MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Do 17 sierpnia ambitni i zdolni maturzyści 2015 ze wsi i małych miast, pochodzący z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczynają studia, mogą ubiegać się o stypendia na I rok studiów - trwa nabór wniosków do XIV edycji Programu Stypendiów Pomostowych!

Warszawska Szkoła Reklamy we współpracy z Mazowieckim Instytytem Kultury oraz firmą Wacom zapraszają do udziału w konkursie na projekt kreatywnego muralu. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany w dniach 18-22 sierpnia w warszawskich Pawilonach przy Nowym Świecie.

Studia to – poza nauką – także czas intensywnego rozwoju osobistego i poszerzania wszechstronnych zainteresowań. UAM oferuje swoim studentom niezliczone możliwości kontynuowania swoich starych pasji lub odkrywania całkowicie nowych. Sam wybierzesz, co interesuje Cię najbardziej!

TUMULT! Teatr w muzeum to projekt, którego celem jest stworzenie sceny teatralnej adresowanej do młodego widza. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Teatr Powszechny im. Z. Hübnera w Warszawie zapraszają młodych ludzi do laboratorium, w którym zostaną poddane twórczej analizie takie tematy, jak społeczne wykluczenie, dyskryminacja oraz pamięć historyczna.

Blisko 10 milionów Polaków nosi okulary. Jak zatem dbać o swój wzrok ? Które oprawki wybrać? A może najlepszym rozwiązaniem będą szkła kontaktowe? Na wszystkie te pytania odpowie optometrysta, odpowiedzialny za diagnostykę wad wzroku oraz właściwy dobór okularów. Jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem wiedzy w tym zakresie, uczyć się w nowoczesnych pracowniach od specjalistów z wieloletnim stażem skorzystaj z możliwości aplikowania na kierunek optometria w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który ogłasza II nabór na ten kierunek.

Instytut Monitorowania Mediów ogłosił wyniki badań na najbardziej opiniotwórcze media w czerwcu 2015 r. Perspektywy są liderem wśród miesięczników, przed Forbesem. Znaleźliśmy się też w  pierwszej piętnastce najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce, za Rzeczpospolitą, Gazetą Wyborczą, radiem RMF FM, ale przed Polityką!

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku oraz oczekiwaniom pracodawców, poszerza ofertę studiów podyplomowych o kolejne zajęcia z praktykami biznesu. W ramach współpracy Uczelni z Grupą Muszkieterów utworzone zostały innowacyjne studia podyplomowe „Zarządzanie sieciami handlowymi”.

Prawie sto osób z uczelni całej Polski przyjechało na IV Seminarium Rankingowe Perspektywy 2015. Główny cel spotkania to szczegółowe omówienie rezultatów i metodologii tegorocznego Rankingu Szkół Wyższych, a także dyskusja nad ew. zmianami w przyszłości. Gościem specjalnym był Gero Federkeil, autor unijnego projektu rankingowego U-Multirank.

fot. Fotolia

Liczba cudzoziemców studiujących na niemieckich uczelniach przekroczyła w 2014 roku po raz pierwszy 300 tys. - podała w środę Niemiecka Służba Wymiany Akademickiej (DAAD). Prym wiodą Chińczycy, Rosjanie i Indusi. Polacy spadli na dziewiąte miejsce.

30 września 2015 roku – tę datę powinni zapamiętać wszyscy studenci, którzy chcą swoje prace magisterskie poddać ocenie firmie TAURON Dystrybucja i wygrać 10 000 złotych. Właśnie wtedy upływa termin rejestracji do konkursu, którego temat przewodni brzmi: „Inteligentne systemy dystrybucji energii elektrycznej”.

Startup Camp Rijeka  ma pomagać przemieniać pomysły biznesowe w sprawnie funkcjonujące przedsięwzięcia. Przedsiębiorcy oraz inwestorzy z Chorwacji i Stanów Zjednoczonych zostaną mentorami pomysłodawców.

Zespół pasjonatów nowych technologii z Politechniki Warszawskiej zwyciężył w ogólnopolskim konkursie „Ciekawi widzą więcej”. Laureaci otrzymali nagrodę w wysokości  10 tys. zł oraz możliwość odbycia płatnych praktyk w Orange Polska.

fot. Maciej Meczyński

Z Adą Yonath, laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie chemii (2009), rozmawia Bianka Siwińska

Dobiegła końca jubileuszowa, 20. edycja ogólnopolskiego konkursu „Grasz o staż. Studenci i absolwenci, którzy pomyślnie przeszli rekrutację, rozpoczną niebawem praktyki w Komputronik Biznes.

10 lipca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się konferencja CEE Capital Market Leaders Forum - wydarzenie towarzyszące X edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego - prestiżowego programu kształcącego przyszłe elity świata finansów w Polsce.

Rozwiązania firmy AMD stały się podstawą budowy nowego superkomputera w Polsce - klastra Orion, który został niedawno uruchomiony w Centrum Sekwencjonowania Nowej Generacji (CSNG) zlokalizowanego w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ta nowa jednostka składa się z aż 150 serwerów Dell PowerEdge R730, z których każdy wyposażony jest w dwie karty graficzne AMD FirePro S9150, co przekłada się na 1,52 PetaFlopsa mocy w obliczeniach pojedynczej precyzji i 0,76 PetaFlopsa w obliczeniach podwójnej precyzji.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kieruje swoje zaproszenie na studia do wszystkich kandydatów, dla których liczy się prestiż, tradycja i wysoka jakość kształcenia. UAM to Uczelnia, która w swojej niemalże 400letniej tradycji akademickiej od zawsze wiedzie prym w Akademickim Poznaniu. UAM to 52-tysięczna społeczność akademicka, 280 kierunków studiów oraz 400 tyś m2 powierzchni nowoczesnych obiektów, nie tylko naukowych.

Nasz prezent na wakacje! Już we wtorek ogłosimy wyniki pierwszego w Rankingu STEM, czyli 200 liceów w Polsce najlepiej kształcących w zakresie matematyki, chemii, fizyki z astronomią oraz informatyki.

STEM - czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) to te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza ścieżka do kariery w nauce i technice.

Szansa ukończenia szkoły wyższej z tytułem licencjatu w Stanach Zjednoczonych, w pełni opłaconego przez Fundację Kronospan. Jednym z projektów fundacji jest „Stypendium Kronospan”, dzięki któremu oferuje młodym ludziom  studiowanie w Babson College, jednej z najlepszych amerykańskich szkół przedsiębiorczości. Fundacja Kronospan pokrywa wszystkie koszty, związane z 4-letnim okresem studiowania za granicą, w tym czesne, zakwaterowanie, podręczniki, ubezpieczenie zdrowotne oraz transport z/do USA. Propozycja skierowana jest do uczniów szkół średnich, kończących obecnie klasę drugą.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt