MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Ruszyła druga edycja Szkoły Letniej „Summer Automotive School”, w której udział bierze interdyscyplinarny zespół studentów z Politechniki Łódzkiej. Projekt jest wynikiem współpracy pomiędzy uczelnią a koncernem motoryzacyjnym Kongsberg Automotive Pruszków. Młodzi inżynierowie staną przed wyzwaniami, z którymi na co dzień spotykają się specjaliści z branży automotive. Efekty ich pracy będzie można podziwiać na koniec czerwca. 

Jak zepsuć nawet najlepsze CV? Użyć przestarzałej, niewyraźnej lub dziecinnej czcionki. Oto antyranking przygotowany przez serwis z ofertami pracy MonsterPolska.pl.

W ramach Trójkąta Weimarskiego, Ambasadorzy Francji i Niemiec udadzą się 28 marca o godz. 11.00 do Zespołu Szkół nr 113 w Warszawie przy ul. Olgierda 35/41, by spotkać się z uczniami oddziałów dwujęzycznych, w których nauczane są języki francuski i niemiecki. Ambasadorzy porozmawiają z uczniami po francusku i po niemiecku o roli Trójkąta Weimarskiego i o przyszłości Unii Europejskiej.

Ukraina była Gościem Specjalnym XXVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2017, który odbył się 10-11 marca w Warszawie. Z tej okazji do Warszawy przyjechała ponad 30-osobowa delegacja rektorów, prorektorów oraz dyrektorów działów współpracy międzynarodowej ukraińskich uczelni.

W decydującym rozstrzygnięciu Ursus Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2017, wyłoniono najlepszego z najlepszych. Bezapelacyjnie wygrał reprezentant województwa lubuskiego –Tomasz Musiał.  Finał na szczeblu krajowym, miał miejsce podczas 23. edycji Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH 2017 w Kielcach. W decydującym starciu swoją wiedzę sprawdziło dziesięciu uczestników.

Akademia Analiz to konkurs organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Inwestycji Kapitałowych Profit, działające przy Katedrze Inwestycji i Rynków Kapitałowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Dzień przedsiębiorczości to projekt przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprzyjający podejmowaniu przez nich trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

15 marca br., w Ośrodku Szkoleniowym OEIiZK w Warszawie odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja „Normalizacja w szkole” - „Normy gwarantem bezpieczeństwa produktów i systemów ". W trakcie wydarzenia Tomasz Schweitzer, Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego wręczył nagrody zwycięzcom V Ogólnopolskiego Konkurs dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Normalizacja i ja”. W tym roku nadesłano 152 prace: 45 esejów, 16 filmów, 72 komisy i 19 scenariusz lekcji.

Jeśli interesuje Was to, co dzieje się wokół Was, jeśli sądzicie, że złożoności ludzkich zachowań nie da się wyjaśnić jednoczynnikowo, to SocjoSzkoła 2017 jest czymś właśnie dla Was!

Czytelna i spójna z misją uczelni promocja oferty kształcenia jest sztuką, która udaje się coraz większej liczbie polskich szkół wyższych. Jak robią najlepsi, będzie można się przekonać 10 marca podczas XXVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2017. Właśnie wtedy zostaną ogłoszone wyniki szóstej edycji konkursu Genius Universitatis na najlepsze w mijającym roku akademickim kreatywne kampanie rekrutacyjne szkół wyższych.

3 dni, 160 studentów, spotkania z doświadczonymi managerami, trenerami biznesowymi oraz mentorami – tak zapowiada się III edycja „Think Ahead: Future CFO. Powered by ACCA”. Wydarzenie dedykowane jest studentom, którzy już w trakcie studiów chcą świadomie rozwijać swoją karierę w branży finansowej. Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie do 17 marca br. Warto więc spieszyć się z rejestracją na www.futurecfo.pl.

Główny Inspektorat Sanitarny zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie pt. “Szkoła wolna od używek” na projekt edukacyjny mający na celu przeciwdziałanie uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

Warszawa, 7 marca 2017 r. - Już w marcu br. grupa technologiczna DaftCode we współpracy ze Szkołą Główną Handlową oraz z elitarnym studiami międzynarodowymi CEMS rozpocznie cykl wykładów o strategiach globalnej ekspansji startupów związanych z nowymi technologiami. “CEO Academy” to doskonała okazja, aby dowiedzieć się od prezesów i założycieli jednych z najszybciej rosnących polskich startupów, jak osiągnąć sukces na światowym rynku.

Czy przez widelec można stracić uznanie w oczach partnerów biznesowych? Jak „meblować” szkolną demokrację? Czy kot pije mleko? Jak nie dać się zhakować? Co nam w życiu zagraża? Czy przez nieznajomość prawa ryzykujemy w biznesie? Kim jesteśmy w social mediach? Czy oczy obrazują stan naszego zdrowia? Jak myśli nasz mózg? Czy we współczesnym świecie jesteśmy osamotnieni czy zagubieni? Jak terroryści działają w internecie? 

Dużą odwagę, a przede wszystkim wybitnie wysokie zrozumienie sytuacji wykazały dyrektorki I LO w Poznaniu i I Gimnazjum w Skórzewie. Odwagę – bowiem zaproponowały nauczycielom i uczniom cykl warsztatów, w których głos i propozycje obu stron były traktowane na tym samym poziomie, jako dokładnie tak samo ważne. Zrozumienie – bowiem i nauczyciele i uczniowie zareagowali na akcję „Wartościowa Szkoła” wręcz znakomicie.

Miesięcznik Perspektywy z mega sukcesem w styczniowym badaniu Instytutu Monitorowania Mediów: czołówka w kategorii “Najbardziej opiniotwórcze media miesiąca”, 5 m-ce w kategorii “Prasa” i absolutnie Pierwszy Miesięcznik Opiniotwórczy, z dystansem 140 punktów (cytowań) do zdobywcy kolejnego miejsca

Kolejny raz warszawski Pałac Kultury i Nauki wypełnił się tłumem maturzystów i gimnazjalistów, którzy wybierali tu szkoły i studia, a także uczyli się planowania ścieżki edukacji i kariery. W ramach Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego w PKiN prezentowały się uczelnie z kraju i zagranicy, swoją ofertę przedstawiały także odrębnie warszawskie licea i technika. Gościem Specjalnym XXVII Salonu była Ukraina, a w uroczystości otwarcia wziął udział ambasador tego kraju, Andrij Daszczycia.

Żadna reforma nie jest polskiej szkole tak potrzebna jak dobrze przygotowani nauczyciele. W tym celu stworzono Szkołę Edukacji, czyli bezpłatne dzienne studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli języka polskiego lub matematyki. Program powstał we współpracy z Teachers College nowojorskiego Uniwersytetu Columbia. Właśnie trwa rekrutacja. Dla przyszłych studentów przewidziana jest pula stypendiów.

Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej oraz firma Philips Royal Polska wspólnie utworzą Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu. Nowoczesna sieć laboratoriów ma powstać do 2020 roku. Inauguracja współpracy odbędzie się w poniedziałek, 13 marca, o godz. 11.00 w hotelu Diament w Zabrzu przy ul. 3 Maja 122a.

Studenci Wydziału Ekonomicznego UMCS, po wielu miesiącach zmagań i rywalizacji, wygrali prestiżową symulację biznesową GMC Poland! Zwycięzcy będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Global Management Challenge w Katarze, które odbędą się w kwietniu br.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt