MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

7 grudnia br. odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu SEMcamp. Specjaliści SEM opowiedzą m.in. o trzech poziomach optymalizacji stron mobilnych, jak wykorzystywać dane z analityki do personalizacji mailingów, o wynikach wyszukiwania Google w 2016 r., a także czy jest jeszcze miejsce na wyniki organiczne. Całodzienna konferencja rozpocznie się w auli 58 o godz. 9.30. Organizatorem spotkania jest Mariusz Gąsiewski, twórca bloga ittechnology.us oraz Przemysław Modrzewski, autor bloga marketingLAB.pl. Partnerem konferencji jest Uczelnia Łazarskiego.

Rektorzy, menedżerowie i zespoły z 11 polskich szkół wyższych otrzymali 23 listopada nagrody LUMEN 2015. Gala wręczenia nagród towarzyszyła pierwszej konferencji Liderów Zarządzania Uczelnią, w której wzięło udział ponad 200 osób z uczelni z całej Polski, a także goście zagraniczni. Inicjatorami i organizatorami konkursu są firma doradcza PCG Polska i Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Uniwersytety zaczęły otwierać się na kobiety w drugiej połowie XIX wieku, lecz był to proces długotrwały. Choć kobiety były aktywne na polu nauki od zawsze, ich dokonania bywają pomijane również dzisiaj.

W warszawskiej podstawówce nr. 26 zainaugurowano 16. już edycję akcji Góra Grosza. W imprezie udział wzięli reprezentanci dzieci korzystających ze wsparcia udzielanego ze środków zbieranych w ramach akcji oraz przedstawiciel zarządu Poczty Polskiej – nowego Partnera Góry Grosza, której zaangażowanie obniży koszty akcji aż o jedną trzecią, dzięki czemu grosze od uczniów pomogą większej liczbie dzieci. W tym roku akcja w szkołach i przedszkolach trwać będzie od 23 listopada do 4 grudnia.

Studencka organizacja Erasmus Student Network w Szkole Głównej Handlowej kontynuuje, zainicjonowane rok temu, bezpłatne zajęcia z matematyki dla maturzystów. Ideą ESN Projekt Nauka jest przygotowanie licealistów do matury z matematyki na poziomie rozszerzonym podczas cyklu zajęć na uczelni.

To jedyny konkurs tego typu w Polsce, który pozwala uczniom wcielić się w rolę uczestników procesu: stron, profesjonalnych pełnomocników i świadków. Podczas symulacji procesowych, rozgrywających się w specjalnie zaadaptowanych salach, będziecie mieć niepowtarzalną okazję, by zaprezentować wiedzę na temat przepisów prawa, wykazać się sztuką argumentacji i szybkością reakcji, słowem tym, co cechuje każdego dobrego prawnika.

Studium Języków Obcych Uczelni Łazarskiego i Dunaj Instytut Dialogu zapraszają w czwartek na debatę zatytułowaną „Sytuacja społeczno-polityczna w Turcji po wyborach parlamentarnych”. Spotkanie odbędzie się na uczelni 26 listopada w godzinach 13.30 - 15.00 w sali 106.

Podczas wykładu profesora Vetulaniego sala była zapełniona do ostatniego miejsca.

Tegoroczna konferencja naukowa pt. Science: Polish Perspectives (SPP) odbyła się już po raz czwarty, tym razem w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Prawie 200 młodych naukowców z całej Europy zjechało się do tego uniwersyteckiego miasteczka żeby zaprezentować wyniki swoich badań naukowych.

W ubiegły weekend w Berlinie odbyła się konferencja naukowa „Gender Summit” dotycząca pozycji kobiet w nauce. Konferencja odbyła się już po raz siódmy, z czego czwarty w Europie. Tegoroczne wydarzenie miało temat przewodni „Mastering gender in research performance, contexts, and outcomes” i nawiązywało głównie do tego, jaki wpływ na badania naukowe ma płeć badaczy, jak również płeć obiektów badanych. Na konferencję przyjechali przedstawiciele i przedstawicielki ośrodków naukowych oraz organizacji pozarządowych i sektora publicznego. Wśród gości znalazła się minister nauki Republiki Federalnej Niemiec, przedstawicielki najważniejszych wydawnictw naukowych, a także panowie, którzy reprezentowali m.in. Komisję Europejską i europejskie uniwersytety.

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Mam Marzenie organizuje w serwisie charytatywni.allegro.pl – drugą edycję ogólnopolskiej aukcji internetowej „Kolacja Marzeń”. Dochód z aukcji zostanie przekazany na realizację marzeń podopiecznych Fundacji.

Do 4 grudnia br. gimnazja z całej Polski mogą zgłaszać uczniów do nowego ogólnopolskiego konkursu – Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Stawka w zawodach to zaproszenie na wycieczkę studialną do Brukseli i Parlamentu Europejskiego oraz cenne nagrody rzeczowe!

Z historii powinniśmy czerpać dobre wzorce i patrzeć, gdzie był popełniony błąd, żeby go nie popełnić w przyszłości. Ale żyjemy dla przyszłości –mówi prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej

Jarosław Gowin i była ministerLena Kolarska-Bobińska podczas przekazania resortu. Fot. PAP/Marcin Obara

Urząd ministra nauki i szkolnictwa wyższego objął Jarosław Gowin – dr nauk politycznych, współtwórca i wieloletni rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, wiceprezes Rady Ministrów RP. 

Debatę rozpocznie wykład prof. Marka Kramera, historyka z Uniwersytetu Harvarda pt.: „Contemporary Russia in a multipolar world”. Profesor opowie o tym, jaki wpływ na rosyjską politykę zagraniczną pozostawiła spuścizna po Związku Radzieckim. Spotkanie odbędzie się na Uczelni Łazarskiego w poniedziałek, 16 listopada w godz. 11.15-13.45.

Jak zintensyfikować wymianę handlową pomiędzy Polską a Ukrainą? Gdzie szukać nowych możliwości kooperacji w zakresie eksportu na rynki krajów trzecich? Które z obszarów badawczych można wykorzystać do zwiększenia innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce i na Ukrainie? Podczas konferencji Stan i rozwój bilateralnej współpracy gospodarczej Polski i Ukrainy w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie 16 listopada zaproszeni eksperci będą dyskutować na temat sytuacji makroekonomicznej oraz problemów transformacji i rozwoju gospodarczego, dwustronnej wymiany handlowej, edukacji, rynku pracy, rozwoju społecznego i regionalnego, inwestycji oraz finansów.

Już po raz ósmy najzdolniejsi uczniowie Zespołu Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie oraz Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, kształcący się w zawodach technik energetyk i technik elektryk, zostali nagrodzeni stypendiami PGNiG TERMIKA SA. Uroczysta Gala wręczenia nagród obyła się w Centrum Konferencyjnym Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie.

Już w połowie listopada br. w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie rusza unikatowy program - alfa.ac - którego celem jest wsparcie ambitnych naukowców i innowatorów z całego kraju, myślących o komercjalizacji swoich prac naukowych.

Ponad 1600 uczniów szkół gimnazjalnych z całej Polski przystąpiło do eliminacji szkolnych Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości, które odbyły się 5 listopada 2015 r. w ponad 140 szkołach zgłoszonych do zawodów.

Przypomina o tym każdy metr kampusu. W pobliżu pl. Grunwaldzkiego, na skwerze prof. Kazimierza Idaszewskiego, pomiędzy budynkami D1 i D2 Politechniki Wrocławskiej stoi jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Wrocławia – Pomnik Pomordowanych Profesorów Lwowskich.

Wygląda na to, że Politechnika Wrocławska znalazła patent na patenty. W 2015 roku po raz piąty z rządu, począwszy od 2010 roku uzyskała najwięcej patentów w Polsce – wynika z najnowszego raportu Urzędu Patentowego RP.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt