REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Konferencja bez wieczornego party dla wszystkich uczestników – to nie przejdzie, nawet w dobie pandemii. Podczas Summitu zostanie odpalona zupełnie nowa forma integracji: Virtual Dance Party (8 grudnia godz. 21.00) z Dúnią Pacheco, sławną nauczycielk tańca, która pomaga kobietom osiągnąć wewnętrzną wolność i samoakceptację dzięki ruchowi.

60 warsztatów prowadzonych przez wysokiej klasy specjalistów z firm partnerskich będzie dostępnych podczas Summitu. Ich tematyka jest niezwykle szeroka, zatem każdy znajdzie dla siebie coś interesującego: od Block Chain, Neural Networks  i Backlog Refinement, przez porady jak założyć startup związany z technologią 5G po kwestie związane z work-life balance i odważnym budowaniem kariery. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, zatem warto jak najszybciej kupić swój bilet na wybrane spotkanie.

Zaprojektowaliśmy i zrobiliśmy ją dla siebie, ale zainteresowanie uczelni – po kilkunastu przeprowadzonych przez nas wydarzeniach online – jest tak duże, że włączamy PVP (Perspektywy Virtual Platform) do naszej oferty stałych usług informacyjno-edukacyjnych dla uczelni. Nie musicie już ryzykować wchodząc we współpracę z firmami, które nie mają doświadczenia ani w procesach informacyjnych, ani w edukacji. Perspektywy znakomicie wiedzą, co jest uczelniom potrzebne. Z nami Wam się uda!

Apelujemy, aby kształtowanie systemu szkolnictwa wyższego i nauki odbywało się z realnym zaangażowaniem społeczności akademickiej. Byłoby wielką szkodą dla pomyślnego rozwoju naszego kraju, gdyby taka debata została zastąpiona decyzjami arbitralnymi, motywowanymi krótkowzrocznie rozumianymi interesami politycznymi czy skrajnymi poglądami o charakterze ideologicznym – stwierdza Rada Instytutu Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha, akademickiego think-tanku w Warszawie, w skład której wchodzą profesorowie: Tomasz Borecki, Andrzej Eliasz, Marek Krawczyk, Józef Lubacz, Zbigniew Marciniak, Tomasz Szapiro i Jan Szmidt.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) rozstrzygnęła I edycję programu Profesura Gościnna NAWA. Na polskie uczelnie w ramach programu przyjedzie pięciu naukowców o światowej renomie.

"Pakiet wolnościowy", czyli nowelizacja Prawa o szkolnictwie wyższym i nauce, która ma zapewnić wolność nauki, będzie przedstawiony w grudniu. W kolejnych miesiącach rozpoczną się prace nad reformą PAN - zapowiedział w rozmowie z PAP minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego (RGNiSW) wyraziła zaniepokojenie wystąpieniem ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, dotyczącym aktualnych wyzwań szkolnictwa wyższego. Minister z zaskoczeniem odbiera "radykalny i konfrontacyjny ton przyjętego przez radę stanowiska" - poinformował PAP resort.

Z badania przeprowadzonego przez Banco Santander oraz IAUP wynika, że ponad 700 rektorów ma obawy związane ze skutkami pandemii. Badanie, w którym uczestniczyli rektorzy z 90 krajów, wskazuje na silny wpływ pandemii na sytuację finansową uczelni wyższych oraz przewiduje spadek liczby zgłoszeń kandydatów na studia. Aż 70% ankietowanych instytucji zamierza wdrożyć program kształcenia bazujący na modelu hybrydowym i podkreśla potrzebę zainwestowania dodatkowych środków.

Zróbmy coś wspaniałego i dającego siłę na koniec tego trudnego roku! – apeluje dr Bianka Siwińska, CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawczyni Summitu. Trzecia edycja konferencji, tym razem online, rozpocznie się już 8 grudnia.

Program Wirtualny Instytut Badawczy (WIB), którego Podmiotem Zarządzającym jest Łukasiewicz – PORT z Wrocławia, ogłosił pierwszy otwarty konkurs na zespoły badawcze z obszaru biotechnologia medyczna – onkologia. Nabór wniosków rusza 1 marca 2021. Wkrótce zostanie także ogłoszona rekrutacja do grona ekspertów, którzy będą oceniać projekty.

Profesor Alexander Steinbüchel, światowej klasy mikrobiolog, obejmie pierwszego grudnia obowiązki dyrektora Międzynarodowego Centrum Badania Innowacyjnych Biomateriałów (ICRI-BioM). Jest to osadzona w strukturze Politechniki Łódzkiej, jedyna w naszym mieście Międzynarodowa Agenda Badawcza.

Prof. Jerzy Bralczyk – wybitny językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki – wygłosi w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania wykład pt. „Prawda w języku”. Spotkanie odbędzie się w ramach V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” i będzie częścią obchodów jubileuszu 25-lecia WSIiZ.

Mateusz Grochowski, student Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, od 1 stycznia zostanie nowym przewodniczącym Parlamentu Studentów RP. Grochowski reprezentował dotąd studentów w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nikodem jest aktywistą społecznym, autorem wielu projektów realizowanych w ramach warszawskiego budżetu obywatelskiego, Nikola i Wiktoria to siostry uprawiające karate, medalistki Mistrzostw Polski; Karolina jest dyrygentką chóru i pianistką, a  dr n.med. Paweł Salwa, twórca Polskiego Centrum Urologii Robotycznej, to jeden z czołowych operatorów robota da Vinci w Europie. Co ich łączy? Są laureatami stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Warto brać z nich przykład!

Ponad stu nastolatków zgłosiło chęć uczestnictwa w pierwszej edycji Młodzieżowej Politechniki Opolskiej. Jak powiedziała Anna Kułynycz z biura prasowego uczelni, ze względu na epidemię uczelnia przedłuży rekrutację dla "spóźnialskich".

KRASP postuluje, aby ewaluacja działalności naukowej ustalona tzw. tarczą covidową na rok 2022, za okres 2017-2021, nie była przesuwana o kolejny rok. Przesunięcie takie może skutkować negatywnymi konsekwencjami, ponieważ kategoria naukowa dyscypliny ma wpływ m.in. na uprawnienia do nadawania stopni naukowych, prowadzenia szkół doktorskich, zgłaszanie kandydatów do niektórych gremiów (RDN, KEN), możliwość przeprowadzania postępowań nostryfikacyjnych, pozwolenie na tworzenie kierunków studiów czy prawidłowy przebieg konkursu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza.

Jednym z głównych celów Kolegium Rektorów Miasta Poznania jest integracja poznańskiego środowiska naukowego i zacieśnienie współpracy w rozwiązywaniu wspólnych problemów, takich jak działalność naukowa, dydaktyczna, inwestycyjna, rozwój sportu akademickiego, opieka zdrowotna pracowników i studentów.

120 badaczy przyjedzie do Polski w ramach kontynuacji programu POLONEZ. NCN ogłosi trzy konkursy w latach 2021 i 2022.

Rektor Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr hab. Piotr Stepnowski powołał dra hab. Sławomira Steinborna, prof. UG na stanowisko Rzecznika do spraw Rzetelności Naukowej. Jest to nowe stanowisko, obejmujące kompetencje kształtowania i utrwalania wysokich standardów naukowej rzetelności na Uniwersytecie Gdańskim.  

„Mikołaj zawsze przychodzi”, ten cytat z dziecięcej wypowiedzi dziś również przyświeca nam, dorosłym, którzy w tych trudnych realiach pandemii koronawirusa szukają odskoczni od codzienności i rutyny. Dlatego Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu postanowił przygotować mikołajkowy upominek dla wspólnoty akademickiej, mieszkańców osiedli sąsiadujących z Uczelnią, instytucji, ale też wszystkich ciekawych świata przyrody Poznaniaków.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!