MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Masz jeszcze szansę, by rozpocząć studia na najstarszej i najbardziej prestiżowej uczelni ekonomicznych w Polsce. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu ogłasza dodatkową rekrutację na studia I i II stopnia.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w organizowanym po raz pierwszy w ramach Nocy Naukowców konkursie „Fizyka nie tylko dla naukowców”.

Studenckie Koło Astronautyczne Politechniki Warszawskiej buduje swojego drugiego satelitę PW-Sat2, który - jeśli spełnią się marzenia studentów - będzie czwartym polskim satelitą w kosmosie. Studenci kończą już etap projektowy, ale szukają funduszy - wystrzelenie satelity razem z testami to bowiem koszt ok. 250 tys. euro.

Dwie specjalne monety z okazji dwusetnej rocznicy Uniwersytetu Warszawskiego wyemituje w 2016 roku Narodowy Bank Polski. Obydwa krążki - pozłacany i posrebrzany - będzie można kupić już w lutym.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska–Bobińska ogłosiła program „Edukacja filozoficzna”. Projekt będzie realizowany w ok. tysiącu klas szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, przy udziale ok. 15 uczelni wyższych.

Program studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu został poszerzony o nowy, unikatowy przedmiot Microeconomics of Competitiveness (MOC), opracowany na Harvard Business School. Autorem modułu jest wybitny ekonomista, specjalista w dziedzinie strategii organizacji i konkurencyjności międzynarodowej, wykładowca HBS – prof. Michael Porter.

Polski Komitet Normalizacyjny organizuje w roku szkolnym 2015/16 IV edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Normalizacja i ja” – tym razem pod hasłem: „Stosowanie norm gwarancją jakości wyrobów i usług”. Konkurs adresowany jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych wszelkich typów z całej Polski.

Do 17 sierpnia ambitni i zdolni maturzyści 2015 ze wsi i małych miast, pochodzący z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczynają studia, mogą ubiegać się o stypendia na I rok studiów - trwa nabór wniosków do XIV edycji Programu Stypendiów Pomostowych!

Warszawska Szkoła Reklamy we współpracy z Mazowieckim Instytytem Kultury oraz firmą Wacom zapraszają do udziału w konkursie na projekt kreatywnego muralu. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany w dniach 18-22 sierpnia w warszawskich Pawilonach przy Nowym Świecie.

Studia to – poza nauką – także czas intensywnego rozwoju osobistego i poszerzania wszechstronnych zainteresowań. UAM oferuje swoim studentom niezliczone możliwości kontynuowania swoich starych pasji lub odkrywania całkowicie nowych. Sam wybierzesz, co interesuje Cię najbardziej!

TUMULT! Teatr w muzeum to projekt, którego celem jest stworzenie sceny teatralnej adresowanej do młodego widza. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Teatr Powszechny im. Z. Hübnera w Warszawie zapraszają młodych ludzi do laboratorium, w którym zostaną poddane twórczej analizie takie tematy, jak społeczne wykluczenie, dyskryminacja oraz pamięć historyczna.

Blisko 10 milionów Polaków nosi okulary. Jak zatem dbać o swój wzrok ? Które oprawki wybrać? A może najlepszym rozwiązaniem będą szkła kontaktowe? Na wszystkie te pytania odpowie optometrysta, odpowiedzialny za diagnostykę wad wzroku oraz właściwy dobór okularów. Jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem wiedzy w tym zakresie, uczyć się w nowoczesnych pracowniach od specjalistów z wieloletnim stażem skorzystaj z możliwości aplikowania na kierunek optometria w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który ogłasza II nabór na ten kierunek.

Instytut Monitorowania Mediów ogłosił wyniki badań na najbardziej opiniotwórcze media w czerwcu 2015 r. Perspektywy są liderem wśród miesięczników, przed Forbesem. Znaleźliśmy się też w  pierwszej piętnastce najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce, za Rzeczpospolitą, Gazetą Wyborczą, radiem RMF FM, ale przed Polityką!

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku oraz oczekiwaniom pracodawców, poszerza ofertę studiów podyplomowych o kolejne zajęcia z praktykami biznesu. W ramach współpracy Uczelni z Grupą Muszkieterów utworzone zostały innowacyjne studia podyplomowe „Zarządzanie sieciami handlowymi”.

Prawie sto osób z uczelni całej Polski przyjechało na IV Seminarium Rankingowe Perspektywy 2015. Główny cel spotkania to szczegółowe omówienie rezultatów i metodologii tegorocznego Rankingu Szkół Wyższych, a także dyskusja nad ew. zmianami w przyszłości. Gościem specjalnym był Gero Federkeil, autor unijnego projektu rankingowego U-Multirank.

fot. Fotolia

Liczba cudzoziemców studiujących na niemieckich uczelniach przekroczyła w 2014 roku po raz pierwszy 300 tys. - podała w środę Niemiecka Służba Wymiany Akademickiej (DAAD). Prym wiodą Chińczycy, Rosjanie i Indusi. Polacy spadli na dziewiąte miejsce.

30 września 2015 roku – tę datę powinni zapamiętać wszyscy studenci, którzy chcą swoje prace magisterskie poddać ocenie firmie TAURON Dystrybucja i wygrać 10 000 złotych. Właśnie wtedy upływa termin rejestracji do konkursu, którego temat przewodni brzmi: „Inteligentne systemy dystrybucji energii elektrycznej”.

Startup Camp Rijeka  ma pomagać przemieniać pomysły biznesowe w sprawnie funkcjonujące przedsięwzięcia. Przedsiębiorcy oraz inwestorzy z Chorwacji i Stanów Zjednoczonych zostaną mentorami pomysłodawców.

Zespół pasjonatów nowych technologii z Politechniki Warszawskiej zwyciężył w ogólnopolskim konkursie „Ciekawi widzą więcej”. Laureaci otrzymali nagrodę w wysokości  10 tys. zł oraz możliwość odbycia płatnych praktyk w Orange Polska.

fot. Maciej Meczyński

Z Adą Yonath, laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie chemii (2009), rozmawia Bianka Siwińska

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt