MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Przełamywanie schematów myślowych, podstawy improwizacji jazzowej, warsztaty kulinarne czy pokazy układania bukietów -  Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA wraz z Partnerami serdecznie zapraszają do udziału w II edycji Targów Edukacji Nowoczesnej (TEN 2014), które odbędą się 21 października br. w Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

Przedstawiciele zawodów medycznych działają dziś nie jako „służba zdrowia”, lecz jako pracownicy sektora „ochrony zdrowia”. Oprócz lekarzy potrzebni są wykształceni ludzie, którzy będą w nim pracować: pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, kosmetolodzy, analitycy medyczni oraz ci, którzy będą kierować ich pracą.

Lasy, bagna, mgły, jezioro a nad nim pensjonat – Jeziorak. Niewielkie miasteczko, komisariat policji i jego komendant (Mariusz Bonaszewski). Tajemnicze zabójstwo ukraińskiej prostytutki i śledztwo, które prowadzi podkomisarz Iza Dereń (Jowita Budnik). Pomaga jej młodszy kolega, aspirant Marzec (Sebastian Fabijański). Historia komplikuje się, gdy ślady prowadzą do właściciela pensjonatu.

Do 31 października br. odbywa się rejestracja uczestników i uczestniczek II edycji Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej (WTEM). Pierwsza jego odsłona spotkała się z dużym zainteresowaniem i okazała ogromnym sukcesem. Jest to konkurs przygotowany przez Fundację Nowoczesna Polska dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę w zakresie tradycyjnych i nowych mediów.

Mam 22 lata i organizuję największe ogólnopolskie targi pracy, czyli parę słów o ludziach z AIESEC. Atrakcyjna dwudziestoparoletnia dziewczyna w zwiewnej sukience zbiega ze schodów i wychodzi z domu. Nie, nie idzie na kawę z przyjaciółkami, tylko na spotkanie biznesowe ze znaną firmą. To nie początek kolejnego oderwanego od rzeczywistości polskiego serialu. To „dzień jak co dzień” w życiu Eweliny Prus.

Zastanawiasz się nad studiami w Australii? Marzysz o tym, żeby zamieszkać w egzotycznym i ciepłym kraju? Chcesz wzbogacić swoje CV o australijskie referencje i podszkolić język angielski? Australijska agencja edukacyjna Open Conexus organizuje w Polsce cykl prezentacji na temat antypodów.

artykuł sponsorowany

Z czym kojarzy ci się kierunek turystyka i rekreacja? Z organizacją podróży – powiedzą niektórzy. Z pracą w ośrodkach sportowych – według innych. To wszystko prawda. Jednak te studia to coś więcej – świetnie się tu wpisuje coraz bardziej nabierająca na znaczeniu turystyka biznesowa.

Wydawnictwo Naukowe PWN zaprasza 24 października bm. na wyjątkowe wydarzenie – Sympozjum wykładowców akademickich.

Stawką w zawodach są indeksy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Jest zatem o co walczyć. Do uczestnictwa w rozgrywkach organizatorzy zapraszają wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczne zawody odbywać się będą pod hasłem przewodnim „Zarządzanie zmianą”. Zapisy trwają  do 31 października br.

Jesteś studentem jednej z krakowskich uczelni? Chcesz poznać ciekawych ludzi, zdobyć praktyczne doświadczenie, podróżować i rozwijać swoje pasje? Freshmen’s Survival jest właśnie dla Ciebie!

Ogólnopolski Konkurs „Nauka i praktyka w zawodzie dietetyka” jest skierowany do absolwentów studiów I stopnia, absolwentów i studentów studiów II stopnia kierunku dietetyka, technologia żywności, biotechnologia, oraz innych pokrewnych kierunków studiów.

W Żyrardowie zakończyła się szósta edycja Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk M {i} aSTO/a Gwiazd 2014. Najważniejszą częścią tegorocznej edycji były dwa artedukacyjne panele dyskusyjne oraz wręczenie nagrody artNoble 2014 w kategorii plastyka i muzyka.

Zofia Wichłacz najmłodszą utytułowaną aktorką Festiwalu Filmowego w Gdyni. Odbierając statuetkę na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni, Zofia Wichłacz została najmłodszą aktorką w historii imprezy, wyróżnioną nagrodą za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą. Młodziutka debiutantka, której występ w superprodukcji Jana Komasy zachwycił widzów i krytyków, poprawiła wyczyn dotychczasowej rekordzistki – Magdaleny Cieleckiej (uhonorowana w wieku 23 lat za rolę w filmie „Pokuszenie”) i zdobyła gdyńskie laury mając zaledwie 19 lat!

Tysiące maturzystów przygotowujących się do egzaminu w maju, a także ich nauczyciele, doradcy zawodowi, dyrektorzy szkół uczestniczyło w tegorocznej edycji Salonu Maturzystów.

Dokładnie w 110. rocznicę pierwszej inauguracji – 6 października 2014 r. – odbędzie się jubileuszowe rozpoczęcie roku akademickiego.

Na Wrocławskim Salonie Maturzystów sale wykładowe zostały wypełnione młodzieżą. Dziś królują absolwenci liceów. Z kolei jutro, absolwenci liceów i techników. Dużym zainteresowaniem cieszą się stoiska uczelni oraz innych instytucji. Na obleganym stoisku Perspektyw, można bezpłatnie (w zamian za wypełnioną Ankietę Maturzysty) otrzymać Informator dla Maturzystów 2015.

Biotechnologia to interdyscyplinarna nauka obejmująca wiedzę z biochemii, genetyki, biologii molekularnej, chemii, mikrobiologii, ekologii, biologii komórki, inżynierii genetycznej, informatyki, matematyki, fizyki i ekonomii. Należy do jednej z pięciu najważniejszych technologii XXI wieku.

Warszawa, Kraków i Łódź – właśnie te trzy miasta będą gospodarzami Tygodnia Filmów Tureckich, wydarzenia zorganizowanego w ramach obchodów 600-lecia nawiązania polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych. Dzięki Międzynarodowemu Bosforskiemu Stowarzyszeniu Kina, filmy tureckie będzie można zobaczyć od 4 do 10 października.

Już po raz siódmy Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza maturzystów z całej Polski na „Weekend z psychologią”. Odbędzie się on 18 i 19 października 2014 r.

Maturzyści z województwa śląskiego tłumnie przybyli na Salon Maturzystów.  Zarówno wykłady dotyczące matury w dotychczasowej formule dla techników, jak i te dotyczące nowej matury dla liceów cieszyły się ogromną popularnością – niezależnie od wybranego przedmiotu maturalnego.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt