MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

10 listopada (sobota) w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbędzie się trzeci Festiwal Robotyki ROBOCOMP.  

źr. WikipediaFundacja Centrum im. Prof. Bronisława Geremka  zaprasza uczniów i nauczycieli zainteresowanych historią i kulturą do udziału w programie „Polska w XX wieku”. Fundacja oferuje udział w weekendowych warsztatach, spacery po Warszawie oraz wiele innych atrakcyjnych zajęć.

Podczas otwarcia VI Targów Książki Akademickiej i Naukowej, które odbyło się 7 listopada na Politechnice Warszawskiej wręczono nagrodę Technicus za najlepszą książkę techniczną w konkursie organizowanym przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Studenckie Koło Logistyki Stosowanej na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej po raz kolejny zaprasza wszystkich miłośników branży TSL na XII Forum Młodej Logistyki oraz Logistyczne Targi Pracy.

Już w przyszłym tygodniu zacznie się trzydniowy próbny egzamin gimnazjalny. Uczniowie trzecich klas, będą mogli sprawdzić się przed najważniejszym testem, jaki do tej pory pisali.

home.pl, największy dostawca usług internetowych w Polsce, organizuje drugą edycję konkursu dla studentów IT – homeCoder. Przedsięwzięcie skierowane jest do studentów uczelni IT z całej Polski.

Bądź jak Salwador Dali! Zapraszamy do udziału w konkursie, który został objęty Honorowym Patronatem przez Minister Edukacji Narodowej (MEN).

Collegium Civitas zorganizowało warsztaty z planowania kariery w ramach V. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2012.

Z końcem października Collegium Civitas nawiązało porozumienie z Wyższą Szkołą Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza w zakresie konsolidacji studiów dziennikarskich obu uczelni. W ramach nawiązanego porozumienia w strukturze Collegium Civitas powstaje w formie instytutu Szkoła Dziennikarstwa i Mediów Collegium Civitas im. Melchiora Wańkowicza.

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Szczecinie rozpoczęli cykl wykładów otwartych „Autorzy naszych lektur” w ramach projektu pn. Akademia Czytania Ustawicznego.

W tym roku Politechnika Warszawska obchodzi 97. rocznicę powstania. W dniach 12-18 listopada 2012 r. Gmach Główny Uczelni będzie tętnił nie tylko naukowym, lecz także kulturalnym i rozrywkowym życiem.

Szansa czy ryzyko? – to interaktywna wystawa, którą będzie można odwiedzić w dniach: 6 listopada - 11 grudnia 2012 r. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej.

Codziennie chodzą tymi samymi ulicami, co kiedyś Oscar Wilde albo Tolkien, mogą wypić kawę z noblistą lub brytyjskim lordem i jest ich około 200. Polacy studiujący lub pracujący na Uniwersytecie Oksfordzkim przyznają: studia w Oksfordzie otwierają wiele drzwi.

Już 6 listopada Amerykanie wybiorą swojego prezydenta. Z tej okazji Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Ambasada USA w Warszawie, German Marshall Fund, Zoom on Elections oraz Forum Młodych Demokratów zapraszają na Amerykański Wieczór Wyborczy - wydarzenie, dzięki któremu można będzie poczuć emocje związane z wyborami prezydenckim w Stanach Zjednoczonych.

W dniach 20-28 października 2012 r. w Muzeum Politechnicznym w Moskwie odbyły się zajęcia, zorganizowane przez polską fundację – Uniwersytet Dzieci. Świat fizyki, chemii, ekologii, biologii oraz geologii przybliżali rosyjskim dzieciom, naukowcy z najlepszych polskich ośrodków badawczych.

Benjamin Bertoli był zwykłym nauczycielem szóstej klasy w Indianie w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory uważał się za nauczycielskiego leminga, wypełniającego jedynie program nauczania. Zmieniło się to jednak pod koniec zeszłego roku szkolnego, gdy Ben postanowił połączyć pracę ze swoją pasją – grami komputerowymi.

Uczniowie i nauczyciele z Wielkopolski udowodnili, że szkoła nie musi być nudna. Na zajęciach pozalekcyjnych skonstruowali motocykl, założyli uprawę chmielu i otworzyli pierwszą w Gnieźnie salę astronomiczną. Poznaliśmy zwycięzców projektu „eSzkoła – Moja Wielkopolska”.

Jak uważa Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, pełnoletni uczniowie powinni mieć prawo zastrzec swoje oceny i tym sposobem odciąć się od rodzicielskiej kontroli. Dr Wojciech Wiewiórowski wystosował w tej sprawie specjalne pismo do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Młodzi fizycy z całej Polski spotkali się na Politechnice Warszawskiej w ramach Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych Fizyków (OSKNF) w dniach od 15 do 18 listopada. W ramach wydarzenia przewidziano otwartą popularnonaukową sesję dla miłośników fizyki.

Z tej okazji życzymy Wam strrrasznie fajnej zabawy! :)

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt