MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawujące nadzór nad edukacją artystyczną w Polsce, zapowiada zmiany systemu kształcenia w szkolnictwie artystycznym oraz przekazuje dodatkowe miliony złotych na dofinansowanie rozwoju infrastruktury.

PAP: Polskie uczelnie chcą ukraińskich studentów

W Kijowie odbyły się międzynarodowe targi oświatowe Edukacja i kariera 2012, na których 16 polskich uczelni zachęcało Ukraińców do studiowania w Polsce.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała Raport „Studenci zagraniczni w Polsce 2012” przedstawiający najnowsze trendy w zakresie umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego.

Umizgi, kokieteria, absztyfikant? A może szoferak, ferajna albo galantyna? Ruszyła strona internetowa Wspolnymianownik.pl, na której znane osoby opowiadają o słowach bardzo przez siebie lubianych, a powoli wychodzących z powszechnego użycia.

18 listopada 2012 r. ruszyły zawody indywidualne VII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Każdy uczeń gimnazjum i szkoły podstawowej może zmierzyć się z inspirującymi zadaniami i rozwiązać je za pomocą platformy edukacyjnej. 21 listopada 2012 r. w szkołach i pozaszkolnych placówkach edukacyjnych w całej Polsce odbył się test wiedzy z informatyki.

27 listopada odbędzie się konferencja dotycząca najnowszych technologii, mogących poprawić jakość systemów informatycznych szkolnictwa wyższego.

Collegium Civitas i Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie zapraszają na drugie spotkanie pt. „Dyplomacja w biznesie” z cyklu debat dyplomatycznych realizowanych w ramach projektu partnerskiego „Collegialne Łazienki”. Wśród zaproszonych gości m.in. Andrzej Olechowski, Henryka Bochniarz, Sławomir Klimkiewicz.

Kontynuując tradycję genderowego czytania w Instytucie Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim, Zakład Literatury Polskiej XX wieku zaprasza na kolejne spotkania z cyklu „Gender dla średniozaawansowanych”, dotyczące tego, co dzieje się w kulturze najnowszej.

27 października, w warszawskiej siedzibie Uczelni Vistula rozpoczęły się zajęcia kompleksowego programu edukacyjnego dla uczniów szkół podstawowych – Dziecięcej Akademii Przedsiębiorczości.

Jak co roku, szkoły, które zapisały się do programu Próbna Matura z Operonem, miały okazję przetestować za darmo swoich maturzystów przed nadchodzącym majem. Czy są gotowi na najważniejszy w ich życiu egzamin?


W styczniu 2013 już po raz piętnasty ogłoszone zostaną wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Podczas posiedzenia Kapituła Rankingu przedyskutowała kryteria tegorocznej klasyfikacji i ich wagi. Teraz rozpoczyna się wielkie obliczanie!

Dziś ostatni dzień próbnych egzaminów gimnazjalnych. Na koniec maturzystom zostały języki obce.

W dniu 15 listopada (czwartek) gościem spotkań z cyklu "VIP GAP Ekspert" organizowanych przez studentów UEK był Andrzej Klesyk, Prezes PZU. Spotkanie, które miało charakter otwarty odbyło się w Sali Senackiej w Budynku Głównym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Genetycznie modyfikowana żywność, przyszłość waluty Euro, współczesna młodzież kontra potoczna polszczyzna – to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas Dnia Wykładów Otwartych organizowanego po raz kolejny przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu.

Już wkrótce rozpoczyna się kolejna, wielka akcja dobroczynna Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Fundacji „Bliźniemu Swemu…”. Od 16 listopada do 31 grudnia 2012 trwać będzie "Talerz Miłosierdzia", którego celem jest pomoc osobom najuboższym.

Interaktywne zadania, gry, filmy i czat z naukowcami – dzięki takiemu podejściu królowa nauk przestaje wydawać się uczniom złowroga. Politechnika Warszawska zaprasza szkoły do testowania innowacyjnej platformy internetowej – „Archipelag Matematyki”.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu uruchomił Giełdę Tematów Prac Dyplomowych. Ideą Giełdy jest promowanie powstawania prac dyplomowych, odpowiadających na potrzeby przedsiębiorstw. Uniwersytet zaprasza firmy i instytucje do włączenia się w realizację tego działania.

Już wkrótce odbędzie się projekt EuroArab – Two Cultures, One Goal – The Way To Democracy. Będzie to już drugi taki projekt organizowany w Krakowie przez Europejskie Forum Studentów AEGEE-Kraków przy współpracy z egipską Shift-Network (Euro-Arab youth initiative).

Z końcem października rozpoczął się program zbiórki makulatury EkoKlasa, skierowany do szkół podstawowych i gimnazjalnych z Warszawy i okolic. Szkoły, biorące udział w projekcie, są premiowane atrakcyjnymi nagrodami.

Nawet 200 tys. zł mogą dostać na swoje badania młodzi naukowcy w ramach drugiej edycji konkursu Diamentowy Grant, organizowanego przez resort nauki. W poniedziałek z laureatami pierwszej edycji spotkała się w stolicy minister nauki Barbara Kurdycka.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt