MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

20 kwietnia w Warszawie odbyła się zorganizowana przez Plagiat.pl i Fundację im. Augustina-Jeana Fresnela konferencja „Dobre praktyki ochrony praw autorskich na uczelniach – analiza funkcjonujących procedur i nowe wymagania prawne”. Towarzyszyła jej gala wręczenia certyfikatów Uberrima Fide uczelniom, które ze szczególną starannością dbają o jakość kształcenia. To odbyła się już ósma edycja wydarzenia.

Chociaż Finał projektu dopiero w grudniu, rekrutacja liderów SZLACHETNEJ PACZKI 2015 już się zaczęła! W całej Polsce Paczka szuka 620 osób, które stworzą rejony Paczki w swoich miejscowościach. To ważny moment w projekcie, bo tylko tam gdzie w czerwcu znajdzie się lider, w grudniu projekt dotrze z pomocą do potrzebujących.

Wzmocnij pokłady wewnętrznej energii podczas spotkań z cyklu Power Show pt. “Możesz więcej niż myślisz, że możesz…“ w Multikinie. Olga Kozierowska stworzyła autorską formułę z myślą o kobietach i dla kobiet. Wybierz się na spotkanie Power Show już 18.06.2015 we Wrocławiu!

Wielkim sukcesem zakończył się udział polskich zespołów studenckich w prestiżowych zawodach SAE Aero Design West, które odbyły się w dniach 24-26 kwietnia w Kalifornii. Polskie uczelnie techniczne zdominowały rywalizację w konkursie.

Nowa matura ustna z języka polskiego to ogromne wyzwanie dla większości maturzystów. Niepewność związana z ograniczoną wiedzą o nowej formie i przebiegu egzaminu oraz niewiadoma związana ze stopniem trudności pytań egzaminacyjnych nie nastraja optymistycznie. Aby zmienić tą sytuację i pomóc Ci zrozumieć nową maturę ustną opracowaliśmy przewodnik, który pokaże Ci jak krok po kroku przejść przez ten egzamin. 

Czy istnieje zawód bardziej “cool” niż gwiazda rocka? Tak, istnieje – jest to zawód data scientist, uznany przez ekspertów za jeden z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Czym dokładnie zajmuje się taka osoba, jakie narzędzia wykorzystuje i w jakich branżach może pracować? O tym zainteresowani będą mogli dowiedzieć się 6 maja podczas konferencji „Big Data – bigger opportunities”, która odbędzie się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Znowelizowana w 2014 r. Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym obliguje szkoły wyższe do organizacji procesu potwierdzania efektów uczenia zdobytych uprzednio  w wyniku edukacji pozaformalnej i nieformalnego uczenia się (recognition of prior learning). Potwierdzanie tych efektów otwiera - dla tych kandydatów, którzy posiadają doświadczenie zawodowe – nową ścieżkę wstępu na studia wyższe. Ścieżkę, dzięki której nie będą oni musieli powielać w trakcie studiowania kompetencji już posiadanych, zachęcającą do podejmowania wysiłku edukacyjnego.  

Aleksandra Pędraszewska Źródło: Materiały z konkursu Undergraduate of the Year

Aleksandra Pędraszewska, studentka land economy na Uniwersytecie Cambridge, została laureatką brytyjskiego konkursu dla najlepszych studentów pierwszego stopnia Undergraduate of the Year w kategorii "Kobieta".

Wampiriada jest jedną z największych akcji charytatywnych w Polsce organizowanych w całości przez środowiska akademickie. Rokrocznie odbywają się jesienne i wiosenne zbiórki krwi podsumowane majowym finałem. W tym roku w czasie edycji jesiennej 5,7 tysiąca osób oddało ponad 2.5 tysiąca litrów krwi. Studenci z 35 uczelni w 14 województwach nie tylko sami oddają honorowo krew, ale także zachęcają do tego innych. Myśl przewodnią naszej akcji wyraża hasło „podaj dalej”, ponieważ do promowania honorowego krwiodawstwa chcemy również zaangażować osoby, które krwi oddawać nie mogą lub nigdy wcześniej tego nie robiły. Podać dalej należy nie tylko krew, ale i ideę.

Trzy krakowskie uczelnie: Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska i Uniwersytet Rolniczy utworzyły związek uczelni pod nazwą – InnoTechKrak. To pierwszy taki formalny związek uczelni w Polsce, powołany zgodnie z znowelizowanym prawem o szkolnictwie wyższym, wprowadzonym 1 października 2014 r.

Działo się! 3000 dziewczyn wzięło udział w kulminacji akcji "Dziewczyny na politechniki!" - Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn jak Polska długa i szeroka. Akcja organizowana przez Fundację Edukacyjna Perspektywy wraz z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych miała miejsce na 18 politechnikach i wydziałach ścisłych w całym kraju.

Ruszyły zmagania studentów oraz samorządów i kół naukowych w konkursach organizowanych w ramach drugiej edycji programu „Atom dla Nauki”,  promującego wiedzę o energetyce jądrowej w środowisku akademickim. Do wzięcia udziału w rywalizacji zaproszeni są studenci wszystkich kierunków –technicznych, społecznych, przyrodniczych, czy medycznych. Inicjatorem projektu jest PGE EJ 1 – spółka odpowiedzialna za budowę pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej.

W dniach 15 - 19 kwietnia w Genewie odbyła się 43. Międzynarodowa Wystawa Wynalazczości, „Geneva Inventions”, największa tego rodzaju ekspozycja w Europie. Na powierzchni 8900 m2 swoje wynalazki prezentowało 752 wystawców z 48 krajów, którzy łącznie zaprezentowali ponad 1000 innowacyjnych rozwiązań. Przez pięć dni, wystawę odwiedziło ponad 60 tys. zwiedzających, wśród których znalazło się również bardzo wielu przedstawicieli biznesu i firm przemysłowych.

Już 24 kwietnia Szkoła Główna Handlowa w Warszawie stanie się studenckim centrum ekonomicznym, a wszystko to za sprawą rozpoczynającej się wówczas Konferencji Polskich Uczelni Ekonomicznych. KPUE to cykliczne spotkania powstałe z inicjatywy Samorządu Studentów SGH przy współpracy z Forum Uczelni Ekonomicznych, które co roku gromadzą najbardziej wpływowych studentów z najlepszych uczelni ekonomicznych w kraju.

IV edycja Fury Szczęścia rusza w drogę! Przez najbliższe 2 miesiące Poznań zamieni się w najszczęśliwsze i najżyczliwsze miasto na świecie! Projekt charytatywny Fura Szczęścia jest realizowany przez studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na specjalności Komunikacja w Biznesie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Poznania oraz Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Tylko do 30 kwietnia można wziąć udział w konkursie realizowanym w ramach kampanii #jestemYgrekiem. nie jestem leniem. przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przy współpracy BFS Group. Uczestnicy mają za zadanie w dowolnej formie artystycznej zaprezentować zalety pokolenia Y. Na zwycięzców czeka 5 tys. zł, tablet i słuchawki. Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem strony www.stazeipraktyki.pl/konkurs.

Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE, pierwsza w historii zawodów drużyna, która w 2013 roku zdobyła złote medale we wszystkich klasach SAE Aero Design West w Kalifornii, szykuje się do kolejnego startu w tych prestiżowych, międzynarodowych zawodach.

Tłumy młodych Ukraińców oblegały tradycyjnie stoisko „Study in Poland” na targach "Osvita i Kariera",  które odbyły się 16-18 kwietnia w Kijowie. Swoją ofertę prezentowali na nim przedstawiciele aż 17 uczelni uczestniczących w programie.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy zaprasza na briefing inaugurujący Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn na uczelniach technicznych i wydziałach ścisłych w całym kraju, kulminacyjny punkt akcji Dziewczyny na politechniki! Dziewczyny do ścisłych!

Dziś w całym kraju dziewczyny zainteresowane studiami na politechnikach i kierunkach ścisłych uniwersytetów, biorą udział w Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn!

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt