MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Blisko 20 tys. uczestników, ponad 60 wykładów, spotkań i imprez towarzyszących, w których uczestniczyli wybitni naukowcy, eksperci,  publicyści, przedstawiciele świata kultury i sztuki, podróżnicy, znani działacze sportowi i przedstawiciele sił zbrojnych – w Dąbrowie Górniczej zakończył się właśnie XI Festiwal Nauki.

EKOstudent 2015 to już dziewiąta edycja projektu, który co roku odbywa się w Szkole Głównej Handlowej za sprawą Zrzeszenia Studentów Polskich! Co jest celem projektu? Przede wszystkim pozytywny wpływ na codzienne zachowania, dbałość o środowisko oraz idee zdrowego trybu życia.

Obecnie w Polsce studiuje 46 101 studentów zagranicznych ze 158 krajów, czyli o ponad 10 tysięcy więcej niż w roku poprzednim (wzrost o ponad 28%). Tak dużego wzrostu ich liczby polskie uczelnie jeszcze nie doświadczyły. Stanowią oni w tej chwili 3,1% ogółu studentów w naszym kraju (siedem lat temu było to zaledwie 0,6%, rok temu 2,3%).

Dziś (13.04.15) rozpoczął się I etap rozgrywek Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „TIK? Tak!”. W tegorocznej edycji udział bierze rekordowa liczba szkół – do tej pory zarejestrowało się ponad 1000 placówek! Przez najbliższy tydzień uczniowie będą mieli za zadanie odpowiadać na pytania testowe online - ci, którzy udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi, przejdą do etapu regionalnego. A jest o co walczyć! Na zwycięskie szkoły oraz uczniów czekają trakcyjne nagrody rzeczowe.

Po sukcesach polskich inżynierów i studentów, którzy w ciągu ostatnich trzech lat umieścili na orbicie trzy satelity, przyszła pora na licealistów. Grupa uczniów ze  szkół średnich w Gdańsku Tczewie i Słupsku buduje rakietę na pokładzie, której wystrzeli do stratosfery, na wysokość 15 km  zaprojektowaną przez siebie sondę. Rakieta w niebo wzbije się z prędkością dwukrotnie większą od prędkości dźwięku.  Start planowany jest na kwiecień przyszłego roku.

Już po raz czwarty w murach Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbył się finał Olimpiady Logistycznej. 27 marca 2015r. uczniowie z całej Polski, którzy zakwalifikowali się do finału walczyli o atrakcyjne nagrody. Główną ideą Olimpiady jest rozbudzenie w uczniach szkół ponadgimnazjalnych motywacji do dalszego kształcenia na kierunku logistyka, a także pokazanie im możliwości i perspektyw jakie daje branża TSL – Transport Spedycja Logistyka.

Laureatki For Women in Science L’Oréal-UNESCO 2015 to kobiety, które w swojej pracy naukowej łączą wiele dyscyplin naukowych. To multidyscyplinarne podejście pozwoliło im dokonać przełomowych odkryć!

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów (SKAP) Politechniki Warszawskiej chce pobić swój dotychczasowy rekord Polski  ̵ budowany przez nich, kolejny super ekonomiczny pojazd, ma przejechać 1000 km. Środki na jego budowę będą zbierać, między innymi, w ramach crowfundingu.

Poświęcenie, pasja, wytrwałość i oddanie to niezwykle ważne elementy pracy każdego nauczyciela. W obliczu wyzwań, przed którymi staje współczesna szkoła, łatwo zagubić pedagogiczny zapał. Chyba, że… pojawi się silna inspiracja, która pobudzi do nowych działań. Gdzie jej szukać? Na przykład w kinie!

Wielkimi krokami zbliża się bieg i marsz kolejnej edycji Ekonomicznej Piątki. Zawody odbędą się 26 kwietnia 2015 r. o godz. 10:30 i 12.00. Trasą będą tereny wokół Jeziora Maltańskiego – uczestnicy do pokonania będą mieli dystans 5 km.

Dziesięć minut na ustną prezentację na nieznany wcześniej temat, a potem rozmowa z komisją. Tak w skrócie wygląda nowa matura z polskiego. Współpracowniczka Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pomoże uczniom przygotować się do egzaminu dojrzałości. Bezpłatny warsztat dla maturzystów odbędzie się 11 kwietnia 2015 r. w godz. 10.00-14.00 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Tylko do 10 kwietnia trwa rekrutacja do kolejnej edycji programu akceleracyjnego Biznes w Kobiecych Rękach 2015! Kompleksowy program akceleracyjny "Biznes w Kobiecych Rękach" adresowany jest do kobiet, które mają pomysł na biznes i są gotowe założyć swoją firmę przed końcem 2015 roku.


fot. PAP/Andrzej Rybczyński

Rozmowa z Tomaszem Schuchardtem – aktorem – o nowym filmie Kebab i Horoskop, teatrze oraz podejściu do życia i zawodu.

Asia Jurek, 18-letnia twórczyni unikalnej metody leczenia raka oraz Łukasz Żrodowski, 21-letni wynalazca, zajmujący się technologią druku 3D, wspierają konkurs naukowy „Bohaterowie Przyszłości”, zorganizowany przez BASF.

Zespół studentów z Politechniki Łódzkiej zakwalifikował się do krajowych finałów Imagine Cup największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów organizowanego przez firmę Microsoft. Drużyna przygotowała wieloplatformową aplikację Polyglot służącą do nauki języków obcych. O przepustkę do finału światowego powalczy z czterema innymi zespołami, które w kategorii Innowacje weszły do finału.

Wojciech Różowski, licealista z Krzeszowic, który stworzył od podstaw modularny system operacyjny, wygrał IV edycję Konkursu Naukowego E(x)plory. Swój autorski projekt zaprezentuje na największym konkursie informatycznym w Europie – Infomatrix. Drugie miejsce zajął Jan Przybyłowicz z Warszawy, zaś trzecie zespół dwóch licealistek z Opola i Piotrkowa Trybunalskiego: Dominika Bakalarz i Joanna Jurek.

17-letnia Zuzanna Kosmala z XIII LO w Szczecinie została zwyciężczynią XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Sukces jest godny uznania tym bardziej, że Zuzanna jest uczennicą pierwszej klasy. W trzech etapach zawodów OWE pokonała ponad 13 uczniów z 864 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Oficjalna prezentacja raportu "Kobiety na politechnikach 2015" odbyła się 30 marca podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Gospodynią konferencji była prof. Małgorzata Fuszara, Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania.

Ekonomia i finanse to Twoja pasja? Masz zdolności przywódcze? Chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę i podzielić się dotychczasowym doświadczeniem? Weź udział w CEE Capital Market Leaders Forum!

Informacje z raportu „Kobiety na politechnikach 2015” opublikowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt