MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Równo o godzinie 9.00 w piątek 6 marca swoje podwoje dla uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych różnymi formami kształcenia otworzył warszawski Pałac Kultury i Nauki. Rozpoczął się XXXIII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2020. Tłumy pod PKiN-em mówią same za siebie – to wydarzenie potrzebne i pożyteczne!

Rusza ogólnopolski projekt i konkurs dla klas 4-8 szkół podstawowych. Prawie co trzeci polski nastolatek uważa, że jego życie byłoby puste bez smartfona. Twórcy projektu #JaTyOnOff chcą przekonać młodych ludzi, że na telefonach świat się nie kończy – zachęcają nauczycieli z całej Polski do przeprowadzenia lekcji poświęconej cyfrowej równowadze, a uczniów do udziału w konkursie fotografii mobilnej. Prace konkursowe będą przyjmowane do 30 kwietnia, a w jury zasiądzie m.in. Eric Pickersgill, autor głośnego projektu Removed. Organizatorem projektu jest Społeczne Towarzystwo Oświatowe, Sponsorem Głównym – T-Mobile Polska. Przedsięwzięciu patronują: Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz NASK. Miesięcznik Perspektywy jest patronem medialnym projektu.

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na Dzień Otwarty! Wydarzenie skierowane jest do tegorocznych maturzystów oraz absolwentów studiów I-go stopnia, którzy poszukują możliwości dalszego rozwoju edukacyjnego w postaci studiów II-go stopnia, studiów podyplomowych i MBA.

Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych. Od ponad 70 lat wspiera współpracę na rzecz rozwoju nauki, kultury oraz relacji międzyludzkich i międzyinstytucjonalnych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a ponad 160 krajami. Ze stypendium Fulbrighta skorzystało już ponad 3000 polskich studentów, badaczy i nauczycieli akademickich.

Dofinansowanie w wysokości prawie 30 mln zł otrzyma 17 projektów uczelni ze średnich miast. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza ministra nauki i szkolnictwa wyższego, ogłosiło wyniki konkursu na projekty wspierające rozwój kadr dla sektora usług dla biznesu.

Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie organizują 4 marca konferencję P.ASJE (skrót od: Porozmawiajmy o Aktywności Społecznej i Edukacji) dla przedstawicieli samorządów uczniowskich warszawskich szkół ponadpodstawowych. Celem spotkania, które odbędzie się w siedzibie ZSLiT nr 1 (ul. Wiśniowa 56), ma być wymiana doświadczeń, nawiązanie nowych wartościowych znajomości i zainspirowanie się do ciekawych działań. W ramach wydarzenia przewidziano także warsztaty dla opiekunów samorządów uczniowskich.

Po raz 26 na uroczystej Gali w Warszawskim Domu Technika NOT wręczono tytuły i wyróżnienia laureatom Plebiscytu „Złoty Inżynier Przeglądu Technicznego”, organizowanego przez redakcję tego 154-letniego czasopisma wydawanego od 1866 r. oraz Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Panuje powszechne przekonanie, że infrastruktura związana z ruchem drogowym i kolejowym wpływa negatywnie na populacje zwierząt generując śmiertelność, jak również tworząc bariery migracyjne uniemożliwiające wymianę genów pomiędzy populacjami. Równolegle istnieją prace pokazujące, że niektóre gatunki adaptują się do nowej rzeczywistości i potrafią obrócić ją na własny użytek. Przykładowo niektóre ptaki szponiaste wykorzystują ogrodzenia przy drogach jako czatownie, z których wypatrują zdobyczy, inne gatunki korzystają z piachu, w który obfituje otoczenie torów kolejowych, do zażywania kąpieli piaskowej, a jeszcze inne jako źródło gastrolitów, a więc drobnych kamyków wspomagających trawienie.

Ostatnia premiera dyplomu w tym sezonie – „Hymny”, reż. Anna Smolar!  6 marca, w sali im. J. Kreczmara, odbędzie się premiera „Hymnów” w reż. Anny Smolar, którą przygotowała wraz ze studentami IV roku kierunku aktorstwo teatru muzycznego. Będzie to ostatnia premiera w tym sezonie i mamy nadzieję, że widzowie przyjmą ją równie gorąco, jak poprzednie.

Czujnik wyprzedzania dla rowerzysty uznany za najlepszą innowację 9. edycji programu Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha. Firma Bosch wyróżniła uczniów z najlepszymi pomysłami na wynalazek, zgłoszonymi w ramach Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha. Podczas finału 9. edycji programu edukacyjnego, nagrody odebrali autorzy trzech projektów najwyżej ocenionych przez jury. Pierwsze miejsce w konkursie przyznano zespołowi „KECOG” ze Szkoły Podstawowej nr 355 im. Jana Wedla w Warszawie za czujnik wyprzedzania roweru. Urządzenie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów na drogach.

Nominate top universities in your speciality (nominuj najlepsze uczelnie w Twojej specjalności) albo „Have your say on higher education institutions(wypowiedz się na temat szkół wyższych) - mejle z takimi tytułami trafiają w tych dniach do wielu profesorów i pracodawców w Polsce i za granicą. Znajdują się w nich internetowe ankiety rozsyłane przez brytyjską firmę marketingową QS, która znana jest z publikowania międzynarodowych rankingów akademickich. Co z tymi zaproszeniami robić? Otóż najmniej rozsądnym działaniem byłoby ich zlekceważenie!

Warszawa, 13 lutego 2020 – Zastanawiasz się, jak to, czego uczysz się na studiach wpływa na świat technologii? Chcesz się rozwijać w zawodzie inżyniera, ale trudno Ci wybrać konkretną ścieżkę kariery? A może chcesz zdobyć jak najwięcej wiedzy praktycznej zanim wejdziesz na rynek pracy? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, program „Inżynierki 4.0” organizowany przez Siemens jest właśnie dla Ciebie! Do 8 marca możesz wziąć udział w rekrutacji do 3. edycji i dać sobie szansę na lepszy start zawodowy. Zgłoś swoje uczestnictwo i wygraj szkolenia, mentoring i możliwość zwiedzenia fabryki jutra!

Jakość i bezpieczeństwo żywności – to temat konkursu organizowanego przez Wyższą śzkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Jego celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu chemii żywności oraz dostarczenie uczniom rzetelnych informacji z zakresu: bezpieczeństwa żywności, znakowania produktów żywnościowych, dodatków do żywności, odpowiedzialności producentów.

Graduate Programme Day to cyklicznie odbywające się targi pracy, które w tym roku będą miały miejsce w dniach 27-28 lutego 2020 roku w budynku Szkoły Głównej Handlowej. Głównym założeniem jest promowanie programów menedżerskich, praktyk oraz staży wśród studentów i absolwentów uczelni zarówno ekonomicznych jak i technologicznych.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji! Gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny oraz możliwość wymiany doświadczeń z osobami od wielu lat zajmującymi się zagadnieniami zbliżonymi do Państwa codziennych zadań.

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki serdecznie zaprasza do udziału w IX ogólnopolskim konkursie „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dla studentów, z wyłączeniem studentów historii oraz studiujących na uczelniach wojskowych.

Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło konkurs na projekty badawcze realizowane przez zespoły z Polski, Austrii, Czech i Słowenii. Do rozdysponowania wśród polskich zespołów naukowych, które złożą wniosek do końca 2020 r., jest 20 mln zł.

Warszawa, 24 lutego, br. - Ambasada Rumunii, Polsko Rumuńska Bilateralna Izba Handlowo – Przemysłowa (PRBCC) i Rumuński Instytut Kultury organizują w dniach 4-5 marca, br. w Warszawie „Women Leadership Forum”. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Jej Królewskiej Wysokości Małgorzaty, Strażniczki Korony Rumuńskiej. Celem konferencji jest rozwój stosunków gospodarczych pomiędzy Polską i Rumunią, ze szczególnym uwzględnieniem roli kobiet w polityce, ekonomii i edukacji. Gośćmi honorowymi Forum będą: Jej Królewska Wysokość Małgorzata, Strażniczka Korony oraz Jego Królewska Wysokość Radu, książę Rumunii.

Uczniowie z całej Polski już po raz 25. wystartują w igrzyskach szkół niepublicznych w sportach zimowych. Wydarzenie, organizowane przez Samodzielne Koło Terenowe nr 67 Społecznego Towarzystwa Oświatowego (STO), odbędzie się w dniach 25-28 lutego w Zakopanem, Suchem i Kościelisku. Honorowy patronat nad zawodami objęli: Starosta Tatrzański , Burmistrz Miasta Zakopane i Wójt Gminy Poronin.

Centrum Nauki Kopernik przedłużyło do 8 marca termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs grantowy dla Konstruktorów Marzeń! Nauczycielu pracowni technicznej, opiekunie uczniów-pasjonatów majsterkowania, konstruowania, powiedz o tym podopiecznym i wspólnie wypełnijcie formularz.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt