MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

W piątek, 18 marca na Uczelni Łazarskiego odbędzie się otwarta konferencja pt. „Ethos sędziego”. Wezmą w niej udział sędziowie oraz prezesi TK w stanie spoczynku – Jerzy Stępień i Bohdan Zdziennicki. Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” oraz Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.

Diamentowo i honorowo. Uroczystą Galą 9 marca br. w Warszawskim Domu Techniki NOT zakończono XXII Plebiscyt Czytelników redakcji „Przeglądu Technicznego” i Federacji SNT-NOT „ZŁOTY INŻYNIER”.

W ramach akcji #bedekodowac  (www.bedekodowac.pl) zainicjowanej przez Coders Lab, dwie uczestniczki kursu programistycznego, humanistki, z zerową wiedzą o programowaniu, na bieżąco opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z nauką programowania. Kamera wideo będzie towarzyszyć obu kursantkom przez kilkanaście tygodni, na różnych etapach kursu, dokumentując przebieg ich nauki.

Ponad 1 000 kandydatów zainteresowanych podjęciem pracy lub stażem oraz kilkudziesięciu pracodawców w jednym miejscu! Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji zapraszają przedsiębiorców do udziału w 4. edycji targów pracy JobSpot. Na pracodawców czekają studenci i absolwenci kierunków m.in. o profilu biznesowym, ekonomicznym, turystyczno-hotelarskim, filologicznym, informatycznym i graficznym, ze świetną znajomością języków obcych – jak przystało na międzynarodową uczelnię. JobSpot startuje już 12 kwietnia.

Po całodniowych rozgrywkach etapu okręgowego, które miały miejsce 3 marca br. w 5 komitetach okręgowych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, poznaliśmy listę 50 uczniów, którzy 7 kwietnia br. walczyć będą w SGH o indeksy publicznych uczelni ekonomicznych oraz nagrody rzeczowe. Najlepszych wyłoniono z ponad 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy przystąpili do zawodów okręgowych Olimpiady.

Płatne staże, nagrody pieniężne oraz wyjazd do zagranicznej siedziby Kongsberg Automotive, to tylko niektóre nagrody, jakie można wygrać w konkursie „Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path”. Najwyższe trofeum zdobędzie student – autor najlepszego projektu fotela przyszłości.

Maturzysto! Jeśli chcesz studiować na wymarzonej uczelni wyższej w Polsce, a nie stać Cię na to, zgłoś się do ogólnopolskiego programu stypendialnego Indeks Start2Star! Indeks Start2Star to wyjątkowy projekt stypendialny, którego celem jest wspieranie  młodych, zdolnych ludzi w trudnej sytuacji materialnej. W nowej edycji programu stypendia otrzyma 15 osób. Każdy stypendysta otrzyma co miesiąc 1300 złotych przez cały regulaminowy okres studiów.

Pokazy pirotechniczne i pożarnicze, symulacje ataku na konwój więzienny z niebezpiecznym przestępcą i zatrzymania przemytnika, pokazy musztry paradnej, dawnego umundurowania policyjnego, prezentacje psów, specjalistycznego sprzętu służb mundurowych oraz konkursy, quizy, turnieje. Tak zapowiada się III Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Impreza organizowana przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji odbędzie się w najbliższy czwartek 10 marca 2016 r. w rzeszowskim kampusie Uczelni.

Jesteś aktywny, kreatywny, nieprzeciętnie inteligentny? Wyróżniasz się pośród tysięcy szarych studentów? Jesteś autorem publikacji naukowych i referatów? Zgłoś się już dziś i zawalcz o tytuł najlepszego studenta w Polsce w konkursie organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów- Studencki Nobel 2016.

Zapraszamy wszystkich inżynierów do udziału w XXV KONGRESIE TECHNIKÓW POLSKICH (KTP) i III ŚWIATOWYM ZJEŹDZIE INŻYNIERÓW POLSKICH (SZIP) organizowanych w dniach 16 - 18 czerwca 2016 r. we Wrocławiu - Europejskiej Stolicy Kultury.

O technologiach przyszłości i edukacji dla nowych idei rozmawiano w  PKiN  podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2016 (Warszawa, 26-27 lutego br.) Mówcy, których dyskusji przysłuchiwali się - ale także aktywnie reagowali na nią uczniowie warszawskich szkół ponadgimnazjalnych i studenci - skupili się przede wszystkim na nowych profesjach wynikających z dynamicznego rozwoju technologicznego.

Create Yourself  to inicjatywa Organizacji Studenckiej PANEUROPA Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jest to już druga edycja projektu, który swoją tematyką obejmuje zakres szeroko pojętego rozwoju osobistego, a także umiejętności miękkich. W ramach projektu, odbędzie się cykl praktycznych warsztatów, dzięki którym nabędziesz wiedzę związaną m.in. z negocjacjami biznesowymi, dowiesz się, jak zachować się podczas rozmowy rekrutacyjnej, a także, jak skutecznie zarządzać sobą w czasie! Więcej informacji na temat planowanych warsztatów znajdziesz w harmonogramie.

29 lutego br. na Uczelni Łazarskiego w Warszawie odbył się finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Prawniczej o Prawach i Wolnościach Obywatelskich. W uroczystym podsumowaniu wydarzenia wziął udział Rzecznik Praw Obywatelskich - dr Adam Bodnar. Organizatorem konkursu był Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.

Wygląda na to, że absolwenci szkół ponadgimnazjalnych racjonalnie podchodzą do dalszego kształcenia i podejmują studia, których ukończenie daje duże szanse na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia. W jakie branże warto zainwestować swój kapitał intelektualny?

Konsultacje z przedstawicielami HR, Lean Game i poznanie ważnych elementów związanych z zarządzaniem procesem, a także możliwość spotkania się z twórcami bolidu WUT1, to tylko część atrakcji jakie firma Kongsberg Automotive Pruszków przygotowała na tegoroczne Akademickie Targi Pracy Jobbing. 

Kalejdoskop – gadżet, idealnie wpisujący się w komunikację marketingową uczelni, reklama prasowa znakomicie afirmująca rozwój kobiet w branży technicznej, seria kreatywnych eventów promująca w atrakcyjny sposób ofertę uczelni, profil uczelni na facebooku wyróżniający się pomysłowością konstruowanych postów i spójnością komunikacji, film doskonale promujący uczelnię oraz przyjazny dla użytkowników serwis rekrutacyjny - oto zdobywcy statuetek Genius Universitatis 2016, konkursu na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną uczelni w roku akademickim 2015/16. Konkurs zorganizowała Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

25 lat Rankingu Liceów Warszawskich oraz sukcesy i wyzwania stołecznej edukacji w następnym ćwierćwieczu to temat uroczystej otwartej sesja Komisji Edukacji i Rodziny Rady m.st. Warszawy, która odbyła się 26 lutego w ramach XXV Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2016.

Prezentacje uczelni z Polski i zagranicy, spotkania z ekspertami OKE, warsztaty kariery, uroczysty finał 25. Rankingu Liceów Warszawskich i gala konkursu „Genius Universitatis” – to i znacznie więcej, wydarzyło się podczas XXV Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2016.

Obecne trendy rynkowe w usługach finansowych i metodach płatniczych zaskakują. Warto już dziś zdać sobie sprawę z tego, w jakim kierunku, dzięki digitalizacji, podąża globalny świat płatności i najnowszych trendów technologicznych.

Gdy entuzjazm spotyka się z doświadczeniem, efekty mogą przerosnąć nasze oczekiwania. 22 lutego w siedzibie CMS Cameron McKenna, na 28 piętrze Warsaw Financial Centre, mentorki Girls go start up! Academy spotkały się po raz pierwszy ze swoimi podopiecznymi. Wygląda na to, że zaiskrzyło! 50 Pań będzie wspólnie zmieniać świat:)

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt