MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Spośród ok. 300 tysięcy uczniów, którzy rozpoczęli właśnie naukę w klasach maturalnych liceów i techników, znakomita większość przystąpi w maju do egzaminu maturalnego, a potem pójdzie na studia. Aby ułatwić im wybór uczelni i dodatkowych przedmiotów na maturze, we wrześniu br. odbędzie się kampania informacyjna Salon Maturzystów 2013. Jej organizatorem jest Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, działająca wspólnie z regionalnymi konferencjami rektorów i okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi.

Od nowego roku akademickiego Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości będzie działać pod patronatem Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University, lidera Konsorcjum Uczelni Futurus. Ta konsolidacja na rynku uczelni wyższych to bardzo dobra informacja dla studentów i pracowników zrzeszonych uczelni, a także dla ich otoczenia społeczno-biznesowego. Oznacza ona wzmocnienie pozycji tych szkół w skali ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

„Uwolnij podręcznik” – pod takim hasłem 8 września odbędzie się całodzienny piknik rodzinny z udziałem Rafała Królikowskiego. Zabawa odbędzie się w ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Rektorzy polskich uczelni niepokoją się, że planowana nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym może osłabić autonomię szkół wyższych. Resort nauki uspokaja jednak, że jego intencją jest wspieranie samorządności uczelni. Projekt jest teraz w fazie konsultacji społecznych.

Młodzi inżynierowie z całego świata mogą stanąć przed zadaniem zaprojektowania prostej, taniej i bezpiecznej dwuosobowej misji na Marsa. Zgłoszenia można przesyłać do 15 marca 2014 roku. Na najlepszy zespół czeka 10 tys. dolarów.

artykuł sponsorowany

Tworzenie wzorów jest jak urodzenie dziecka – twierdzi Znany projektant Chad McMillan. Prośba o stworzenie projektu ponownie po tym, kiedy designer stworzył coś niesamowitego jest jak prośba do matki, żeby to samo dziecko urodziła jeszcze raz. To nie może się udać!

Polski Ośrodek Naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie otwiera studia magisterskie drugiego stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe dla Polonii w Wielkiej Brytanii. Oferta edukacyjna obejmuje także warsztaty dziennikarstwa i PR-u.

Szkoła Biznesu – program MBA Politechniki Warszawskiej – zajęła 20. miejsce w rankingu TOP MBA 2013, najlepszych szkół biznesu w Europie. Pierwsze miejsce zajęła francuska szkoła INSEAD.

 artykuł sponsorowany

 

96 proc. nauczycieli uważa ją za ciekawą, a 95 proc. chce sprawdzić jej skuteczność w swojej klasie. Przed warsztatami słyszała o niej jednak zaledwie jedna trzecia grona pedagogicznego. O czym mowa? O strategii wyprzedzającej, która wywraca do góry nogami tradycyjną lekcję. Jej założenia zostały zaprezentowane nauczycielom w 16 największych polskich miastach.

Jak w ciekawy sposób wytłumaczyć młodzieży zagadnienia z matematyki i fizyki? Jest to możliwe przy użyciu nowych technologii. O różnych metodach wykorzystania nowoczesnego oprogramowania w nauczaniu przekonają się uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji GeoGebry. Sesje wykładowe i pokazy dla nauczycieli z całej Polski odbędą się w dniach 21-22 września 2013 r. w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Czy polska szkoła sprzyja integracji osób z innych krajów w naszym społeczeństwie? To pytanie, na które starają się odpowiedzieć naukowcy z UW, specjalizujący się w problemie imigracji.

Uniwersytet Harvarda po raz jedenasty z rzędu zwyciężył w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata. W pierwszej dziesiątce są tylko dwie uczelnie z Europy. Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski znajdują się w czwartej setce zestawienia.

Prawie 3 tys. studentów wzięło w minionym roku akademickim udział w zajęciach w największym w Polsce centrum dydaktyki i symulacji medycznej w Katowicach. Prawie 90 proc. z nich uznało, że nauka na symulatorach daje lepsze efekty od tradycyjnych metod.

Polski Komitet Normalizacyjny oraz Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej organizują w roku szkolnym 2013/2014 II edycję ogólnopolskiego konkursu „Normalizacja i ja” skierowanego do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych wszelkich typów oraz pedagogów z placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli.

QL Niezależny Festiwal Filmowy to nowa inicjatywa filmowa w regionie zainaugurowana przez Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.  Po raz pierwszy tego typu impreza dedykowana jest szczególnie młodym, utalentowanym, niezależnym twórcom i amatorom.

Planetarium Niebo Kopernika w Warszawie zostało wybrane na miejsce prestiżowej konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Planetariów (IPS), która odbędzie się w 2016 roku – informuje Centrum Nauki Kopernik.

artykuł sponsorowany

Studia podyplomowe prowadzone na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach są propozycją dla osób, które chcą się doskonalić zawodowo, poszerzać horyzonty, aktualizować wiedzę, ale również dla tych, którzy planują zmianę profilu zawodowego lub przekwalifikowanie się.

Parlament Studentów RP złożył 8 sierpnia pismo do resortu nauki, w którym pyta m.in. o zasady podziału pieniędzy na stypendia pomiędzy uczelnie wyższe, które obowiązywały w ministerstwie w latach 2009-2013.

Tylko trzy polskie uczelnie znalazły się wśród 500 najbardziej widocznych w sieci szkół wyższych na świecie – wynika z najnowszej edycji rankingu "Webometrics Ranking of World Universities". Jeszcze pół roku temu wśród 500 najlepszych było siedem polskich uczelni.

Studenci i doktoranci – nie musicie się martwić. Kontrola CBA w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Was nie będzie dotyczyć.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt