MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Wieczorem 19 sierpnia 2019 r. rozpocznie się trzeci już epizod Etapowej Wyprawy Dookoła Świata im. Ignacego Domeyki i Władysława Wagnera. W roku setnej rocznicy nawiązania relacji dyplomatycznych Polska - Chile, licealiści z CXXII LO im. Domeyki w Warszawie oraz studenci amerykanistyki Uniwersytetu Warszawskiego wyruszą w podróż do Ameryki Południowej, by promować Polskę, swoich bohaterów oraz przeprowadzić serię pokazów pełnometrażowego filmu fabularnego „Skarb Domeyki” ich autorstwa. Ponadto spotykać się będą ze swoimi rówieśnikami z chilijskich szkół i uniwersytetów. Etap Ameryka Południowa potrwa ponad trzy tygodnie - zakończenie 11 września.

Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów na świecie. Do pracy po godzinach, a także odbierania służbowych telefonów i maili w trakcie urlopu przyznaje się blisko połowa z nas. Wyjątkiem jest branża IT. Programiści jako jedni z nielicznych wiedzą, jak naprawdę wypocząć.

Lato sprzyja spacerom, a jeśli poszukujemy ostoi przed zgiełkiem i leśnej aury w środku miasta idealnym miejscem do odwiedzenia jest Ogród Dendrologiczny Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu usytuowany na malowniczym terenie w dzielnicy Golęcin. Ogród Dendrologiczny urzeka naturalnością, to swoista enklawa ciszy i spokoju.

15 i 16 października br. odbędzie się 32 edycja Akademickich Targów Pracy Campus Recruitment, organizowanych przez Fundację Manus i Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej. 

Wrocław, 6 sierpnia 2019 roku  - Uniwersytet Coventry ma przyjemność poinformować, że polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zatwierdziło plany otwarcia filii uczelni we Wrocławiu. Jest to wynik sześciomiesięcznego procesu aplikacyjnego, w ramach którego resort oceniał wiarygodność i potencjał uczelni przed wydaniem zgody. W rezultacie Uniwersytet Coventry jako pierwsza zagraniczna uczelnia w Polsce we wrześniu 2020 roku ruszy z wykładami.

Stypendia mogą wyrównywać szanse, promować talenty czy wspierać rozwój nauki. Część stypendiów skierowana jest do uczniów, inne do studentów i naukowców, a jeszcze inne do osób wyróżniających się konkretnym talentem. Jak zatem prezentuje się system stypendialny w Polsce? Gdzie należy szukać informacji o stypendiach? Jakie są dobre wzorce realizacji programów stypendialnych? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszej publikacji portalu Moje Stypendium.

Podczas konferencji online dla edukatorów przedstawiciele placówek oświatowych z całej Polski opowiedzą o tym, jak tworzą nowatorskie rozwiązania na swoim podwórku.

Inauguracyjna edycja konferencji „Projektowanie rozwiązań dla edukacji, czyli design thinking po polsku” odbędzie się w dniach 19-26 sierpnia 2019 roku. Wydarzenie skierowane jest do osób zarządzających placówkami edukacyjnymi, obecnych i przyszłych nauczycieli, wykładowców, pedagogów, doradców zawodowych i psychologów.

31 lipca prof. dr hab. n. med. Tadeusz Tołłoczko – były Rektor Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie WUM) i wieloletni członek Kapituły Rankingu Szkół Wyższych skończył 90 lat. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie z Jubilatem, którego gospodarzem był rektor WUM prof. Mirosław Wielgoś.

ML in PL Conference to trzecia edycja konferencji, która wcześniej nazywała się PL in ML: Polish View on Machine Learning. Główną tematyką jest szeroko pojęta dziedzina uczenia maszynowego. Naszym celem jest szerzenie wiedzy w tym zakresie i stworzenie społeczności, która będzie ze sobą współpracować.

Funkcjonowanie w XXI wieku nakłada na nas swego rodzaju obowiązki, niezależnie od tego czy chcemy być twórcami i promotorami, czy też wolimy pozostać w gronie odbiorców. Jednym z obowiązków jest obecność w sieci, bez której nawet najmniejsza forma działalności może sprawiać dość duże trudności. Używając słów takich jak „twórcy”, „promotorzy”, „odbiorcy” kierujemy się w stronę marketingu, czyli przestrzeni, która niemal bez przerwy ewoluuje i co chwilę odkrywa przed nami nowe rozwiązania.

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na Dzień Otwarty! Wydarzenie skierowane jest do tegorocznych maturzystów oraz absolwentów studiów I-go stopnia, którzy poszukują możliwości dalszego rozwoju edukacyjnego w postaci studiów II-go stopnia, studiów podyplomowych i MBA.

Do 9 września br. potrwa rekrutacja do drugiej edycji największego w Europie Środkowo-Wschodniej konkursu dla startupów -  SingularityU Poland Global Impact Challenge, organizowanego przez Fundację Digital University, specjalizującą się w edukacji w obszarze transformacji cyfrowej i kompetencji przyszłości. Konkurs wyłoni najbardziej  innowacyjnych wizjonerów, których przełomowe pomysły mogą pomóc w rozwiązaniu cywilizacyjnych wyzwań takich jak głód, choroby, globalne ocieplenie czy zanieczyszczenie środowiska. Nagrodą w konkursie jest udział w Global Startup Program, kilkutygodniowym programie inkubacyjnym w Dolinie Krzemowej oraz zaproszenie do trzeciej edycji InCredibles Sebastiana Kulczyka. 

Popularne w Europie studia praktyczne, zwane dualnymi, podczas których naukę i przedmioty teoretyczne uzupełnia praktyka zawodowa u pracodawcy zyskują zwolenników także w Polsce. W Akademii Leona Koźmińskiego od października rusza nowy kierunek „Zarządzanie w sektorze QSR (quick service restaurants)”, który powstał we współpracy z McDonald’s Polska.

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na Dzień Otwarty! Wydarzenie skierowane jest do tegorocznych maturzystów oraz absolwentów studiów I-go stopnia, którzy poszukują możliwości dalszego rozwoju edukacyjnego w postaci studiów II-go stopnia, studiów podyplomowych i MBA.

Z wielkim żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci prof. dra hab. inż. Marka Tukiendorfa, rektora Politechniki Opolskiej, przewodniczącego Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP, osoby niezwykle zasłużonej dla umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego.

Przygotowania do „Perspektywy Women in Tech Summit 2019”, największego w Europie kongresu adresowanego do kobiet w nowych technologiach (13-14 listopada w Warszawie) weszły w fazę międzynarodową. Na początku lipca na Politechnice Kijowskiej im. Igora Sikorskiego „KPI” odbyło się inauguracyjne posiedzenie Ukraińskiego Komitetu Organizacyjnego „Perspektywy Women in Tech Summit”. Jego głównym zadaniem będzie wyłonienie w trybie konkursowym 150 najzdolniejszych ukraińskich studentek informatyki, które otrzymają granty na udział w warszawskim wydarzeniu.

Niedługo skończy 26 lat, a już ma na swoim koncie imponującą listę poważnych publikacji naukowych i dyplom z fizyki na Massachusetts Institute of Technology z najwyższą notą. Od dawna jest porównywana do Alberta Einsteina, jej naukowe badania śledził Stephen Hawking (i cytował jej odkrycia!), na pracę przy swoim projekcie kosmicznym namawiał ją Jeff Bezos.

Szczegółowa analiza metodologii rankingów szkół wyższych była najważniejszym tematem II Seminarium Projektowego International Visibility Project, które odbyło się 10 lipca w hotelu Novotel Warszawa Centrum. Wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich uczelni biorących udział w projekcie.

Około 600 stypendiów pomostowych na I rok studiów czeka na ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku naukę na studiach dziennych – z początkiem lipca ruszył nabór do Programu Stypendiów Pomostowych. Stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy. Wnioski on-line można składać do 14 sierpnia.

Władze uczelni OSW i Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie ogłosiły, że od przyszłego roku akademickiego połączą uczelnie. Ta zmiana wpływa również na włączenie WSIiE do Grupy Uczelni Vistula.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt