MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów wraz z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską są organizatorami siódmej edycji Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2013.

Dolnośląska Szkoła Wyższa uruchamia studia I stopnia na kierunku prawo gospodarcze i podatkowe. To oryginalne, zrównoważone połączenie wiedzy z zakresu nauk prawnych i ekonomicznych. Przygotowują one zarówno do pełnienia funkcji kierowniczych i administracyjnych w strukturach rządowych i samorządowych, jak też do wspierania obsługi prawnej firm, stowarzyszeń, fundacji oraz osób prowadzących działalność gospodarczą.

 

300 kursów, a wśród nich 100 nowości, znajdzie się w ofercie Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie można dowiedzieć się np. jak zostać mądrym liderem, dlaczego Francuzi mają „żabie e" i z czego śmieją się Brytyjczycy.

artykuł sponsorowany

We współczesnym świecie umiejętność posługiwania się językiem angielskim to podstawa. Studia magisterskie w nowo otwartym multimedialnym Centrum Języków Obcych na kierunku filologia angielska na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach dają możliwość opanowania języka angielskiego na najwyższym poziomie oraz zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności w specjalizacji translatorskiej oraz nauczycielskiej.

10. Sesja Selekcyjna European Youth Parliament Poland zgromadzi 150 uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów z całej Polski, jak i Europy. Sesja Selekcyjna, organizowana jest we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz Uczelnianą Radą Samorządu Studenckiego AGH i jest pierwszym projektem EYP Poland, którego tematem przewodnim jest kwestia bezpieczeństwa energetycznego i ochrony środowiska.

Czy można zobaczyć swój własny mózg? Jak rozmawia się ze sztuczną inteligencją? Czy szympans ma lepszą pamięć niż człowiek? O tym wszystkim można przekonać się na czasowej wystawie: „Mózg” w gdańskim Centrum Hewelianum.

Na wielu uczelniach publicznych są jeszcze wolne miejsca na bezpłatnych studiach stacjonarnych. Niektóre kierunki, mogą przyjąć nawet kilkudziesięciu chętnych. Rekrutację uzupełniającą część szkół wyższych rozpoczęła pod koniec lipca.

19 lipca do księgarń trafiła najsłynniejsza  książka  Ernsta H. Gombricha  pt. ”O Sztuce”. To najpopularniejsza na świecie i niezwykle ceniona książka poświęcona zagadnieniom sztuki. Od lat stanowi doskonałe wprowadzenie do historii tego tematu, będąc przy tym sztandarową pozycją w kanonie lektur studentów wydziałów historii sztuki, nauk plastycznych oraz pokrewnych. Świetnie przyda się także maturzystom, którzy pragną dostać się na kierunki artystyczne.

Z ziarna pszenżyta można upiec chleb o unikalnym smaku, z dużą ilością błonnika i witamin. Ponieważ wypieka się trudniej niż inne rodzaje pieczywa, to naukowcy nad jego recepturą pracują w laboratorium, tak by udawał się też w piekarniach.

Uczelnia ma dziesięć lat na dochodzenie od byłego studenta zapłaty czesnego – orzekł Sąd Okręgowy w Słupsku. Sąd uchylił wyrok I instancji, bo nie zgodził się z tym, że niezapłacone czesne przedawnia się już po dwóch latach.

Kultura potrzebuje komunikacji. Pojawienie się nowych technologii, rozwój mediów, kultury masowej i upowszechnienie się światopoglądu konsumpcyjnego spowodowały wdrożenie zmian w kształceniu na poziomie edukacji wyższej na kierunku kulturoznawstwo. Wzajemne poznanie, zbliżenie i dialog międzykulturowy Europejczyków to idea Europejskiej Stolicy Kultury. To właśnie Wrocław stanie się w 2016 roku kulturalnym centrum Starego Kontynentu.

Czy fizyka musi być trudna i nudna? Nic podobnego – zjawiska i prawa fizyczne to źródło świetnej zabawy dla każdego – odpowiadają twórcy serwisu internetowego Fiztaszki. Tworzy go grupa młodych fizyków, którzy postanowili swoją pasją zarazić innych.

W 2012 powstał Polski Ośrodek Naukowy UJ w Londynie. Powołanie ośrodka edukacyjno-naukowego w Anglii to odpowiedź na procesy społeczne i ekonomiczne zachodzące w ostatnim dziesięcioleciu w Europie.

Jeszcze do 31 lipca maturzyści i absolwenci studiów licencjackich, którzy poszukują uczelni cenionej przez pracodawców, mogą składać podania do WSIiZ w Rzeszowie. To ostatni dzień rekrutacji na studia I i II stopnia i szansa na stypendium od 1. semestru.

Pozwoli zobaczyć gwiazdy sprzed milionów lat, ocenić jak będą wyglądały w przyszłości, a nawet sprawdzić czy Ziemi zagraża katastrofa. Komputerowy model kosmosu, który za pomocą obliczeń wyjaśnia zagadki Wszechświata, naukowcy rozpisali na 20 tys. linii kodu.

Publiczne wydatki na badania i rozwój w relacji do PKB osiągnęły obecnie w Polsce wystarczający poziom, teraz czas na większe finansowanie z sektora prywatnego – to główny wniosek prof. Witolda Orłowskiego zawarty w Raporcie „Komercjalizacja badań naukowych w Polsce – bariery i możliwości ich przełamania”.

Połowa semestru nauki i połowa pracy – tak ma wyglądać system kształcenia dualnego, który chce uruchomić Uniwersytet Opolski. Partnerem uczelni we wprowadzaniu systemu ma być niemiecka szkoła wyższa z Mannheim, w której rozwiązanie to funkcjonuje od lat.

Liczymy, że podczas niżu demograficznego średnia dotacja roczna na studenta wzrośnie. To powinno pomóc w bardziej troskliwej opiece nad kształceniem studentów – mówi przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, prof. Wiesław Banyś.

Największym powodzeniem wśród kandydatów do studiowania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie cieszył się kierunek lekarski. O 100 miejsc ubiegały się 1942 osoby, z czego 1629 dopełniło wszelkich formalności. Pozostało więc ponad 16 kandydatów na jedno miejsce.

Izabela Kloc – posłanka PiS wysłała 16 lipca interpelację do minister edukacji Krystyny Szumilas w sprawie wprowadzenia w szkołach i innych placówkach wychowawczych edukacji seksualnej. Jest to odpowiedź na rekomendacje WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) w sprawie standardów edukacji seksualnej w Europie. Dokument zawiera zalecenia dotyczące między innymi edukacji seksualnej dzieci od 0. do 4. roku życia – w tym nauczania o masturbacji czy tożsamości płciowej.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt