MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W dniach 18-31 maja będą odbywać się zapisy w ramach XIV edycji akcji „Angielski dla dzieci z sąsiedztwa” – lokalnej inicjatywy społeczności Uczelni Łazarskiego skierowanej do dzieci z okolicznych szkół podstawowych. Organizatorem bezpłatnego kursu jest Studium Języków Obcych. Zajęcia będą prowadzone na terenie uczelni w pierwszej połowie lipca br.

Zachęcamy do udziału w I edycji konkursu stypendialnego Clicktrans.pl studentów ostatniego roku zarówno kierunków ścisłych, jak i humanistycznych. Idea ochrony przyrody jest dla Ciebie ważna? Znasz przykłady nowatorskich zastosowań w transporcie, które są jednocześnie przyjazne środowisku? A może masz pomysł na innowacyjne połączenie ekologii i transportu? Weź udział w konkursie i wygraj stypendium - nawet do 1000 zł!

Kilka tysięcy ludzi, głównie tegorocznych maturzystów, studentów oraz mieszkańców regionu bawiło się  na rzeszowskim Rynku podczas koncertu zespołu Perfect. Było to koncertowe powitanie w mieście nowej uczelni, czyli WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Organizatorami imprezy była Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oraz Urząd Miasta Rzeszowa.

Biologia, chemia, wiedza o społeczeństwie, historia i język polski, to dziedziny, z którymi zmierzą się uczestnicy II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Przyszłość w rozumie”. Wydarzenie po raz kolejny organizuje Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu. Konkurs, adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, odbędzie się w dniach 23-24 maja 2016 r. w siedzibie uczelni (Sosnowiec, ul. Kilińskiego 43). Tegoroczna edycja wydarzenia zostanie dodatkowo poszerzona o dyktando w języku angielskim, a uczniowie powalczą m.in. o zagraniczne wycieczki, w tym do Londynu! Organizatorzy jeszcze czekają na zgłoszenia.

Psychonalia to jednodniowa impreza plenerowa organizowana przez Samorząd Studentów Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Juwenaliów Warszawskich i połączona z wieloma dodatkowymi atrakcjami. Wydarzenie odbywa się cyklicznie od 2008 roku.

Sukces frekwencyjny weekendu inaugurującego obchody Światowej Stolicy Książki UNESCO oraz ogromne zainteresowanie wrocławian Europejską Nocą Literatury spowodowały, że 19 czerwca w Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 odbędzie się dodatkowa odsłona nocnego czytania. 20 000 zachwyconych uczestników weekendu, prawie 2000 podpisanych przez Jo Nesbo książek oraz długie kolejki osób oczekujących na spotkania autorskie pokazały, że Wrocław kocha czytać.

Zygmunt Puchalski został wybrany na stanowisko prezesa Społecznego Towarzystwa Oświatowego – największej organizacji oświaty niepublicznej w Polsce, działającej od 1987 roku

EKOstudent to inicjatywa studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, odbywająca się cyklicznie już od dziesięciu lat. W kwietniu, gdy piękna pogoda zawita w uczelniane progi, Aula Spadochronowa – centralne miejsce kampusu SGH stanie się miejscem odpoczynku pełnym roślinek i hamaków!

Wystartowała 5. edycja konkursu „Gdyby to zależało ode mnie, to...” organizowana przez serwis ObserwatorFinansowy.pl należący do Narodowego Banku Polskiego. Do 30 czerwca, każdy, kto ma własną wizję, pomysł na zarządzanie publicznymi pieniędzmi, może go przedstawić i powalczyć o nagrodę główną – wysokiej jakości tablet i spotkanie z prezesem Narodowego Banku Polskiego. Głównego laureata konkursu, wyróżnienie specjalne dla ucznia szkoły ponadpodstawowej oraz trzy wyróżnienia wyłoni kapituła, która werdykt ogłosi już 31 lipca.

fot. www.kpi.ua

Największym wyzwaniem XXI wieku jest konieczność usuwania skutków "sukcesów" poprzedniego stulecia... Nowy sposób kształcenia inżynierów jest jednym z głównych wyzwań, które przyniósł z sobą Czarnobyl - uważa Waldemar Siwiński.

Jeśli mielibyśmy wskazać zawody, które w ostatnich latach przeszły dość wyraźną ewolucję, na pewno wymienilibyśmy pośród nich profesję dietetyka. Wpływ na taki stan rzeczy ma kilka kluczowych aspektów – m.in. rozwój świadomości żywieniowej społeczeństwa, a także rosnące znaczenie wirtualnych usług z zakresu dietetyki. Jakie należy posiadać kompetencje, aby odnieść sukces w tym atrakcyjnym, ale jednocześnie wymagającym, zawodzie?

Szkolne lekcje chemii, biologii czy fizyki bez doświadczeń są jak kurs na prawo jazdy bez samochodu. Nauczyć się podstaw niby można, ale frajdy nie ma w tym żadnej. Cała zabawa i potęga edukacyjna w naukach ścisłych drzemie w eksperymentowaniu, dzięki dobrze wyposażonym szkolnym laboratorium. Na swoje 30-lecie Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, wyposaży 30 szkół w nowoczesne pracownie laboratoryjne. O tym, gdzie trafi sprzęt  - zadecyduje konkurs dla uczniów i ich nauczycieli.

Już 28 kwietnia o godzinie 18:00 odbędą się pierwsze, ogólnopolskie warsztaty na żywo przygotowujące do matury ustnej z języka polskiego. Warsztaty poprowadzi Marta Zdanowska, nauczycielka języka polskiego, egzaminator oraz autorka zbioru zadań do matury ustnej.

W warszawskiej Galerii Mokotów Półfinał Fashion Designer Awards oglądały tłumy. Najwięcej emocji wzbudziły pokazymłodych projektantów, ale to nie jedyny punkt programu modowego przygotowanego przez organizatorów.

Doskonale znany i lubiany zespół Perfect będzie gwiazdą koncertu na powitanie w stolicy województwa nowej uczelni, czyli Rzeszowskiej Szkoły Wyższej (dotychczasowej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji). Koncert odbędzie się w piątek 29 kwietnia 2016 r. o godzinie 18:00 na rynku w Rzeszowie. Na imprezę zapraszają prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA oraz Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszowa.

Podczas konferencji zorganizowanej w Warszawie 15 kwietnia 2016 r., odbyło się podsumowanie projektu Szkoła demokracji, zrealizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Patrycja Stukator z Zespołu Szkół Technicznych im. rtm. W.Pileckiego w Wodzisławiu Śląskim wygrała Olimiadę Wiedzy Technicznej 2016 w grupie mechaniczno-budowlanej! Laureatem zawodów w grupie elektryczno-elektronicznej został Paweł Długosz z ... tej samej szkoły. Brawo Wodzisław Śląski!

Do konkursu można zgłaszać prace licencjackie/inżynierskie obronione w roku akademickim 2015/2016 i obejmujące swoją tematyką chemię lub jej pogranicze z biologią i fizyką. Honorowy patronat nad konkursem sprawują prof. dr hab. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, prof. dr hab. inż. Jerzy Błażejowski, prezes Polskiego Towarzystwa Chemicznego, oraz prof. dr hab. Bogusław Buszewski, prezes Komitetu Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk. Współorganizatorem konkursu i fundatorem nagród jest firma DuPont.

Z uwagi na zbliżające się Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro tematyka sportowa, tematyka olimpizmu pojawi się w centrum zainteresowania całego społeczeństwa już za 4 miesiące. Fundacja Zdrowie poprzez Sport wychodzi na przeciw takiemu zainteresowaniu i zaprasza menedżerów, biznesmenów a jednocześnie pasjonatów sportu na konferencję popularno-naukową „Sport inspiracją dla menedżera“.

15 kwietnia (piątek) w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbędzie się Dzień Otwarty AGH. Wszyscy odwiedzający będą mogli tego dnia poznać przyszłych wykładowców, zwiedzić laboratoria oraz zapoznać się z ofertą uczelni.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt