MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

W dniach od 15 do 21 stycznia br. studenci kierunku International Business na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, wraz z przedstawicielami z uczelni z Holandii, Francji, Niemiec oraz Węgier, brali udział w międzynarodowej grze biznesowej Markstrat. Z Budapesztu wrócili ze złotym, srebrnym i brązowym medalem.

Program TopMinds to nowa inicjatywa Stowarzyszenia Top 500 Innovators oraz Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Jest to program szkoleniowo-mentoringowy skierowany do studentów i doktorantów polskich uczelni, którzy kończąc studia planują swoją karierę w nauce, biznesie czy administracji publicznej.

Programista stron internetowych, robotyk, projektant interfejsów, project manager, serwisant sprzętu elektronicznego i trener personalny to zawody, w których można zrobić największą karierę – nie za 3 czy 10 lat, ale jeszcze w tym roku. Jak wyglądają zarobki w tych branżach i ile czasu potrzeba, by nabyć kwalifikacje niezbędne do zdobycia tego typu pracy?

Kadr z firmu "Honorowy obywatel"

Na początku roku na ekrany weszły trzy filmy o sztuce. Piękne, gorzkie pożegnanie Andrzeja Wajdy „Powidoki”, ale i lżejsze obrazy z obu Ameryk: „Honorowy obywatel” i „La La Land”.

Przepiękny kampus, ponad 110-letnia tradycja akademicka, nowoczesne laboratoria i dobrze wyposażone sale wykładowe, wspaniali profesorowie, świetne zaplecze do uprawiania sportu, wygodne akademiki oraz niepowtarzalny klimat... Politechnika Gdańska to uczelnia, na której przyszli inżynierowie z pewnością zdobędą praktyczną wiedzę, tak cenioną na rynku pracy.

Lekarze zwierząt dużych i małych będą w przyszłości naprawdę ciężko pracowali. Nie wystarczy kochać zwierzęta, gdy chce się je leczyć. Droga do zawodu – zwłaszcza na wsi, gdzie lekarzy zwierząt ciągle jest za mało – wymaga całodobowej dyspozycyjności, siły fizycznej, wielkiej odporności na stres, poprzedzona jest studiami także wymagającymi wysiłku.

Studencie, wydepcz swoją drogę do kariery, czyli 10 postanowień noworocznych, które należy wcielić w życie w 2017 roku. Nie powtarzaj za znajomymi, że rynek pracy jest trudny i ciężko na nim zaistnieć. Zamiast tego zacznij działać i wydepcz swoją drogę do kariery. Oto 10 ważnych postanowień, które ci w tym pomogą.

Cierpiąca na porażenie czterokończynowe suczka Agnes otrzymała w ubiegły czwartek opracowany specjalnie dla niej przez naukowców i studentów z Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej wózek inwalidzki. Dzięki niemu Agnes znów będzie mogła się poruszać!

Gap Year, niezwykle popularny w zachodnich krajach, jest coraz chętniej praktykowany przez polskich studentów. W 2016 roku na taki wyjazd zdecydowało się ponad 40% więcej młodych Polaków niż w roku 2015. Najczęściej wyjeżdżają osoby w wieku 19-26 lat. Kilkumiesięczna przerwa od codziennych zajęć to, poza oryginalnym sposobem na zwiedzanie kolejnych krajów, cenne doświadczenie na rynku pracy i wzbogacenie CV.  Jakie jeszcze korzyści daje Gap Year?

- Umiędzynarodowienie polskich uczelni jest jednym z kluczowych problemów dyskutowanych podczas prac prowadzonych nad nową ustawą o szkolnictwie wyższym – powiedział Jarosław Gowin, wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podczas uroczystej inauguracji Konferencji odbywającej się w Krakowie, w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. – Liczymy na to, że Konferencja wniesie znaczący wkład w treść ustawy. Relacja video.

W piątek 13 stycznia 2017 r. w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach uczniowie liceów i techników w regionie będą zmagać się z drugim etapem Olimpiady Statystycznej. Nagrodę główną - wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli - dla zwycięzcy etapu okręgowego ufundował i wręczy w tym dniu tuż po ogłoszeniu wyników europoseł prof. Jerzy Buzek. W ceremonii wręczenia nagród (ok. godz. 17:00) udział weźmie również rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.

„Kraj, który by się technicznie zaniedbał, lub co gorsza programowo od techniki odwrócił, dobrowolnie skaże się na rolę służebną wobec innych narodów...” Tadeusz Kotarbiński

Do 23 stycznia stycznia przedłużony jest termin zgłoszeń do piątej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu marketingu internetowego. Warto wziąć udział – do wygrania są bowiem studia podyplomowe w SGH oraz płatne praktyki zawodowe w wiodących na rynku interaktywnym firmach. Konkurs organizują Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Studenci kierunków artystycznych w całej Polsce mogą już przesyłać swoje zgłoszenia do konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Ta ważna dla środowiska twórczego inicjatywa odbywa się po raz szesnasty i w tym roku zakończy się galą finałową w Muzeum nad Wisłą – nowym pawilonie wystawienniczym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Jak często odczuwa się potrzebę zmiany? Ile razy noworoczne postanowienia spełzały na niczym? W jaki sposób sprawić, aby w końcu się udało? Takie pytania zadają sobie nie tylko dorośli. Dla dzieci i młodzieży pożegnanie starego i powitanie nowego roku to także wyjątkowy czas. Właśnie dla nich skierowane są działania, które rozpoczęły się 22 grudnia i będą trwały prawie do końca stycznia 2017!

Już 10 stycznia ogłoszone zostaną w Warszawie wyniki Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017 prezentującego najlepsze licea i technika w Polsce.

Na konkurs "Międzynarodowe Programy Kształcenia" ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wpłynęło 177 wniosków. Dofinansowanie, w łącznej wysokości 88 mln złotych przyznano 62 projektom z 33 uczelni (w tym 20 niepublicznych).

Już wkrótce spełnią się wyjątkowe plany naukowe trojga nastoletnich, wybitnie uzdolnionych naukowców. Aleksandra Janowska, Michał Bączyk i Maksymilian Głowacki – laureaci 1. edycji programu ADAMED SmartUP – otrzymali od Fundacji Grupy Adamed stypendium na studia wyższe i dalszy rozwój naukowy w wysokości 40 tysięcy złotych. Zwycięzcy podkreślili, że pieniądze przeznaczą na zdobywanie wiedzy oraz prowadzenie własnych badań.

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie składa się z dwóch kolegiów: Collegium Joanneum i Collegium Bobolanum. Każde z nich posiada prawo nadawania tytułu magistra i licencjata teologii. Na mocy Statutów władzą Wydziału jest Wielki Kanclerz (Arcybiskup Warszawski) i Wielki Wicekanclerz (Przełożony Generalny Towarzystwa Jezusowego, reprezentowany przez Przełożonego Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego).

Profesor Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, ogólnoświatowej konferencji Instytutów Konfucjusza w Kunmingu, stolicy prowincji Yunnan, odebrał zaszczytne wyróżnienie Confucius Institute of the Year dla Instytutu Konfucjusza w Krakowie - Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt