MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Jesienna Akcja Rekrutacyjna IAESTE – pozwól się odkryć! Czujesz, że tej jesieni chciałbyś spróbować czegoś nowego? Masz wrażenie, że same studia to za mało? Jesteś pełen energii, masz mnóstwo pomysłów i zbyt mało okazji, żeby się wykazać? Chciałbyś się ciągle rozwijać i uczyć czegoś nowego? Albo może po prostu szukasz sposobów na ciekawe spędzenie wolnego czasu?

Co roku do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI zgłaszają się osoby zainspirowane ideą mądrej pomocy – bohaterowie zmiany społecznej. Tworzą zespół SuperW, łączą biednych i bogatych.

W tym roku walczymy z biedą ze zdwojoną siłą – zapraszamy Cię do zostania wolontariuszem AKADEMII PRZYSZŁOŚCI lub SZLACHETNEJ PACZKI, co oznacza, że sam wybierasz rolę, w jakiej zmieniasz świat. Jako SuperW Akademii pomożesz dziecku przejść od porażki w szkole do sukcesu w życiu, a jako SuperW Paczki przekażesz impuls do zmiany potrzebującej rodzinie.

Jeśli Twoja przyszłość nie jest Ci obojętna, chcesz świadomie kroczyć wybraną ścieżką zawodową i rozwijać swoje zainteresowania, mamy dla Ciebie znakomitą propozycję! Już 20 października startuje kolejna edycja Targów Pracy Politechniki Białostockiej.

Departament Stanu USA oferuje w Polsce nowy program wymiany: FLEX (Future Leaders Exchange). Jest to program młodzieżowy dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ramach FLEX uczniowie spędzają rok szkolny (2016-2017) w amerykańskiej szkole średniej i mieszkają z amerykańską rodziną. Wszystkie koszty pokrywa Departament Stanu USA. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami innych krajów. W programie od ponad 20 lat uczestniczą uczniowie z całego świata – w Polsce jest on realizowany po raz pierwszy.

We wtorek, 29 września br. Uczelnia Łazarskiego zaprasza na pierwsze z cyklu czterech otwartych spotkań „W poszukiwaniu rozwiązań. Debaty na Łazarskim” poświęconych problemowi migracji w Europie. Wezmą w nim udział eksperci i aktywiści na co dzień zajmujący się tematyką imigrantów. W trakcie spotkania prezentowane będą również wnioski z interdyscyplinarnych badań „Imigranci o wysokich kwalifikacjach na polskim rynku pracy”.

Organizowany przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie konkurs wiedzy prawniczej dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych poniżej 18. roku życia Lex Master to okazja do sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej znajomości prawa. Na kolejnych etapach konkursu poznajemy superbohaterów reprezentujących poszczególne dziedziny prawa. Pierwsze dwa etapy prowadzone są on-line. Finał odbędzie się w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Według przeprowadzonego przez Deloitte badania, w Polsce praktyki związane z kierunkiem studiów odbywa trzy czwarte studiujących, a ponad 70 proc. z nich określa je jako bardzo przydatne*. Jest o co walczyć, bo najlepsi stażyści właśnie po praktykach często otrzymują swoje pierwsze oferty pracy. Korzystają na tym także pracodawcy, którzy dzięki praktykom zyskują nową perspektywę, kreatywne pomysły i przygotowaną do pracy kadrę.

Zarządzanie szkolnictwem wyższym profesjonalizuje się, wymaga coraz większej wiedzy i umiejętności oraz wskazywania i upowszechniania dobrych praktyk. Dlatego Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" i firma doradcza Public Consulting Group (PCG) ogłaszają konkurs "Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN 2015". Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października, a Gala konkursu odbędzie się 23 listopada w Warszawie podczas Konferencji Liderów Zarządzania Uczelnią.

Na ile gwiazdek można ocenić przygotowanie absolwentów szkół zawodowych do pracy w branży turystycznej? Pięć gwiazdek, cztery gwiazdki a może trzy? Wkrótce, bo 30 września 2015 roku w Bielsku-Białej odbędzie się 3-dniowa Konferencja Dyrektorów Szkół Hotelarsko-Gastronomiczno-Turystycznych.

Ok. 10 stypendiów umożliwiających studia Syryjczykom, którzy zostaną przyjęci przez Polskę, zaoferuje Uniwersytet Warszawski; krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza zadeklarowała przyjęcie 20 uchodźców-studentów. Uczelnie poinformowały o tym w czwartek.

Ponad 15 tysięcy uczniów najstarszych klas liceów i techników z Warszawy i Mazowsza odwiedziło w czwartek i piątek Gmach Główny Politechniki Warszawskiej.

Od 7 września można zgłaszać projekty do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy. Jego celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kwestie ochrony środowiska. Autorzy kilkunastu najciekawszych projektów badawczych otrzymają po 3 tys. zł i będą mogli wcielić swoje pomysły w życie.

W toruńskich, poznańskich, tczewskich, łódzkich i zielonogórskich szkołach średnich wystartowała V edycja Programu Stypendialnego Pasjopolis. Projekt jest skierowany do licealistów, którzy przede wszystkim chcą rozwijać swoje pasje. Nabór wniosków ruszył 1 września, zakończy się 30 września. Program jest realizowany przez firmę Apator SA oraz fundację Platon im. Kuby Rumińskiego.

Technologie Eksploracji i Reprezentacji Wiedzy (TERW) jest konferencją naukową poświęconą szeroko rozumianej problematyce informatycznych technologii eksploracji i reprezentacji wiedzy, w szczególności z zakresu nauk medycznych i społecznych. Konferencja organizowana jest corocznie w Ośrodku Wypoczynkowym Politechniki Białostockiej w Hołnach Mejera (Dwór Mejera), w pobliżu przejścia granicznego z Litwą Ogrodniki-Lazdijai, nad jeziorem Hołny.

W tym roku już po raz 9. zostanie zorganizowana Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków „IWIS 2015”. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 12-14 października 2015 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Europejskie Forum Prawa i Edukacji uprzejmie zaprasza do udziału w konferencji Europejskie Forum Antyplagiatowe EFA 2015.

Co może zrobić młodzież, aby ocalić projekt integracji europejskiej? Jak rozwiązać problem bezrobocia? W którą stronę powinna pójść polityka migracyjna państw Starego Kontynentu? Na te i inne tematy dyskutować będą uczestnicy X Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, które rozpocznie się 7 września w Nowym Sączu.

Działania na rzecz uruchomienia potencjału kobiet dla branży technologicznej są użyteczne w każdym obszarze polityki równościowej – podkreśliła prof. Małgorzata Fuszara, Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania, otwierając konferencję w Kancelarii Premiera, podczas której zostały zaprezentowane wyniki Raportu „Potencjał kobiet dla branży technologicznej” i związane z nim Rekomendacje.

Warsztaty historyczne, kulturowe i antydyskryminacyjne, oprowadzania po wystawie stałej, spotkania ze świadkami historii, spektakle teatralne – to wszystko od września czeka na uczniów w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Coś dla siebie znajdą też nauczyciele – mogą oni wziąć udział w spotkaniach inaugurujących nowy rok szkolny oraz w cyklu szkoleń poświęconych historii i kulturze polskich Żydów.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt