MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Serdecznie zapraszamy wszystkich licealistów, którzy lubią pisać, interesują się dziennikarstwem albo zwyczajnie, chcą dowiedzieć się czegoś nowego na bezpłatne warsztaty dziennikarskie „Warszawa nieodkryta”. Warsztaty organizuje Fundacja na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego, działająca przy Instytucie Dziennikarstwa UW.

 

Edyta Lachowicz-Santos z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, jako pierwszy Polak w historii, otrzymała nagrodę EAIE Rising Star. Odbierze ją podczas 27. dorocznej konferencji EAIE w Glasgow (15-18 września 2015 r.).

Jak to dobrze mieć w ręku wszystko, co pomocne w tym trudnym maturalnym roku!

Już od 25 lat (!) Perspektywy przygotowują publikację niezbędną dla maturzystów – kandydatów na studia.

„Informator dla Maturzystów 2016” liczy 260 stron. Znajdziesz w nim to, co ważne o maturze 2015 i maturalnych strategiach, oswoisz podstawy studenckiej egzystencji - akademiki, stypendia, ułatwienia dla osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych -  a przede wszystkim otrzymasz bogate compendium informacji o studiach.

4,9 miliona uczniów i 650 tys. nauczycieli rozpoczęło nowy rok szkolny 2015/2016. W szkołach podstawowych naukę podjęło 2,6 miliona dzieci, w tym 611 tys. pierwszoklasistów i 381 tys. sześciolatków.

Rok akademicki niedługo, a Ty wciąż nie wybrałeś swoich wymarzonych studiów? Nic straconego! W UAM czeka na Ciebie dodatkowa rekrutacja i kilkadziesiąt kierunków do wyboru. Zobacz, z czego m.in. możesz wybierać i do jakiej kariery zawodowej przygotuje interesujący Cię kierunek.

Ogólnopolskie targi IT CAREER SUMMIT, odbędą po raz drugi w bieżącym roku, tym razem na Stadionie Wrocław. Strefa Kariery IT będzie doskonałą możliwością dla specjalistów i ekspertów branży informatycznej, którzy poszukują nowych wyzwań na ścieżce swojej kariery zawodowej, a dla Wystawców możliwością zdobycia cennych kontaktów do wykwalifikowanych pracowników.

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania otrzymał prestiżową akredytację biznesową AACSB. UMK jest pierwszą i jedyną publiczną uczelnią w Polsce, która może pochwalić się tym wyróżnieniem.

XI. Nyski Festiwal Nauki to impreza cykliczna organizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie. W tym roku Nyski Festiwal Nauki odbędzie się w dniach 9-10 września.

Konferencja POLMUN Warsaw 2015 to symulacja obrad ONZ, która odbędzie się w dniach 10-13 września 2015 pod honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy i Komisji Spraw Zagranicznych Senatu RP w ramach obchodów 70-lecia istnienia Organizacji Narodów Zjednoczonych. 

Już w październiku ruszają pierwsze w Polsce studia podyplomowe z zakresu cyberbezpieczeństwa. Zajęcia odbywać się będą na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Nowatorski kierunek oparty jest na programie stworzonym przez ekspertów z firmy VS DATA oraz firm współpracujących.

Już od nowego roku akademickiego studenci z zagranicy będą mogli studiować w Polsce na korzystniejszych zasadach. 22 sierpnia weszło w życie rozporządzenie resortu nauki w sprawie podejmowania i odbywania przez cudzoziemców studiów i szkoleń oraz ich uczestniczenia w badaniach naukowych i pracach rozwojowych.

Ekologia i ochrona środowiska to tematy, które we współczesnym świecie stają się coraz ważniejsze. Miasta, firmy, organizacje, stowarzyszenia, decydenci i indywidualni obywatele wszyscy zastanawiają się, co zrobić, żeby poprawić stan otaczającej nas przyrody. Pora, aby na ten temat wypowiedzieli się młodzi ludzie – szansę na to będą mieć już od początku września, biorąc udział w projekcie „Żółte motyle w kapuście”.

W czwartek 27 sierpnia w godzinach 11.00 - 13.00 na Uczelni Łazarskiego odbędzie się Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji. Kandydaci i ich rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną i programami studiów, porozmawiać ze studentami oraz wykładowcami czy  zwiedzić kampus.

Masz jeszcze szansę, by rozpocząć studia na najstarszej i najbardziej prestiżowej uczelni ekonomicznych w Polsce. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu ogłasza dodatkową rekrutację na studia I i II stopnia.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w organizowanym po raz pierwszy w ramach Nocy Naukowców konkursie „Fizyka nie tylko dla naukowców”.

Studenckie Koło Astronautyczne Politechniki Warszawskiej buduje swojego drugiego satelitę PW-Sat2, który - jeśli spełnią się marzenia studentów - będzie czwartym polskim satelitą w kosmosie. Studenci kończą już etap projektowy, ale szukają funduszy - wystrzelenie satelity razem z testami to bowiem koszt ok. 250 tys. euro.

Dwie specjalne monety z okazji dwusetnej rocznicy Uniwersytetu Warszawskiego wyemituje w 2016 roku Narodowy Bank Polski. Obydwa krążki - pozłacany i posrebrzany - będzie można kupić już w lutym.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska–Bobińska ogłosiła program „Edukacja filozoficzna”. Projekt będzie realizowany w ok. tysiącu klas szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, przy udziale ok. 15 uczelni wyższych.

Program studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu został poszerzony o nowy, unikatowy przedmiot Microeconomics of Competitiveness (MOC), opracowany na Harvard Business School. Autorem modułu jest wybitny ekonomista, specjalista w dziedzinie strategii organizacji i konkurencyjności międzynarodowej, wykładowca HBS – prof. Michael Porter.

Polski Komitet Normalizacyjny organizuje w roku szkolnym 2015/16 IV edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Normalizacja i ja” – tym razem pod hasłem: „Stosowanie norm gwarancją jakości wyrobów i usług”. Konkurs adresowany jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych wszelkich typów z całej Polski.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt