MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Oni budują mosty między kulturami

Colett Neumann z Niemiec, Hoh Hong Huat z Malezji, Alona Nad z Ukrainy i Abnoos Moslehi z Iranu zostali laureatami trzeciej edycji Konkursu na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2012 - organizowanego w ramach programu „Study in Poland”. Honorowy patronat nad konkursem objął prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, przewodniczący KRASP.

Wykłady socjologa prof. Piotra Sztompki i matematyka prof. Romana Dudy są dostępne na platformie zdalnego nauczania UJ. Uczelnia chce rozwijać ten sposób przekazywania wiedzy. To wsparcie tradycyjnego procesu nauczania – mówiła we wtorek prorektor UJ prof. Maria Flis.

Za mało godzin, zbyt duże, podzielone przypadkowo grupy i niedoinwestowanie wyjazdów zagranicznych to najczęstsze przyczyny kiepskiej znajomości języków obcych wśród studentów polskich uczelni – wynika z analizy British Council.

Ośrodek Karta wraz z instytucjami partnerskimi Europejską Siecią Pamięć i Solidarność, Fundacją Körbera z Hamburga zaprasza do udziału w XVII edycji konkursu „Historia Bliska” w roku szkolnym 2012/2013, pod hasłem: „Polacy-Sąsiedzi po II wojnie światowej: przeciw sobie, obok siebie, razem...”.

O nowy statek naukowo-badawczy wzbogaci się Uniwersytet Gdański. Jednostka, która będzie mogła zabrać na pokład do 20 osób, ma być zbudowana do wiosny 2014 roku.

W dniach 5-7 lutego 2013 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się XX Giełda Wynalazków organizowana przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Skrzydlate Studia to pierwsza w Polsce pozarządowa instytucja zajmująca się wyszukiwaniem i zarządzaniem ofertami stypendialnymi renomowanych zagranicznych uczelni. Projekt działa od listopada 2011 roku, a jego fundatorem jest Fundacja Instytut Aurea Libertas z Krakowa.

GE i Politechnika Gdańska otwierają pierwszą w Polsce specjalność „Technologie podwodne”.

Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z 300 najlepszych polskich liceów i techników uczestniczyli 10 stycznia na Politechnice Warszawskiej w finale XV Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013. Były najwyższe władze edukacyjne kraju, byli dyrektorzy OKE, kuratorzy oświaty i prezydenci miast. Byli rektorzy i dziennikarze. Był występ chóru i zespołu tańca PW. Było Święto!

Lider uczelni pedagogicznych zaprasza

Ponowne zwycięstwo Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w rankingu szkół wyższych wśród uczelni pedagogicznych to powód do zadowolenia i nieustannej pracy.

Już po raz pięćdziesiąty zostanie przyznana Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego. Otrzymują ją młodzi aktorzy wyróżniający się wybitną indywidualnością. Pierwszym laureatem w 1969 r. został Daniel Olbrychski.

Już minutę po północy 10 stycznia będziesz mógł sprawdzić, które miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” zajęła Twoja szkoła. Wtedy właśnie uruchomimy nowy serwis rankingowy.

Wszystkie studia w jednym PALCU!

Całą naszą megaBazę, czyli wszystkie kierunki, wszystkie polskie uczelnie i prowadzone przez nie studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie (5715 programów) wraz z zasadami przyjęć na rok akademicki 2013/2014 udało nam się zmieścić w jednej przyjaznej i wygodnej w użyciu aplikacji.

Jeszcze do czwartku badaczki i badacze mogą zgłosić swój udział w słynnym FameLabie - rozpoczęła się druga polska edycja konkursu skierowanego do badaczy i badaczek związanych z naukami ścisłymi, przyrodniczymi, medycznymi, rolniczymi i technicznymi.

Centrum Karier Collegium Civitas oraz Fundacja Bene Vobis zapraszają na cykl bezpłatnych warsztatów dla licealistów „Pierwsze kroki na rynku pracy”. Pierwsze zajęcia odbędą się już 16 stycznia o godz. 16.00 w siedzibie uczelni Collegium Civitas, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, XII piętro, aula A. Wstęp wolny!

Już 8 stycznia 2013 o 20.15 aula Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego ponownie zamieni się w salę kinową. Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejny pokaz z cyklu „Prawie Kino”.

Wielki Finał w wieliej Auli

Już 10 stycznia 2013 roku odbędzie się w Warszawie uroczysty finał XV Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013 Perspektyw i Rzeczpospolitej. Jak na Jubileuszową edycję rankingu przystało, ogłoszenie jego wyników odbędzie się w najpiękniejszej sali akademickiej w Polsce – Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Tam celebrowaliśmy też finał X Rankingu (w 2008 roku), z którego pochodzą zamieszczone tu zdjęcia.

Noc Biologów 2013

GMO to przyszłość czy zagrożenie? Jak nie zostać zjedzonym? Czym nasz pupil może nas zarazić? Jakie tajemnice skrywa świat węży? Czy znajdziemy życie w kropli wody? Czy bezkręgowce wiodą czasem denne życie? I dlaczego latem zamykają nam kąpieliska?

Uniwersytety trzeciego wieku są nie tylko miejscem, gdzie osoby starsze mogą zdobywać wiedzę i rozwijać zainteresowania, są także bardzo ważne z powodów społecznych – wynika z raportu "ZOOM na UTW", którego celem była diagnoza środowisk uniwersytetów trzeciego wieku.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza wszystkich, którym w przyszłości marzy się praca wśród czworonogów. To właśnie dla nich startuje nowy kierunek studiów – behawiorystyka zwierząt.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt