MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Fundacja JWP logo

artykuł sponsorowany

Do zdobycia – wiedza, do wygrania  staż w renomowanej kancelarii rzecznikowskiej. Pierwsze seminarium już w październiku! Rzecznicy Talentów to projekt Fundacji JWP mający na celu popularyzację wiedzy z zakresu ochrony własności intelektualnej i przemysłowej wśród studentów, doktorantów i młodych pracowników naukowych uczelni wyższych a także promocję zawodu rzecznika patentowego jako możliwej ścieżki kariery.

panasoniclogo 630

Firma Panasonic uruchamia nowe, roczne programy stażowe, na których studenci będą mogli zdobywać międzynarodowe kontakty i uczyć się od najlepszych specjalistów. Oferty z działów Serwis, Logistyka i PR.

zgaadkakrowa 630

Ciekawostka edukacyjna: jakie kierunki studiów są najrzadziej wybierane przez kandydatów?

lingwisci 630

artykuł sponsorowany

Filologia to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Na czym polega specyfika filologii w Lingwistycznej Szkole Wyższej? Rozmowa z Jackiem Nowakowskim, Kanclerzem LSW w Warszawie.

zagadka 630

Rekrutacja na studia jeszcze nie jest zamknięta, ale wiadomo, na których kierunkach toczy się najbardziej zacięta walka o miejsce. Nie przypadkowo tymi kierunkami są m.in. public relations i marketing medialny. Portal Pracuj.pl donosi, że w branży marketingowej ilość ofert pracy wzrosła o 14% w II kwartale 2014 w stosunku do II kwartału 2013r.

vistula dni 14 t

artykuł sponsorowany

Ekonomia, finanse i rachunkowość, zarządzanie, anglistyka czy sinologia? W Grupie Uczelni Vistula w Warszawie kandydaci mogą wybierać spośród 16 kierunków studiów I i II stopnia, inżynierskich, a także studiów mobilnych. Do 22 lipca atrakcyjne zniżki w czesnym. Można zaoszczędzić nawet do 1000 zł.

porozumienie 630

Z inicjatywy Politechniki Wrocławskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej powołane zostało 15 lipca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie potężne konsorcjum technologiczne mające szansy na dokonanie przełomu we współpracy polskiej nauki z gospodarką. W skład konsrocjum wchodzi 17 uczelni oraz kilka wielkich firm i instytutów badawczych.

znizkinastudia 630

Największy problem wynikający z niżu demograficznego mają uczelnie niepubliczne, które finansowane są w całości z czesnego. Niekorzystna sytuacja dotknie jednak także uczelni publicznych, a szczególnie oferowanych przez nie płatnych form kształcenia.

pap 630

Połowa genów, które wpływają na to, jak dobrze dziecko czyta, odgrywa ważną rolę w rozwoju zdolności matematycznych – wykazały badania międzynarodowego zespołu.

rozawiatrow 630

To właśnie studenci są mistrzami wyszukiwania ekstra okazji na wakacje. Ma być tanio i ekscytująco. Podążając tym tropem warto rozważyć wakacje pod żaglami. Koszty są porównywalne do wyjazdu pod namiot, natomiast wrażeń i wspomnień związanych z przemierzaniem szlaku Wielkich Jezior jest znacznie więcej.

pisa2012 630

Na konferencji Instytutu Badań Edukacyjnych przedstawiono wyniki najnowszych badań w ramach programu międzynarodowego PISA 2012. Badanie kompetencji młodzieży uzupełniono o sprawdzenie umiejętności finansowych piętnastolatków. Przedstawiamy główne wnioski i przykładowe zadania.

vistula 630

Akademia Finansów i Biznesu Vistula rozpoczęła współpracę z University of London. Od października studia licencjackie (BA) gwarantujące dyplom prestiżowej brytyjskiej uczelni będzie można zdobyć bez wyjeżdżania z Warszawy.

studiabezoplat 630

Finał prac nad nowelizacją ustawy o szkolnictwie wyższym: opłaty za drugi kierunek studiów zostaną zniesione. Poza tym głównymi tematami debaty sejmowej był problem uwłaszczenia naukowców, promocji uczenia się przez całe życie, a także zasady bliższej współpracy uczelni. Wszystko w ramach nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.

salawykladowa 630

Wśród uczelni ekonomicznych w naszym kraju, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wiedzie prym w liczbie przyznanych grantów w ramach konkursów organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki w 2013 r. i I półroczu 2014 r. W sumie UEP otrzymało 43 granty na łączną kwotę ponad 9 milionów złotych. 

1347656 18856478 630

Studiowanie to nie tylko sesja, kolokwia i biblioteki. Równie ważne jak bycie studentem jest posiadanie statusu studenta. A to nie to samo – bo swój status studenta trzeba umieć dobrze wykorzystać. Najlepiej zrobić to, łącząc wypoczynek z pracą.

politechnikaslaska - Kopia g

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Politechnika Śląska wspólnie z największą polską siecią hoteli, Hotele Diament S.A., od października zacznie kształcić na specjalności zarządzanie hotelem w ramach 3-letnich studiów stacjonarnych I stopnia na kierunku zarządzanie.

fizyka1

Dobiega koniec projektu "Progres – Program Rozwoju: Gospodarka – Edukacja – Sukces", który od września 2010 roku z powodzeniem był realizowany na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

forum 630

Samorząd Studentów UW zaprasza na drugie Trójstronne Forum Młodzieżowe "Trialog niemiecko-polsko-rosyjski: wspólne wyzwania, wspólna przyszłość?", które odbędzie się w Monachium 1-5 września. Zgłoszenia przedłużone do 20 lipca.

uw t

Zapisy na Uniwersytet Warszawski trwały od 9 czerwca do 2 lipca. Teraz najbardziej nerwowy tydzień dla kandydatów – oczekiwanie na wyniki, które ogłoszone zostaną 11 lipca o godz. 14.00. Jak podaje UW, w zapisach wzięło udział około 40 tys. osób.

sghpolaczeni 630


Ponad trzydziestu zagranicznych studentów uczestniczy w zajęciach tegorocznej edycji Szkoły Letniej SGH – Summer University Warsaw. Zajęcia będą trwać do 11 lipca.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt