MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

pomoc materialna t

W dniach 16–18 czerwca 2014 r. w Toruniu po raz trzeci odbędzie się Konferencja Szkoleniowa pt. „Pomoc materialna dla studentów i doktorantów”. Patronat nad tym wydarzeniem objęli m.in. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska, Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. Wiesław Banyś oraz Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. Tomasz Justyński.

Po raz pierwszy polskie uczelnie prezentowały się na targach edukacyjnych w Portugalii. Wielka w tym zasługa ambasadora RP prof. Bronisława Misztala, którzy zainspirował nas do udziału i pracowników ambasady, którzy udzielili niezbędnej pomocy.

eios t

Po raz drugi w mury Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wkracza EIOS: Energy, Industry & Oil Summit! To certyfikowane spotkania z najlepszymi specjalistami w branży w trzech ścieżkach tematycznych: ENERGY, INDUSTRY i OIL.

bodies tBODIES REVEALED wzbudza niezwykłe zainteresowanie w każdym mieście, w którym się pojawia. Wystawę zobaczyło już ponad 15 milionów osób na całym świecie. Po ogromnym sukcesie, jaki odniosła w Krakowie i Gdańsku, gdzie była prezentowana w 2013 roku, ta niezwykła ekspozycja zagościła w Warszawie.

cybulski nagrody 14 t

Nagrody wręczone! Piotr Głowacki i Agnieszka Grochowska z Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego a Piotr Zwierzchowski z Nagrodą im. Bolesława Michałka!

O studiowaniu kierunków ścisłych, perspektywach dla ich absolwentek i umiejętnym wybieraniu... męża mówi profesor Agnieszka Zalewska, przewodnicząca Rady Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN).

desk3 t

Potęgowanie, ułamki, pola figur geometrycznych, wielomiany – 28 marca 2014 r. uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i licealiści wezmą udział w II etapie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea. Konkurs organizuje Grupa Uczelni Vistula, Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian. Minister Edukacji Narodowej objęła wydarzenie patronatem honorowym.

indeks2start14 t

Maturzysto! Jeśli chcesz studiować na wymarzonej uczelni wyższej w Polsce, a nie stać Cię na to, zgłoś się do ogólnopolskiego programu stypendialnego Indeks Start2Star!

san dzien wiosny t

Pierwszy Dzień Wiosny, został hucznie przywitany przez warszawskich studentów. Zorganizowana przez Społeczną Akademią Nauk impreza przyciągnęła do Klubu 1500 m2 do wynajęcia, także kilka gwiazd znanych ze srebrnego ekranu.

fot. Barłomiej Więckowski

3 i 5 kwietnia, w sześciu miastach Polski odbędzie się Bieg w Kasku. W tym nietypowym minimaratonie, uczestniczki mają przebiec cały dystans nie tracąc z głowy kultowego kasku akcji Dziewczyny na politechniki!. Bieg w kasku organizowany jest przez Akademicki Związek Sportowy. Jest elementem ogólnopolskich akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!.

aegee t

Zdolności przydatne w fundraisingu oraz umiejętność nawiązania i utrzymania kontaktu z partnerem biznesowym, okazują się dziś niezwykle istotne w codziennym życiu i w rozwoju kariery zawodowej. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą organizatorzy AEGEE-Business Conference „Close the Deal“, którzy chcą zbliżyć ze sobą organizacje studenckie i świat biznesu.

tech1 t

Komitet Główny wyłonił listę finalistów Olimpiady Wiedzy Technicznej. To najlepsi uczniowie spośród 8 254 reprezentantów prawie 500 szkół, którzy w październiku ubiegłego roku przystąpili do zawodów na etapie szkolnym.

astrobot final tDrużyna nastoletnich inżynierów w składzie: Tomasz Cienkowski z Tłuchowa, Julian Molski z Poznania, Agnieszka Osińska z Torunia, Mateusz Sieniawski z Olsztyna, Zofia Sorbjan z Warszawy to finaliści II edycji konkursu ASTROBOT, który zakończył się w niedzielę 23 marca w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Zwycięska drużyna młodych inżynierów pojedzie latem na wyprawę za koło podbiegunowe – do miejscowości Andøya w Norwegii. Odwiedzą tam bazę rakietową Europejskiej Agencji Kosmicznej.

W marcu odbył się w Brazylii cykl imprez promujących polskie szkolnictwo wyższe. Rozpoczęliśmy ten maraton prezentacją oferty „Study in Poland” na największy targach edukacyjnych w Ameryce Łacińskiej - "Salao do Estudante" w Sao Paulo.

kola zeb t

Naczelna Organizacja Techniczna zapowiada podsumowanie jubileuszowego, 20-stego plebiscytu redakcji "Przegląd Techniczny” o tytuł "Złoty Inżynier".

fulbright tW dniach 15-16 maja 2014 roku Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta we współpracy z Radą Komisji, ambasadą USA, Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizuje międzynarodową konferencję pod hasłem Przywództwo, Edukacja i Innowacja  Leadership, Eductaion, Innovation. Konferencja została objęta patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prezentacja raportu „Kobiety na politechnikach 2014” i omówienie sytuacji kobiet na uczelniach technicznych oraz rynku pracy to główne tematy konferencji prasowej, która odbyła się w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej 20 marca.

staz sprawdz zanim pojdziesz t

50 proc. studentów ocenia, że w trakcie studiów nie zdobywa doświadczenia zawodowego istotnego z punktu widzenia wejścia na rynek pracy. Właśnie dlatego ruszyła druga odsłona kampanii społecznej Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz! mającej na celu zwiększenie poziomu edukacji praktycznej ludzi młodych poprzez zachęcenie pracodawców do organizowania staży i praktyk wysokiej jakości. Kampania prezentuje również jak staże i praktyki nie powinny wyglądać. Z czym tym razem będzie musiał zmierzyć się stażysta Krzyś?

a2 do kariery t

Startuje druga edycja programu A2 DO KARIERY, w ramach którego Autostrada Wielkopolska SA ufunduje 5-miesięczne stypendia dla 3 studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wysokość stypendium dla jednego studenta to 1200 zł miesięcznie.

drogowskazy kariery tJeżeli Twoja przyszłość zawodowa nie jest Ci obojętna, chcesz się rozwijać i świadomie kształtować swoją ścieżkę kariery, mamy dla Ciebie znakomitą propozycję! Już 24 marca startuje Ogólnopolski Program Edukacyjny – Drogowskazy Kariery.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt