Całą naszą megaBazę, czyli wszystkie kierunki, wszystkie polskie uczelnie i prowadzone przez nie studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie (5715 programów) wraz z zasadami przyjęć na rok akademicki 2013/2014 udało nam się zmieścić w jednej przyjaznej i wygodnej w użyciu aplikacji.
Jeszcze do czwartku badaczki i badacze mogą zgłosić swój udział w słynnym FameLabie - rozpoczęła się druga polska edycja konkursu skierowanego do badaczy i badaczek związanych z naukami ścisłymi, przyrodniczymi, medycznymi, rolniczymi i technicznymi.
Centrum Karier Collegium Civitas oraz Fundacja Bene Vobis zapraszają na cykl bezpłatnych warsztatów dla licealistów „Pierwsze kroki na rynku pracy”. Pierwsze zajęcia odbędą się już 16 stycznia o godz. 16.00 w siedzibie uczelni Collegium Civitas, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, XII piętro, aula A. Wstęp wolny!
Już 8 stycznia 2013 o 20.15 aula Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego ponownie zamieni się w salę kinową. Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejny pokaz z cyklu „Prawie Kino”.
Już 10 stycznia 2013 roku odbędzie się w Warszawie uroczysty finał XV Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013 Perspektyw i Rzeczpospolitej. Jak na Jubileuszową edycję rankingu przystało, ogłoszenie jego wyników odbędzie się w najpiękniejszej sali akademickiej w Polsce – Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Tam celebrowaliśmy też finał X Rankingu (w 2008 roku), z którego pochodzą zamieszczone tu zdjęcia.
GMO to przyszłość czy zagrożenie? Jak nie zostać zjedzonym? Czym nasz pupil może nas zarazić? Jakie tajemnice skrywa świat węży? Czy znajdziemy życie w kropli wody? Czy bezkręgowce wiodą czasem denne życie? I dlaczego latem zamykają nam kąpieliska?
Uniwersytety trzeciego wieku są nie tylko miejscem, gdzie osoby starsze mogą zdobywać wiedzę i rozwijać zainteresowania, są także bardzo ważne z powodów społecznych – wynika z raportu "ZOOM na UTW", którego celem była diagnoza środowisk uniwersytetów trzeciego wieku.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza wszystkich, którym w przyszłości marzy się praca wśród czworonogów. To właśnie dla nich startuje nowy kierunek studiów – behawiorystyka zwierząt.
Rozpoczyna się druga polska edycja konkursu FameLab – imprezy skierowanej do badaczy i badaczek związanych z naukami ścisłymi, przyrodniczymi, medycznymi, rolniczymi lub technicznymi. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 stycznia!
Trudności, z jakimi zmagają się na co dzień osoby niepełnosprawne często przekraczają wyobrażenie zdrowego człowieka. Jednak to nie pomoc doraźna jest tym, czego najbardziej potrzebują.
Już 19 stycznia 2013 roku w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbędzie się 9. edycja Wielkiego Studenckiego Balu Karnawałowego Karnavauli. Impreza stanowi wspaniałą okazję do integracji warszawskiego środowiska akademickiego.
Od 15 grudnia br. do 6 stycznia 2013 r. trwa licytacja wyjątkowych prac, wybitnych polskich artystów. Aukcja jest wydarzeniem wspierającym, ogólnopolską akcję charytatywną „Talerz Miłosierdzia”. Całkowity dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz akcji.
12 grudnia w wystartował pierwszy w Polsce serwis crowdfundingowy Wspieramkulture.pl, oparty na idei społecznego finansowania kultury.
Już 18 grudnia odbędzie się Świąteczny Koncert SGH. To już szósta edycja imprezy, która ma na celu wsparcie potrzebujących. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane fundacji Mam Marzenie.
Odbył się kolejny Próbny Egzamin Gimnazjalny z OPERONEM.
Rusza konkurs dla młodzieży szkół gimnazjalnych pt. „Na Tropie Elektrośmieci”. Uczniowie mają szansę dowiedzieć się więcej na temat elektrośmieci w ich otoczeniu i wygrać cenne nagrody.
Dwoje studentów matematyki na Uniwersytecie Sheffield odpowiedziało na wyzwanie domu towarowego Debenhams i opracowało formuły dla idealnej choinki bożonarodzeniowej.
Rozpoczął się pierwszy etap Festiwalu Młodych Naukowców E(x)plory – bezprecedensowego wydarzenia dla pasjonujących się nauką uczniów i studentów, a także wspierających ich innowacyjnych firm, inwestujących w przyszłość polskiej nauki.
Praca doktorska dr Barbary Sawicz z Akademii Finansów i Biznesu Vistula została uznana za jedną z najlepszych w Unii Europejskiej. Decyzję podjęła rada naukowa złożona z członków Komitetu Regionów i naukowców z europejskich uczelni w oparciu o pracę, w której Polka przedstawiła wpływ polityki regionalnej UE na lokalne rynki i społeczności.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wprowadziła do oferty na filologii angielskiej specjalność tłumaczeniową z językiem chińskim. Studenci anglistyki będą też wyjeżdżać do Państwa Środka na profesjonalne, intensywne kursy językowe.