MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


„Szkoła pod Palmami” to flagowy projekt Fundacji Moja Dominikana skierowany do polskiej młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Zespół z Polski zajął pierwsze miejsce w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu biznesowego dla studentów – Brandstorm, organizowanego przez L’Oréal. 30 czerwca podczas wielkiego finału w Paryżu koncept studentek Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie okazał się najlepszy spośród zespołów z ponad 300. uczelni z całego świata.

16 salonów w największych ośrodkach akademickich Polski, konsultacje z ekspertami okręgowych komisji egzaminacyjnych i uczelniami, warsztaty, prezentacje, porady – tak będzie wyglądał tegoroczny Salon Maturzystów Perspektywy 2016. Maturzyści 2017 są dziesiątym rocznikiem uczniów, którzy swoją przyszłość wybiorą na Salonie!

Metodologia, źródła danych, zmiany w tegorocznej edycji Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2016 i Rankingu Kierunków Studiów będą tematem V Seminarium Rankingowego Perspektywy 2016, które odbędzie się 21 lipca na Politechnice Warszawskiej.

Prometheus, Orzeł/Eagle i Tryton to polskie superkomputery,  które znalazły się w Top-100 największych na świecie. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się nowy chiński superkomputer, Sunway TaihuLight. Jego moc obliczeniowa to 93 petaflopy, czyli może on wykonywać 93 biliardy (tysiące bilionów) operacji na sekundę.

Estetyka, innowacyjność oraz ekologia, połączone z dbałością o komfort i bezpieczeństwo kierowcy na najwyższym poziomie – to cechy, jakimi wyróżnia się fotel przyszłości, autorem którego jest polski student – konstruktor! Jest nim laureat konkursu „Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path”. Znamy już nazwiska najlepszych polskich przyszłych inżynierów, którzy opracowali najbardziej innowacyjne rozwiązania, jakie wkrótce mogą znaleźć swoje zastosowanie w samochodach znanych światowych marek.

Na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie trwa rekrutacja na studia podyplomowe „Social Media & Content Marketing”. Po sukcesie poprzednich edycji, po raz czwarty krakowska uczelnia kształcić będzie specjalistów z zakresu komunikacji marketingowej w mediach cyfrowych. Zajęcia rozpoczną̨ się w październiku 2016 r. i potrwają̨ dwa semestry.

Podczas corocznej narady konsultacyjnej programu „Study in Poland” podziękowano prof. Włodzimierzowi Nykielowi za jego wkład w umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego. Od lewej: prof. Marek Tukiendorf, rektor PO, Ewa Kiszka, dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej GUMed., dr Bianka Siwińska, koordynatorka "Study in Poland", prof. Włodzimierz Nykiel, rektor PŁ, Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukcyjnej Perspektywy.

Są jeszcze wolne miejsca w Szkole Edukacji. Trwa nabór na bezpłatne, dzienne studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli matematyki i języka polskiego.

Studia podyplomowe w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego to propozycja dla absolwentów matematyki i filologii polskiej. Skorzystać z niej mogą nie tylko osoby, które właśnie odebrały dyplom, lecz także początkujący nauczyciele i ci, którzy dotychczas pracowali w innych zawodach lub powracają na rynek pracy. Możliwe jest również łączenie zajęć w Szkole Edukacji ze studiami doktoranckimi.

Czy wiesz, że w Rzeszowie jedna z uczelni oferuje studia, na które ludzie przyjeżdżają z całej Polski? Studia te nazywają się ZARZĄDZANIE LOTNICTWEM (AVIATION MANAGEMENT), a ta uczelnia to Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie! Poznaj człowieka, który przyjechał na te studia z Krakowa. Z Tomaszem Migaczem rozmawia Szymon Taranda.

Przyjęciem „Przesłania” zakończyła się sesja podsumowująca zwołany w czerwcu we Wrocławiu XXV Kongres Techników Polskich, który był zorganizowany wspólnie
z III Światowym Zjazdem Inżynierów Polskich.

Domy dziecka to nie tylko miejsca, które „karmią i dają schronienie”, ale też mają realny wpływ na rozwój dzieci. Wychowawcy zachęcają wychowanków do realizacji swoich pasji, proponując im rozmaite zajęcia pozalekcyjne, które są zgodne z ich zainteresowaniami i predyspozycjami.

79,5 maturzystów proc. zdało,

15 proc. może przystąpić do poprawki w sierpniu

5,5 proc. – dopiero za rok

Już można składać wnioski na stypendia pomostowe. Kilkaset stypendiów na I rok studiów czeka na ambitnych i zdolnych maturzystów 2016, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne. Stypendia, w wysokości 500 zł miesięcznie, będą wypłacane przez 10 miesięcy. Wnioski można składać do 17 sierpnia.

We Wrocławiu rozpoczęło się Biennale Młodej Sztuki Europejskiej (Jeune Création Européenne),  wystawa promująca aktualne trendy w młodej sztuce. Polscy widzowie będą mieli okazję obejrzeć prace 56 artystów z Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Francji, Polski, Łotwy i Danii. Dla zwiedzających wystawa będzie dostępna do 31 lipca. W Polsce organizatorem wydarzenia jest wrocławska Galeria Miejska.

To tu odwiedzisz dalekie planety pozasłoneczne, podczas prowadzonego na żywo pokazu 3D poszukasz różnych przejawów życia w kosmosie. Może chcesz posłuchać koncertu pod gwiazdami lub pod gołym niebem, przez prawdziwy teleskop zobaczyć deszcz perseidów? W planetarium codziennie znajdziesz wiele różnych pokazów: dla oczekujących przygody, nieziemskiego przeżycia, ale też chwili idealnie spokojnego podziwiania świata.

Politechnika Łódzka, Polskie Stowarzyszenie Stypendystów Fulbrighta raz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszają na międzynarodową konferencję Rola kobiet w nauce - tradycja Marii Skłodowskiej-Curie, która odbędzie się w dniach 29-30 września w Łodzi. Spotkanie będzie poświęcone dyskusji na temat obecności i sukcesów kobiet w różnych dziedzinach nauki. Dane statystyczne pokazują, że chociaż połowa osób otrzymujących stopień doktora w dziedzinach nauki i technologii to kobiety, to reprezentują one jedynie jedną piątą wszystkich profesorów.

Z dniem 27 czerwca 2016 roku Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska, mocą decyzji wydanej przez Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów, po zasięgnięciu opinii Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Tym samym uczelnia uzyskała status uczelni akademickiej.

19 filmów dokumentalnych i fabularnych z Chile i Europy, także z Polski, seria paneli dyskusyjnych pod hasłem „Patrz uważnie” oraz zmieniona formuła artystyczna i organizacyjna  - to program Festiwalu Filmowego Hommage à Kieślowski,  Sokołowsko, 9–11 września 2016 r.

27 czerwca br. minister edukacji Anna Zalewska wyjawiła założenia reformy edukacji, w tym najważniejszej tego dnia decyzji  o nowej strukturze szkolnictwa, która ma ruszyć od września 2017 roku, a w pełni będzie funkcjonować od roku szkolnego 2022/2023. Prezentacja "Uczeń. Rodzic. Nauczyciel - dobra zmiana", podsumowująca półroczną debatę o najistotniejszych problemach polskiej edukacji odbyła się w Toruniu. Szefowa MEN wybrała to miasto, bo jak wyjaśniała, to tam rozpoczął się ruch w obronie gimnazjów. I inicjatorzy tego ruch pierwsi dowiedzieli się, że jednak gimnazjów nie obronili. Od 2017 roku ma być tak: 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt