MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Rozpoczęła się III edycja edukacyjnego programu społecznego „Jeżdżę z głową” Fundacji BGŻ. Założeniem projektu jest pokazanie uczniom i lokalnym społecznościom z miast poniżej 50 tys. mieszkańców, że działając wspólnie mogą dokonać wokół siebie pozytywnych zmian i tym samym mają realny wpływ na kształtowanie postaw obywatelskich nie tylko wśród swoich sąsiadów, ale też władz i służb miejskich.

Po trwającym tydzień, pełnym emocji VIII Finale Międzynarodowego Konkursu  Jugend debattiert international zwyciężczynią została Anastasija Minitš z Estonii.

Coraz mocniejsza pozycja polskiej uczelni w światowej edukacji menedżerskiej. Opublikowany 20 października tegoroczny ranking Financial Times studiów Executive MBA winduje polski program Akademii Leona Koźmińskiego najwyżej w historii – na 45. miejsce w świecie. Wśród stu najlepszych programów jest tylko jeden z Polski. Nie jest zaskoczeniem, że najwięcej, bo aż 36 uczelni pochodzi z USA, bowiem to tam narodził się program MBA i stamtąd ruszył na podbój świata. Jak pokazuje obecność w rankingu aż 11 uczelni chińskich, rosnące gospodarki potrzebują menedżerów z wysokimi kwalifikacjami i z tytułem MBA.

W dniach 6-12 listopada Stowarzyszenie Studentów BEST (Board of European Students of Technology) organizuje w Gdańsku XX konferencję Presidents’ Meeting 2014. Jest to coroczne wydarzenie, w czasie którego podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące rozwoju i przyszłości organizacji, której misją jest rozwój studentów uczelni technicznych.

Wiele osób sądzi, że studenci kierunku wychowanie fizyczne przez cały czas ćwiczą i rzeźbią swoje ciała nie zważając na potrzeby i rozwój umysłu. Nic bardziej mylnego! Sprawność ciała jest oczywiście ważna na tych studiach, zwykle sprawdza się ją przy przyjmowaniu kandydatów, ale to tylko niewielka część całości. Bo absolwent tego kierunku ma uczyć innych, w jaki sposób dbać o ciało i jak się nim zajmować, by służyło jak najdłużej. Wszak w zdrowym ciele zdrowy duch!

Do 5 listopada br. szkoły mają możliwość zgłaszać uczniów gimnazjum do pierwszej w Polsce Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Olimpiada realizowana jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej przez organizatora jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. W trakcie zawodów uczestnicy będą m.in. rozwiązywali testy, prowadzili rozgrywki za pośrednictwem gry internetowej, brali udział w quizach. Pierwszy etap (szkolny) będzie miał miejsce już 16 grudnia br.

Na przełomie października i listopada w Warszawie odbędą się trzy spotkania organizowane przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie w ramach programu "Praktykuj w Kulturze!”.

Dr Jan Sadlak, prezydent międzynarodowej organizacji IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence (od 2009 roku), otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu w Bukareszcie. W wystąpieniu laudacyjnym podkreślono, że Jan Sadlak to wybitny uczony i ekspert w zakresie polityki szkolnictwa wyższego i stosunków międzynarodowych. Jego badania dotyczą procesów reform i transformacji w zakresie szkolnictwa wyższego i polityki naukowej, organizacji studiów doktoranckich i systemu kwalifikacji, prywatnego szkolnictwa wyższego, uniwersytetów klasy światowej, jakości, benchmarkingu i rankingów szkół wyższych.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta wraz z Politechniką Poznańską oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza na organizowaną w dniach 20-21 listopada 2014 r. konferencję dydaktyczną pt. „Dni Fulbrighta w Poznaniu - Niezależność i innowacja naszą drogą do rozwoju.”

Najważniejszym warunkiem naszego narodowego sukcesu w następnych dekadach jest zmiana postaw, wzorców myślenia i zachowań Polaków. To wyzwanie, przed którym stoi każdy z nas oraz my wszyscy jako społeczeństwo.

Kwiecień 1945 roku, nazistowskie imperium chyli się ku upadkowi. Ale armia amerykańska również traci siły. Żołnierze są wręcz wycieńczeni fizycznie i psychicznie. Aby skończyć tę wojnę, musi nastąpić ostateczna mobilizacja.

W dniach 15.10 – 21.11.2014 firma Skrivanek organizuje ogólnopolski konkurs lingwistyczny dla studentów filologii angielskiej i kierunków pokrewnych, którzy są zainteresowani rozwijaniem swoich kompetencji translatorskich.

Celem badań socjologii jest sposób funkcjonowania społeczeństwa i zmiany w nim zachodzące. Socjologowie zajmują się badaniem społecznych reguł, procesów i struktur, które wpływają na ludzi na różne sposoby tworząc pomiędzy nimi relacje. Te mechanizmy łączą i dzielą ludzi, tworzą lub są przejawem więzi między jednostkami, a także pokazują proces ich zmian.

Zdarza ci się na dłużej zawiesić wzrok na grafice najnowszej gry na konsolę lub PC? A na okładkach gazet? Czy kiedykolwiek wymknęło ci się „Mega!” na widok powalającego budynku? Sam możesz projektować takie grafiki i budynki. Jak?

Twoje spojrzenie na świat różni się od spojrzenia statystycznego nastolatka? Od wiadomości o wybuchowej kreacji gwiazdy w odległym Hollywood, wolisz informacje o wybuchu gwiazdy w odległej galaktyce? Kiedy nauki ścisłe masz w genach, a do swojego nazwiska chciałbyś w przyszłości dołączyć tytuł naukowy, program edukacyjny ADAMED SmartUP jest właśnie dla Ciebie!

Laureatami tegorocznej Nagrody Teofrasta, ustanowionej i przyznawanej przez redakcję magazynu Charaktery za najlepsze książki psychologiczne, zostali: dr hab. Jan Cieciuch oraz dr hab. Piotr Francuz. Natomiast książka Jacka Walkiewicza została nagrodzona w plebiscycie czytelników.

W Sali New Connect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Indeksów VII edycji projektu stypendialnego dla maturzystów – Indeks Start2Star.

Po wakacyjnej przerwie wracamy do studenckiej rzeczywistości, która zawsze wprowadza coś nowego, a dla wielu przygoda ze studiami dopiero się zaczyna. Wychodzimy z propozycją dołączenia w struktury naszej organizacji, co jest dla Was idealnym rozwiązaniem na okres całych studiów!

Jeśli Twoja przyszłość nie jest Ci obojętna, chcesz świadomie kroczyć wybraną ścieżką zawodową i rozwijać swoje zainteresowania, mamy dla Ciebie znakomitą propozycję! Już 21 października startuje kolejna edycja Targów Pracy na Politechnice Białostockiej.

Przełamywanie schematów myślowych, podstawy improwizacji jazzowej, warsztaty kulinarne czy pokazy układania bukietów -  Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA wraz z Partnerami serdecznie zapraszają do udziału w II edycji Targów Edukacji Nowoczesnej (TEN 2014), które odbędą się 21 października br. w Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt