Miło nam poinformować, że na czele rankingu najbardziej opiniotwórczych miesięczników w 2019 roku znalazły się „Perspektywy” – wynika z danych Instytutu Monitorowania Mediów.
Doktorantka na Politechnice Białostockiej
Średnia ocen 4,8 po pierwszym roku studiów doktoranckich to dla Yeuheniyi zdecydowanie za mało. Prowadzi badania naukowe i publikuje, popularyzuje badania w środowisku międzynarodowym, promuje Politechnikę Białostocką wśród kandydatów na studia i wśród młodych naukowców.
Mikhail z powodzeniem łączy pracę zawodową ze studiami i działalnością społeczną. – Jest ambasadorem swojego kraju i kultury – podkreśla Grzegorz Robak, dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej PW.
Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego zwyciężyła w kategorii studia magisterskie.
– Chciałabym, by moja obecność na studiach w Polsce pozwoliła społeczności Chin i Polski lepiej się poznać – tłumaczy Huiling Zhang, studiująca na Wydziale Polonistyki UJ na I roku kierunku nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego (licencjat z polonistyki zrobiła w Chinach). Tego, że udaje jej się zrealizować swoje pragnienie, najlepiej dowodzi opinia nauczycieli akademickich. – Trudno wyobrazić sobie działalność mocniej skierowaną na budowanie mostów między naszymi narodami niż aktywność Huiling Zhang – konstatuje dr Dominika Izdebska-Długosz z UJ.
Student Politechniki Śląskiej zwyciężył w kategorii studia doktoranckie.
– Myślę, że moja obecność w Polsce może sprawić, że Polacy zrozumieją kulturę mojego ojczystego kraju – tłumaczy Godlove Suila Kuaban, który jest studentem III roku studiów doktoranckich z dziedziny informatyki na Politechnice Śląskiej. Jego zainteresowania naukowe dotyczą wykorzystania modeli matematycznych do funkcjonowania internetu. Kuaban został zatrudniony jako asystent w Instytucie Informatyki Teoretycznej i Stosowanej PAN w Gliwicach.
Zgodnie z badaniami ONZ do 2030 r. aż 60% wszystkich ludzi na świecie będzie mieszkać w miastach. Stąd oczywista jest potrzeba zadbania o to, by w zespołach miejskich żyło się nam coraz wygodniej.
Studentka Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej zwyciężyła w kategorii studia licencjackie.
– Studia za granicą od zawsze były moim marzeniem – mówi Lien Chau Ton Nu, która w 2017 r. wybrała kierunek International Relations (studia I stopnia w języku angielskim) w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Jest stypendystką „International Scholarship Programme” Akademii WSB.
Wydawałoby się, że udzielanie informacji zwrotnej wszystkim kandydatom zaangażowanym w proces rekrutacji to standard w pracy rekrutera czy specjalisty ds. HR. O ile jednak chętnie dajemy pozytywny feedback, o tyle nie śpieszy nam się do kontaktu z odrzuconymi kandydatami. Jak mówią eksperci, to poważny błąd w rekrutacji.
Osiemdziesiąt dwa lata po nagłej śmierci na planie filmowym w Hollywood duch Ryszarda Bolesławskiego wraca do Polski pod postacią tłumaczenia jego książki w wykonaniu Ewy Danuty Godziszewskiej, pt. „Lekcje aktorstwa. Teksty z lat 1923-1933”. W tym samym czasie grupa studentek i studentów warszawskiej Akademii Teatralnej podczas warsztatów aktorskich zostaje odcięta od świata w budynku Teatru Collegium Nobilium. Pozbawieni widzów rozpoczynają poszukiwania drogi wyjścia. W podziemnym studio filmowym natrafiają na włączone kamery i tekst nieznanego im arcydzieła. Kiedy dla zabawy ktoś odczytuje pierwsze słowa scenariusza duch nieżyjącego mistrza wstępuje w kolejne osoby. Od tej chwili wszystko staje się możliwe. Korytarze i scena stają się planem filmowym, życie teatrem, a teatr filmem. Czy magia kina pozwoli im wyrwać się z teatralnej pułapki? Czy prowadzeni przez mistrza z zaświatów odnajdą swoją drogę?
Za nami pierwszy dzień konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2020” (27-28 stycznia, Politechnika Łódzka). Po dniu wypełnionym merytorycznymi sesjami, które odbywały się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej, uczestnicy spotkania przenieśli się do Hotelu Ambasador Premium, gdzie w czasie uroczystej gali wręczono dwie ważne nagrody: Nagrodę Środowiskową „Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2020” i nagrodę Interstudent 2020.
Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2020 Pod honorowym patronatem prof. Jana Szmidta – przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich
Ambasadorowie polskich uczelni
Podczas gali w ramach konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2020”na Politechnice Łódzkiej odbyła się gala wręczenia nagród laureatom konkursu na najlepszego studenta zagranicznego Interstudent 2020.
Ponad 300 uczestników – reprezentantów uczelni z całego kraju – bierze udział w dorocznej konferencji programu Study in Poland „Studenci zagraniczni w Polsce”, odbywającej się na Politechnice Łódzkiej.
W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. Marek Zagórski, minister cyfryzacji, Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, prof. Zbigniew Marciniak, przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Rusza 9 edycja najbardziej oczekiwanego konkursu marketingowego dla uczelni. Serdecznie zapraszamy uczelnie, wydziały i instytuty do konkursu na kreatywną kampanię szkoły wyższej - Genius Universitatis 2020.
Będzie to 18. edycja imprezy adresowanej do uczniów szkół średnich z Warszawy i okolic. Co roku bierze w niej udział około 700 uczniów, wspieranych przez swoich trenerów lub nauczycieli wychowania fizycznego.
W zakładzie dla obłąkanych, prowadzonym przez ekscentryczną panią doktor, w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jedna z pielęgniarek. To dopiero początek serii nieoczekiwanych zwrotów akcji, paradoksów i trzymających w napięciu kryminalnych wątków, w które wplątani zostaną pacjenci oraz personel zakładu. I nie jest wcale oczywiste kto w tej historii tylko udaje wariata, a kto jest nim naprawdę. Dürrenmatt nieustannie igra z przyzwyczajeniami i oczekiwaniami widzów, stawiając, wyjątkowo aktualne w dzisiejszych czasach, pytania o konsekwencje rozwoju nauki i odpowiedzialność moralną naukowców za skutki ich odkryć. Demaskuje cienką granicę między normalnością a obłędem, odwagą a tchórzostwem, poświęceniem a egoizmem. „Fizycy” to pełna ironii tragiczna komedia z błyskotliwymi, dowcipnymi dialogami, wyrazistymi bohaterami i zaskakującą, precyzyjnie skonstruowaną fabułą.
Już 27 stycznia o godz. 14.00 zostanie uroczyście zainaugurowana największa jak dotąd w Polsce pracownia nowoczesnych systemów prowadzenia ruchu kolejowego. Pracownia ulokowana na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej (ul. Krasińskiego 8), powstała w ramach Strefy Innowacji Miasta Katowice – Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Transferu Technologii. Uroczystości towarzyszyć będzie seminarium naukowe.
Poloneza czas zacząć... - te słowa usłyszeli goście tegorocznego balu studniówkowego II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku – najlepszego liceum w województwie podlaskim w naszym rankingu. Na filmie widać, że nie był to „zwykły” studniówkowy polonez, a przygotowania do balu zaczęły się już we wrześniu.
Tylko do 20 stycznia do godz. 12 można się zgłaszać do 9. FameLab Poland, czyli międzynarodowego konkursu organizowanego w Polsce przez Fundację British Council we współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Konkurs ma zasięg międzynarodowy i obecnie jest organizowany w 25 krajach świata. Rywalizacja jest sześcioetapowa, finał polski odbędzie się 16 maja, a międzynarodowy finał zorganizowany zostanie 2-7 czerwca w Cheltenham (Wielka Brytania). Przewidziano nagrody pieniężne oraz rzeczowe.
9 stycznia 2020 r. ogłosiliśmy Ranking Liceów i Techników Perspektywy. To wydarzenie, które nie tylko zwróciło uwagę szkół, nauczycieli, uczniów, ale również użytkowników internetu. W dniu publikacji nasz portal odwiedziło 146 032 użytkowników, którzy wygenerowali 458 896 odsłon. Jak podaje Google Analytics od początku roku odwiedziło nas 341 905 użytkowników, co dało ponad milion odsłon (1087 630).
19 stycznia 2020 roku zmarł prof. dr hab.Stanisław Lorenc, rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w latach 2002 -2008. Prof. dr hab. Stanisław Lorenc był rektorem UAM w latach 2002-2008, geologiem, badaczem dna oceanicznego i inicjatorem polskich badań związanych ze zjawiskiem tsunami. Pełnił funkcję Przewodniczącego Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (2005-2008) i Kolegium Rektorów Miasta Poznania (2002-2008).
Szkoły ponadpodstawoweSerwis maturzystówLicea w Polsce Technika w Polsce |
Studia w Polsce i za granicąStudia podyplomoweStudia doktoranckie Studia MBA Uczelnie niepubliczne |
RankingiRanking Szkół Wyższych Ranking MBA Perspektywy Ranking Liceów Ranking Liceów STEM Ranking Techników Ranking Szkół Warszawskich |
Perspektywy PressSalon Maturzystów PERSPEKTYWYMiędzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY Oferta reklamowa Prenumerata |
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”Dziewczyny na politechniki!Study in Poland – serwis dla uczelni Interstudent Strona Fundacji |
In English:Study in PolandPoland International Education Fair PERSPEKTYWY Perspektywy Education Foundation IREG Observatory on Academic Ranking Engirank |