MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Tłumy młodych Ukraińców oblegały tradycyjnie stoisko „Study in Poland” na targach "Osvita i Kariera",  które odbyły się 16-18 kwietnia w Kijowie. Swoją ofertę prezentowali na nim przedstawiciele aż 17 uczelni uczestniczących w programie.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy zaprasza na briefing inaugurujący Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn na uczelniach technicznych i wydziałach ścisłych w całym kraju, kulminacyjny punkt akcji Dziewczyny na politechniki! Dziewczyny do ścisłych!

Dziś w całym kraju dziewczyny zainteresowane studiami na politechnikach i kierunkach ścisłych uniwersytetów, biorą udział w Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn!

Matura z polskiego coraz bliżej. Jak się przygotować do egzaminu pisemnego i ustnego? Jak rozwiązywać poszczególne zadania? Warsztat dla maturzystów odbędzie się 25 kwietnia 2015 r. w godz. 10.00-13.30 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Spotkanie poprowadzi certyfikowany egzaminator nowej matury. Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Buty damskie z chowanym w podeszwę obcasem, nóż na baterię, buty zapobiegające odmrożeniom, wyposażone w lampkę zasilaną dynamem, praktyczną szufladę, która wysuwa się pionowo do góry, bidon chłodzący, który dzięki zastosowanym materiałom nie tylko obniża temperaturę napoju podczas jazdy na rowerze, ale również zapobiega rozwojowi drobnoustrojów – to tylko niektóre wynalazki, które zgłosili gimnazjaliści w poprzednich edycjach konkursu.

Można już rezerwować bilety na Festiwal Teatrów Studenckich "START". Impreza odbędzie się w Teatrze Academia oraz Składzie Butelek.

Siedem uczelni na stoisku, trzy targowe dni wypełnione rozmowami i spotkaniami, tłumy kazachskich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli – tak można w największym skrócie podsumować nasz udział w targach „Obrazowanie i kariera”, które odbyły się w dniach 9-11 kwietnia w centrum targowym Atakent w Ałmaty.

18 kwietnia Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych zapraszają na Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn! Programy Dnia Otwartego, jak co roku są bardzo pomysłowe i łączą akademicką powagę z mądrą zabawą.

Prof. Wiesław Banyś, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich i rektor Uniwersytetu Śląskiego został członkiem zarządu European University Association (EUA). Jego wyboru dokonano podczas dorocznego posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego EUA. Przewodniczącym organizacji został prof. Rolf Tarrach. Zarząd EUA jest odpowiedzialny za rozwój i program pracy stowarzyszenia, planowanie i realizację działań stowarzyszenia. Członkowie zarządu wybierani są na cztery lata.

Serwis MaturaUstna.pl zaprasza na bezpłatne video-lekcje przygotowujące uczniów do nowej matury ustnej z języka polskiego. Pierwsza video-lekcja odbędzie się w sobotę 18 kwietnia o godzinie 17:15. Zostanie ona udostępniona bezpłatnie, za pośrednictwem serwisu facebook.

Bezpłatne zaproszenie dla studentów

Czy wybór konkretnego operatora sprawi, że zadzwonisz do mamy? Czy wybierając linie lotnicze przypomnisz sobie, co w życiu liczy się najbardziej? Czy marki mają prawo próbować zmieniać świat? A jeżeli chcą pełnić ważną rolę w życiu konsumentów, to czy będą w tym wiarygodne?

Studencie! Nie wiesz co robić 30 maja 2015 r.? Stowarzyszenie Studentów BEST ma dla Ciebie propozycję. Weź udział w Mieście Zagadek - grze miejskiej, w której podróżując po stolicy zwiedzisz najciekawsze, często zapomniane zakątki miasta.

CEMS Chance to cykl 4-dniowych warsztatów skierowanych do ambitnych uczniów III klasy gimnazjum oraz I klasy szkoły ponadgimnazjalnej, którzy pochodzą z małych miejscowości lub znajdują się w trudniejszej sytuacji życiowej – rodzinnej, finansowej, czy zdrowotnej.  Praktyczne zajęcia oraz inspirujące szkolenia – wszystko, co ma na celu wskazanie różnych ścieżek rozwoju zawodowego oraz umiejętności miękkich dla młodzieży z całej Polski.

W mediach często widzimy nagłówki Plaga młodych leniwych. Żyją na koszt rodziców; Młodzi, zdolni i leniwi…; Leniwi, nieodpowiedzialni, lekko zadufani? Jacy są młodzi Polacy? Czy na pewno osoby wkraczające na rynek pracy bądź zaczynające swoją karierę są roszczeniowe i wiele oczekują nie mając nic wartościowego do zaoferowania pracodawcy? A może brakuje im odpowiedniej motywacji do pracy?

Dziesiątą edycję Olimpiady wygrał Szymon Łopocz, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewiczaw Raciborzu. W toku trzystopniowych eliminacji zdystansował 20 tysięcy uczniów, którzy zgłosili się do zawodów.

23 i 24 kwietnia Łódź po raz czwarty stanie się stolicą najnowszych technologii, e-commerce, social media oraz programowania za sprawą ogólnopolskiej konferencji Jungle Web. Jest to jedyna impreza w Polsce, na której spotykają się specjaliści z branży handlu elektronicznego, reklamy, social media oraz programowania i nowych technologii aby podzielić się bezpłatnie swoją praktyczną wiedzą ze studentami i firmami.

Pierwszy z sześciu zaplanowanych w tym roku Biegów w Kasku za nami! W sobotę 11 kwietnia ponad 100 pań z Łodzi przebiegło dystans 1 km w kultowym kasku kampanii Dziewczyny na politechniki! na głowie.

Studenci kierunku polityka społeczna z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (UEP) z wizytą w ośrodku dla trędowatych w Indiach.

Już w sobotę, 18 kwietnia, odbędzie się w Warszawie finał VII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Jego organizatorem jest wydawca miesięcznika psychologicznego „Charaktery”

Już ponad 2200 placówek przyłączyło się do Akademii Przyjaciół Pszczół. Zagospodarujcie 5m2 dla pszczół i wygrajcie wyposażenie pracowni przyrodniczej!

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt