MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

sos wioski t

Remont dachów w Wiosce Dziecięcej w Biłgoraju przeprowadzony zostanie dzięki funduszom Kulczyk Foundation. Podczas trzydziestu lat funkcjonowania wioski dziecięcej w Biłgoraju schronienie w niej znalazło aż 275 porzuconych i osieroconych dzieci. Mimo, że wiele z nich to już dorośli ludzie, którzy założyli własne rodziny, nadal uznają oni to miejsce za swój prawdziwy dom.

mowca relacja t

Projekt pt. Mówca Doskonały odbył się w dniach 3-5 czerwca 2014r. Obejmował on szereg warsztatów z zakresu wystąpień publicznych, sztuki autoprezentacji, emisji głosu oraz tworzenia wizerunku. Miał on na celu doskonalenie umiejętności miękkich oraz poprawę jakości przemówień. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w czterech szkoleniach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów.

daydream t

Nuda – wszyscy ją znamy. Bywa, że z jej powodu umieramy i ją też usiłujemy zabić, znajdując sobie jakieś zajęcie. Ale czy możemy się nudzić, gdy takie zajęcie już mamy? Zdaniem prelegentów pierwszej w Polsce konferencji nudologicznej – zdecydowanie tak.

people t

Już za rok, dwa będziesz zdawać maturę? Chcesz zaplanować ten czas sensownie? Fachowcy doradzą Ci, jak zabrać się za własną karierę podczas środowego spotkania (11 czerwca br.) w Akademii Leona Koźmińskiego.

miniprzedsiebiorstwo t

NEW ARTS, Delta Style i Rigardi  to młode miniprzedsiębiorstwa najwyżej ocenione w Finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – „PRODUKCIK 2014”. Finaliści zaskoczyli jury duchem przedsiębiorczości i umiejętnościami sprzedażowymi.

atom t

Już po raz czwarty w Wyszkowie odbywać się będzie Wyszkowski Dzień Nauki – impreza popularyzująca naukę i promująca osiągnięcia wyszkowskich uczniów. Tegoroczne naukowe święto odbędzie 17 czerwca na terenie Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, a organizują je wspólnie: Burmistrz Wyszkowa, doradca metodyczny Gminy Wyszków, Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach oraz WOK Hutnik. Motyw przewodni Wyszkowskiego Dnia Nauki 2014 brzmi – „Popularyzowanie nauki przez sztukę”, zaś patronami medialnymi przedsięwzięcia są „Perspektywy” i „Głos Nauczycielski”.

money1 t

W nowym roku akademickim opłata rekrutacyjna na uczelnię państwową będzie się wahać, zależnie od kierunku, od ok. 85 do 150 zł. Najwięcej trzeba będzie zapłacić za egzamin sprawdzający zdolności artystyczne, np. przy zdawaniu na architekturę.

make up t

Już 14 czerwca podczas Dnia Otwartego w WSZKiPZ dowiesz się jak działają i jakie korzyści dla naszej skóry przynoszą zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków. Zainteresowani dowiedzą się również, jakie perspektywy zawodowe czekają na przyszłych kosmetologów, jak wygląda nauka na studiach w WSZKiPZ. Obejrzysz nowoczesne pracownie, w których odbywają się zajęcia praktyczne, sale wykładowe, gabinety i laboratoria.

bylem w ameryce t

Odtwórca głównej roli w musicalu Metro, uczestnik The Voice of Poland 2, wielokrotny uczestnik programu Szansa na sukcesJan Traczyk, jako jeden z twórców spektaklu muzycznego Byłem w Ameryce.

zimoch t

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, dlatego ostatni raz w tym roku akademickim odbędzie się Cafe AZS UEP. A gość będzie niezwykły  Tomasz Zimoch. Znany wszystkim komentator sportowy wygłosi wykład pt. Rola komentatora w budowaniu wizerunku imprezy sportowej. Zagości on na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (Aula, Gmach główny) już 11 czerwca (środa) o godzinie 18.30.

 
Opłata za drugi kierunek studiów zniknie? Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepisy dotyczące tej odpłatności są niezgodne z konstytucją. Wniosek do TK złożyli w grudniu 2011 r. posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

„Perspektywy” uznane zostały przez Instytut Monitorowania Mediów za drugi najbardziej opiniotwórczy miesięcznik dekady 2004-2013. 5 czerwca 2014 r. w Warszawie ogłoszono wyniki Jubileuszowego Raportu „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” IMM.

czochralski t

30 maja 2014 r. w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbyła się ceremonia rozdania nagród, połączona z sesją zamykającą obchody Roku im. Prof. Jana Czochralskiego. Naukowcom wręczono okolicznościowe statuetki w uznaniu za ich wkład w polską naukę i całokształt działań na rzecz imienia Patrona Konkursu.

kozmin solidarnosc t

„Od Solidarności do wolności” to komputerowa gra historyczna, dostępna także w formie aplikacja na iPhona lub smartfona, która łączy wiedzę o najnowszej historii Polski z ulubioną rozrywką młodych ludzi. Aplikację przygotowała Akademia Leona Koźmińskiego z okazji 25-lecia Wolności.

nuclear power t

Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna to jeden z pięciu nowych kierunków studiów, które otworzy w roku akademickim 2014/15 Uniwersytet Gdański. Uczelnia zamierza przyjąć łącznie ok. 18 tys. osób na studia stacjonarne i niestacjonarne.

libr t

Trybunał Konstytucyjny zbada w czwartek zgodność z konstytucją zapisów ustawy o szkolnictwie wyższym, które obligują studentów do wnoszenia opłat za studiowanie na drugim i kolejnym kierunku. Wniosek do TK złożyli w grudniu 2011 r. posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

mun aegee tW dniach 23-25 maja 2014 r. miało miejsce ciekawe wydarzenie na skalę międzynarodową. W tym czasie w murach Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie obradowało dwudziestu młodych ludzi z Polski i Europy, którzy chcieli spróbować swoich sił w dziedzinie dyplomacji, jak również zaprezentować swoje zdania na głośny w ostatnim czasie temat. Dla części uczestników była to kolejna tego typu konferencja – dla innych pierwsze kroki w świecie dyplomacji, w świecie symulacji obrad ONZ.

absolwenci umcs t

Spotkania po latach, wspomnienia, dyskusje, wycieczki po wydziałach – a także liczne pokazy, prezentacje, zawody sportowe i koncerty z udziałem gwiazd. 14 czerwca 2014 roku w Lublinie odbędzie się, organizowany z okazji 70-lecia Uczelni, ogólnopolski I Zjazd Absolwentów UMCS, połączony z Piknikiem UMCS. Wydarzenie objęli honorowym patronatem: Wojewoda Lubelski – Wojciech Wilk, Marszałek Województwa Lubelskiego – Krzysztof Hetman oraz Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Hetman.

targipracy ochota t

Urząd Dzielnicy Ochota, we współpracy z Urzędem Pracy m.st. Warszawy, organizuje siódmą edycję Ochockich Targów Pracy „Z Ochotą do Pracy”. Odbędą się one 10 czerwca 2014 r. w godz. 11.00-15.00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nowowiejskiej 37b.

comp t

Warunkiem przetrwania w błyskawicznie zmieniającej się wokół nas rzeczywistości jest podążanie za tempem tych przmian. To wyzwanie ma wymiar interdyscyplinarny, a jedną z dziedzin, która nie ucieknie przed zmianami jest edukacja. Jest to o tyle ważne, że wdrażanie nowoczesnych rozwiązań do nauczania nie jest obojętne dla naszych zdolności adaptacyjnych do dzisiejszego świata. Jakich nowinek technicznych nie może więc zabraknąć w szkole XXI wieku?

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt