MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Kierunek Zarządzanie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula na najwyższym, światowym poziomie. Został właśnie wyróżniony przez PMI Global Accreditation Center for Project Management Education Programs (GAC). Specjalność na studiach I stopnia „Zarządzanie projektami w organizacji” otrzymała cenną akredytację PMI GAC.  Jej absolwenci mogą być pewni, że posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do odniesienia zawodowego sukcesu. Akredytację zdobyło dotąd zaledwie kilka uczelni w Europie.

Założenie start-upu to coś, co znajduje się na Twojej liście "do zrealizowania"? A może najpierw chcesz się dowiedzieć, jak różne marki zaczynały swoją działalność? Idealną do tego okazją jest konferencja WyStartuj z WuZetem, która z pewnością dostarczy Ci dużą dawkę inspiracji.

Akademia Leona Koźmińskiego i Oracle kształcą przyszłych liderów biznesowych w dziedzinie sztucznej inteligencji i zbiorów Big Data. Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) to jedna z zaledwie pięciu europejskich organizacji biorących udział w nowym programie Oracle Data Science Early Adopter Program.

Wiosna zawsze była dla UŁ okresem intensywnych spotkań z uczniami - podczas targów edukacyjnych, wizyt w szkołach, przyjazdów całych klas na zajęcia na uczelni, na festiwalach naukowych i przy wielu innych okazjach. Niestety, sytuacja epidemiologiczna w kraju uniemożliwiła teraz bezpośrednie wsparcie w wyborze idealnych studiów. Uczelnia wyszła więc uczniom naprzeciw i stworzyła fanpage, na którym znajdą oni wszystkie najważniejsze informacje - o kierunkach studiów i wydziałach, o rekrutacji, stypendiach, akademikach. Zapraszamy na UŁ! 

Santander Univesidades, program edukacyjny realizowany w Polsce przez Santander Bank Polska, uruchamia kolejny nabór na stypendia kompetencyjne. Przyznanych zostanie 100 stypendiów Santander IE Tech4Law dla studentów ostatniego roku i absolwentów prawa, którzy ukończyli studia w ciągu ostatnich pięciu lat. Program zajęć realizowany będzie wspólnie z Fundación IE, międzynarodową organizacją non-profit wspierającą rozwój edukacji oraz fundacji IE University.

Od ponad ćwierć wieku krajowe obchody Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego organizowane są przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP).

Procedury, terminy jak i opisy czynności związanych z przeprowadzeniem egzaminów zewnętrznych w 2020 roku: maturalnego, ósmoklasisty, zawodowego oraz potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie – to główne kwestie ujęte w podpisanym dziś, 19 maja rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

Link: http://perspektywy.pl/rektorzy/article/prof-grzegorz-mazurek-rektorem-akademii-leona-kozminskiego

Rada Powiernicza Akademii Leona Koźmińskiego, której przewodniczy założyciel uczelni i jej pierwszy rektor, prof. Andrzej K. Koźmiński, wybrała na przyszłego rektora Akademii Leona Koźmińskiego prof. Grzegorza Mazurka (43 l.), wcześniej wyłonionego jako elekt w tajnym głosowaniu senatu uczelni. 1 września 2020 r. obejmie on funkcję rektora w miejsce prof. Witolda T. Bieleckiego.

Czytaj więcej »

Rozpoczął się nabór do projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Wszystkie osoby z pasją do informatyki i jej popularyzacji wśród uczniów mogą otrzymać merytoryczne i finansowe wsparcie. W dobie cyfryzacji jest to oferta szczególnie atrakcyjna. Rekrutacja trwa do 15 czerwca 2020 r.

Czy widmo kryzysu gospodarczego ominie zieloną wyspę, jaką na rynku pracy jest branża IT? Z najnowszych danych wynika, że aż jedna trzecia firm z tego sektora nie odczuwa żadnych utrudnień, a niektóre mają się nawet lepiej niż przed pandemią. Nie boją się też zatrudniać programistów z mniejszym doświadczeniem.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy – prowadząca od 15 lat program Study in Poland promujący polskie uczelnie za granicą i zachęcający obcokrajowców do studiowania w Polsce – przeprowadziła, wspólnie z Komisją ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP, badanie wśród uczelni akademickich, które stało się podstawą Raportu ”Internacjonalizacja w czasach pandemii. Wpływ COVID-19 na studentów zagranicznych w Polsce i rekrutację na studia w roku akad. 2020/21”.  

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska i Szkoła Główna Handlowa zapraszają do udziału w dziewiątej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu marketingu internetowego. Nagrodami w DIMAQ UNI są studia podyplomowe na SGH oraz udział w Akademii DIMAQ

W tym roku maturzyści są w wyjątkowo trudnej i stresującej sytuacji - w niepewności czekali na datę matur, a teraz czekają na informacje o rekrutacji na studia. Ze względu na zamknięte uczelnie nie mają szansy wziąć udziału w dniach otwartych i dowiedzieć się więcej o swoich wymarzonych studiach.

Krajowa Reprezentacja Doktorantów w okresie rozwoju epidemii COVID-19 podjęła działalność wspierającą funkcjonowanie systemu szkolnictwa wyższego i nauki, ze szczególnym uwzględnieniem opracowania mechanizmów wsparcia środowiska doktorantów.

Przeprowadzony w ekspresowej formule konkurs na badania nad koronawirusem SARS-CoV-2 oraz pandemią COVID-19 został rozstrzygnięty. Naukowcy otrzymają 12 mln zł na poszerzanie wiedzy w tym zakresie.

Z okazji objęcia funkcji ministra nauki i szkolnictwa wyższego, Wojciech Murdzek wystosował do rektorów uczelni i dyrektorów instytutów list, którym wita członków wspólnoty akademickiej i kreśli priorytety swojej kadencji.

Shesnnovation Academy to program akceleracyjny kobiecych startupów opartych na zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych i naukowych, realizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i Citi Foundation ze wsparciem Fundacji Kronenberga. W jego ramach w pół roku, mimo wybuchu pandemii, powstało 10 startupów technologicznych powadzonych przez 10 młodych, odważnych przedsiębiorczyń z wizją. Tę wizję, odwagę i siłę będziemy wspólnie celebrować:)

Zespół naukowców z Politechniki Śląskiej opracował system internetowy CIRCA do wspierania diagnostyki obrazowej COVID-19. Analiza jest wykonywana na podstawie zdjęć RTG płuc pacjentów. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczyło 600 tys. zł dofinansowania na realizację tego zadania.

Zdaniem prof. Michael’a Murphy, prezesa European Universities Association (EUA), uczelnie powinny bardziej zainwestować w naukę online i infrastrukturę cyfrową. Ale będą musiały solidne argumentować za tą inwestycją, ponieważ finansowanie będzie ograniczone.

Dzięki zaawansowanej infrastrukturze i dużemu już doświadczeniu w posługiwaniu się technologią, zarówno po stronie studentów, jak i wykładowców, większości uczelni amerykańskich udaje się dobrnąć do końca wiosennego semestru dzięki nauce na odległość. Teraz rektorzy i prezydenci uczelni  prywatnych i publicznych stanęli przed trudniejszym wyzwaniem: jak przygotować się do semestru zimowego, rozpoczynającego się w USA już w końcu sierpnia? Pytań jest wiele, odpowiedzi – na razie - brak.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!