MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ok. 10 stypendiów umożliwiających studia Syryjczykom, którzy zostaną przyjęci przez Polskę, zaoferuje Uniwersytet Warszawski; krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza zadeklarowała przyjęcie 20 uchodźców-studentów. Uczelnie poinformowały o tym w czwartek.

Ponad 15 tysięcy uczniów najstarszych klas liceów i techników z Warszawy i Mazowsza odwiedziło w czwartek i piątek Gmach Główny Politechniki Warszawskiej.

Od 7 września można zgłaszać projekty do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy. Jego celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kwestie ochrony środowiska. Autorzy kilkunastu najciekawszych projektów badawczych otrzymają po 3 tys. zł i będą mogli wcielić swoje pomysły w życie.

W toruńskich, poznańskich, tczewskich, łódzkich i zielonogórskich szkołach średnich wystartowała V edycja Programu Stypendialnego Pasjopolis. Projekt jest skierowany do licealistów, którzy przede wszystkim chcą rozwijać swoje pasje. Nabór wniosków ruszył 1 września, zakończy się 30 września. Program jest realizowany przez firmę Apator SA oraz fundację Platon im. Kuby Rumińskiego.

Technologie Eksploracji i Reprezentacji Wiedzy (TERW) jest konferencją naukową poświęconą szeroko rozumianej problematyce informatycznych technologii eksploracji i reprezentacji wiedzy, w szczególności z zakresu nauk medycznych i społecznych. Konferencja organizowana jest corocznie w Ośrodku Wypoczynkowym Politechniki Białostockiej w Hołnach Mejera (Dwór Mejera), w pobliżu przejścia granicznego z Litwą Ogrodniki-Lazdijai, nad jeziorem Hołny.

W tym roku już po raz 9. zostanie zorganizowana Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków „IWIS 2015”. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 12-14 października 2015 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Europejskie Forum Prawa i Edukacji uprzejmie zaprasza do udziału w konferencji Europejskie Forum Antyplagiatowe EFA 2015.

Co może zrobić młodzież, aby ocalić projekt integracji europejskiej? Jak rozwiązać problem bezrobocia? W którą stronę powinna pójść polityka migracyjna państw Starego Kontynentu? Na te i inne tematy dyskutować będą uczestnicy X Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, które rozpocznie się 7 września w Nowym Sączu.

Działania na rzecz uruchomienia potencjału kobiet dla branży technologicznej są użyteczne w każdym obszarze polityki równościowej – podkreśliła prof. Małgorzata Fuszara, Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania, otwierając konferencję w Kancelarii Premiera, podczas której zostały zaprezentowane wyniki Raportu „Potencjał kobiet dla branży technologicznej” i związane z nim Rekomendacje.

Warsztaty historyczne, kulturowe i antydyskryminacyjne, oprowadzania po wystawie stałej, spotkania ze świadkami historii, spektakle teatralne – to wszystko od września czeka na uczniów w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Coś dla siebie znajdą też nauczyciele – mogą oni wziąć udział w spotkaniach inaugurujących nowy rok szkolny oraz w cyklu szkoleń poświęconych historii i kulturze polskich Żydów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich licealistów, którzy lubią pisać, interesują się dziennikarstwem albo zwyczajnie, chcą dowiedzieć się czegoś nowego na bezpłatne warsztaty dziennikarskie „Warszawa nieodkryta”. Warsztaty organizuje Fundacja na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego, działająca przy Instytucie Dziennikarstwa UW.

 

Edyta Lachowicz-Santos z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, jako pierwszy Polak w historii, otrzymała nagrodę EAIE Rising Star. Odbierze ją podczas 27. dorocznej konferencji EAIE w Glasgow (15-18 września 2015 r.).

Jak to dobrze mieć w ręku wszystko, co pomocne w tym trudnym maturalnym roku!

Już od 25 lat (!) Perspektywy przygotowują publikację niezbędną dla maturzystów – kandydatów na studia.

„Informator dla Maturzystów 2016” liczy 260 stron. Znajdziesz w nim to, co ważne o maturze 2015 i maturalnych strategiach, oswoisz podstawy studenckiej egzystencji - akademiki, stypendia, ułatwienia dla osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych -  a przede wszystkim otrzymasz bogate compendium informacji o studiach.

4,9 miliona uczniów i 650 tys. nauczycieli rozpoczęło nowy rok szkolny 2015/2016. W szkołach podstawowych naukę podjęło 2,6 miliona dzieci, w tym 611 tys. pierwszoklasistów i 381 tys. sześciolatków.

Rok akademicki niedługo, a Ty wciąż nie wybrałeś swoich wymarzonych studiów? Nic straconego! W UAM czeka na Ciebie dodatkowa rekrutacja i kilkadziesiąt kierunków do wyboru. Zobacz, z czego m.in. możesz wybierać i do jakiej kariery zawodowej przygotuje interesujący Cię kierunek.

Ogólnopolskie targi IT CAREER SUMMIT, odbędą po raz drugi w bieżącym roku, tym razem na Stadionie Wrocław. Strefa Kariery IT będzie doskonałą możliwością dla specjalistów i ekspertów branży informatycznej, którzy poszukują nowych wyzwań na ścieżce swojej kariery zawodowej, a dla Wystawców możliwością zdobycia cennych kontaktów do wykwalifikowanych pracowników.

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania otrzymał prestiżową akredytację biznesową AACSB. UMK jest pierwszą i jedyną publiczną uczelnią w Polsce, która może pochwalić się tym wyróżnieniem.

XI. Nyski Festiwal Nauki to impreza cykliczna organizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie. W tym roku Nyski Festiwal Nauki odbędzie się w dniach 9-10 września.

Konferencja POLMUN Warsaw 2015 to symulacja obrad ONZ, która odbędzie się w dniach 10-13 września 2015 pod honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy i Komisji Spraw Zagranicznych Senatu RP w ramach obchodów 70-lecia istnienia Organizacji Narodów Zjednoczonych. 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt