MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Połączyć wiedzę, pasję i rozwój. To czterokrotnie sprawdzony przepis, na zdobycie statuetki Studenckiego Nobla. Czy okaże się równie skuteczny podczas piątej edycji konkursu? Dowie się ten, kto spróbuje swoich sił. Zapisy startują 1 marca.

Trwa XIII ogólnopolski konkurs „Pokaż nam język” organizowany rokrocznie przez Wyższe Szkoły Bankowe. Weźmie w nim udział ponad 10 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy sprawdzą swoją znajomość języków: angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.

Już 7 marca rozpocznie się XIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2013. Ta wyjątkowa impreza ma na celu pomoc uczniom w wyborze swojej ścieżki edukacji i kariery. Liceum czy technikum? Studia w Polsce czy za granicą? Podejmij decyzję z głową!

Mobilny Informator dla Maturzystów okazał się wielkim sukcesem. System Google Play zarejestrował już ponad 5 tysięcy pobrań.

Niezależne Zrzeszenie Studentów zaprasza zainteresowanych fotografią do udziału w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Studenckiej. Nieważne czy robicie zdjęcia od wczoraj, czy ta pasja zajęła wam już 10 lat życia. Każdy powód jest dobry, żeby rozwijać swoje umiejętności i spróbować swoich sił!

Na dwa miesiące przed maturą, w czterech miastach Polski wykwalifikowani nauczyciele matematyki oraz wykładowcy akademiccy pomogą zmierzyć się uczniom z materiałem obowiązującym podczas egzaminu dojrzałości.

Jak obniżyć zużycie energii? Jak zmniejszyć ilość odpadów? Rozwiązania takich problemów szukają uczestnicy międzynarodowego konkursu Sci-Tech Challenge. Program ma zachęcić uczniów do studiowania na kierunkach ścisłych, których absolwenci będą w najbliższych latach atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy.

Mrożąca krew w żyłach historia samolubnych genów, nieodgadnione tajemnice liczb doskonałych, czy zadziwiające wędrówki sprytnych aminokwasów. 23 lutego br. w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się półfinał konkursu FameLab, w którym zmierzy się 25 naukowców z całej Polski. Badaczki i badacze będą mieli zaledwie 3 minuty, by opowiedzieć o swoich naukowych zainteresowaniach.

Koło Naukowe InvenTur i Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie już po raz czwarty przygotowują projekt mający na celu przybliżenie kultury innych państw. Tym razem będą to Stany Zjednoczone.

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie ogłasza konkurs „Mural AGH” dotyczący zaprojektowania i wykonania na jednym z budynków uczelni wielkoformatowego malowidła ściennego.

Niebawem rozpocznie się kolejny semestr pracy Dziecięcej Akademii Przedsiębiorczości. DAP to kompleksowy program edukacyjny dzieci ze szkoły podstawowej, działający w Warszawie przy Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejny pokaz z cyklu Prawie Kino. Tym razem wyświetlimy film pt.: „Big Lebowski”. Seans odbędzie się już 19 lutego 2013 (wtorek) o godzinie 20.15 w auli Starego BUWu.

To już szósta edycja najbardziej znanej ogólnopolskiej studenckiej konferencji na temat nowoczesnych zastosowań technologii informacyjnych.

Ruszyła rejestracja do V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „31337” organizowanego przez Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych. Nagrodą główną jest indeks Wydziału Informatyki.

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu zaprasza na III Podhalańskie Dni Karier pod hasłem „Czas na inwestycje". Spotkania odbędą się w gmachu Uczelni w dniach 5-6 kwietnia br.

To jedyna tego typu inicjatywa w Polsce, skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Akcja przynosi efekty dzięki zaangażowaniu uczelni w ogólnopolską kampanię promocyjną.

Zespoły mieszane są bardziej efektywne i kreatywne niż typowo męskie czy kobiece. Tak wynika z doświadczenia krakowskiej firmy Motorola Solutions, która pod hasłem Diversity po raz 12. organizuje konkurs informatyczny dla uczniów szkół średnich z całej Polski. Czteroosobowe zespoły, złożone w połowie z dziewcząt, a w połowie z chłopaków, mogą zgłosić swój udział w konkursie jeszcze do 14 lutego na stronie diversity.pl.

Na portalu PogromcyMitowMedycznych.pl zakończył się konkurs o tytuł najgroźniejszego Pogromcy Mitów Medycznych, w którym wzięli udział studenci medycyny z całej Polski. Uczestnicy konkursu zidentyfikowali prawie 900 nowych mitów oraz dodali ponad 7000 komentarzy na temat różnorodnych zagadnień medycznych. Studenci, którzy wykazali się największą aktywnością w zwalczaniu powszechnie panujących mitów medycznych, otrzymają atrakcyjne nagrody.

Siedem polskich uczelni znalazło się wśród 500 najbardziej widocznych w sieci szkół wyższych w rankingu Webometrics. Z polskich uczelni najwyżej uplasował się Uniwersytet Warszawski, który zajął 234. miejsce. Ranking Webometrics jest przygotowywany przez Hiszpanów. Jego twórca Isidro F. Aguillo będzie gościem organizowanej w maju br. w Warszawie przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" międzynarodowej konferencji: IREG Forum on University Rankings: Methodologies under scrutiny.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt