MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

– Politechnika Wrocławska to uniwersytet badawczy, który da wam nie tylko wiedzę, ale także umiejętności potrzebne w pracy inżyniera. Jesteśmy najlepszą uczelnią techniczną w Polsce, a nasi absolwenci są cenieni przez pracodawców. Nie musicie martwić się o pracę po studiach. Życzę wam, byście tutaj zbudowali swoją przyszłość – mówił podczas immatrykulacji 1 października br. prof. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej do ośmiu i pół tysiąca świeżo przyjętych studentów.

Bazując na naszych historycznych doświadczeniach budujemy naprawdę fantastyczną, nowoczesną uczelnię  - mówi  prof. dr. hab. Inż. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej

Liderzy Zarządzania Uczelnią

26 wspaniałych

Rektorzy i menadżerowie z 16 polskich szkół wyższych zostali nominowani do Nagrody Liderów Zarządzania Uczelnią LUMEN 2015. Łącznie nominowano 26 osób i zespołów, najwięcej z Politechniki Łódzkiej (5 nominacji) i Akademii Leona Koźmińskiego (4).

CEMS Chance to cykl 4-dniowych warsztatów skierowanychdo uczniów III klasy gimnazjum oraz I klasy szkoły ponadgimnazjalnej, którzy pochodzą z małych miejscowości lub znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – rodzinnej, finansowej, czy zdrowotnej. Praktyczne zajęcia oraz inspirujące szkolenia – wszystko, co ma na celu wskazanie różnych ścieżek rozwoju zawodowego oraz umiejętności miękkich dla młodzieży z całej Polski.

Wczoraj w Pałacu na Wodzie wystartowała pierwsza edycja nowatorskiego programu mentoringu LeadersIN. Przeznaczony jest on dla kobiet zajmujących stanowiska menedżerskie. Jego innowacyjność polega na tym, że w rolę mentorów wcielą się przedstawiciele najwyższej kadry kierowniczej, w tym członkowie zarządów dziesięciu dużych firm. To właśnie pod ich skrzydła trafią uczestniczki projektu.

W dniach 21 – 23 października br., pod stałym hasłem „Warszawa – Technika wczoraj, dziś, jutro”, odbyły jubileuszowe, V Warszawskie Dni Techniki.

Politechnika Świętokrzyska zaprasza studentów i doktorantów do udziału w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Student-Wynalazca”.

18 listopada, Muzeum Historii Żydów Polskich, Warszawa
Świat przyspiesza. Już wszyscy wiemy, że w ciągu doby przyswajamy taką ilość informacji, jaką nasi przodkowie przyswajali w ciągu całego życia. To może fascynować, ale i przerażać…

Profesorowie: Stanisław Penczek, Kazimierz Rzążewski i Jerzy Jedlicki to tegoroczni laureaci Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP), zwanych też czasem „polskimi Noblami”. Każdy z naukowców otrzyma po 200 tys. złotych.

Ciccarelli i White, znakomici dydaktycy i profesorowie psychologii, napisali najnowocześniejszy i najbardziej wszechstronny podręcznik wprowadzający do tej dyscypliny na świecie! To od paru lat najpopularniejszy podręcznik psychologii w Stanach Zjednoczonych.

W poniedziałek, 9 listopada o godz.19.00, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się wykład prof. Michała Hellera pt. „Gdy przestrzeń była Bogiem. Nauka a nasz obraz świata”. Spotkanie poprowadzi redaktor Hanna Maria Giza. Wszyscy zainteresowani udziałem w wykładzie i dyskusji z profesorem mogą kierować swoje zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Studenci MWSLiT we Wrocławiu Joanna Gattner-Bilska, Aleksander Biernacki, Przemysław Kiedos, Paweł Ryżanowski, jedyni z Polski i z Europy którzy zakwalifikowali się do prestiżowego i liczącego się na całym świecie konkursu General Motors / Wayne State Supply Chain Case, dostali się aż do finałów. Prezentacja przed zarządem General Motors  zdobyła bardzo wysokie IV miejsce - GRATULUJEMY!

W Centrum Nauki Kopernik, na jubileuszowej Gali organizowanej przez NBP, spotkali się w końcu października nauczyciele i uczniowie tworzący Szkolne Kluby Przedsiębiorczości. IMPULS – konkurs przedsiębiorczych uczniów, nauczycieli i szkół już po raz dziesiąty wyłonił laureatów w ogólnopolskiej skali.

Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) otrzymała re-akredytację EQUIS, przyznawaną przez European Foundation for Management Development (EFMD) na najdłuższy możliwy do uzyskania okres pięciu lat. To czytelny sygnał dla interesariuszy, zwłaszcza dla studentów, że uczelnia spełnia wysokie standardy kształcenia opisane w międzynarodowych procedurach akredytacyjnych. 

Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński znalazły się w dziesiątce najlepszych uczelni z państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz Azji Centralnej, uwzględnionych w pilotażowej edycji QS University Rankings Emerging Europe and Central Asia 2014/15.

Uruchomiony został program EF Partner School, który skierowany jest do wszystkich gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz wyższych szkół w Polsce. Uczniowie i nauczyciele szkół, które zdecydowały się dołączyć do EF Partner School, mają możliwość wzięcia udziału w międzynarodowych projektach badawczych i konkursach edukacyjnych w bieżącym roku szkolnym 2015/2016.

 

Szkoły specjalistyczne, gwarantujące absolwentom konkretne kwalifikacje, podbijają polski rynek. Tylko nauka praktycznych i poszukiwanych przez przedsiębiorców umiejętności może zagwarantować zatrudnienie. Wiele kierunków i uczelni stało się przechowalnią dla młodych produkując kolejne pokolenia skazane na pracę za grosze lub zarobkową emigrację.

Tradycyjnie w listopadzie w Warszawie pod hasłem „Polska w Kosmosie” organizowana  jest konferencja polskiego sektora kosmicznego. Tym razem odbędzie się ona w dniach 26-27 listopada w obiektach Instytutu Lotnictwa. Organizatorami tegorocznej, trzeciej już edycji są Fundacja Wspierania Polskiej Astronautyki, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Instytut Lotnictwa.

Zakończyła się zbiórka funduszy w ramach IV edycji programu „Na Rodzinę Można Liczyć”, organizowanego przez IKEA we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja. W tym roku zgromadzono rekordową sumę 300 000 zł, dzięki którym stypendia otrzyma 150 osób. Środki trafią do uczniów, których sytuacja życiowa nie pozwala na pełny dostęp do edukacji pozaszkolnej i rozwój talentów.

Portal MatmaNa6.pl rozpoczął szóstą już edycję kursu maturalnego z matematyki.W kursie może wziąć udział każdy zainteresowany maturzysta, również ten, który przystępuję do egzaminu dojrzałości po wielu latach przerwy w nauce.Tak jak wszystkie poprzednie edycje, również ta jest całkowicie  bezpłatna.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt