MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Nowy rok szkolny we wszystkich typach szkół rozpoczęło 4 626 dzieci i młodzieży. Wśród nich jest 289 044 potencjalnych maturzystów w liceach ogólnokształcących, technikach, ogólnokształcących szkołach muzycznych II stopnia, ogólnokształcących szkołach sztuk pięknych i baletowych.

Dla wszystkich Czytelników, Sympatyków i Partnerów mamy znakomitą wiadomość: "Perspektywy" są w czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Wśród ogółu mediów (prasowych, telewizyjnych i radiowych) jesteśmy na 9. miejscu, a w rankingu miesięczników „Perspektywy” są absolutnym liderem!

Szkoła Filmowa w Łodzi znalazła się na liście 15 najlepszych filmowych uczelni świata prestiżowego magazynu The Hollywood Reporter. W zestawieniu dominują uczelnie europejskie; uwzględniono także szkoły z Argentyny, Izraela, Chin, Republiki Południowej Afryki i Australii.

Konkurs na innowację w konstrukcji foteli samochodowych, organizowany przez Kongsberg Automotive,  po czterech miesiącach zakończył się wyłonieniem laureatów. Czterech utalentowanych studentów z Łodzi, Szczecina oraz Gliwic zostało zaproszonych do siedziby organizatora, w celu wręczenia nagród, opiewających w sumie na 11 000 PLN. Wszyscy laureaci, za swoje nieszablonowe podejście do konstruowania, zostali uhonorowani ponadto możliwością odbycia praktyk w zakładzie firmy w Pruszkowie. Co więcej, zwycięzca Gabriel Michalski za najlepszy projekt zapewnił sobie wyjazd do oddziału firmy w Niemczech lub Norwegii.

Wszystko o egzaminie maturalnym, wyborze kierunku studiów i uczelni, pierwszych krokach na studiach – to zawartość  kolejnej, 26. już edycji „Informatora dla Maturzystów” Perspektyw. Przypomnijmy, goście Salonu Maturzystów otrzymają Informator po wypełnieniu Ankiety Maturzysty.

Tu poczujemy siłę wody na własnej dłoni. Odwiedzimy Trójkąt Bermudzki. Zajrzymy pod kadłub statku, załadujemy transportowiec, uciekniemy z tonącego okrętu. Poznamy roboty badające morskie dno. Zanurkujemy na sucho i wykonamy podwodne selfie. Płyń lub giń – nowa wystawa czasowa Kopernika zabiera nas na szerokie wody i pokazuje, że dzięki nauce potrafimy je okiełznać.

Uczelnie w Zjednoczonym Królestwie wciąż otwarte na studentów zagranicznych.

Brytyjskie uniwersytety przekonują, że wyniki referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE nie zmienią ich podejścia do studentów zagranicznych. Tę opinię potwierdzili przedstawiciele De Montfort University oraz organizatorzy kampanii GREAT Britain podczas spotkania z kandydatami oraz pracownikami dydaktycznymi, które odbyło się w Warszawie.

Kongsberg Automotive we współpracy z Politechniką Łódzką zorganizowała nowy projekt dla studentów – Szkołę Letnią pod nazwą  „Summer Automotive School – SAS”. Celem szkoły było wykonanie określonych zadań nadzorowanych wspólnie przez inżynierów z firmy Kongsberg i wykładowców z Politechniki Łódzkiej, tak aby przygotować studentów do przyszłej pracy w zawodzie. Uczestnicy projektu mieli rozwiązać problem obniżenia masy fotela samochodowego przy zachowaniu jego wytrzymałości.

Jeśli zapał do nauki byłby dyscypliną olimpijską, to w sierpniu mielibyśmy już dodatkowych 50 złotych medali. Wszystkie zdobyliby uczniowie, którzy biorą udział w obozie naukowym ADAMED SmartUP – grupa młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych ukończyła właśnie swój pierwszy tydzień pobytu w miejscu, w którym nauki nigdy nikomu nie dosyć.

Uczestnicy XI edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Domu Maklerskiego PKO BP. Akademię organizuje Fundacja im. Lesława A. Pagi, której partnerem od wielu lat jest PKO Bank Polski.

The Chartered Institute of Logistics and Transport(UK) po raz kolejny docenił MWSLiT we Wrocławiu przedłużając do 2021 roku akredytację studiów magisterskich. To wyróżnienie jest potwierdzeniem wysokich standardów edukacji i ciągłego wzrostu poziomu nauczania na wrocławskiej uczelni.

Niemal 1 300 tys. polskich studentów zdało niedawno ostatnie egzaminy i rozpoczęło przerwę wakacyjną. Spora część z nich zasili rynek pracy, na którym w sezonie letnim nie brakuje ofert dla młodych osób. Firmy coraz częściej zgłaszają jednak problemy ze znalezieniem chętnych kandydatów. Nie każdy z pracodawców cieszy się takim samym uznaniem studenta – pracownika sezonowego. W jakich branżach najtrudniej znaleźć pracownika? W jaki sposób firmy mogą zachęcić kandydatów do złożenia aplikacji?

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę przyłączenia Woli do Warszawy. Z tej okazji Centrum Handlowe Wola Park będzie gościć wystawę zorganizowaną przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wola. Odwiedzający Centrum od 2 do 28 sierpnia będą mieli okazję zobaczyć jak zmieniła się dzielnica na przestrzeni wieku.

Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów decyzją z dnia 27 czerwca br. przyznała Uczelni Łazarskiego uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk prawnych w dyscyplinie prawo. Tym samym formalnie trafiła do elitarnego grona 13 uczelni posiadających takie uprawnienia.

Od kilku lat stolica Małopolski to jeden z najpopularniejszych w Polsce i na świecie region pod względem lokowania biznesu. W Krakowie w branży outsourcingowej zatrudnienie znajduje obecnie prawie 50 tys. osób. Znaczna część to stanowiska IT. Odpowiadając na ten trend i rosnące zapotrzebowanie na kandydatów w sektorze, jesienią swoją krakowską filię otworzy szkoła programowania Codecool. Kursanci w praktyczny sposób nauczą się tam nowoczesnych technologii programowania, najbardziej pożądanych przez pracodawców.

Wyjazd do USA, spotkania z inwestorami, zajęcia na amerykańskich uczelniach oraz przesłuchanie w jednym z najbardziej znanych akceleratorów na świecie. To tylko niektóre z nagród, jakie zdobyli 1 lipca w Słowenii Gabriela Wyszyńska oraz Karol Molasy – polscy licealiści, zwycięzcy finału sieci klubów przedsiębiorczości uSchool.

Praca po maturze to dla wielu pierwsze doświadczenie zawodowe. Część tegorocznych maturzystów już teraz poszukuje zatrudnienia, próbując wykorzystać okres wakacyjny na podjęcie pracy tymczasowej. Niedługo wielu z nich zostanie studentami i z pewnością będą rozglądać się za możliwościami zarobku podczas studiów.

Warszawska Szkoła Filmowa ponownie przyzna stypendia naukowe  kreatywnym i utalentowanym młodym Twórcom

Od pracodawcy oczekują możliwości rozwoju, elastyczności i przyjaznej kultury organizacyjnej. Jednak opinia, że millenialsi mają wygórowane oczekiwania jest niesprawiedliwa.  Czują swoją wartość – są dobrze wykształceni, znają obce języki i chętnie zdobywają doświadczenia zawodowe już podczas studiów. A to mocne atuty, doceniane przez pracodawców.

Metodologia, źródła danych, zmiany w tegorocznej edycji Rankingu Szkół Wyższych i Rankingu Kierunków Studiów, a także plany jego rozwoju były tematem V Seminarium Rankingowego Perspektywy 2016, które odbyło się 21 lipca w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt