MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Zmiany na maturze? Problemy z opanowaniem całości materiału i organizacją nauki? Stres związany z najważniejszym egzaminem w życiu? Mamy rozwiązanie – jedyne sprawdzone publikacje maturalne na rynku, czyli Vademecum oraz Testy i arkusze maturalne Wydawnictwa Operon.

Wydawnictwo Perspektywy Press rozda we wrześniu maturzystom ponad 40.000 egzemplarzy „Informatora dla Maturzystów 2015”. Otrzymają go nieodpłatnie uczestnicy Salonu Maturzystów organizowanego w 15 ośrodkach akademickich.

Tegoroczna kampania Salonu Maturzystów rozpocznie się 4 września na Uniwersytecie Gdańskim. To dobra wiadomość dla pomorskich maturzystów, którzy będą mieli więcej czasu na zaplanowanie maturalnego roku.

72 gimnazjalistów oraz 73 licealistów Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej rozpoczęło 1 września w auli gmachu głównego pierwszy w historii uczelni rok szkolny 2014/2015.

Ponad cztery miliony siedemset tysięcy uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny. Zajęcia potrwają do 26 czerwca 2015 r.

Właśnie wystartowała rejestracja na Microsoft Expert Summit 2014. To bezpłatna ogólnopolska konferencja dla profesjonalistów branży informatycznej, która obędzie się 13 listopada 2014 roku przy ul. Dobrzańskiego 1 i 3 w Lublinie.

artykuł sponsorowany

Backup danych, tworzenie partycji, stawianie systemu, formatowanie, defragmentacja dysku twardego nie są ci straszne? Dobra wiadomość: jesteś idealnym kandydatem na studia informatyczne.


foto: MNiSW

100 studentów ze wschodu Ukrainy już od września br., a 450 w roku 2015, będzie mogło studiować na polskich uczelniach dzięki stypendium polskiego rządu.

Prezentacje ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych na temat matury, zmiany w egzaminie dojrzałości w 2015 r., stoiska uczelni z całego kraju, konsultacje psychologów i doradców zawodowych – to najważniejsze elementy tegorocznego Salonu Maturzystów 2014.

Po czterdziestu latach od premiery dokonano cyfrowej rekonstrukcji filmu Jerzego Hoffmana Potop. „Potop Redivivus” to projekt Filmoteki Narodowej, który powstał z potrzeby zaprezentowania współczesnej widowni Potopu na dużym i małym ekranie w doskonałej jakości i nowej, atrakcyjnej formie.

Czy świat zmontowany jest wiarygodny – to hasło przewodnie Festiwalu Filmowego Hommage,a Kieślowski, który odbędzie się w Sokołowsku w dniach 5-7 września br.

Samiczki: Wanilka i Tymotka to 2 pierwsze alpaki, które przyszły na świat w hodowli prowadzonej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.  Egzotyczne maluchy są efektem przemyślanych krzyżówek, mają wysokiej jakości delikatne runo o pięknej barwie. W polskim klimacie rozwijają się wzorowo.  

Wyjątkowa okazja dla kreatywnych nauczycieli i studentów, żeby spróbować swoich sił w obszarze nowoczesnej edukacji.

Kongres Edukacja i Rozwój – wyjątkowe spotkanie dla wszystkich zaangażowanych w rozwój oświaty 22-23.10.2014, Warszawa, Hotel Gromada Okęcie.

Drugi tydzień września będzie największym świętem organizacji pozarządowych w naszym kraju. W dwudniowym Forum poświęconym aktywności społecznej udział weźmie ponad 1 tys. osób reprezentujących inicjatywy obywatelskie i zaangażowanych w działalność społeczną. Wydarzenia Tygodnia Obywatelskiego i Pikniku Inicjatyw Obywatelskich zgromadzą w Warszawie kilkadziesiąt tysięcy osób.

Elektronika to szczególnie szeroki zakres zagadnień przekazywanych studentom, co owocuje uniwersalnym wykształceniem, dającym perspektywy różnorodności pracy zawodowej w nowoczesnych i rozwojowych dziedzinach gospodarki. Kadra kierunku elektronika to w większości prawie zawsze ludzie młodzi, otwarci, elastycznie traktujący proces kształcenia, potrafiący w przystępny sposób przekazać swoją wiedzę studentowi.

Jak mówią – IGNORANTIA IURIS NOCET – nieznajomość prawa szkodzi. Prawo to porządek – określa relacje w świecie, nakreśla hierarchię wartości, reguluje zasady życia społecznego. Uczy samodzielności i gotowości do kierowania własnym życiem, a zarazem wskazuje – jak żyć.

Trzy srebrne i dwa brązowe… oto dorobek medalowy reprezentacji naszych uczniów na Międzynarodową Olimpiadę z Astronomii i Astrofizyki.

Międzynarodowa Olimpiada z Astronomii i Astrofizyki (International Olimpiad on Astronomy and Astrophysics – IOAA)  to elitarne zawody dla uczniów szkół średnich, interesujących się astronomią, astrofizyką i badaniami kosmicznymi, to miejsce odkrywania talentów, od których będzie w przyszłości zależeć postęp nauki  i techniki. Zawody polegają na rozwiązywaniu szeregu zadań teoretycznych oraz przeprowadzeniu i analizie wyników obserwacji astronomicznych.

W tym roku zawody 8 Międzynarodowej Olimpiady z Astronomii i Astrofizyki rozgrywane były w mieście Suczawa w Rumunii. Nasza ekipa składała się z ośmiu uczniów z terenu całego kraju. Prawo do reprezentowania Polski wywalczyli sobie w trójstopniowych zawodach krajowej 57 Olimpiady Astronomicznej. Konkurowali oni z ponad 200 innymi zawodnikami z 38 państw świata.
 
W ubiegłych latach reprezentanci Polski zdobywali wiele złotych, srebrnych i brązowych medali. Tym razem nasza ekipa zdobyła trzy srebrne medale, dwa medale brązowe i dodatkowo jednego z  uczniów uhonorowano wyróznieniem.  To niewątpliwy sukces, lecz do pełni szczęścia zabrakło złotego medalu.

Mówi Waldemar Ogłoza z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, opiekun naszej reprezentacji:
- To niewątpliwy sukces naszych zawodników, zwłaszcza, że astronomia przestała być w naszym kraju elementem programów szkolnych. Rokrocznie nasi uczniowie potwierdzają, że są wstanie konkurować ze swymi rówieśnikami z różnych stron świata. Ich sukces to efekt ich własnej pracy oraz kilku zapalonych osób, które im pomagają.
A że nie ma złoto,? No cóż, nie zawsze się wygrywa... Silną stroną naszej drużyny są zwykle zadania obserwacyjne, w tym roku z powodu deszczu zadania obserwacyjne przeniesiono pod sztuczne niebo planetarium, a tam poszło nam nieco słabiej niż zwykle.

Nasza ekipa składała się w tym roku z zawodników 1 i 2 klasy, którzy być może będą ponownie startować w Olimpiadzie w przyszłym roku, tym razem jako weterani. W sumie nasza ośmioosobowa ekipa zdobyła 6 nagród.

Bardzo mocna była w Rumunii ekipa gospodarzy, z której zawodnicy zdobyli nagrody dla: najlepszego, najlepszego w  części teoretycznej oraz najlepszego z analizie danych. Same zawody były staranie przygotowane i przeprowadzone. Oprócz części konkursowej uczniowie mogli nieco czasu na poznanie historii, kultury i zabytków rumuńskiej Bukowiny.
Bardzo ważne jest to, że uczestnicząc w olimpiadzie nasza młodzież nawiązała znajomość z rówieśnikami, którzy dzielą tę samą pasję.  

Skład naszej reprezentacji:

 • Mateusz Bronikowski (I LO, Rybnik, klasa I)
 • Maciej Głowacki (ZSO, Krosno, klasa III) - srebro
 • Michał Grendysz (III LO, Lublin, klasa II) - brąz
 • Piotr Łubis (PLO, Łódź, klasa II)
 • Tomasz Różański (III LO, Kalisz, klasa III) - srebro
 • Piotr Staroń (V LO, Kraków, klasa III) - brąz
 • Tomasz Świerczewski  (L LO, Warszawa, klasa II) - wyróżnienie
 • Paweł Zalecki (V LO, Kraków, klasa III) - srebro

Opiekunowie:

 • Waldemar Ogłoza – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
 • Przemysław Mróz – Uniwersytet Warszawski
 • Patryk Pjanka – Uniwersytet Warszawski

dodatkowynabor 630

Oblegane kierunki, na których nie widać problemu z niżem demograficznym istnieją, to  fakt. Jednak na większości kierunków... problem widać. Świadczą o tym uruchamiane drugie i trzecie tury rekrutacji oraz przedłużanie terminu rejestracji i przyjmowania dokumentów nawet do końca września. Zebraliśmy uczelnie i kierunki, na które wciąż można się rekrutować.

olimpiadaastronomiczna 630

Międzynarodowa Olimpiada z Astronomii i Astrofizyki (International Olimpiad on Astronomy and Astrophysics – IOAA)  to elitarne zawody dla uczniów szkół średnich, interesujących się astronomią, astrofizyką i badaniami kosmicznymi. Zawody polegają na rozwiązywaniu szeregu zadań teoretycznych oraz przeprowadzeniu i anializie wyników obserwacji astronomicznych.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt