MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Tak jak słynna tablica amerykańskiego uniwersytetu Johns Hopkins daje obraz liczby zakażeń i zgonów powodowanych pandemią, tak tablica prowadzona przez Instytut Roberta Kocha (Robert Koch-Institut) pokazuje przebieg pandemii w Niemczech. Niemiecki instytut jak chyba żadna inna instytucja na świecie, ma po temu historyczny tytuł.

Kolejny „Dzień Europy” skłonił mnie do refleksji o roli Europy w moim naukowym życiu. Takie doświadczenia są typowe dla mojego pokolenia, ale pewnie nie do końca są zrozumiałe dla młodszych, dlatego warto je, choćby w kronikarski sposób, przywołać.

We Włoszech, kraju szczególnie boleśnie doświadczonym COVID-19, również szkolnictwo wyższe płaci bardzo wysoką cenę za pandemię. Szkoły pozostaną zamknięte aż do września, natomiast uczelnie, które zostały zamknięte pośpiesznie jednocześnie ze szkołami w marcu – według zapowiedzi Gaetano Manfredi, ministra ds. uniwersytetów i badań – powinny zostać otwarte kilka miesięcy przed szkołami. Minister, zastrzegając, że wszystko zależy od tego, czy sytuacja się ustabilizuje, przewiduje, że włoskie uczelnie zaczną być otwierane na początku lub w połowie lipca a sesje egzaminacyjne będą prowadzone w normalnym trybie a nie, jak teraz, zdalnie.

Epidemia COVID-19 wywołuje lęk i niepewność. Te zrozumiałe uczucia u części społeczeństwa przerodziły się jednak w niebezpieczną wrogość, przejawiającą się w aktach przemocy wobec pracowników służby zdrowia czy w dyskryminacji, wykluczeniu, a nawet linczu społecznym wymierzonym w zakażonych oraz osoby objęte kwarantanną. O wysokiej szkodliwości zjawiska tzw. „Koronahejtu” oraz jego skutkach rozmawiać będą m.in. psycholog Maria Rotkiel i aktor Maciej Stuhr - goście debaty “Epidemia hejtu. Jak sobie radzić z mową nienawiści?”, już 14 maja br., o godzinie 20:00, podczas transmisji na żywo. Zapraszamy serdecznie.

Mając na uwadze informacje o przesunięciu egzaminów maturalnych, informujemy że Wojskowa Akademia Techniczna wprowadzi także zmiany organizacyjne w procesie rekrutacji na studia wojskowe oraz cywilne. - Wojskowa Akademia Techniczna

Dr Grażyna Żebrowska pokieruje Narodową Agencja Wymiany Akademickiej. Nominację na stanowisko dyrektora agencji wręczył jej w piątek szef resortu nauki Wojciech Murdzek. Do tej pory Żebrowska kierowała Departamentem Współpracy Międzynarodowej w MNiSW.

Fundacja Adamed ufundowała 1000 godzin bezpłatnych, indywidualnych lekcji online dla uczniów, których rodzice zaangażowani są w walkę z koronawirusem i jego skutkami. Uczniowie będą mogli skorzystać z pomocy prawie 600 nauczycieli i korepetytorów poprzez platformę Nauczeni.pl.

Wywołane pandemią spowolnienie gospodarcze szerokim echem odbija się na kondycji polskiego rynku pracy. Te firmy, które chcą utrzymać się swoje cash-flow coraz częściej zmuszane są bowiem do redukcji płac i zatrudnienia, a tym samym szukania alternatywnych sposobów na pozyskiwanie zasobów niezbędnych do realizacji zleceń. Dlatego w dobie COVID-19 znaczenia nabiera kontrakting, z którego dziś z sukcesem korzystają międzynarodowi giganci.

W związku z przesunięciem terminów tegorocznych matur na Uniwersytecie Gdańskim przygotowane zostały nowe terminy rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 oraz elektroniczny system składania dokumentów. Rekrutacja zostanie przesunięta na sierpień. Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia prof. Arnold Kłonczyński skierował do maturzystów list ze słowami wsparcia i informacjami nt. tegorocznej rekrutacji.

Dla gospodarki najlepszą drogą wyjścia z sytuacji kryzysowych jest mądre inwestowanie. A jedną z lepszych i mądrzejszych inwestycji jest inwestowanie w kapitał intelektualny, w naukę - powiedział w rozmowie z PAP minister nauki Wojciech Murdzek.

Studia = przyswajanie suchej teorii. Właśnie takie spojrzenie na ten wyjątkowy czas w życiu młodych ludzi potrafi skutecznie stłumić drzemiący w nich potencjał.

Od 4 maja w Akademii Leona Koźmińskiego można rejestrować się online na studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie prowadzone w języku polskim. Rekrutacja na kierunki w języku angielskim trwa zaś już od początku lutego. Dla olimpijczyków oraz najlepszych kandydatów uczelnia przewidziała stypendia.

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej podała informację, że w ostatnich dwóch miesiącach wpłynęło 92 tys. wniosków dot. zawieszenia i likwidacji firm. Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej wspiera przedsiębiorców i środowisko biznesowe dzieląc się wraz z kadrą wykładowców wiedzą ekspercką, zaprasza na otwarty wykład motywacyjny prof. Olafa Żylicza, psychologa biznesu, trenera i coacha, pt. „Siła przetrwania czyli o antykruchości w trudnym czasie. Nie tylko dla firm". Spotkanie online odbędzie się 6 maja i zostanie uzupełnione omówieniem działania firm – rodzimych, które są „antykruche” i modelowo radzą sobie z dostosowaniem się do trudnej, otaczającej nas rzeczywistości.

W bardzo krótkim czasie, dzięki profesjonalnemu podejściu kadry naukowej i administracyjnej Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu, a także dostępności najnowszych technologii, udało się zorganizować zajęcia on-line dla studentów. Ale nie tylko...

Na świecie trwa jeszcze pandemia koronawirusa, a Akademia Leona Koźmińskiego już rozpoczyna rekrutację na nowe studiach Executive MBA całkowicie po angielsku. To przykład antykruchości opisanej przez Nassima Taleba, charakterystycznej dla organizacji która nie daje się zdominować „czarnym łabędziom” (nieprzewidywalnym zjawiskom, takim jak np. pandemia) i błyskawicznie dostosowuje się do rzeczywistości.

Czas  izolacji to również czas weryfikacji umiejętności zawodowych. To właśnie teraz możemy zwłaszcza za pomocą narzędzi online ocenić nasze kompetencje a przy okazji  zastanawić się nad tym, jak je podnieść. Dlatego zachęcamy do rozwiązania DIMAQ TESTU, który pozwoli uzyskać  informację, jaki rodzaj certyfikatu z marketingu jest dla Ciebie rekomendowany – Basic czy Professional.

15 kwietnia rozpoczęła się rekrutacja w Collegium Civitas. W tegorocznej ofercie pojawiło się kilka interesujących nowości: Analityka i design internetowy, Bezpieczeństwo międzynarodowe i klimatyczne, Bezpieczeństwo gospodarcze. Analityka i zarządzanie, Digital marketing, Marketing idei i Manager HR.

„Partnerstwo dla uczelni”, ponad 1 mln zł na służbę zdrowia, bezpłatne wdrożenia dla szpitali to tylko niektóre działania podjęte przez Asseco w obliczu pandemii. O tych inicjatywach mówi Daniel Lala - wiceprezes Zarządu Asseco Data Systems.

Mimo że wciąż pozostajemy odseparowani od innych, tak naprawdę nie jesteśmy samotni. Wejdźmy wszyscy w tę przestrzeń pełną technologicznych możliwości i odkryjmy znów, jaką przyjemność zapewnia bycie gdzieś indziej niż tylko we własnym pokoju. Zapraszam was do przeżycia mądrych dni, pełnych wiedzy, inspiracji i budujących treści – tymi słowami dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” otworzyła pierwszy online’owy festiwal dla kobiet, Women in Tech Days 2020.

Brama odkażająca opracowana przez naukowców i absolwentów Politechniki Śląskiej znalazła się w finale międzynarodowego konkursu HEALING SOLUTIONS FOR TOURISM CHALLENGE. Wynalazek pokonał ponad 1100 zespołów, z ponad 100 krajów i znalazł się na liście 9 wygranych w konkursie o zasięgu międzynarodowym.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!