MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Niemal 1 300 tys. polskich studentów zdało niedawno ostatnie egzaminy i rozpoczęło przerwę wakacyjną. Spora część z nich zasili rynek pracy, na którym w sezonie letnim nie brakuje ofert dla młodych osób. Firmy coraz częściej zgłaszają jednak problemy ze znalezieniem chętnych kandydatów. Nie każdy z pracodawców cieszy się takim samym uznaniem studenta – pracownika sezonowego. W jakich branżach najtrudniej znaleźć pracownika? W jaki sposób firmy mogą zachęcić kandydatów do złożenia aplikacji?

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę przyłączenia Woli do Warszawy. Z tej okazji Centrum Handlowe Wola Park będzie gościć wystawę zorganizowaną przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wola. Odwiedzający Centrum od 2 do 28 sierpnia będą mieli okazję zobaczyć jak zmieniła się dzielnica na przestrzeni wieku.

Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów decyzją z dnia 27 czerwca br. przyznała Uczelni Łazarskiego uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk prawnych w dyscyplinie prawo. Tym samym formalnie trafiła do elitarnego grona 13 uczelni posiadających takie uprawnienia.

Od kilku lat stolica Małopolski to jeden z najpopularniejszych w Polsce i na świecie region pod względem lokowania biznesu. W Krakowie w branży outsourcingowej zatrudnienie znajduje obecnie prawie 50 tys. osób. Znaczna część to stanowiska IT. Odpowiadając na ten trend i rosnące zapotrzebowanie na kandydatów w sektorze, jesienią swoją krakowską filię otworzy szkoła programowania Codecool. Kursanci w praktyczny sposób nauczą się tam nowoczesnych technologii programowania, najbardziej pożądanych przez pracodawców.

Wyjazd do USA, spotkania z inwestorami, zajęcia na amerykańskich uczelniach oraz przesłuchanie w jednym z najbardziej znanych akceleratorów na świecie. To tylko niektóre z nagród, jakie zdobyli 1 lipca w Słowenii Gabriela Wyszyńska oraz Karol Molasy – polscy licealiści, zwycięzcy finału sieci klubów przedsiębiorczości uSchool.

Praca po maturze to dla wielu pierwsze doświadczenie zawodowe. Część tegorocznych maturzystów już teraz poszukuje zatrudnienia, próbując wykorzystać okres wakacyjny na podjęcie pracy tymczasowej. Niedługo wielu z nich zostanie studentami i z pewnością będą rozglądać się za możliwościami zarobku podczas studiów.

Warszawska Szkoła Filmowa ponownie przyzna stypendia naukowe  kreatywnym i utalentowanym młodym Twórcom

Od pracodawcy oczekują możliwości rozwoju, elastyczności i przyjaznej kultury organizacyjnej. Jednak opinia, że millenialsi mają wygórowane oczekiwania jest niesprawiedliwa.  Czują swoją wartość – są dobrze wykształceni, znają obce języki i chętnie zdobywają doświadczenia zawodowe już podczas studiów. A to mocne atuty, doceniane przez pracodawców.

Metodologia, źródła danych, zmiany w tegorocznej edycji Rankingu Szkół Wyższych i Rankingu Kierunków Studiów, a także plany jego rozwoju były tematem V Seminarium Rankingowego Perspektywy 2016, które odbyło się 21 lipca w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

„Szkoła pod Palmami” to flagowy projekt Fundacji Moja Dominikana skierowany do polskiej młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Zespół z Polski zajął pierwsze miejsce w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu biznesowego dla studentów – Brandstorm, organizowanego przez L’Oréal. 30 czerwca podczas wielkiego finału w Paryżu koncept studentek Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie okazał się najlepszy spośród zespołów z ponad 300. uczelni z całego świata.

16 salonów w największych ośrodkach akademickich Polski, konsultacje z ekspertami okręgowych komisji egzaminacyjnych i uczelniami, warsztaty, prezentacje, porady – tak będzie wyglądał tegoroczny Salon Maturzystów Perspektywy 2016. Maturzyści 2017 są dziesiątym rocznikiem uczniów, którzy swoją przyszłość wybiorą na Salonie!

Metodologia, źródła danych, zmiany w tegorocznej edycji Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2016 i Rankingu Kierunków Studiów będą tematem V Seminarium Rankingowego Perspektywy 2016, które odbędzie się 21 lipca na Politechnice Warszawskiej.

Prometheus, Orzeł/Eagle i Tryton to polskie superkomputery,  które znalazły się w Top-100 największych na świecie. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się nowy chiński superkomputer, Sunway TaihuLight. Jego moc obliczeniowa to 93 petaflopy, czyli może on wykonywać 93 biliardy (tysiące bilionów) operacji na sekundę.

Estetyka, innowacyjność oraz ekologia, połączone z dbałością o komfort i bezpieczeństwo kierowcy na najwyższym poziomie – to cechy, jakimi wyróżnia się fotel przyszłości, autorem którego jest polski student – konstruktor! Jest nim laureat konkursu „Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path”. Znamy już nazwiska najlepszych polskich przyszłych inżynierów, którzy opracowali najbardziej innowacyjne rozwiązania, jakie wkrótce mogą znaleźć swoje zastosowanie w samochodach znanych światowych marek.

Na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie trwa rekrutacja na studia podyplomowe „Social Media & Content Marketing”. Po sukcesie poprzednich edycji, po raz czwarty krakowska uczelnia kształcić będzie specjalistów z zakresu komunikacji marketingowej w mediach cyfrowych. Zajęcia rozpoczną̨ się w październiku 2016 r. i potrwają̨ dwa semestry.

Podczas corocznej narady konsultacyjnej programu „Study in Poland” podziękowano prof. Włodzimierzowi Nykielowi za jego wkład w umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego. Od lewej: prof. Marek Tukiendorf, rektor PO, Ewa Kiszka, dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej GUMed., dr Bianka Siwińska, koordynatorka "Study in Poland", prof. Włodzimierz Nykiel, rektor PŁ, Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukcyjnej Perspektywy.

Są jeszcze wolne miejsca w Szkole Edukacji. Trwa nabór na bezpłatne, dzienne studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli matematyki i języka polskiego.

Studia podyplomowe w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego to propozycja dla absolwentów matematyki i filologii polskiej. Skorzystać z niej mogą nie tylko osoby, które właśnie odebrały dyplom, lecz także początkujący nauczyciele i ci, którzy dotychczas pracowali w innych zawodach lub powracają na rynek pracy. Możliwe jest również łączenie zajęć w Szkole Edukacji ze studiami doktoranckimi.

Czy wiesz, że w Rzeszowie jedna z uczelni oferuje studia, na które ludzie przyjeżdżają z całej Polski? Studia te nazywają się ZARZĄDZANIE LOTNICTWEM (AVIATION MANAGEMENT), a ta uczelnia to Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie! Poznaj człowieka, który przyjechał na te studia z Krakowa. Z Tomaszem Migaczem rozmawia Szymon Taranda.

Przyjęciem „Przesłania” zakończyła się sesja podsumowująca zwołany w czerwcu we Wrocławiu XXV Kongres Techników Polskich, który był zorganizowany wspólnie
z III Światowym Zjazdem Inżynierów Polskich.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt