MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

17-18 listopada w Poznaniu odbędzie się II edycja Konferencji Social Media Recruitment for Higher Education (#SMR4HE2016). Forma i tematyka wydarzenia zostały opracowane specjalnie dla pracowników uczelni oraz osób związanych z branżą szkolnictwa wyższego.

1000 zł – to minimalny koszt utrzymania się studenta w Polsce, chociaż koszty te są znacznie większe, jeśli akademik zamienimy na kawalerkę, a uczelnię publiczną na prywatną.

Ruszyła Jesienna Akcja Rekrutacyjna w organizacji studenckiej IAESTE zrzeszających studentów AGH. Jeśli: Nie wiesz, czy wybrałeś dobry kierunek studiów? Chcesz się rozwijać? Chciałbyś używać angielskiego w praktyce? Kochasz podróżować i poznawać nowych ludzi ? Nie chcesz popaść w rutynę? Zawsze chciałeś dołączyć do organizacji studenckiej? A może po prostu szukasz sposobu na spędzenie wolnego czasu?

Europejskie Centrum Arbitrażu serdecznie zaprasza studentów i absolwentów uczelni prawniczych do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Akademii Arbitrażu. Projekt "Akademia Arbitrażu" to cykl spotkań odbywających się na Wydziale Prawa i Administracji UW od roku akademickiego 2013/2014. Polega on na przybliżaniu zagadnień związanych z arbitrażem jako alternatywną metodą rozstrzygania sporów gospodarczych.

26 października w godzinach 10-15 na Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie odbędą się Targi Pracy Tymczasowej Job Day. Dla studentów będzie to wyjątkowa okazja do spotkania rekruterów oraz możliwości rozmowy z przedstawicielami wielu firm, które wezmą udział w wydarzeniu.

Portal MatmaNa6.pl rozpoczął siódmą już edycję kursu maturalnego z matematyki. W kursie może wziąć udział każdy zainteresowany maturzysta, również ten, który przystępuję do egzaminu i po wielu latach przerwy w nauce. Tak jak wszystkie poprzednie edycje, również ta jest całkowicie bezpłatna.

Warsztaty dla studentów uczelni ekonomicznych dotyczące wpływu biznesu na zrównoważony rozwój, prowadzone przez przedstawicieli PKO Banku Polskiego, były jednym z punktów 68. Światowego Kongresu AIESEC. Bank jako partner wydarzenia uczestniczył także w SpeakOut Tour – cyklu spotkań poprzedzających kongres.

Ostatni dzień września wpisał się w historię 582 szkół z całej Polski jako prawdziwe święto demokracji. Właśnie w tylu placówkach odbyły się w pełni demokratyczne wybory do władz samorządu uczniowskiego, a głos swój oddało łącznie aż 78% uprawnionych.

W Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego odbyła się 10 października br. uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 połączona z jubileuszem 25-lecia powstania uczelni niepublicznych.

Studenci K.N. EUROAVIA Rzeszów biorą udział w międzynarodowych zawodach IMAV 2016, które odbywają się w Pekinie w dniach 17 – 21 października. Jest to rokrocznie organizowane wydarzenie będące połączeniem konferencji naukowej oraz konkursu technicznego.

Rynek pracy zaczyna odczuwać skutki niżu demograficznego. Tym większe otwarcie polskich firm na programy kierowane do młodych osób, które, przeprowadzane z użyciem odpowiednich technik rekrutacyjnych, pozwalają pozyskiwać młode talenty spośród studentów i świeżo upieczonych absolwentów uczelni. Choć dostanie się na staż nie jest łatwe, jak podaje Fundacja Rozwoju Talentów, aż 70 proc. uczestniczących w programach ma szansę na dalszą współpracę z pracodawcą.

W  nowym roku akademickim zapraszamy na kolejną edycję Kobiecych Podwieczorków Technologicznych. Studentki, doktorantki, a także absolwentki kierunków technicznych i ścisłych po raz 6. będą miały okazję poznać inżynierię od praktycznej strony. Tym razem będziemy gośćmi w Firmie Cemex Polska, która jest globalnym liderem w produkcji cementu, betonu towarowego i kruszyw i która od lat dostarcza innowacyjnych rozwiązań w branży budowlanej.

13 października 2016 roku o godzinie 14:30 w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula odbędzie się otwarty wykład „Przyszłość Europy” wygłoszony przez Guya Verhofstadta – byłego premiera Belgii, obecnie posła do Parlamentu Europejskiego i przewodniczącego Sojuszu Liberałów i Demokratów w Europie (ALDE).

MWSLiT we Wrocławiu rozpoczęła współpracę z przedsiębiorstwem ‘Wega A’ z Kalisza. We wrześniu uczelnia podpisała umowę dotyczącą wspólnej organizacji studiów o profilu praktycznym. Firmę reprezentował Dyrektor Zarządzający Dariusz Wasilewski, uczelnię Kanclerz dr Marcin Pawęska.

Polski Komitet Normalizacyjny w roku szkolnym 2016/17 organizuje po raz piąty Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i ja” – tym razem pod hasłem: „Normy gwarantem bezpieczeństwa produktów”. Konkurs skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych wszelkich typów z całej Polski.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zostały wyróżnione przez magazyn Bloomberg Businessweek prestiżową nagrodą Business Premium za wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w edukacji. W tym roku odbyła się trzecia edycja konkursu Business Premium, w którym nagradzane są firmy oferujące usługi wyróżniające się jakością, nowoczesnością i dopasowaniem do potrzeb klientów.

Nawet 5 000 zł dofinansowania dla studentów i młodych absolwentów – trwa Stypendium z Wyboru. Chcesz się rozwijać zawodowo, ale brakuje Ci odwagi i odpowiedniego wsparcia finansowego? Teraz masz szansę zrealizować swoje marzenie – trwa V edycja Stypendium z Wyboru, programu, w ramach którego dotychczas przekazano studentom i absolwentom ponad 320 000 zł na realizację ich projektów.

Pod hasłem „Przywództwa w biznesie” ruszyła nowa edycja Olimpiady Przedsiębiorczości. W zawodach zdobyć można nie tylko wiedzę i nowe umiejętności, ale też indeksy SGH i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Do udziału zaproszona jest młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym. Zapisy trwają do 31 października br.

W polskich uczelniach rozbrzmiewa uroczyste Gaudeamus. Szkoły wyższe rozpoczynają nowy rok akademicki. Na Uniwersytecie Jagiellońskim, najstarszej polskiej uczelni, inauguracja odbyła się po raz 653. Uniwersytet Warszawski rozpoczął nowy rok w dwusetlecie swego powstania (rocznica przypada 19 listopada). Po inauguracji są już Politechnika Warszawska i Politechnika Śląska, SGGW, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Teatralna w Warszawie. We wtorek, 4 października nowy rok akademicki rozpoczynają m.in. Politechnika Łódzka, Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Na zdjęciu: Inauguracja na Politechnice Warszawskiej

25 młodych kobiet – maturzystek i studentek kierunków informatycznych z uczelni w całej Polsce otrzyma 5 października stypendia programu "Nowe technologie dla dziewczyn". Wybrano je spośród ponad 600 kandydatek. "Nowe technologie dla dziewczyn" to pionierski w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Firma Intel Technology Poland wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy już po raz drugi zaoferowała maturzystkom i studentkom kierunków technicznych unikatowy program wspomagania ich rozwoju.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt