MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

To jest znakomita wiadomość zarówno dla redakcji, jak i dla wszystkich naszych czytelników, partnerów i przyjaciół: "Perspektywy" są wśród 10-tki najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Jesteśmy jednocześnie najbardziej opiniotwórczym miesięcznikiem w naszym kraju!

Żeńska drużyna piłkarska AZS z Częstochowy i męska reprezentacja Narodowego Uniwersytetu Służby Podatkowej Ukrainy z Irpienia koło Kijowa – to zwycięzcy rozegranego w Krakowie w dniach 19-23 czerwca br. IV Polsko-Ukraińskiego Turnieju Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej STUDENTEURO 2013.

Ponad 100 polskich inżynierów, pracujących m.in. w krajach Ameryki Północnej i Europy Zachodniej, bierze udział w II Światowym Zjeździe Inżynierów Polskich. Trzydniowe spotkanie rozpoczęło się w 26 czerwca na Politechnice Warszawskiej.

W Polsce ręcznie steruje się poziomem trudności egzaminów. Według tajnych wytycznych, co roku maturę musi zdać 80 procent przystępujących do egzaminu dojrzałości – czytamy na stronie internetowej RMF 24.

Kinga Panasiewicz – zdobywczyni II nagrody w dziedzinie medycyny i zdrowia (Medicine and Health Science) podczas międzynarodowych targów projektów uczniowskich Intel ISEF.

W niedzielę 23 czerwca odbył się casting na lipcowe warsztaty teatralno-filmowe dla gimnazjalistów i licealistów  Pozytywna Alchemia organizowane przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/, w ramach programu Kultura-Interwencje.

Być może wkrótce skończą się kłopoty ze znalezieniem partnera do szachów. Wszystko dzięki wynalazkowi studentów Politechniki Opolskiej. W ramach pracy dyplomowej skonstruowali oni robota, który gra w szachy i potrafi przesuwać figury na szachownicy.

Jeżeli jakaś informacja o nas trafia do Internetu to tracimy nad nią kontrolę i nigdy nie możemy być pewni, kto się nią zainteresuje – mówi PAP dr Marek Klonowski, z Instytutu Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej.

Pierwsza edycja Zgranej Piątki dobiega końca! Projekt kierowany do dzieci, ma na celu zapobieganie przemocy wśród uczniów szkół podstawowych oraz budowanie wśród nich więzi społecznych. W czterech szkołach w województwie śląskim przez kilka miesięcy działały Zgrane Piątki – specjalne grupy uczniów odpowiedzialne za pomoc w kształtowaniu właściwych relacji między uczniami. W projekcie wzięli udział uczniowie z klas 4-6 szkół podstawowych.

Mamy już wstępną informację na temat wyników egzaminu gimnazjalnego. Do kwietniowego testu przystąpiło ponad 388 tysięcy spośród  390 758 uczniów klas trzecich.

W Wyższej Szkole Prawa i Administracji Przemyśl-Rzeszów otwarto zakład kryminalistyki i kryminologii. Jest to pierwszy taki zakład na podkarpackiej uczelni. Będą w nim prowadzone badania dotyczące m.in. przestępczości w regionie i bezpieczeństwa mieszkańców.

Gry komputerowe mogą rozwijać umysł, poprawiać koncentrację, pamięć, logiczne myślenie i szybkość. Od czerwca każdy internauta może skorzystać z bezpłatnej Neurogry, czyli fitnessu szarych komórek. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej, by przez kolejne trzy tygodnie trenować pamięć.

artykuł sponsorowany

Budownictwo, geodezja i kartografia oraz architektura i urbanistyka to nowe kierunki Grupy Uczelni Vistula, które szkoła ofertuje w ramach studiów inżynierskich. Zostaną one uruchomione już od najbliższego roku akademickiego 2013/2014. Rekrutacja studentów na powyższe kierunki już się rozpoczęła.

"Lingwistyka dla Biznesu" – to nowy kierunek stworzony przez wydziały: filologiczny i zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, we współpracy z pracodawcami. Ma on przygotować absolwentów do posługiwania się specjalistycznymi odmianami języków obcych oraz nauczyć podstaw biznesu, ekonomii i finansów.

Już po raz czwarty powstał raport Badanie Studentów, którego celem jest uzyskanie rzetelnych i miarodajnych informacji o preferencjach studentów uczelni ekonomicznych z całej Polski w związku z praktykami oraz ich przyszłą pracą.

Chór SWPS ma zaszczyt zaprosić starszych i młodszych i tych najmłodszych również na koncert ZAMYKAJĄCY SEZON 2012/2013, który odbędzie się 20 czerwca (czwartek) br. o godzinie 19.30 w Akademickim Kościele św. Anny w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 68).

Nowoczesne studio telewizji interaktywnej zostało 17 czerwca otwarte na Politechnice Świętokrzyskiej. Uczelnia będzie produkować filmy promocyjne, dokumentacyjne oraz szkolić studentów nowego kierunku informatyka w mediach. Budowa studia kosztowała ponad milion złotych.

W dniach 19-23 czerwca 2013 r. odbędzie się w Krakowie czwarta edycja Polsko-Ukraińskiego Turnieju Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej – STUDENTEURO 2013. Głównym organizatorem turnieju po stronie polskiej jest Akademicki Związek Sportowy, we współpracy z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy”.Po stronie ukraińskiej organizatorem turnieju jest Komitet Wychowania Fizycznego i Sportu przy Ministerstwie Oświaty i Nauki Ukrainy. Funkcję uczelni-gospodarza pełni Uniwersytet Jagielloński.

Studenci Politechniki Gdańskiej opracowali aplikację na smartfony pozwalającą sprawdzić, czy ktoś jest pod wpływem narkotyków. Modern Drug Test zaprezentowany będzie podczas tegorocznego światowego finału konkursu technologicznego Imagine Cup.

Materiał przydatny przy operacjach przepukliny, dwustronne gniazdo USB, biodegradowalny opatrunek, sposób na zmniejszenie zużycia paliwa w silniku i metoda na impregnowanie tkanin - to rozwiązania nagrodzone w piątek w konkursie Student-Wynalazca. Perspektywy były patronem medialnym konkursu.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt