MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Innowacyjność i profesjonalizm, połączone z wolą nieustającego rozwoju – idealny mix energetyczny? Zbliżająca się VI edycja Akademia Energii organizowana przez Fundację im. Lesława A. Pagi integruje młode talenty z całej Polski i pomaga im stawiać pierwsze zawodowe kroki w branży energetycznej. Już w marcu ruszają szkolenia i warsztaty z najwybitniejszymi ekspertami.

Informacje o maturze - z pierwszej ręki, porady fachowców, prezentacja oferty kształcenia uczelni z całej Polski i zagranicy – tego właśnie potrzeba na dwa miesiące przed maturą. Zatem maturzyści – na Salon! Młodsi koledzy też są mile widziani...

8-go marca, nie przypadkowo w Dzień Kobiet, na Politechnice Warszawskiej, podczas konferencji prasowej na 10-lecie akcji Dziewczyny na politechniki! mówiliśmy o kobietach w nowych technologiach, studentkach politechnik i wydziałów ścisłych, a także projektach, które Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowała dla nich w tym roku. Na konferencji swoją premierę miał raport Kobiety na politechnikach 2017, a także ruszył zupełnie nowy, bezprecedensowy program - IT for SHE, którego celem jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej poprzez wspieranie studentek kierunków informatycznych.

Trwa nabór uczestników IV edycji konkursu astronomicznego „Astrolabium”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Dzień przedsiębiorczości to projekt przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprzyjający podejmowaniu przez nich trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Moonlight Barry’ego Jenkinsa i Pokot Agnieszki Holland tylko pozornie dzieli wszystko. W czasach, w których otaczają nas agresja i przemoc, oba filmy są głosem w obronie delikatności.

Jesteśmy na szarym końcu w Europie pod względem liczby lekarzy na 1000 mieszkańców. Wskaźnik – wg OECD - wynosi 2,2 lekarza na 1000 mieszkańców. W Grecji jest to 6 lekarzy, a w Niemczech 4. Szczególnie poszukiwani są chirurdzy naczyniowi, transplantolodzy i pediatrzy.

Planując karierę zawodową zadaj sobie pytania – co lubisz robić, w czym jesteś dobry, co Cię interesuje? Szukaj dla siebie miejsc i ludzi, dzięki którym osiągniesz sukces. Na Politechnice Łódzkiej znajdziesz 42 sposoby na spotęgowanie swoich możliwości rozwoju.

19 lutego zakończył się I etap Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Wszyscy uczniowie zostali powiadomieni o wynikach.

Zastanawiasz się czasami, czy twoja wymarzona praca może zmieniać rzeczywistość na lepsze? Masz dużo pomysłów, energii do działania i lubisz zdobywać wiedzę z różnych dziedzin? Jeśli szukasz ciekawego i rozwijającego zajęcia, to konsulting jest właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy do obejrzenia impresji filmowej z Gali wręczenia nagród w konkursie INTERSTUDENT 2017 na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Gala odbyła się 27 lutego w Krakowie, w ramach konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2017".

Gala Konkursu Interstudent 2017 we wspaniałej Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach zakończyła pierwszy dzień Konferencji Studenci Zagraniczni w Polsce 2017.

Przedstawiciele świata akademickiego i gospodarki spotkają się 6 marca w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej, aby przedyskutować kwestię kształcenia absolwentów studiów na potrzeby nauki i gospodarki opartej na wiedzy. Tego dnia odbędzie się I Konferencja Edukacja Dualna – EDUAL, pod hasłem Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0. W wydarzeniu weźmie udział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Zapraszamy na jedenastą edycję Targów Przyszłych Menedżerów organizowanych przez CEMS Club Warszawa na terenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przy Alei Niepodległości 162.

23 lutego na Podwieczorku Technologicznym gościły nas niezwykłe kobiety z firmy Siemens. W spotkaniu wzięło udział ponad pięćdziesiąt dziewczyn zafascynowanych technologią, studentek politechnik i wydziałów ścisłych. Uczestniczki miały niepowtarzalną szansę zobaczyć, jak wygląda praca w jednej z największych firm technologicznych na świecie. O tym, jak rozwijać swoje umiejętności i karierę, i że warto przede wszystkim wierzyć w siebie, dziewczyny mogły usłyszeć między innymi od Prezeski ds. Finansowych Siemensa Dominiki Bettman i Anny Grosiak - Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu.

 

Młodzi i film. Kapituła Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego przyznała nominacje pięciu aktorom. Spośród nich Jury (osobistości świata kultury) wyłoni laureata już 53. edycji. Celem nagrody jest uhonorowanie młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością.

Centrum Europejskie od soboty 4  marca br. organizuje bezpłatne zajęcia „WOS w pigułce” przygotowujące do matury z WOSu!

Perspektywy (i Forbes – gratulacje!) to – według raportu Instytutu Monitorowania Mediów - najczęściej cytowane miesięczniki 2016 roku! Od kolejnych popularnych tytułów: Playboya, Twojego Stylu i Pani - “odskoczyliśmy”  o kilkaset pozycji.  To wielka satysfakcja dla Perspektyw, ale także dowód wielkiego znaczenia edukacji i szkolnictwa wyższego w społecznej percepcji (dowodem niech będzie  drugie miejsce “edukacji” w rankingu “Słowo roku na ustach dziennikarzy”). To także dobra wiadomość dla wszystkich naszych Czytelników, Sympatyków i Partnerów.

Projektowane w ostatnim czasie systemy wirtualnej rzeczywistości są najbardziej intuicyjną możliwością interakcji ludzi i sprzętów elektronicznych. Wykorzystują one wbudowane czujniki do rejestrowania ruchów i dynamicznego odpowiadania na aktywność użytkowników oraz ich imersji w wirtualnym otoczeniu.

Pewnie zastanawiasz się jak zacząć poszukiwania i co wpisać w CV, skoro nigdy nie pracowałeś? Będzie Ci łatwiej po przeczytaniu wskazówek. Podpowiem Ci, jak możesz szukać pracy i jakie informacje wpisać w życiorysie.

Poznaliśmy zwycięzców V edycji finałowej Gali Metodyki Studiów i Badań, czyli autorskiego przedmiotu Wydziału Ekonomii i Zarządzania i Uczelni Łazarskiego. Podczas wydarzenia siedem najlepszych zespołów, ze wszystkich kierunków pierwszego roku, zaprezentowało własne modele biznesowe opracowane podczas pierwszego semestru nauki. Spotkanie z udziałem m.in. prezesa Youth Business Poland odbyło się  w Business Linku PGE Narodowy w dniu 8 lutego br.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt