MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

- Byłam wczoraj z klasą a dzisiaj przyjechałam jeszcze raz, już sama - mówi Ada z liceum w Piotrkowie Trybunalskim. - Wczoraj byłam na wykładach OKE z matematyki, polskiego i biologii.Wybieram się na medycynę albo...na marketing. Dzisiaj postanowiłam odpytać SGH i Uniwersytet Łódzku o ten alternatywny wybór. Jest też spotkanie na temat pracy dla ludzi reklamy....

Dla maturzystów z łódzkiego przygotowaliśmy 57 spotkań, mieli okazję spotkać się z uczelniami z całej Polski. - To był niezwykły Salon - twierdzą goście, gospodarze i eksperci. Do zobaczenia za rok!

Jak co roku we wrześniu, tłumy maturzystów z województwa łódzkiego zjawiły się na Łódzkim Salonie Maturzystów Perspektywy 2016, który tym razem odbywa się w pięknych obiektach Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Maturzystów przywitali: JM Rektor UMed. prof. Radzislaw Kordek - Przewodniczący Komitetu Honorowego Salonu i Waldemar Siwiński - prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, a także wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski i dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi Danuta Zakrzewska. Bank Zachodni WBK - Santander Universidades, Partnera X Jubileuszowego Salonu Maturzystów Perspektywy 2016 reprezentowała Alina Banaś - dyrektor Biura Rozwoju Placówek Santander Universidades.

Każdego roku ponad 5 000 szkół z całej Polski korzysta ze wsparcia Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) – niezależnej fundacji zajmującej się edukacją. Dyrekcja, kadra pedagogiczna oraz uczniowie biorą udział w projektach, które pomagają lepiej uczyć się i nauczać. W nowym roku szkolnym CEO proponuje ponad 20 programów, do których już się można zgłaszać, a wszystkie informacje znajdują się na www.ceo.org.pl/rekrutacja  

Ostatni piątek września (30.09) w Małopolsce po raz kolejny oznacza spotkania mieszkańców z niezwykłym światem nauki. To wszystko podczas dziesiątej już edycji Małopolskiej Nocy Naukowców, która na trwałe zagościła w kalendarzu największych inicjatyw naukowych w regionie, a także w Europie – dzięki rosnącej rokrocznie skali tego wydarzenia, stało się ono jedną z największych tego typu imprez w Europie.

W maju 2017 do matury przystąpi prawie 290 tysięcy uczniów ostatnich klas liceów i techników. To właśnie dla nich  został przygotowany Salon Maturzystów Perspektywy 2016, który odbędzie się w dniach 6-30 września w 16 największych ośrodkach akademickich. Ogólnopolska inauguracja odbędzie się 6 września na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Już za 5 dni premiera specjalnego wydania Perspektyw z Informatorem dla Maturzystów 2017 Odbierz SWÓJ GRATISOWY EGZEMPLARZ podczas wizyty na Salonie Maturzystów!!!

Wiele osób marzy o tym, by zacząć działać w branży filmowej. Jednak zawsze pojawia się jedno podstawowe pytanie - jak? Według nas warto zacząć po prostu od... edukacji.

Instytut Prawa Lotniczego i Kosmicznego Uczelni Łazarskiego jest gospodarzem 25. edycji Summer Course on Space Law and Policy. Organizatorem wydarzenia jest Europejskie Centrum Prawa Kosmicznego (ECSL) działające przy Europejskiej Agencji Kosmicznej. Międzynarodowy kurs otworzył wykład inauguracyjny prof. Sergio Marchisio, Przewodniczącego ECSL. Cykl spotkań i wykładów potrwa od 29 sierpnia do 9 września br.

Nowy rok szkolny we wszystkich typach szkół rozpoczęło 4 626 dzieci i młodzieży. Wśród nich jest 289 044 potencjalnych maturzystów w liceach ogólnokształcących, technikach, ogólnokształcących szkołach muzycznych II stopnia, ogólnokształcących szkołach sztuk pięknych i baletowych.

Dla wszystkich Czytelników, Sympatyków i Partnerów mamy znakomitą wiadomość: "Perspektywy" są w czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Wśród ogółu mediów (prasowych, telewizyjnych i radiowych) jesteśmy na 9. miejscu, a w rankingu miesięczników „Perspektywy” są absolutnym liderem!

Szkoła Filmowa w Łodzi znalazła się na liście 15 najlepszych filmowych uczelni świata prestiżowego magazynu The Hollywood Reporter. W zestawieniu dominują uczelnie europejskie; uwzględniono także szkoły z Argentyny, Izraela, Chin, Republiki Południowej Afryki i Australii.

Konkurs na innowację w konstrukcji foteli samochodowych, organizowany przez Kongsberg Automotive,  po czterech miesiącach zakończył się wyłonieniem laureatów. Czterech utalentowanych studentów z Łodzi, Szczecina oraz Gliwic zostało zaproszonych do siedziby organizatora, w celu wręczenia nagród, opiewających w sumie na 11 000 PLN. Wszyscy laureaci, za swoje nieszablonowe podejście do konstruowania, zostali uhonorowani ponadto możliwością odbycia praktyk w zakładzie firmy w Pruszkowie. Co więcej, zwycięzca Gabriel Michalski za najlepszy projekt zapewnił sobie wyjazd do oddziału firmy w Niemczech lub Norwegii.

Wszystko o egzaminie maturalnym, wyborze kierunku studiów i uczelni, pierwszych krokach na studiach – to zawartość  kolejnej, 26. już edycji „Informatora dla Maturzystów” Perspektyw. Przypomnijmy, goście Salonu Maturzystów otrzymają Informator po wypełnieniu Ankiety Maturzysty.

Tu poczujemy siłę wody na własnej dłoni. Odwiedzimy Trójkąt Bermudzki. Zajrzymy pod kadłub statku, załadujemy transportowiec, uciekniemy z tonącego okrętu. Poznamy roboty badające morskie dno. Zanurkujemy na sucho i wykonamy podwodne selfie. Płyń lub giń – nowa wystawa czasowa Kopernika zabiera nas na szerokie wody i pokazuje, że dzięki nauce potrafimy je okiełznać.

Uczelnie w Zjednoczonym Królestwie wciąż otwarte na studentów zagranicznych.

Brytyjskie uniwersytety przekonują, że wyniki referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE nie zmienią ich podejścia do studentów zagranicznych. Tę opinię potwierdzili przedstawiciele De Montfort University oraz organizatorzy kampanii GREAT Britain podczas spotkania z kandydatami oraz pracownikami dydaktycznymi, które odbyło się w Warszawie.

Kongsberg Automotive we współpracy z Politechniką Łódzką zorganizowała nowy projekt dla studentów – Szkołę Letnią pod nazwą  „Summer Automotive School – SAS”. Celem szkoły było wykonanie określonych zadań nadzorowanych wspólnie przez inżynierów z firmy Kongsberg i wykładowców z Politechniki Łódzkiej, tak aby przygotować studentów do przyszłej pracy w zawodzie. Uczestnicy projektu mieli rozwiązać problem obniżenia masy fotela samochodowego przy zachowaniu jego wytrzymałości.

Jeśli zapał do nauki byłby dyscypliną olimpijską, to w sierpniu mielibyśmy już dodatkowych 50 złotych medali. Wszystkie zdobyliby uczniowie, którzy biorą udział w obozie naukowym ADAMED SmartUP – grupa młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych ukończyła właśnie swój pierwszy tydzień pobytu w miejscu, w którym nauki nigdy nikomu nie dosyć.

Uczestnicy XI edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Domu Maklerskiego PKO BP. Akademię organizuje Fundacja im. Lesława A. Pagi, której partnerem od wielu lat jest PKO Bank Polski.

The Chartered Institute of Logistics and Transport(UK) po raz kolejny docenił MWSLiT we Wrocławiu przedłużając do 2021 roku akredytację studiów magisterskich. To wyróżnienie jest potwierdzeniem wysokich standardów edukacji i ciągłego wzrostu poziomu nauczania na wrocławskiej uczelni.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt