MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Andrea Bocelli – popularny włoski tenor, od lat uznawany za jednego z najpopularniejszych artystów w historii muzyki wystąpi z koncertem w Szczecinie. Będzie główną gwiazdą imprez towarzyszących finałowi The Tall Ships Races 2017. Koncert odbędzie się 5 sierpnia na dużej scenie u podnóża Wałów Chrobrego. To będzie niezwykłe wydarzenie.

Grupa Uczelni Vistula wprowadza w tym roku akademickim profesjonalny, nowatorski Program Rozwoju Kompetencji. Jej studenci poznają swoje najmocniejsze strony, będą je rozwijali aż do zdobycia dyplomu i zostaną wprowadzeni na właściwą ścieżkę kariery zawodowej. Program został opracowany przez wybitnych ekspertów świata HR i najlepszych polskich specjalistów od zarządzania kompetencjami.

W dniach 20-21 listopada w krakowskim Centrum Kongresowym ICE odbędzie się 5. już edycja Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy, największej konferencji poświęconej świadczeniu usług transgranicznych w Unii Europejskiej. Gościem tegorocznej edycji, której współorganizatorem jest Ministerstwo Rozwoju, będzie wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak co roku organizatorzy zaprosili także Marianne Thyssen, europejską komisarz odpowiedzialną za projekt zmian w dyrektywie o delegowaniu pracowników.

SHE for IT to niezwykła kampania społeczna, w ramach której 50 utalentowanych studentek informatyki od lipca do września przekaże swoją wiedzę na temat nowych technologii uczniom szkół podstawowych w małych miejscowościach. Jej celem jest zwiększenie zainteresowania obszarem nauk technicznych i ścisłych wśród dzieci, ale także promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych. Dzięki kampanii przez 5 dni dzieciaki w całej Polsce poznają podstawy kodowania, dowiedzą się, do czego służą drukarki 3D i będą uczyć się budowania oraz programowania robotów.

W nadchodzącym roku akademickim do USA wyjadą polscy stypendyści w następujących kategoriach:

Fulbright Senior Award - 19 osób, Fulbright Scholar in Residence Award - 1 osoba, Fulbright Slavic Award - 2 osoby, Fulbright Junior Advanced Research Award - 9 osób, Fulbright Graduate Student Award - 2 osoby. 8 studentów otrzymało finansowanie na kolejny rok akademicki.

Stypendyści będą realizować swoje badania lub studiować w najlepszych ośrodkach akademickich w USA, takich jak m.in. Uniwersytet Harvarda czy Stanford.

Program stworzony we współpracy z czterema uczelniami z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, zagraniczni wykładowcy, zajęcia w małych, międzynarodowych grupach - w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji powstała pierwsza w Polsce międzynarodowa Turystyka i Rekreacja. Na prowadzone po angielsku dzienne studia magisterskie zostanie przyjętych tylko czterdzieści osób, w tym dziesięciu Polaków.

Fot. Fotolia

1 października zacznie działać Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, która ma m.in. wspierać umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego i ułatwić powrót z zagranicy do kraju młodym polskim naukowcom . Ustawę powołującą tę rządową agencję podpisał w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Apelujemy do Pana Prezydenta o niepodpisywanie przyjętych przez Sejm ustaw ze względu na ich niezgodność z Konstytucją oraz niedopuszczalny tryb ich procedowania i podjęcie wraz ze wszystkimi środowiskami stosownych rozmów dotyczących reformy sądownictwa w naszym kraju - czytamy w apelu Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich do Prezydenta RP w związku z aktualną sytuacją polityczną w kraju.


Fot. Urząd Miasta Lublin

Urban Highline Festival 2017 to już 9. edycja największej i najstarszej tego typu imprezy na świecie, w której udział weźmie 305 zawodników z 36 krajów. Lublin co roku przyciąga swoją magiczną atmosferą, liczną widownią oraz światowej sławy artystami, a w roku jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin festiwal potrwa o 2 dni dłużej – od 25 do 30 lipca. Oprócz pokazów organizatorzy przygotowali prelekcje oraz warsztaty.

W Collegium Civitas trwa rekrutacja na studia dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Kandydaci mogą wybierać spośród 3 specjalności prowadzonych w języku angielskim: Central and Eastern European Studies (studia 1 stopnia w obszarze stosunków międzynarodowych), User Experience Design (studia 1 stopnia w dziedzinie zarządzania) oraz Criminal Justice (studia 2 stopnia w dziedzinie socjologii). „Pomysł na studia powstał w oparciu o analizy obecnych programów proponowanych przez światowe uniwersytety, a także rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów z wybranych dziedzin. Zaletą oferty Collegium Civitas jest międzynarodowy charakter kształcenia – studenci korzystają z webinariów czy indywidulanych konsultacji zagranicznych wykładowców, a także konkurencyjne czesne, nawet do 30% tańsze w porównaniu ze studiami w standardowej ofercie” – mówi dr Małgorzata Baran, ekspert ds. zarządzania strategicznego w Collegium Civitas.

Co roku rynek pracy zasilany jest przez setki absolwentów uczelni wyższych. Jak się na nim odnajdują, jakie kompetencje i cechy pracownika są według nich kluczowe? Czy ich oczekiwania i umiejętności są zbieżne z wymaganiami i potrzebami przyszłych pracodawców – na te wszystkie pytania odpowiada raport  Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy i Fundacji THINK! „Student a pracodawca”.

Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie jest marzeniem wielu tegorocznych maturzystów, choć nie tylko... Od niedawna nie obowiązuje limit wiekowy. Chętnych na aktorstwo dramatyczne, jak co roku, nie brakuje. Co zrobić, żeby przebrnąć przez egzaminy wstępne i dołączyć do elitarnej grupy szczęśliwców-studentów? I jak wyglądają przesłuchania?

Rozmowa z prof. dr. hab. inż. Tadeuszem Słomką, przewodniczącym Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i rektorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Od października 2017 r. na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego rusza nowy kierunek studiów podyplomowych – Komunikacja korporacyjna. Studia adresowane są do osób związanych zawodowo z tą dziedziną oraz tych, którzy chcą poznać i wprowadzać w pracy nowoczesne, zintegrowane formy budowania relacji między organizacją a jej grupami interesariuszy. Zajęcia poprowadzi kadra naukowa Uniwersytetu Warszawskiego oraz najlepsi praktycy z rynku.

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza zainteresowanych maturzystów na kurs z matematyki, przygotowujący do poprawkowego egzaminu maturalnego.

Dyplomowany matematyk, informatyk lub inżynier automatyki i robotyki - czy tak wygląda profil współczesnego programisty? Zdecydowanie nie. Skoro nie wykształcenie techniczne, to jakie cechy wystarczą, aby dołączyć do jednej z najlepiej rozwijających się branż na świecie?

Podsumowanie wyników tegorocznego Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017, a przede wszystkim – dyskusja na temat nowych kryteriów, to najważniejsze tematy dorocznego, siódmego już Seminarium Rankingowego, które odbyło się 11 lipca w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Wzięli w nim udział przedstawiciele kilkudziesięciu uczelni z całej Polski.

3 i 4 lipca 2017 odbyła się w Warszawie konferencja pt. „Matematyka dla nowoczesnej gospodarki”, poświęcona praktycznym zastosowaniom matematyki. Wydarzenie miało miejsce w Ambasadzie Brytyjskiej oraz Instytucie Matematycznym PAN.

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny – to nazwa nowego kierunku studiów utworzonego przez Gdański Uniwersytet Medyczny we współpracy z Zakładami Farmaceutycznymi Polpharma SA. Te unikalne w skali kraju studia oparte o tzw. profil praktyczny i kształcenie dualne, łączą edukację teoretyczną z praktyką przemysłową. Uczelnia podpisała list intencyjny i umowy z Polpharmą. Zapisy na rok akademicki 2017/18 już trwają.

Polscy naukowcy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odkryli nowe właściwości oleaceiny - naturalnej substancji, która służy leczeniu i zapobieganiu chorobom powstającym w wyniku tworzenia się płytki miażdżycowej, takim jak zawał serca czy niedokrwienny udar mózgu. Badacze otrzymali 20 czerwca br. amerykański patent na wykorzystanie tej substancji, a wyniki ich badań zostały opublikowane w międzynarodowym czasopiśmie „Phytomedicine”.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt