MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Trzynaście brytyjskich uniwersytetów stoi przed "bardzo realną perspektywą" niewypłacalności w efekcie epidemii koronawirusa, o ile nie otrzymają pomocy rządowej - wynika z analizy Instytutu Studiów Fiskalnych (IFS).

Władze imigracyjne USA poinformowały, że wstrzymane zostanie wydawanie w br. wiz powrotnych dla studentów zagranicznych uczących się w amerykańskich uczelniach kontynuujących nauczanie wyłącznie online. Decyzję umotywowano pandemią koronawirusa.

Rozważasz wybór studiów w uczelni niepublicznej? Chcesz upewnić się, że ten wybór ma  uzasadnienie w oferowanej przez nią jakości kształcenia i standardzie studenckiego życia? A może – tak też bywa! – szukasz alternatywy dla studiów w uczelni publicznej? W piątek o godzinie 13.00 zapraszamy na bezpłatne spotkania online z uczelniami niepublicznymi w ramach kampanii Studia 2020 – ABC Rekrutacji.

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej została doceniona za program Executive MBA, który zajął najwyższe miejsce wśród programów z Polski, a 23. miejsce wśród studiów EMBA w Europie w rankingu QS EMBA Rankings 2020.

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie w swojej ofercie ma unikatowe rozwiązanie SUM+, które daje możliwość jednocześnie studiować na wybranym kierunku studiów magisterskich oraz na studiach podyplomowych. Rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, zyskując dwa dyplomy w przeciągu dwóch lat.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce uruchomiło program dożywiania dla 999 dzieci w Zimbabwe. Pomoc kierowana jest do podopiecznych z 35 wiosek w okolicach rezerwatu w Imire. Dzieci z tego terenu są szczególnie zagrożone głodem. Ich dystans do szkół wynosi średnio 10 km w obie strony, a otrzymany posiłek jest często ich jedynym pełnowartościowym pokarmem w ciągu dnia.ekt dożywiania realizowany jest we współpracy z SOS Wioskami Dziecięcymi w Zimbabwe. Ambasadorem akcji został Tomasz Michniewicz, polski podróżnik, dziennikarz i reportażysta.

Chcesz studiować medycynę, zostać kwalifikowaną położną lub instrumentariuszem? Interesuje Cię ochrona zdrowia? ABC Rekrutacji dzisiaj z uczelniami medycznymi.
Zapraszamy na spotkania online na 14.00!

Przed nami kolejny dzień z cyklu spotkań online pt. „ABC rekrutacji”. Już od 13.00 swoją ofertę w strefie Expo prezentować będą najlepsze polskie uczelnie techniczne, natomiast na scenie głównej cenne porady i podpowiedzi przekażą znakomici eksperci, m.in. Waldemar Siwiński, twórca Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw i prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”.

Studenci Politechniki Śląskiej przyznali nauczycielom akademickim tytuły Wydziałowych Mistrzów Zdalnego Nauczania. Laureaci zostali wybrani spośród osób, które od marca prowadziły zajęcia za pośrednictwem Internetu z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość.

Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór do trzeciej edycji programu stypendialnego BONA FIDE. Polscy studenci, zdobywający wykształcenie na zagranicznych uczelniach, mogą ubiegać się o dofinansowanie o wartości nawet 150 tys. zł. Wnioski można składać do 20 lipca 2020 r.

Liczba ofert pracy z możliwością pracy zdalnej wzrosła średnio o 30%. Tylko po wybuchu pandemii koronawirusa 3-krotnie zwiększyła się liczba firm, które wdrożyły taki model funkcjonowania (65% z nich) – wynika z raportu Devire „Wpływ koronawirusa na polskie przedsiębiorstwa”. Co więcej oferta, która umożliwia świadczenie pracy zdalnie, cieszy się większym zainteresowaniem kandydatów.

Profesor Alojzy Nowak został wybrany na czteroletnią kadencję prezesem Akademickiego Związku Sportowego. 28. Zjazd AZS, podczas którego wybrany został nowy zarząd związku, odbył się w sobotę w Warszawie.

Maturalny maraton dobiegł końca, czas pomyśleć serio o rekrutacji. Dylematów nie brakuje, zwłaszcza w roku pandemii.

Link: http://perspektywy.pl/rektorzy/article/prof-bogumila-kaniewska-nowym-rektorem-uam-w-poznaniu

 Prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska, obecna prorektor ds. studenckich UAM, została 29 czerwca br. nowym rektorem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wyboru dokonało 210. osobowe Kolegium Elektorów, rektor-elekt otrzymała 132 głosy, jej kontrkandydata, prof. dr hab. Ryszarda Naskręckiego, prorektora kierującego Szkołą Doktorską UAM poparło 76 elektorów. Jedna osoba wstrzymała się od głosu, jeden głos był nieważny.

Link: http://perspektywy.pl/rektorzy/article/prof-michal-zasada-nowym-rektorem-sggw-w-warszawie

Prof. dr hab. Michał Jerzy Zasada, obecny  prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej SGGW, został 30 czerwca br. rektorem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Głosowało 192 elektorów spośród 200 uprawnionych, prof. Zasadę poprało 146 elektorów, jego konkurentka, prof. dr hab. Wanda Olech - Piasecka, dziekan Wydziału Nauk o Zwierzętach, otrzymała 46 głosów. Prof. Michał Zasad jest 22 rektorem SGGW.

Link: http://perspektywy.pl/rektorzy/article/prof-celina-m-olszak-nowym-rektorem-uniwersytetu-ekonomicznego-w-katowicach

Prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak została 30 czerwca br. rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W konkurencji na fotel rektora z prof. Maciejem Nowakiem, prodziekanem Szkoły Studiów I i II stopnia, wygrała stosunkiem głosów 48 do 16. W głosowaniu brało udział 64  uprawnionych do głosowania elektorów. Prof. Olszak będzie drugą kobietą-rektorem w historii katowickiej uczelni i 16. rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Link: http://perspektywy.pl/rektorzy/article/dr-inz-mateusz-kaczmarski-nowym-rektorem-uczelni-panstwowej-im-jana-grodka-w-sanoku

Dr inż. Mateusz Kaczmarski, dotychczasowy dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej i Leśnej, został 30 czerwca br. rektorem Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Był jedynym kandydatem na te funkcję. Wynik głosowania Kolegium Elektorów był jednogłośny. 

Link: http://perspektywy.pl/rektorzy/article/dr-katarzyna-rusak-ponownie-rektorem-pwsz-w-glogowie

Dr Katarzyna Rusak, obecnie rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, została jednogłośnie wybrana 29 czerwca br. na drugą kadencję.  Była jedyną kandydatką.

Link: http://perspektywy.pl/rektorzy/article/dr-hab-miroslawa-jarmolowicz-nowym-rektorem-akademii-sztuki-w-szczecinie

Dr hab. Mirosława Jarmołowicz, obecnie kierownik Katedry Architektury Wnętrz i Przestrzeni Wirtualnej, została 26 czerwca br. rektorem Akademii Sztuki w Szczecinie. Wygrała z prof. dr. hab. Dariuszem Dyczewskim, rektorem AS, wynikiem głosów elektorskich 24 do 19.

Link: http://perspektywy.pl/rektorzy/article/prof-radoslaw-dobrowolski-nowym-rektorem-uniwersytetu-marii-curie-sklodowskiej-w-lublinie

Prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, obecny prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej UMCS, został 26 czerwca br. rektorem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Na rektor-elekta głosowało 99 ze 197 uczestniczących w wyborach elektorów. O swoją wizję uczelni walczył z   prof. Robertem Litwińskim, dziekanem Wydziału Humanistycznego UMCS, który otrzymał 95 głosów. Trzy osoby wstrzymały się od głosu. Prof. Dobrowolski uzyskał bezwzględną większość głosów.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!