MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Premier Ewa Kopacz (2L) oraz minister infrastruktury Maria Wasiak (P), minister kultury Małgorzata Omilanowska (2P), minister nauki Lena Kolarska-Bobińska (3P) i minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska (L) podczas rozmów plenarnych z premierem Ukrainy Arsenijem Jaceniukiem i delegacją Ukrainy, 19 stycznia 2015 r. w Kijowie. Fot. PAP/ Radek Pietruszka 19.01.2015

Resort nauki chce, aby w lutym 2015 roku naukę w Polsce podjęło kolejnych 400 studentów i 50 doktorantów z Ukrainy – mówiła minister nauki Lena Kolarska-Bobińska, która w poniedziałek spotkała się z ministrem edukacji i nauki Ukrainy - Serhijem Kwitem.

Od 13 lutego br. będzie można obejrzeć w naszych kinach film Kebab i Horoskop. To pełnometrażowy debiut fabularny Grzegorza Jaroszuka, jednego z najbardziej obiecujących reżyserów młodego pokolenia, laureata nagrody MFF w Locarno (2011) za krótkometrażowe Opowieści z chłodni.

Czy gimnazjaliści mogą prowadzić własną firmę? W jaki sposób zbadać rynek i jego potrzeby? Jak prowadzić skuteczny marketing? Odpowiedzi na te pytania poznają nauczyciele i uczniowie gimnazjów, którzy przystąpią do wiosennej edycji programu Młodzi Przedsiębiorczy. Do 18 lutego 2015 r. (lub do wyczerpania miejsc) trwa nabór do kolejnej edycji programu - kursu Prowadzimy własną firmę.

Czy wiesz, że w uczelni technicznej możesz konstruować łaziki marsjańskie, budować bolidy, projektować miasta czy tworzyć programy na użytek firm? Takie możliwości dają Ci studia na Politechnice Białostockiej.  Od architektury i urbanistyki poprzez budownictwo, elektrotechnikę, informatykę, mechanikę i budowę maszyn po zarządzanie i inżynierię produkcji – Politechnika Białostocka prowadzi kształcenie na atrakcyjnych kierunkach studiów I stopnia (inżynierskich i licencjackich), które możesz kontynuować na prowadzonych tu studiach II stopnia.

Grupa łódzkich studentów mających wspólny cel – budowę własnego bolidu zasilanego energią słoneczną i udział w wyścigu World Solar Challenge 2015 w Australii wchodzi w nową fazę projektu. Teraz każda osoba może przyczynić się do sukcesu grupy Lodz Solar Team!

W roku akademickim 2014/2015, na Wydziale Pedagogicznym UW uruchomiony został nowy kierunek studiów magisterskich drugiego stopnia „Graduate programme in teaching English to young learners”. Głównym celem tych innowacyjnych studiów jest rozwój kompetencji niezbędnych do nauczania metodą CLIL oraz kształcenia dwujęzycznego na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, które są szczególnie poszukiwane i cenione na nauczycielskim rynku pracy.

Przedsiębiorczość w praktyce – to idea projektu Akademia Młodego Przedsiębiorcy realizowanego przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK w ramach Santander Universidades. Ponad 400 licealistów wzięło udział w szkoleniach, zrealizowano kilkadziesiąt zespołowych projektów biznesowych. Najlepsze z nich mogą stać się początkiem własnej firmy dla najskuteczniejszych zespołów. Gala Finałowa projektu odbędzie się 14 stycznia 2015 r. w AFiBV w Warszawie. Wstęp wolny.

Polski Komitet Normalizacyjny, z racji na duże zainteresowanie konkursem, przedłuża rejestrację uczestników do 22 stycznia br. Do tej pory na III edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Normalizacja i ja” – „Dostępność dla wszystkich – czyli świat bez barier”. Troska o niepełnosprawnych, jest troską o nas wszystkich! Jak normy mogą pomóc?” napłynęło 107 prac.

Interesujesz się grafiką, fotografią lub reklamą? Czujesz w sobie pokłady niewykorzystanej kreatywnej energii? Chcesz poznać Wyższą Szkołę Reklamy bliżej, ale bałeś się zapytać? 

W tegorocznej edycji konkursu Imagine Cup uczestnicy otrzymają dodatkową szansę biznesowego wsparcia swoich projektów. Wszystkie drużyny będą miały możliwość wzięcia udziału w szkoleniach z zakresu opracowania kompleksowej strategii komercjalizacji projektu. Najbardziej zaangażowane zespoły otrzymają propozycję wsparcia kapitałowego projektu, a tym samym ułatwienie realizacji marzeń o własnym start-upie.

Gdańsk jest jednym z siedmiu największych ośrodków akademickich w Polsce. Działa tu 15 uczelni wszystkich typów, 6 publicznych i 9 niepublicznych, prowadzące ponad 800 . kierunków studiów: medycznych, technicznych, humanistycznych, ekonomicznych, przyrodniczych, sportowych, artystycznych. Polskie uczelnie funkcjonują w systemie bolońskim i stosują system punktowy ECTS, który ułatwia uznawanie okresów studiów odbytych poza uczelnią macierzystą.

Jesteś studentem lub absolwentem prawa, ekonomii i zarządzania? Chcesz biegle posługiwać się niemieckim językiem prawniczym i zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu prawa niemieckiego? Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego we współpracy z kancelarią RAUE LLP Rechtsanwälte und Notare uruchomił Szkołę Prawa Niemieckiego. Najlepsi absolwenci odbędą praktyki w berlińskiej kancelarii adwokackiej.

Budujemy renomowany ośrodek kształcący kadry dla międzynarodowego biznesu – mówi dr Irena Tomys, rektor Wyższej Szkoły Handlowej. Uczelnia właśnie dołączyła do Grupy Uczelni Vistula z Warszawy. Dla studentów wrocławskiej uczelni oznacza to wzmocnienie kadry naukowej, współpracę z kolegami z innych krajów i  większe możliwości rozwoju.

Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie dzięki projektowi „Modelowo Zarządzana Uczelnia” zrealizowała program rozwojowy w zakresie wdrożenia modeli zarządzania w Uczelni i podniesienia kompetencji kadry kierowniczej. Zmiany były możliwe za sprawą wysokiego, 2. miejsca uzyskanego w konkursie otwartym ogłoszonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Najlepsze polskie licea i technika zostaną wyróżnione podczas gali ogłoszenia wyników Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015. Uroczystość odbędzie się 14 stycznia w samo południe w Auli Kryształowej SGGW.

4 grudnia br. odbyło się IV Forum Handlu Zagranicznego Polskie przedsiębiorstwa za granicą, zorganizowane przez Koło Naukowe Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Patronowała przedsięwzięciu Katedra HZ. Głównym tematem Forum były rozważania nad sytuacją polskich przedsiębiorstw za granicą.

8 grudnia odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej, na którym nadano godność doktora honoris causa prof. Mikhailowi Zgurovskiemu, rektorowi Politechniki Kijowskiej.

W siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie ogłoszone zostały 5 grudnia br. wyniki XIII edycji uczniowskiego konkursu na pracę pisemną. Gimnazjaliści zmagali się w tym roku z tematem: „Umiesz liczyć, licz na siebie. Twoje sposoby na dorobienie do kieszonkowego”. Uczniom ze szkół ponadgimnazjalnych postawiono do przemyślenia zagadnienie „Od pasji do pensji! Czy Twoje hobby mogłoby stać się sposobem na zarabianie pieniędzy?”.

Ponad dwadzieścia tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpiło do I etapu Olimpiady Przedsiębiorczości, który odbył się 5 grudnia w ponad 1100 szkołach zgłoszonych do zawodów. Zawodnicy zmierzyli się z testem z ekonomii, zarządzania i praktyki biznesowej.

To wy będziecie tworzyć polską naukę, to wy nas zastąpicie – powiedział prof. Robert Hołyst, dyrektor IChF PAN zwracając się do laureatów konkursu.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt