REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Agricultural Sciences, Engineering and Technologies, Humanities, Medical Sciences, Natural Sciences i Social Sciences – w tych sześciu kategoriach przyznawane są od 2016 roku ELSEVIER Research Impact Leaders Awards – nagrody, których celem jest poprawa postrzegania (visibility) dorobku naukowego polskich uczelni na świecie.

Prof. Marek Kwiek, kierownik Centrum Badań nad Polityką Publiczną Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, będzie jednym z mówców konferencji „Polskie uczelnie w światowej perspektywie”.  Podczas sesji „Światowy krajobraz akademicki – Miejsce dla polskich uczelni” opowie o powstawaniu globalnej superligi uczelni badawczych i wyjaśni, dlaczego warto być wśród 1000 najlepszych uczelni badawczych na świecie.

1525 złotych zapłaciła absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego Agnieszka Janik za wycieczkę rowerową w towarzystwie rektora uczelni.  Była to jedna z licytacji wrocławskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pytana o powody odpowiada, że chciała dać profesorowi drugą szansę.

Zanim wejdziemy od września w Nowy Rok Akademicki, trzeba się naradzić, co należy zrobić, aby polskie uczelnie były lepiej widoczne w światowej Akademii. A oznacza to również - zajmowały wyższe pozycje w międzynarodowych rankingach. Taki jest właśnie cel konferencji Polskie uczelnie w światowej perspektywie – Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą, na którą zapraszamy 15-16 lipca do Warszawy. Uwaga: to nie będzie kolejny Zoom, ani inny online! Zapraszamy jak najbardziej realnie, do realnej Warszawy, na konferencję „w realu”. Będą „żywi ludzie” – również z zagranicy! Plus elita polskiego świata akademickiego i tematy z grupy „to be or not to be”… Na tym spotkaniu trzeba być! Są ku temu ważne powody.

Nie ma chyba na świecie osoby interesującej się rankingami akademickimi, która nie słyszałaby o Philu Baty. Rektor Uniwersytetu Pekińskiego, nie bez kozery, nazwał go w 2014 roku „światowym ministrem edukacji” (education secretary for the whole world). Z kolei australijska gazeta określiła go mianem jednego z kilkunastu najbardziej wpływowych osób w dziedzinie szkolnictwa wyższego na świecie. Phil Baty jest nie tylko ekspertem, ale także pasjonatem rankingów akademickich.

Czy pszczoły będą mogły towarzyszyć nam na Marsie i czy będą mogły zapylać uprawy w szklarniach marsjańskich – to pytania na które stara się odpowiedzieć doktorantka AGH w Krakowie. Dagmara Stasiowska w ramach pracy doktorskiej sprawdza wpływ stresu związanego z przeciążeniami generowanymi przez rakietę w trakcie podróży kosmicznej na poprawność rozmnażania się pszczół miodnych, a zwłaszcza na funkcjonowanie organizmów królowych.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!