MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Megathriller po krakowsku – ten fragment tytułu I Dyktanda Krakowskiego (z 2015 r.) dobrze oddaje charakter jednej z najtrudniejszych rywalizacji ortograficznych w Polsce. 21 marca po raz szósty w Auditorium Maximum UJ odbędzie się największy w Polsce konkurs ortograficzny – Dyktando Krakowskie. Zapisy ruszyły w poniedziałek, 24 lutego.

20 lutego 2020 (czwartek) w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się Demo Day Innowacji. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie prezentujące innowacyjne technologie stworzone przez krakowskich naukowców. DEMO DAY INNOWACJI organizują wspólnie: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Zgodnie z podpisaną na początku lutego przez prezydenta RP ustawą data 19 lutego została wybrana na nowe święto państwowe – Dzień Nauki Polskiej. Datę wyznaczono nieprzypadkowo – to rocznica urodzin najbardziej znanego polskiego uczonego, Mikołaja Kopernika. Święto ma być hołdem dla dokonań wszystkich polskich naukowców, ale też stanowić inspirację do pójścia w ślady wybitnych badaczy.

Do 3 marca można zgłaszać prace w 3. Ogólnopolskim Studenckim Konkursie Malarskim im. Wojciecha Fangora organizowanym przez Wydział Malarstwa ASP w Gdańsku. Adresatami konkursu są studenci malarstwa kształcący się na polskich uczelniach. Reprodukcje prac (trzy wykonane w dowolnej technice malarskiej) w formacie JPG należy nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W niezwykłej scenerii Dziedzińca Fahrenheita PG 18 lutego odbyła się gala Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Dyrektorów i młodzież z najlepszych pomorskich szkół przywitał na uczelni jej rektor prof. Krzysztof Wilde. W gali wzięli udział pomorscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, reprezentanci uczelni i pomorskiego biznesu.

Na oryginalny pomysł wpadł Marek Nazarko, burmistrz Michałowa w województwie podlaskim. Od września w miejscowym liceum ogólnokształcącym (będącym częścią Zespołu Szkół w Michałowie) ma powstać klasa o profilu disco polo. O planach michałowskiego włodarza szeroko rozpisały się media, a do idei odniósł się nawet minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski, który uznał, że inicjatywa jest godna pochwały.

W ramach projektu Program Badań Stosowanych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zbudowano innowacyjny statek powietrzny – motoszybowiec zasilany wodorem. Projekt został zrealizowany w konsorcjum naukowo-przemysłowym, którego liderem jest Politechnika Rzeszowska, a pozostali uczestnicy projektu to: Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Zakład Szybowcowy Jeżów.

Wystartowaliśmy z kampanią Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! 2020. 14 lutego Pełnomocnicy ds. Akcji z kilkunastu uczelni technicznych i wydziałów ścisłych uniwersytetów w całej Polsce spotkali się w Centralnym Domu Technologii, by wspólnie rozmawiać o pomysłach i inspiracjach dotyczących kampanii, jak i samego Dnia Otwartego dla Dziewczyn, a także nowego segmentu programu (dla studentek!) – Women in Tech Day współorganizowanego wraz z zaprzyjaźnionymi firmami technologicznymi.

Światowa Federacja Organizacji Inżynierskich (WFEO - World Federation of Engineering Organizations) wyszła z inicjatywą ustanowienia międzynarodowego dnia inżyniera - święta, które podkreślać będzie rolę twórców techniki i znaczenia ich pracy dla społeczeństwa.

Kilkumiesięczny projekt jest zorganizowany pod patronatem BCC przez członków Klubu Inwestora przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Nie odczuwają stresu i nie cierpią na bezsenność, bo jako jedni z nielicznych nie muszą bać się automatyzacji. W dodatku zarabiają wystarczająco dużo, by nie martwić się o finanse, a gdy chcą zmienić pracodawcę, poszukiwanie nowego zwykle zajmuje im nie więcej niż kilka tygodni. Czy są branże, w których pracownikom wiedzie się aż tak dobrze? Sprawdź wyniki najnowszego badania!

Studenckie Koło Naukowe Konsultingu już po raz XXIII zaprasza na Maraton Firm Konsultingowych, które odbędzie się w Budynku Głównym Szkoły Głównej Handlowej. Wydarzenie jest idealną okazją do zapoznania się z możliwościami kariery w konsultingu, a także poznania tajników sukcesu w procesie rekrutacji.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza ministra nauki i szkolnictwa wyższego, ogłosiło II edycję konkursu „Uczelnia dostępna”, finansowanego z Funduszy Europejskich - Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Konkurs to szansa dla kolejnych uczelni z całej Polski na dostosowanie się do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, co stanowi jeden z celów rządowego Programu „Dostępność Plus”.

Rozpoczęła się rejestracja na bezpłatne warsztaty naukowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych na Politechnice Warszawskiej, organizowane wspólnie przez Wydział Chemiczny PW oraz Fundację Adamed. Młodzież w wieku 14-19 lat może wybrać jedne z sześciu weekendowych zajęć, poruszających zróżnicowane tematy z obszaru chemii, fizyki i biologii. Uczniowie spoza Warszawy mogą liczyć na zwrot kosztów transportu oraz – w razie konieczności – noclegu.

Najlepsze licea i technika na Śląsku - wyłonione przez ranking Perspektyw w 2020 roku - zostały uhonorowane podczas gali zorganizowanej przez Politechnikę Śląską.

Uniwersytet Coventry zbliżył się o krok do otwarcia swojej wrocławskiej filii, aby tym samym stać się pierwszym zagranicznym uniwersytetem w Polsce. W tym celu podpisał właśnie ze spółką deweloperską Skanska umowę najmu powierzchni dla nowego kampusu we Wrocławiu.

XXI wiek to czas poważnych zmian kulturowych, ekonomicznych, technologicznych, społecznych oraz kształtujących obszar naszego życia. Architektura, która nas otacza, jest przestrzenią na równi materialną i niematerialną, wypełnioną treściami, emocjami, systemem wzajemnych powiązań, zależności i interakcji. VI Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz inAW 2020 skupi się na sposobie myślenia o przyszłości projektowania i projektowaniu przyszłości w myśl: IN THE FUTURE. Wydarzenie odbędzie się w Krakowie w dniach 07-31.03.2020.

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej wystartowała z drugim naborem na studia podyplomowe, które po raz pierwszy uruchomiła zaledwie kilka miesięcy temu. Energetyka Odnawialna dla biznesu cieszy się zainteresowaniem, a jej popularność świadczy m.in. o dużej skali przygotowań firm i instytucji do transformacji energetycznej w kraju i możliwościach biznesowych, które oferuje rynek energetyczny.

Program „Inwestor w Kapitał Ludzki” od 18 lat wyróżnia organizacje za realizowaną na najwyższym poziomie politykę HR. Wyróżnienie jest szczególne, ponieważ o przyznaniu nagrody w 100% decyduje siła głosu pracowników na temat pracodawcy.

Profesor dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej, został w sobotę 1 lutego uhonorowany wyróżnieniem „Zabrzańska Atena”. Przyznana już po raz ósmy Nagroda Prezydenta Miasta Zabrze to wyróżnienie, które ma honorować osoby oraz instytucje, które kierując się mądrością, doświadczeniem i profesjonalizmem, osiągają wspaniałe sukcesy.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt