MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Trwają konsultacje projektu ustawy o powołaniu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Jak pisze w "Forum Akademickim" Waldemar Siwiński: Otwarcie się na partnerów umiędzynarodowienia - z kręgów uczelni, zainteresowanych resortów i sektora pozarządowego - będzie miało decydujący wpływ na sukces tego przedsięwzięcia.

III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni jest jedną z niewielu szkół w Polsce i prawdopodobnie jedynym liceum w Gdyni oraz na Pomorzu, w którym BAL STUDNIÓWKOWY organizowany jest w budynku szkoły.

Rozwój nowoczesnych technologii oraz zmiany w tradycyjnym postrzeganiu kariery zawodowej przez społeczeństwo mają swoje odzwierciedlenie w rynku pracy, który całkiem gładko przyswaja nowości i dynamicznie na nie reaguje. Inicjatorami tej ewolucji są w dużej mierze sami pracownicy, którzy stwarzają sobie zarówno nowe możliwości, jak i nieznane dotąd wyzwania. Początek roku 2017 pokazuje nam, w jakim kierunku zmierza sektor zawodowy, które zjawiska zyskują na popularności i czego oczekujemy od swojego miejsca pracy.  

Osoby po 30-stce, zawiedzione studiami i niesatysfakcjonującą pracą, albo rodzice na urlopach wychowawczych - to nie jedyne grupy społeczne, które mają realne szanse na zdobycie zawodu programisty i niezłej pensji.

Rockowy zespół Batalion d'Amour wydał płytę "Fenix" w listopadzie 2016 roku za pośrednictwem niemieckiej wytwórni Echozone! Na albumie wielu wspaniałych gości, między innymi John Porter czy Tomasz Grochola z zespołu Agressiva 69. 

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin powołał Łukasza Wojdygę na stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej MNiSW. Będzie on również pełnił funkcję pełnomocnika ministra ds. utworzenia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Na chwilę szczerości, zwłaszcza gdy w firmie przechodzimy gorszy czas, można pozwolić sobie w domu, wśród najbliższych. Już wybierając się na plotki ze znajomą, której najmocniejszą stroną nie jest dyskrecja, lepiej nie poruszać tematów związanych z pracą. Nie można również źle wypowiadać się o pracodawcy w komentarzach w mediach społecznościowych. 

Elitarne, międzynarodowe studia I stopnia General Aviation (Lotnictwo ogólne) będzie uruchamiać Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Studia te będą pierwszymi tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Uczelnia pozyskała część środków na uruchomienie specjalności z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Fot. Alicja Szulc

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz piąty organizuje akcję „Żonkile” upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Jak co roku, 19 kwietnia kilkuset wolontariuszy przekaże warszawiakom żółte żonkile – symbol pamięci o powstaniu.

Studenci z Indii, Ukrainy, Szwecji, Etiopii, Maroka, Litwy, Albanii, Ghany, Kanady, Malezji, Turcji, Iranu, Mali, Kazachstanu i Holandii znaleźli się w gronie nominowanych do tytułu INTERSTUDENT 2017. Laureatów konkursu - najlepszych zagranicznych studentów kształcących się w polskich uczelniach - poznamy 27 lutego. Po raz trzeci swojego zwycięzcę. Najpopularniejszego Studenta Zagranicznego w Polsce, wskaże także publiczność w drodze internetowego głosowania.

"Robienie gier jest fajniejsze niż granie" - przekonują inicjatorzy kampanii społecznej "programuj.gov.pl", która rozpoczęła się w Warszawie. Jej celem jest zachęcenie młodych ludzi i ich rodziców do programowania.

Wsparcie w rozwoju zawodowym najbardziej zaangażowanych pracowników i zachęcenie ich do budowania kariery w PKO Banku Polskim – to były najważniejsze cele trwającego ponad półtora roku Programu Talenty. Jego realizacja pozwoliła wzmocnić kulturę organizacyjną nastawioną na współpracę, kreatywność, otwartość na zmiany i wymianę wiedzy.

Egzamin i Plac zabaw to mocne filmy o etyce dzisiejszych nastolatków. Ale również o społeczeństwach, zbudowanych przez pokolenie ich rodziców. 

Rozmowa z Julią Brzózką, najlepszą maturzystką 2016, studentką filologii romańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W ramach kampanii edukacyjnej skierowanej do stołecznych szkół średnich i zawodowych, młodzież weźmie udział w cyklu spotkań z inżynierami z norweskiego holdingu Kongsberg Automotive Pruszków. Podczas Dni Otwartych skorzystają oni z bezpłatnych zajęć oraz zwiedzą podwarszawski zakład. Najbardziej aktywni i zaangażowani uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w letnich praktykach!

Jesteś studentem bądź absolwentem? Interesujesz się transportem i logistyką? W takim razie powinieneś wziąć udział w Forum Młodej Logistyki oraz Targach Pracy Transportu i Logistyki! Są to wydarzenia rozpoznawalne przez studentów kierunków związanych z logistyką i transportem w całej Polsce, a Studenckie Koło Logistyki Stosowanej organizuje je już po raz piętnasty!

Czy nauka matematyki to jedynie żmudny obowiązek i godziny wyrzeczeń zwieńczone maturą, po której przygoda z „królową nauk” zakończy się raz na zawsze? Niekoniecznie.

Blisko 34 mld zł – zgodnie z przewidywaniami PMR Research w przeciągu pięciu lat taką wartość  osiągnie polski rynek IT. Dynamika rozwoju przekłada się na jakość kadr – w 2016 r. Polska znalazła się na 3. miejscu w rankingu programistów Hacker Rank. Pojawia się tylko jeden problem: już teraz w Polsce brakuje ponad 50 tys. nowych pracowników IT. I będzie brakowało ich coraz więcej.

ZMIENIAMY SIĘ dla Ciebie! W Śląskim Uniwersytecie Medycznym wierzymy, że komfort kształcenia przekłada się na jakość. Dlatego z chęcią sięgamy po nowoczesne rozwiązania technologiczne, szczególnie te, które bezpośrednio wpływają na atrakcyjność edukacji i skuteczność w realizacji badań naukowych.

Stań się wilkiem z Wall Street! – nawołują niektóre uczelnie. W dobie dynamicznego rozwoju rynku usług finansowych i księgowych, w sytuacji lokowania w Polsce centrów outsourcingowych obsługujących globalne przedsiębiorstwa studiowanie rachunkowości i finansów ma sens!

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt