MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już 23 lutego rusza kolejna edycja warsztatów językowych AIESEC Native School! Kursy skierowane  głównie do licealistów oraz studentów prowadzone będą przez native speakerów.  Studenci z Francji, Kanady, Hiszpanii i Włoch  przyjeżdżają do Warszawy, aby przez 9 tygodni uczyć rówieśników  języka w luźniej atmosferze oraz dzielić się kulturą swojego kraju, w trakcie innowacyjnych zajęć takich jak lekcja w parku, kawiarni czy  wspólne wyjścia na imprezę.

Latem 2015 r. wybrani studenci i doktoranci z różnych uczelni i kierunków już po raz jedenasty stworzą interdyscyplinarny zespół poświęcony rozwikłaniu naukowych problemów postawionych przez dynamiczny świat biznesu.

Instytut Filologii Polskiej UMCS zaprasza wszystkich maturzystów do udziału w bezpłatnym cyklu zajęć przygotowujących do pisemnej i ustnej matury z języka polskiego. Zajęcia rozpoczynają się 27 lutego br. i potrwają do 25 kwietnia br.

„Władca Piasków” to debiutancka powieść młodej pisarki Elizy Drogosz, uczennicy III Społecznego Liceum STO im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Już w pierwszym tygodniu sprzedaży książka odniosła sukces.

09.02.2015 r, zakończył się pierwszy etap Olimpiady Logistycznej i Olimpiady Budowlanej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Założenie własnego biznesu w Polsce jeszcze nigdy nie było tak łatwe jak obecnie. Dobre warunki rozwoju dla młodych firm nie zawsze są jednak gwarancją sukcesu. Wielu błędów, jakie popełniają młodzi ludzie można uniknąć, korzystając z doświadczeń biznesowych praktyków.

Myślisz o studiach społecznych, prawie lub stosunkach międzynarodowych? Chcesz przygotować się do matury z WOS-u lub ugruntować swoją wiedzę z tego przedmiotu? Uczelnia Łazarskiego zaprasza na Akademię Europejską Dariusza Rosatiego - bezpłatny kurs dla maturzystów przygotowujący do egzaminu dojrzałości z wiedzy o społeczeństwie. Uroczysta inauguracja oraz pierwsze zajęcia odbędą się już 21 lutego 2015 r.

Delfinoterapia pomaga w przypadku wielu problemów i schorzeń. Możecie przyczynić się do powstania ośrodka rehabilitacyjnego, gdzie delfiny będą „na etacie”, kupując książki z dziedziny psychologii. Zachęcamy do innych form wsparcia tego projektu, bo jest fantastyczny!

Polski Komitet Normalizacyjny już po raz czwarty organizuje Ogólnopolską Konferencję „Normalizacja w szkole” skierowaną do środowiska oświatowego. Tegoroczna edycja organizowana jest wspólnie z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Konferencja odbędzie się 11 marca br. w Łodzi, w siedzibie ŁCDNiKP. W tym roku tematem przewodnim spotkania będzie hasło „Normy wyrównują szanse”.

Telewizja Polska, Narodowy Bank Polski oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zapraszają na kolejny Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej. Konkurs odbędzie się 16 lutego 2015 roku równolegle w dwóch miejscach: w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przy ul. Bogucickiej 5 oraz w warszawskim studiu telewizyjnym. W Warszawie Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej rozwiązywać będą znani aktorzy, sportowcy, politycy i dziennikarze, w Katowicach może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat.

Polemika prof. Wiesława Banysia z minister Leną Kolarską-Bobińską

Z zadumą i smutkiem przeczytałem wywiad z Panią Minister Leną Kolarską-Bobińską pod jakże frapującym tytułem: „Uniwersytet psuje się od rektora”. Zabrakło mi w tym tytule jeszcze tylko wykrzyknika! - pisze Przewodniczący KRASP.

Maturzysto! Jeśli chcesz studiować na wymarzonej uczelni wyższej w Polsce, a nie stać Cię na to, zgłoś się do ogólnopolskiego programu stypendialnego Indeks Start2Star!

Dzień Kobiet, niedziela, 8 marca 2015 o godz. 11.00, spod Podchorążówki w Łazienkach Królewskich ruszy Mentoring Walk – wspólny spacer kobiet liderek i kobiet, które do roli tej aspirują. Globalna inicjatywa Vital Voices Global Partnership już po raz czwarty będzie zrealizowana także w Polsce.

Ponad 100 indeksów najstarszej polskiej uczelni czeka na laureatów XIX Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim.

Maturzysto! Jeśli chcesz studiować na wymarzonej uczelni wyższej w Polsce, a nie stać Cię na to, zgłoś się do ogólnopolskiego programu stypendialnego Indeks Start2Star!

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni trwa druga już edycja CODE 2.0 – pierwszego w Polsce programu kształcenia kadr dla branży ICT. W trakcie kursu szkoleni od podstaw uczestnicy przygotowywani są do pracy w roli programistów zgodnie z realnym zapotrzebowaniem pracodawców. Natomiast zaangażowani w projekt pracodawcy mają możliwość pozyskania nowych pracowników bez ponoszenia żadnych kosztów.

Czas na II edycję konkursu Fundacji Myśli Ekologicznej – „Projekt: Zielony Staż”! W tym roku jest on organizowany pod honorowymi patronatami Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy. Sponsorem Głównym tegorocznej edycji jest EDF Polska S.A.

Poznaliśmy listę uczniów, którzy zakwalifikowali się do III Etapu organizowanej przez WSPiA Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Jest to 30 osób z całej Polski, które najlepiej poradziły sobie z testem składającym się z 50 pytań jednokrotnego wyboru oraz 6 pytań problemowych. 18 marca podczas II Etapu Olimpiady powalczą o nagrodę główną, którą jest m.in. indeks WSPiA.

Odkrycie Rynku 2015 to ogólnopolski konkurs, organizowany przez najprężniej działającą organizację studencką w Polsce – Niezależne Zrzeszenie Studentów. Celem jest wyróżnienie najlepszych studenckich start-upów ostatnich lat. Zwycięzcy konkursu mają szansę na zwiększenie rozpoznawalności marki w ramach współpracy z ogólnopolskimi patronami medialnymi oraz zdobycie finansowania aż do 500 000 zł! Zapisy trwają do 22 lutego.

W dniach 23-27 lutego w budynku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Targów Firm FMCG. Jest to projekt stanowiący niepowtarzalną okazję dla studentów, studiów zarówno licencjackich, jak i magisterskich do zapoznania się z ofertami pracy prezentowanymi przez firmy z branży FMCG.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt