MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Wydawnictwo Naukowe PWN zaprasza 24 października br. na wyjątkowe wydarzenie – Sympozjum wykładowców akademickich.

Czy wiemy jak uczyć o inności, tak aby - nawet niechcący - nie krzywdzić? Czy zdajemy sobie sprawę, że dyskryminacja i przemoc w szkole, to nie tylko wyraz braku szacunku wobec innych ludzi ale i łamanie polskiego prawa? Pytanie czy potrafimy na takie sytuacje właściwie reagować i uwrażliwić na nie młodzież.

Wybór studiów to ważna życiowa decyzja. Jaki kierunek studiować, by rozwijać swoje zainteresowania i odnaleźć się na wymagającym rynku pracy? Która uczelnia zapewni wysoki poziom nauki oraz zorganizuje pierwsze praktyki lub staż zawodowy? Jak studiując poszerzać swoje kompetencje?

Maturzyści z Trójmiasta i całego województwa pomorskiego przyjechali na Uniwersytet Gdański, aby wziąć udział w Salonie Maturzystów. Największym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje dotyczące nowej formuły egzaminu maturalnego z języka polskiego.

Ma za sobą licencjat na turystyce i rekreacji w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Teraz studiuje dalej, na ekonomii II stopnia. Też w AFiBV. Paula Czasak jest przykładem na to, że aby odnieść sukces, warto zdobywać wiedzę z różnych dziedzin.

Zmiany na maturze? Problemy z opanowaniem całości materiału i organizacją nauki? Stres związany z najważniejszym egzaminem w życiu? Mamy rozwiązanie – jedyne sprawdzone publikacje maturalne na rynku, czyli Vademecum oraz Testy i arkusze maturalne Wydawnictwa Operon.

Wydawnictwo Perspektywy Press rozda we wrześniu maturzystom ponad 40.000 egzemplarzy „Informatora dla Maturzystów 2015”. Otrzymają go nieodpłatnie uczestnicy Salonu Maturzystów organizowanego w 15 ośrodkach akademickich.

Tegoroczna kampania Salonu Maturzystów rozpocznie się 4 września na Uniwersytecie Gdańskim. To dobra wiadomość dla pomorskich maturzystów, którzy będą mieli więcej czasu na zaplanowanie maturalnego roku.

72 gimnazjalistów oraz 73 licealistów Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej rozpoczęło 1 września w auli gmachu głównego pierwszy w historii uczelni rok szkolny 2014/2015.

Ponad cztery miliony siedemset tysięcy uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny. Zajęcia potrwają do 26 czerwca 2015 r.

Właśnie wystartowała rejestracja na Microsoft Expert Summit 2014. To bezpłatna ogólnopolska konferencja dla profesjonalistów branży informatycznej, która obędzie się 13 listopada 2014 roku przy ul. Dobrzańskiego 1 i 3 w Lublinie.

artykuł sponsorowany

Backup danych, tworzenie partycji, stawianie systemu, formatowanie, defragmentacja dysku twardego nie są ci straszne? Dobra wiadomość: jesteś idealnym kandydatem na studia informatyczne.


foto: MNiSW

100 studentów ze wschodu Ukrainy już od września br., a 450 w roku 2015, będzie mogło studiować na polskich uczelniach dzięki stypendium polskiego rządu.

Prezentacje ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych na temat matury, zmiany w egzaminie dojrzałości w 2015 r., stoiska uczelni z całego kraju, konsultacje psychologów i doradców zawodowych – to najważniejsze elementy tegorocznego Salonu Maturzystów 2014.

Po czterdziestu latach od premiery dokonano cyfrowej rekonstrukcji filmu Jerzego Hoffmana Potop. „Potop Redivivus” to projekt Filmoteki Narodowej, który powstał z potrzeby zaprezentowania współczesnej widowni Potopu na dużym i małym ekranie w doskonałej jakości i nowej, atrakcyjnej formie.

Czy świat zmontowany jest wiarygodny – to hasło przewodnie Festiwalu Filmowego Hommage,a Kieślowski, który odbędzie się w Sokołowsku w dniach 5-7 września br.

Samiczki: Wanilka i Tymotka to 2 pierwsze alpaki, które przyszły na świat w hodowli prowadzonej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.  Egzotyczne maluchy są efektem przemyślanych krzyżówek, mają wysokiej jakości delikatne runo o pięknej barwie. W polskim klimacie rozwijają się wzorowo.  

Wyjątkowa okazja dla kreatywnych nauczycieli i studentów, żeby spróbować swoich sił w obszarze nowoczesnej edukacji.

Kongres Edukacja i Rozwój – wyjątkowe spotkanie dla wszystkich zaangażowanych w rozwój oświaty 22-23.10.2014, Warszawa, Hotel Gromada Okęcie.

Drugi tydzień września będzie największym świętem organizacji pozarządowych w naszym kraju. W dwudniowym Forum poświęconym aktywności społecznej udział weźmie ponad 1 tys. osób reprezentujących inicjatywy obywatelskie i zaangażowanych w działalność społeczną. Wydarzenia Tygodnia Obywatelskiego i Pikniku Inicjatyw Obywatelskich zgromadzą w Warszawie kilkadziesiąt tysięcy osób.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt