MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Zespoły uczniów z Krakowa, Płocka i Dąbrowy Górniczej wygrały konkurs naukowy „Bohaterowie Przyszłości”, zorganizowany przez BASF Polska.

Zapraszamy 20 maja 2015 roku od 10:00 do 14:00. Zaplanowane imprezy odbędą się na dziedzińcu Pałacu Branickich i w budynkach dydaktycznych umiejscowionych w pobliżu pałacu.

Zakończyła się już 19 edycja International Week Warsaw! Jest to program wymiany studenckiej, w który zaangażowani są przedstawiciele najbardziej prestiżowych uczelni ekonomicznych na świecie, takich jak Rotterdam School of Management czy Uniwersytet Pekiński.

Zespół Szkół nr 34 im. Mieszka I w Warszawie oraz Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim uruchamiają nabór do klasy wielozawodowej pod patronatem Carrefour Polska. Uczniowie kształcący się w kierunkach: cukiernik, piekarz, sprzedawca, wędliniarz będą mieć zapewnione m.in. zajęcia praktyczne ze specjalistami z Carrefour i wizyty studyjne w placówkach firmy. Najlepsi uczniowie będą mieli  możliwość zatrudnienia po zakończeniu nauki. Wnioski o przyjęcie do klasy patronackiej można składać do 22 maja br. Więcej informacji na stronie www.smakkariery.pl.

Jury wyłoniło finałową piętnastkę, która zrealizuje swoje pomysły i zawalczy o główną nagrodę, czyli 20 tysięcy złotych. Wybór nie był łatwy – uczestnicy drugiej edycji Papaya Young Directors nadesłali aż 439 pomysłów na scenariusz filmu reklamowego.

Jak zapobiegać agresji w szkole i obniżyć agresywne i destruktywne zachowania wśród uczniów, jak przeciwdziałać sekstingowi? Na te pytania odpowiedzą eksperci ogólnopolskiej konferencji, która odbędzie się 15 maja 2015 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

W drugiej połowie kwietnia w Bukareszcie odbył się Europejski Finał programu Sci-Tech Challenge 2015, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do studiowania na kierunkach ścisłych. W szóstym już finale wzięło udział 54 licealistów z całej Europy - finalistów konkursów krajowych pod patronatem ExxonMobil, producenta olejów syntetycznych Mobil 1.

Wzmocnij pokłady wewnętrznej energii podczas spotkań z cyklu Power Show pt. "Możesz więcej niż myślisz, że możesz..." w Multikinie. Olga Kozierowska stworzyła autorską formułę z myślą o kobietach i dla kobiet. Wybierz się na spotkanie Power Show już 18.06.2015 we Wrocławiu!

Cykl Power Show stworzony został dla kobiet, które poszukują pomysłu na siebie, pragną zmiany w życiu, ale nie potrafią podjąć działania lub nie wiedzą jak to zrobić. Kobiet, które chciałyby od życia więcej, poszukujących motywacji i inspiracji oraz rady popartej życiowym doświadczeniem.

Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz zatrudnienie po studiach lub jeszcze w ich trakcie? Może myślisz o zmianie aktualnej pracy? Odpowiedzi na te pytania poznasz w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu podczas TARGÓW PRACY!

Studenckie Koło Naukowe Miłośników Motoryzacji Politechniki Łódzkiej i Zespół Iron Warriors z PŁ zapraszają na oficjalną prezentację bolidu na 30. europejską edycję konkursu Shell-Eco marathon. Odbędzie się ona 14 maja o godz. 12:00 w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej przy al.Politechniki 3a.

Już 15 i 16 maja jedna z największych studenckich imprez w stolicy zagości na Stadionie Syrenki w Warszawie. Juwenalia Politechniki Warszawskiej to wydarzenie, którego nie możesz przegapić !

Projekt EDUSCIENCE to największy projekt innowacyjny realizowany w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych. Po okresie testowania w 250 wybranych szkołach w całej Polsce, z zasobów EDUSCIENCE mogą korzystać wszystkie szkoły w kraju. W związku z tym rozmawiamy z ogólnopolskim koordynatorem projektu, jednym z jego współtwórców i dyrektorką szkół Pro Futuro, które są partnerem projektu EDUSCIENCE – Anną Hryniewicz.

Serdecznie zapraszamy na otwarte zajęcia w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. w poniedziałek 18 maja każdy z kursów przez nas prowadzonych jest otwarty. Zaproszenie szczególnie kierujemy do licealistów i gimnazjalistów, ale nasze drzwi są otwarte dla każdego.

Udział w wyborach prezydenckich będzie wyrazem naszej dojrzałości i odpowiedzialności za sprawy Polski - apeluje Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich

„Językiada” to program stypendialny skierowany do tegorocznych maturzystów, organizowany przez SWPS w Warszawie. Ma on inspirować do rozwijania zdolności filologicznych oraz logicznego myślenia. Laureaci programu wyłonieni zostaną w wyniku testu kompetencji językowych, który sprawdzi ich zdolności do analizowania mechanizmów języka. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2015 r.

Pragniesz lepiej rozumieć świat wokół siebie? Zobaczyć, czym się zajmują socjologowie i jakimi metodami pracują? A może wcielić się w rolę badacza, by rozwikłać wybrany problem lub zagrać w jedną z socjologicznych gier integracyjnych? Jeśli tak, weź udział w eliminacjach do SocjoSzkoły 2015.  Zwycięzcy konkursu, pojadą na dwudniowe letnie warsztaty do Ośrodka Wypoczynkowego Politechniki Warszawskiej w Wildze w dniach 12-14 czerwca br.

6 maja 2015 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu studenci i absolwenci UEP poszukujący nowych wyzwań zawodowych spotkają się z pracodawcami z ponad trzydziestu firm z Wielkopolski.

25 kwietnia 2015 r. w siedzibie firmy Orange doszło do ostatecznego starcia Finalistów i Finalistek II edycji Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej. Jedenaście osób, które uzyskały najwyższe oceny podczas wcześniejszych etapów konkursu, walczyło o atrakcyjne nagrody: wyjazd na 10-dniowy obóz medialny Digital Media Summer Camp do USA, czytniki e-booków oraz intensywne kursy języka angielskiego prowadzone na Akademii Leona Koźmińskiego. Tegorocznym zwycięzcą okazał się 17-letni Piotr Kędziora z I Liceum Ogólnokształcącego im. A. J. ks. Czartoryskiego w Puławach.

Dziewczyny, które wzięły udział w pierwszej edycji naszej akcji, mają już tytuł inżyniera, magistra, część jest na studiach doktoranckich. Uczennice, które przyszły w tym roku – a było ich ponad trzy tysiące – dołączą za parę lat do coraz liczniejszego pokolenia „Dziewczyn na politechniki!”

20 kwietnia w Warszawie odbyła się zorganizowana przez Plagiat.pl i Fundację im. Augustina-Jeana Fresnela konferencja „Dobre praktyki ochrony praw autorskich na uczelniach – analiza funkcjonujących procedur i nowe wymagania prawne”. Towarzyszyła jej gala wręczenia certyfikatów Uberrima Fide uczelniom, które ze szczególną starannością dbają o jakość kształcenia. To odbyła się już ósma edycja wydarzenia.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt