absolwentami.

Przyjdź na największe studenckie Targi Pracy Transportu i Logistyki, porozmawiaj ze swoim potencjalnym pracodawcą i zostaw swoje CV! Dowiedz się, jak podbić serce rekrutera i jak skutecznie komunikować się ze swoim szefem.

Już 23 lutego rusza kolejna edycja warsztatów językowych AIESEC Native School! Kursy skierowane  głównie do licealistów oraz studentów prowadzone będą przez native speakerów.  Studenci z Francji, Kanady, Hiszpanii i Włoch  przyjeżdżają do Warszawy, aby przez 9 tygodni uczyć rówieśników  języka w luźniej atmosferze oraz dzielić się kulturą swojego kraju, w trakcie innowacyjnych zajęć takich jak lekcja w parku, kawiarni czy  wspólne wyjścia na imprezę.

Latem 2015 r. wybrani studenci i doktoranci z różnych uczelni i kierunków już po raz jedenasty stworzą interdyscyplinarny zespół poświęcony rozwikłaniu naukowych problemów postawionych przez dynamiczny świat biznesu.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt