MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

konfer pka t

10 grudnia 2013 roku w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Akredytacja na kierunkach społecznych, humanistycznych i ekonomicznych po wejściu w życie Krajowych Ram Kwalifikacji”. Przedsięwzięcie zorganizowały wspólnie Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Akademia Edukacji Praktycznej „Meritum”. Była to już trzecia edycja konferencji na temat problematyki akredytacji i jakości kształcenia, która odbyła się z inicjatywy sosnowieckiej Fundacji.

piggy bank t

Zapoczątkowane w 2007 r. w USA spowolnienie gospodarcze przekształciło się w trwające do dziś zjawisko globalne. Jego skutków doświadczają przedsiębiorstwa w wielu krajach, w tym także w Polsce. Sytuacja gospodarcza na nowo wzbudziła spory na temat racjonalności systemów, ale także adekwatności teorii ekonomii do potrzeb praktyki. Koniec pierwszej dekady XXI w. z pewnością przejdzie do historii jako okres zaciętych dyskusji dotyczących poszczególnych nurtów, szkół ekonomicznych i ich przydatności w praktyce gospodarczej.

tesla t

Deszcz meteorytów nad Rosją, identyfikacja szczątków króla Ryszarda III, sklonowanie ludzkich zarodków, wyczekiwany Nobel za cząstkę Higgsa i pierwszy polski satelita naukowy Lem w kosmosie – to niektóre z istotnych wydarzeń naukowych w 2013 r.

Bogata oferta kierunków studiów, rozbudowany system stypendialny, nowoczesny program wsparcia rozwoju i kariery zawodowej studentów. Do tego unijne dofinansowanie na wybranych kierunkach i możliwość zdobycia cenionych przez pracodawców uprawnień i certyfikatów. To tylko niektóre cechy wyróżniające ofertę Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach jest uczelnią, która dzięki długoletniej tradycji posiada doskonałe warunki kształcenia studentów na 13 kierunkach studiów prowadzonych w pięciu Wydziałach.

W obszarze nauk rolniczych i leśnych mamy kilkanaście kierunków studiów oraz kilkadziesiąt specjalności do wyboru. Przy każdym z nich rozmówcy podkreślają, że to wyjątkowe studia. Ci, co je wybierają, cenią przyrodę, samodzielność i rozmach w działaniu. Przychodzą na uczelnię z sentymentem dla przyrody, często z doświadczeniem rodzinnym.

Z Pauliną Gałązką, absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, aktorką warszawskiego Teatru Ateneum, o dziwnej drodze do aktorstwa, wzlotach i upadkach oraz tajnikach budowania roli, rozmawia Anita Kruk.

mlodzi o lupkach t

Jesteś kreatywny i lubisz wymyślać różne historie? Znajomi i nauczyciele powtarzają Ci, że jesteś „bajkopisarzem”? Jeśli tak, to konkurs filmowy „Młodzi o łupkach” jest właśnie dla Ciebie!

tech1 t

Sci-Tech Challenge to projekt realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, członka międzynarodowej organizacji Junior Achievement Worldwide, w partnerstwie z firmą ExxonMobil.

gielda wyna t

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zaprasza na 21. edycję Giełdy Wynalazków Nagrodzonych w 2013 roku na Międzynarodowych Targach Wynalazczości. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-12 lutego 2014 roku w Centrum Konferencyjnym CNK. Celem Giełdy jest krajowa promocja polskich rozwiązań naukowo-technicznych oraz sukcesów polskich wynalazców osiąganych na arenie międzynarodowej. Prezentowane wynalazki są szeroko nagłaśniane w mediach, co przyczynia się do ich upowszechnienia i zainteresowania nimi przemysłu oraz potencjalnych inwestorów.

nakarm glod t

Już dziś możesz ubiegać się o dofinansowanie obiadów dla uczniów Twojej szkoły! Jeśli jesteś rodzicem i nie stać cię na samodzielne opłacenie posiłków w szkolnej stołówce lub jeśli pracujesz jako nauczyciel i widzisz, że twojemu podopiecznemu przydałby się dodatkowy ciepły posiłek w szkole, zgłoś dziecko do programu „Nakarm Głodnego. Szczęśliwe dziecko z pełnym brzuszkiem”. Możesz także wspomóc program, biorąc udział w akcji „Grosz do Grosza” – zbiórce monet, za które wykupione zostaną kolejne obiady.

Już 15 stycznia ogłoszone zostaną w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, po raz szesnasty, wyniki ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych "Perspektywy 2014". Na ten ranking czeka co roku zarówno całe środowisko edukacyjne oraz władze samorządowe odpowiedzialne za edukację, jak i uczniowie – licealiści oraz gimnazjaliści i ich rodzice, którzy biorą go pod uwagę podejmując decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

uniw jagie t

W 2014 r. mija 650 lat od powołania Uniwersytetu Jagiellońskiego. Senat jednogłośnie przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2014 r. Rokiem Wielkiego Jubileuszu UJ. Senatorowie wyrazili nadzieję, że rok stanie się świętem całej nauki polskiej.

20lecie lekar t

6 grudnia 2013 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość obchodów 20-lecia istnienia Oddziału Nauczania w Języku Angielskim II Wydziału Lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Uroczystość prowadził dziekan dr hab. Marek Kuch.

koncert sgh t

Już 18 grudnia, w środowy wieczór, warszawski Klub Palladium ponownie rozbłyśnie blaskiem świątecznych lampek, a ze sceny popłynie wszystkim dobrze znane "Last Christmas".

moulin pw t

Już 18 stycznia 2014 roku w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbędzie się 10. edycja Wielkiego Studenckiego Balu Karnawałowego Karnavauli. Wydarzenie stanowi wspaniałą okazję do integracji warszawskiego środowiska akademickiego, profesorskiego i studenckiego.

nowe styp t

 Poza wiedzą, otrzymacie w Polsce możliwość poznania rówieśników, którzy za 15-20 lat obejmą najwyższe stanowiska w naszym kraju. – mówiła podsekretarz stanu w MSZ Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, która 13 grudnia 2013 r. zainaugurowała na Uniwersytecie Warszawskim nowy Program stypendialny im. Stefana Banacha.

artykuł sponsorowany

Wsparcie komercjalizacji osiągnięć naukowych i pomoc dla studentów w otwieraniu własnych firm, to niektóre z działań, jakie podejmuje od 17 października br. Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Poza tym jest ośrodkiem transferu wiedzy i innowacji, który w znaczący sposób wpływa na rozwój gospodarczy regionu.

water t

Do 20 grudnia Klub Gaja przyjmuje zgłoszenia do udziału w konkursie dotyczącym szeroko rozumianej ochrony zasobów wodnych Międzynarodowego Instytutu Wody w Sztokholmie. Termin przyjmowania już gotowych prac to 5 maja 2014 roku. Na zwycięzcę konkursu – pod patronatem szwedzkiej księżniczki Wiktorii  czeka 5 000 dolarów. Prace mogą dotyczyć różnych dziedzin życia, które wiążą się z użytkowaniem wody – od nauki po sport, zdrowie, sztukę i inne.

Wyobraź sobie, że stajesz oko w oko ze swoim największym strachem. Koszmar, od którego uwolniłeś się dawno temu, powraca i jest jeszcze potworniejszy. Wyobraź sobie, że całkiem przypadkiem stałeś się symbolem rewolucji, zapowiedzią lepszego jutra. Czy udźwignąłbyś to brzemię?

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt