MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

pck mW dniach 22-24 maja 32 finalistów etapów wojewódzkich wzięło udział w finale XXII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Finaliści musieli wykazać się nie tylko rozległą wiedzą z wielu dziedzin, ale też praktyczną umiejętnością udzielania pierwszej pomocy, zdolnościami organizacyjnymi oraz altruistyczną postawą. Organizatorem Olimpiady jest Polski Czerwony Krzyż, a partnerem w tegorocznej edycji Coca-Cola HBC Polska.

20-lecie wsr t

Z okazji 20-lecia WSR zaprasza absolwentów, wykładowców, pracowników i ludzi reklamy do hucznego świętowania jubileuszu najstarszej i największej szkoły reklamy w Polsce. W sobotę, 14 czerwca 2014 roku, w Multikinie Złote Tarasy – Klub 35 mm odbędzie się koncert i raut środowiska mediów i reklamy.

literki trus t

Zorganizowana przez Urząd Patentowy RP wystawa Polskie Red Doty prezentuje 37 polskich produktów nagrodzonych prestiżową, międzynarodową nagrodą red dot award tzw. Oskarem Designu

youth3 t

Studenci mogą już wyrażać poparcie dla zmian w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym w przygotowanym przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej serwisie LepszeStudia.pl. Akcja jest odpowiedzią na niechęć posłów wobec propozycji wysuniętych przez PSRP.

egzam1 t

Minęły piękne lata edukacji szkolnej, a po studniówce pozostały jedynie wspomnienia i zdjęcia. Nadeszła pora, aby zmierzyć się z być może najważniejszym egzaminem w życiu – maturą. Maraton maturalny rozpoczął się 5 maja.

fundacja fresnela t

Kontrola antyplagiatowa prac dyplomowych w świetle nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym – szanse i zagrożenia.

cut exp t

Dopłacanie do kierunków zamawianych nie miało większego sensu. Studenci i tak by wybrali techniczne fakultety. Ministerstwo Nauki mogło lepiej wykorzystać pieniądze wydane na program – mówią badacze

mowca doskonaly t

AEGEE-Kraków ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką autoprezentacji i wystąpień publicznych studentów na szkolenie „Mówca Doskonały”, które odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2014.

idea t

Zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli oraz osoby zainteresowane nowoczesną edukacją do udziału w III Ogólnopolskich Dniach Innowacji w Dydaktyce, które odbywają się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Wydarzenie będzie miało miejsce 27 maja 2014 roku w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie przy ul. Westerplatte 11. Wstęp wolny!

serhij kvit t

Z Serhijem Kvitem, ministrem edukacji i nauki Ukrainy rozmawia Bianka Siwińska

abstr1 t

W dniach 26 i 27 maja Uniwersytet Śląski w Katowicach zaprasza tegorocznych maturzystów i licealistów do udziału w Dniach Otwartych Kulturoznawstwa i Kultur Mediów na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

akademia wynalazcow t

16 maja 2014 r. ogłoszono listę pomysłów na wynalazek, których autorzy zakwalifikowali się do finału konkursu IV edycji programu edukacyjnego dla gimnazjalistów „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha”. Z blisko 90 zgłoszonych koncepcji zostało wybranych 20 najciekawszych, po 10 w Warszawie i we Wrocławiu. Do 30 maja br. finaliści mają za zadanie przygotować prototypy wymyślonych urządzeń. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w trakcie uroczystych gal finałowych w czerwcu 2014 roku.

cinema matura t

Fragment filmu Mała matura 1947 (2010)

Maj to w szkołach średnich sezon matur. Jak egzamin dojrzałości zdają bohaterowie filmowi?

swps reklama t

artykuł sponsorowany

Dlaczego jedne salony samochodowe sprzedają trzy razy więcej aut niż inne? Jak to się dzieje, że Pan Kowalski, pracujący w organizacji charytatywnej pozyskuje dla bezdomnych dwa razy więcej datków niż inni pracownicy tej instytucji? O tych i innych zagadnieniach, związanych ze specyficznym rodzajem wpływu społecznego będzie można się uczyć na pierwszym w Polsce kierunku studiów Reklama w SWPS. 

close the deal t

120 uczestników, dziewięć godzin prelekcji, trzy godziny spotkania networkingowego i... niezliczona liczba kontaktów oraz umiejętności, które zostaną na przyszłość. A wszystko to w pięknych i przestronnych wnętrzach Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha“ w Krakowie. AEGEE-Business Conference „Close the deal!“ zakończyła się pełnym sukcesem.

mana game t

Właśnie rusza „Przedsiębiorcza szkoła jutra”  konkurs pod honorowym patronatem Polskiej Izby Handlu, stanowiący pierwszy etap ogólnopolskiej inicjatywy wspierającej naukę przedsiębiorczości w szkołach. Akcja skierowana jest przede wszystkim do nauczycieli, szkoleniowców i pracowników naukowych z całej Polski. W konkursie wziąć udział może każdy, kto ma ciekawy pomysł na urozmaicenie zajęć z przedsiębiorczości. „Perspektywy” objęły nad wydarzeniem patronat medialny.

comp2 t

To już osatatnia prosta. Dziś maturzyści podchodzą do egzaminu z informatyki i historii. Zobacz, z jakimi zadaniami zmagali się wczoraj na francuskim.

mam talent m


O północy 23 maja mija termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu "Mam talent do nauki". Najzdolniejszych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych już po raz trzeci wyłoni Politechnika Wrocławska.

firm rodzinnych t

Instytut Biznesu Rodzinnego zaprasza na Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych, który odbędzie się 28-29 maja 2014 roku w Poznaniu. 

dziewczyny podsumowanie2014 t

Nauka na kierunkach ścisłych i technicznych wciąż jest jeszcze domeną mężczyzn. Jedynie 37 procent studentów politechnik stanowią kobiety. To się jednak zmienia. Jeszcze 7 lat temu było ich ponad 6 punktów procentowych mniej. Sukcesy kampanii Dziewczyny na Politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! podsumowano 15 maja w Sejmie RP.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt