REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


- Jako uniwersytet wspieramy działania zmierzające do powstania Uniwersytetu Kaliskiego i jeśli będziemy w stanie pomóc w tych działaniach, bardzo chętnie to uczynimy. Na tym etapie trudno jeszcze mówić o szczegółowych rozwiązaniach i pomysłach, ale jesteśmy gotowi do współpracy - podkreśla  prof. Bogumiła Kaniewska, rektor Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Luty w Kaliszu okazał się gorącym miesiącem. Prof. dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej (AK) ogłosił, że będzie zmierzał do przekształcenia Akademii Kaliskiej w Uniwersytet Kaliski. Drogą do tego miałoby być połączenie AK z kaliską filią UAM, czyli z Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu. Zamiar połączenia uczelni, nazywany przez rektora Wojtyłę „ambitnym planem rozwoju uczelni”, dziekan WP-A UAM prof. Piotr Łuszczykiewicz określa innym słowem – „aneksja”.

- Przyjaciele Ukraińcy, rozumiemy Wasz dramat, łączymy się w oburzeniu i proteście wobec agresji rosyjskiego reżimu, deklarujemy wszelką możliwą pomoc - czytamy w oświadczeniu wydanym przez prof. Ryszarda Koziołka, rektora Uniwersytetu Śląskiego.

- Każda wojna zaprzecza uniwersalnym wartościom – podkreślił prof. Andrzej Sokala, rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i jednocześnie poinformował o dostępnej pomocy terapeutycznej dla ukraińskich studentów.

- Z całą mocą potępiam bezprawną napaść na niezależne, niepodległe Państwo – podkreśliła w swoim oświadczeniu, prof. Elżbieta Żądzińska, rektor Uniwersytetu Łódzkiego

- Jestem wstrząśnięty ogromem zła, które spotyka Waszą ojczyznę – zwrócił się do studentów z Ukrainy prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!