MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Telewizja Polska, Narodowy Bank Polski oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zapraszają na kolejny Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej. Konkurs odbędzie się 16 lutego 2015 roku równolegle w dwóch miejscach: w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przy ul. Bogucickiej 5 oraz w warszawskim studiu telewizyjnym. W Warszawie Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej rozwiązywać będą znani aktorzy, sportowcy, politycy i dziennikarze, w Katowicach może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat.

Polemika prof. Wiesława Banysia z minister Leną Kolarską-Bobińską

Z zadumą i smutkiem przeczytałem wywiad z Panią Minister Leną Kolarską-Bobińską pod jakże frapującym tytułem: „Uniwersytet psuje się od rektora”. Zabrakło mi w tym tytule jeszcze tylko wykrzyknika! - pisze Przewodniczący KRASP.

Maturzysto! Jeśli chcesz studiować na wymarzonej uczelni wyższej w Polsce, a nie stać Cię na to, zgłoś się do ogólnopolskiego programu stypendialnego Indeks Start2Star!

Dzień Kobiet, niedziela, 8 marca 2015 o godz. 11.00, spod Podchorążówki w Łazienkach Królewskich ruszy Mentoring Walk – wspólny spacer kobiet liderek i kobiet, które do roli tej aspirują. Globalna inicjatywa Vital Voices Global Partnership już po raz czwarty będzie zrealizowana także w Polsce.

Ponad 100 indeksów najstarszej polskiej uczelni czeka na laureatów XIX Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim.

Maturzysto! Jeśli chcesz studiować na wymarzonej uczelni wyższej w Polsce, a nie stać Cię na to, zgłoś się do ogólnopolskiego programu stypendialnego Indeks Start2Star!

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni trwa druga już edycja CODE 2.0 – pierwszego w Polsce programu kształcenia kadr dla branży ICT. W trakcie kursu szkoleni od podstaw uczestnicy przygotowywani są do pracy w roli programistów zgodnie z realnym zapotrzebowaniem pracodawców. Natomiast zaangażowani w projekt pracodawcy mają możliwość pozyskania nowych pracowników bez ponoszenia żadnych kosztów.

Czas na II edycję konkursu Fundacji Myśli Ekologicznej – „Projekt: Zielony Staż”! W tym roku jest on organizowany pod honorowymi patronatami Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy. Sponsorem Głównym tegorocznej edycji jest EDF Polska S.A.

Poznaliśmy listę uczniów, którzy zakwalifikowali się do III Etapu organizowanej przez WSPiA Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Jest to 30 osób z całej Polski, które najlepiej poradziły sobie z testem składającym się z 50 pytań jednokrotnego wyboru oraz 6 pytań problemowych. 18 marca podczas II Etapu Olimpiady powalczą o nagrodę główną, którą jest m.in. indeks WSPiA.

Odkrycie Rynku 2015 to ogólnopolski konkurs, organizowany przez najprężniej działającą organizację studencką w Polsce – Niezależne Zrzeszenie Studentów. Celem jest wyróżnienie najlepszych studenckich start-upów ostatnich lat. Zwycięzcy konkursu mają szansę na zwiększenie rozpoznawalności marki w ramach współpracy z ogólnopolskimi patronami medialnymi oraz zdobycie finansowania aż do 500 000 zł! Zapisy trwają do 22 lutego.

W dniach 23-27 lutego w budynku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Targów Firm FMCG. Jest to projekt stanowiący niepowtarzalną okazję dla studentów, studiów zarówno licencjackich, jak i magisterskich do zapoznania się z ofertami pracy prezentowanymi przez firmy z branży FMCG.

Żegnamy dr Danutę Nakoneczną, pedagoga, pasjonatkę wielostronnej pracy szkoły odkrywającej i wzbogacającej dobre strony swoich uczniów. Była inspiratorką, patronką i ostoją wieloletnich działań służących wspieraniu nauczycieli i uczniów z pasją, inicjatorką stowarzyszeń nauczycieli szkół publicznych: Towarzystwa Szkół Twórczych, Stowarzyszenia Szkół Aktywnych, Stowarzyszenia Nauczycieli Olimpijskich, autorką licznych publikacji edukacyjnych. Życzliwym i spolegliwym przyjacielem wszystkich, którzy czynili z polskiej szkoły miejsce ciekawej i dającej satysfakcję nauki.

Pokonanie konkurentów rynkowych dzięki dobrej strategii, ekologia w ekonomii, marketing XXI wieku, działanie finansowo efektywne – umiejętności te przestaną być obce dla uczniów, którzy zechcą skorzystać z oferty Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

 

„Młodzi wynalazcy na 5!” – pod takim hasłem organizowana jest 5. edycja programu edukacyjnego dla gimnazjalistów Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha. Tegoroczna odsłona programu została wzbogacona o nowy element – platformę internetową Akademia Online, na której będą zamieszczone niepublikowane wcześniej filmy popularnonaukowe poświęcone wynalazkom i naukom ścisłym.

Vitaliy Smygur z Ukrainy, Gabrielle Karpinsky z USA, Ghanshyambhai Khatri z Indii i Hugues Gentillon z Haiti są laureatami piątej edycji Konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce, organizowanego w ramach programu „Study in Poland”, prowadzonego wspólnie przez Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

Władze samorządowe województwa pomorskiego ustanowiły rozpoczęty właśnie rok Rokiem Matematyki. W jego ramach trzy państwowe uczelnie w regionie będą organizować konkursy, wykłady, projekcje filmów itp. propagujące tę dziedzinę nauki.

Cenisz sobie wyzwania? Lubisz wygrywać nagrody? Jeśli tak to zapraszamy do wzięcia udziału w „KONKURSIE FILMOVYM” organizowanym przez WSZKiPZ!

20 stycznia br. na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyła się konferencja „Moc MOOCów – czas na polską platformę”, organizowaną przez Fundację Młodej Nauki.  Patronowało jej Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Strzegomskie studio biżuterii Graniteria oraz firma realizująca przyjęcia dla dzieci, agencja organizująca turnieje gier komputerowych z Radomia czy szkolna pizzeria z Warki – to zwycięskie projekty wyróżnione w ramach konkursu Akademia Młodego Przedsiębiorcy przeprowadzonego przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK w ramach Santander Universidades. Uczniowie zdobyli fundusze na własną działalność.

Studentki i absolwentki uczelni technicznych mogą wziąć udział w programie mentoringowym, w którym otrzymają wsparcie kobiet, osiągających sukcesy w branży technologicznej i nauce. Wsparcia w programie udzielą np. prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, dr Bożena Tyliszczak czy Kinga Panasiewicz.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt