MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Minister Maciej Kopeć (w środku) i dyrektorzy najlepszych szkół w Rankingu 2016
podczas gali w Starej Bibliotece UW w styczniu 2016

Zatwierdzone zostały zasady Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017. Jego wyniki zostaną ogłoszone 11 stycznia w Warszawie. Kapituła Rankingu zatwierdziła drobne modyfikacje w jego metodologii.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji – dwie najbardziej umiędzynarodowione uczelnie niepubliczne w Polsce. W corocznym raporcie "Studenci zagraniczni w Polsce 2016”, przygotowywanym w ramach programu „Study in Poland” na czołowych miejscach znalazły się dwie warszawskie uczelnie z Grupy Uczelni Vistula: Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji.

W pierwszej połowie października reprezentacja MWSLiT uczestniczyła w konkursie Supply Chain Case Competition organizowanym od 6 lat przez General Motors i Wayne State University School of Business. To już kolejny wyjazd studentów MWSLiT do Detroit w USA. Tym razem uczestniczkami konkursu były: Jolanta Żukowska, Monika Bysiewicz, Katarzyna Kocyba i Malwina Biała.

Zanim zdecydują się na wybór pierwszego pracodawcy, chcą wiedzieć, jak będzie wyglądała  praca w danej firmie na co dzień. Według badania Universum, takich informacji najczęściej poszukuje 61% studentów z Polski*. Zbierają opinie wśród znajomych lub w sieci, najlepiej jednak, jeśli mogą zdobyć doświadczenia związane z wymarzonym pracodawcą samodzielnie. Jak poznać pracę w firmie, jeszcze w niej nie pracując? Na przykład poprzez program P&G Business Minds Challenge, którego kolejna edycja odbędzie się już tej jesieni.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji – dwie najbardziej umiędzynarodowione uczelnie niepubliczne w Polsce. W corocznym raporcie "Studenci zagraniczni w Polsce 2016”, przygotowywanym w ramach programu „Study in Poland” na czołowych miejscach znalazły się dwie warszawskie uczelnie z Grupy Uczelni Vistula: Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji.

Na dwa dni (27-28 października) Łódź stanie się centrum dyskusji o innowacjach. Podczas konferencji „Innowacyjna Europa” spotkają się prezesi firm, ministrowie, szefowie działów R&D, prawnicy, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych i uczelni. Nie zabraknie także ekspertów z USA i Izraela. Wśród prelegentów pojawią się Christin Ortiz z Massachusetts Institute of Technology, najlepszego na świecie uniwersytetu, oraz Saul Singer, były dziennikarz izraelskiego dziennika „The Jerusalem Post”, współautor bestsellera „Naród Start-upów. Historia cudu gospodarczego Izraela”.

Pod hasłem "Przywództwa w biznesie" ruszyła nowa edycja Olimpiady Przedsiębiorczości. W zawodach zdobyć można nie tylko wiedzę i nowe umiejętności, ale też indeksy publicznych uczelni ekonomicznych w Polsce, w tym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Do udziału zaproszona jest młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym. Zapisy trwają do 31 października br.

Rozmowa z prof. dr hab. Markiem Tukiendorfem, rektorem Politechniki Opolskiej.

Od połowy kwietnia br. dwunastometrowy baner na budynku Wydziału Mechanicznego informuje o jubileuszu uczelni świętowanego pod hasłem: Pół stulecia – pełny sukces. Co dla akademickiej społeczności Politechniki Opolskiej jest sukcesem? Rektor Marek Tukiendorf sięga do historii uczelni, bo tam znajduje się odpowiedź.

O uczelnię techniczną na Opolszczyźnie zadbał rozwijający się przemysł.  Po koniec lat 50. XX wieku powstawały na Opolszczyźnie fabryki i zakłady przemysłowe, w których potrzebowano inżynierów, a wówczas na każdy tysiąc zatrudnionych było ich tylko sześciu. Dlatego w lipcu 1959 r. władze województwa i przedstawiciele Naczelnej Organizacji Technicznej ubiegali się u ministra szkolnictwa wyższego i oświaty o utworzenie uczelni technicznej w Opolu.

Dlaczego Politechnika Opolska zdecydowała się na współpracę z Chinami? Wynika to z umiejętności przewidywania powstających trendów – mówił w 2007 roku prof. Marek Tukiendorf, ówczesny prorektor uczelni, inicjator uruchomienia na uczelni Instytutu Konfucjusza.

Na mocy porozumienia pomiędzy Politechniką Lubelską a Kongsberg Automotive Pruszków, studenci politechniki otrzymają nowe możliwości odbycia staży i praktyk w oddziale norweskiego koncernu motoryzacyjnego w Pruszkowie pod Warszawą.

Jak powstaje plastik z mleka? Do czego służą kulki alginianowe? Czym dla biochemika jest „wstrząśnięty błękit”? M.in. tego dowiedzą się uczniowie kilkudziesięciu polskich szkół ponadpodstawowych. 25 października ruszyła kolejna odsłona Roadshow ADAMED SmartUP, którą poprowadzą studenci Politechniki Śląskiej.

Wraz z rozpoczynającym się rokiem akademickim, rusza największa w Polsce zbiórka krwi. Edycja jesienna startuje w październiku a kończy w grudniu, angażując 37 uczelnie w 15 miastach. - Co roku poszerzamy swoją działalność w kwestii ratowania życia człowieka oraz jego zdrowia i bezpieczeństwa – mówi Gabriela Adamowicz, koordynatorka projektu. Wampiriada to ogólnopolska akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Głównym celem projektu jest uświadamianie ludzi, jak wiele mogą zrobić dla drugiego człowieka poprzez oddawanie krwi czy szpiku kostnego.

Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego, rusza konkurs dla młodych tłumaczy, którego organizatorem jest Agencja Tłumaczeń i Szkoła Językowa Skrivanek. Tym razem, mogą wziąć w nim udział zarówno osoby posługujące się językiem angielskim, jak i niemieckim. Celem konkursu jest zachęcenie studentów do podnoszenia swoich kwalifikacji językowych i translatorskich oraz ułatwienie najlepszym kandydatom na tłumaczy wejście na rynek pracy. Zostaną oni zapoznani także ze specyfiką tłumaczeń biznesowych, dzięki czemu zyskają lepsze przygotowanie do późniejszej pracy przy realnych zleceniach.

Dobry certyfikat z języka angielskiego to przepustka na zagraniczne uczelnie, a w kraju może zwalniać z lektoratu. Które certyfikaty warto mieć? Cambridge English: Advanced oraz IELTS – to certyfikaty powszechnie honorowane przez zagraniczne i polskie uczelnie. Pierwszy z nich uznawany jest np. przez 135 brytyjskich szkół wyższych (m.in. Uniwersytet Cambridge, Oxford czy Kings College London), i setki innych uniwersytetów – zarówno w państwach, gdzie angielski jest językiem urzędowym (np. w Australii), jak i innych (np. w Niemczech, Francji, Holandii, Skandynawii).

Siedząc na kanapie z kubkiem kawy możesz poznać pracodawców z całej Polski. Szukanie pracy nigdy nie było łatwiejsze! Już 25 listopada zapraszamy na kolejną edycję Wirtualnych Targów Pracy Żakaton – tym razem pomogą one rozpocząć karierę studentom i absolwentom (i nie tylko) w branży IT. Wszystko to w wygodnej i nowoczesnej formie online. Wirtualne Targi Pracy to wygodny i nowoczesny sposób zaprezentowania szerokiej oferty stanowisk pracy. To idealne wydarzenie dla studentów, którzy chcą poznać oferty pracy wymarzonych firm z całej Polski bez tracenia czasu na podróże. Wszystko to dzięki połączeniu unikalnej technologii z funkcjonalnością tradycyjnych targów.

Konferencja MNiSW na temat umiędzynarodowienia, zorganizowana na Uniwersytecie Rzeszowskim rozpoczęła cykl spotkań przed zaplanowanym na wrzesień 2017 roku Narodowym Kongresem Nauki. W konferencji bierze aktywny udział Fundacja Edukacyjna "Perspektywy", prowadząca wspólnie z KRASP program "Study in Poland".

“Disruption and Transformation - Women in Tech” to intrygująca nazwa nowej inicjatywy mentoringowej Vital Voices Chapter Poland, której jesteśmy partnerem. Ten program to świetna okazja dla Dziewczyn technologicznych z zacięciem biznesowym do rozwinięcia swoich kompetencji i uzyskania silnego wsparcia w rozwijaniu kariery zawodowej.

17-18 listopada w Poznaniu odbędzie się II edycja Konferencji Social Media Recruitment for Higher Education (#SMR4HE2016). Forma i tematyka wydarzenia zostały opracowane specjalnie dla pracowników uczelni oraz osób związanych z branżą szkolnictwa wyższego.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt