MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Wyraźniejszy podział na uczelnie akademickie i zawodowe, to jedna z propozycji MNiSW do nowelizacji ustaw o szkolnictwie wyższym. – Wierzę, że dzięki temu będziemy mieli lepiej wykształconych specjalistów – mówi minister nauki Barbara Kudrycka.

Jesteś gimnazjalistą? Masz ciekawe pomysły i poczucie humoru? A może lubisz kręcić filmy wideo i masz talent reżyserski? Pochwal się swoją kreatywnością i weź udział w konkursie „Mam pomysł jak być widocznym na drodze”, organizowanym w ramach Akademii Bezpieczeństwa firmy OSRAM.

Z dumą informujemy, że Fundacja „Perspektywy” jest jedyną organizacją z nowych państw członkowskich Unii Europejskiej, która uczestniczy w konsorcjum przygotowującym nowatorski ranking uniwersytetów U-Multirank.

Uczelnia Łazarskiego udostępnia wszystkim maturzystom bezpłatny internetowy kurs przygotowawczy do matury z matematyki. „Maturalne SOS” pozwala solidnie opanować materiał niezbędny do zdania egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym.

Ruszył nowy projekt filmowo-historyczny „Mistrz i uczeń – wychowanie w II RP”. Muzeum Historii Polski, Fundacja Banku Zachodniego WBK i Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi, zachęcają do odnalezienia i opisania osób, które miały wpływ na wychowanie młodego człowieka w  II Rzeczypospolitej. 

Masz ochotę pokopać piłkę, a brakuje Ci towarzystwa? Chcesz pobiegać, ale samemu trudno zmobilizować się do wyjścia z domu? Studenci AGH opracowali aplikację „Dropsport”, która umożliwia znalezienie parterów do wspólnego uprawiania sportu.

Samorządowi województwa powinien doradzać rzecznik ds. studentów lub społeczna rada studencka – uważa minister nauki Barbara Kudrycka. Zadaniem takiego ciała doradczego byłoby m.in. opiniowanie decyzji w sprawach stypendiów lub inwestycji.

Ty też możesz mieć wpływ na swoją zawodowa przyszłość! Rusza czwarta edycja Badania studentów, w którym studenci ekonomicznych kierunków z całej Polski wyrażają swoje opinie na temat odbytych praktyk i staży, a także przedstawiają swoje preferencje dotyczące pierwszej pracy. Dzięki temu będą mogli mieć wpływ na warunki proponowanych ofert.

Bogata kolekcja wszelkiego rodzaju broni, sfałszowane banknoty i monety, narzędzia służące do włamań a także przedmioty związane ze słynnymi zbrodniami znalazły się w Muzeum Kryminalistyki otwartym w 25 stycznia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Obecnie w Wielkiej Brytanii studiuje ponad 7 tysięcy polskich studentów. To szósta co do wielkości społeczność studencka z krajów Unii Europejskiej na Wyspach. Ich 6th Congress of Polish Student Societies in the UK odbędzie się w marcu 2013.

Prawie 250 osób zgromadziło się 24 stycznia w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej podczas pierwszej edycji konferencji „Młodzi na rynku pracy”. Wszystko po to, aby dowiedzieć się jak wygląda sytuacja młodych na rynku pracy, jak budować własną markę oraz jak znaleźć stabilne zatrudnienie w stolicy Dolnego Śląska.

Pod hasłem „3 miliony BlaBlaBohaterów” największy europejski portal wspólnych przejazdów BlaBlaCar zainaugurował działalność w Polsce. Dzięki przyjaznym portfelowi i środowisku wspólnym przejazdom, mamy konkurencyjną alternatywę dla tradycyjnych przewoźników.

W Collegium Civitas trwa rekrutacja na roczne studia podyplomowe Bezpieczeństwo Energetyczne. To oferta dla przyszłych i obecnych specjalistów i analityków służb specjalnych, administracji publicznej oraz przedsiębiorstw branży energetycznej.

Jak otrzymać czyste srebro, wykorzystując do tego glukozę? Jak działa giroskop? To niektóre z informacji, jakie zdobędą gimnazjaliści, którzy wezmą udział w III Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Warsztatom będzie towarzyszył konkurs na wynalazek. Zapisy do Akademii trwają do 28 lutego.

Trwają zapisy na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i Akademii Młodego Ekonomisty – programów edukacji ekonomicznej dla dzieci i młodzieży działających przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne. Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 lutego 2013 r. Pierwsze zajęcia rozpoczynają się w marcu.

21 stycznia rozpoczęły się zapisy na drugi semestr bezpłatnych zajęć  Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Rzeszowie, organizowanych przez WSIiZ. Indeks otrzyma jak poprzednio 120 małych studentów. Zapisy prowadzone będą do 10 lutego.

Konferencja „Studenci Zagraniczni w Polsce 2013” – poważna debata o internacjonalizacji

Ponad 250 osób z 95 uczelni oraz instytucji rządowych i pozarządowych związanych z internacjonalizacją wzięło udział w konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2013” zorganizowanej wspólnie, w ramach programu „Study in Poland”, przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Uniwersytet Warszawski i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

Jeżeli jesteś tegorocznym maturzystą, jesteś uzdolniony i pracowity, chcesz kontynuować naukę na uczelni wyższej, a nie masz na to pieniędzy, bez względu na to, jaki kierunek studiów wybierasz możesz zgłosić się do ogólnopolskiego programu stypendialnego Indeks Start2Star!

W 2013 r. rozpoczęło się największe badanie nauczycieli – TALIS. Tym razem dowiemy się więcej nie tylko o nauczycielach gimnazjów, ale także o uczących w szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych.

Ważnym zagadnieniem dla każdego społeczeństwa jest, aby jego obywatele posiadali jak największą wiedzę i umiejętności, nie tylko ogólnych, ale i zawodowym. Szczególną rolę w drodze do osiągnięcia tego celu ma do spełnienia szkolnictwo zawodowe, które oprócz treści ogólnych musi przekazać uczniom konkretne umiejętności.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt