Nie dałeś pracownikowi podwyżki? To musisz liczyć się z groźbą jego odejścia. Aż 61% osób wśród tych, którym nie podniesiono w ubiegłym roku wynagrodzenia, dziś aktywnie szuka nowej pracy.
Umiędzynarodowienie nauki i procesu dydaktycznego to główne wyzwanie, przed którym stoi polskie szkolnictwo wyższe. Nagroda Środowiskowa "Gwiazdy Umiędzynarodowienia / Internationalization Stars" stanowi wsparcie tego procesu. Nagrodą, już po raz trzeci, uhonorowano osoby mające wybitne osiągnięcia w badaniach nad internacjonalizacją, zarządzaniu procesem umiędzynarodowienia, marketingiem za granicą, kształceniu obcokrajowców i działaniach w zakresie dyplomacji akademickiej.
European Molecular Biology Organization (EMBO), czyli organizacja skupiająca ponad 1800 najważniejszych badaczy w dziedzinie life sciences w Europie i na świecie, ogłosiła 15 stycznia br. zwycięzców najnowszego konkursu grantowego Installation Grants. Wśród nagrodzonych większość stanowią młodzi naukowcy z Polski!
Już 29 stycznia 2020 r. odbędzie się I edycja „MarCom Skills Day” – wyjątkowego dnia otwartego dla wszystkich tych, których interesują zmiany na rynku pracy w sektorze komunikacji marketingowej. Uczestników wydarzenia czeka dzień pełen inspirujących spotkań z ekspertami branży, rynku pracy i środowiska akademickiego. Będzie to jednocześnie inauguracja niedawno powstałej Rady Sektorowej ds. kompetencji komunikacji marketingowej, której inicjatorami są SAR i IAB Polska.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula włączają się w pomoc płonącej Australii. Wśród studentów i pracowników trwa zbiórka pieniędzy, które zasilą WWF Australia. Wszyscy, którzy zapiszą się teraz na studia w Vistuli, również będą mieli swój udział w ratowaniu koali oraz innych australijskich zwierząt. Uczelnie przekażą organizacji 100 zł z pierwszego czesnego każdego nowego studenta z rekrutacji wiosennej.
Z okazji jubileuszu 90-lecia swojego istnienia PLL LOT organizuje ogólnopolski konkurs na prace licencjackie/inżynierskie i magisterskie o tematyce związanej z lotnictwem pasażerskim i transportem cargo, czyli zagadnień z zakresu działalności PLL LOT. Do kapituły konkursu zostali zaproszeni przedstawiciele najważniejszych uczelni w Polsce (m.in. Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Politechniki Rzeszowskiej) – jednym z celów konkursu jest bowiem zacieśnienie współpracy PLL LOT ze środowiskiem naukowym w kraju.
Na internetowej stronie www.perspektywy.pl równo o godzinie 00:00 9 stycznia 2020 r., a na oficjalnej gali w auli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w samo południe podane zostały wyniki XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Emocji nie brakowało, mądrych i pięknych słów także nie.
Już 10 stycznia 2020 r. o godzinie 16.00 w 35 ośrodkach naukowych w całej Polsce (uczelnie, ogrody botaniczne i zoologiczne, instytuty badawcze PAN i centra edukacji przyrodniczej) ruszy IX Noc Biologów. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest „Globalne zmiany środowiska”.
Już 9 stycznia odbędzie się finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020.
Na zdjęciu kulminacyjny moment ubiegłorocznego finału Rankingu Liceów i Techników 2019
Znamy zwycięzców XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020! Są to: Uniwersyteckie LO w Toruniu (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum). Adresatami Rankingu są uczniowie klas ósmych, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking przygotowała tradycyjnie Fundacja Edukacyjna Perspektywy.
Choć zakres Bożonarodzeniowych obyczajów wydaje się hermetyczny, w świąteczną tradycję można przemycić politechniczne, branżowe akcenty. Wyrazem takiej kreatywnej, naukowej ingerencji są specjalne, geometryczne choinki, będące dziełem studentów pierwszego roku Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej.
Od semestru letniego na Uniwersytecie Rolniczym uruchomiona zostanie rekrutacja na nowy kierunek studiów II stopnia na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa – Winogrodnictwo i Enologia. Studia trwać będą 3 semestry (1,5 roku) i zakończą się obroną pracy dyplomowej i egzaminem magisterskim. Projekt „Zintegrowany rozwój uczelni” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
„Ogród życia”, projekt nawiązujący do biblijnego Edenu, wygrał międzynarodowy konkurs z zakresu architektury krajobrazu w Ponte de Lima w Portugali. Autorami zwycięskiego projektu jest czworo studentów Akademii Finansów i Biznesu Vistula: Karolina Beinarovica, Tetiana Humeniuk, Khaled Ibrahim i Mohyi Mahmoud, którzy pracowali pod kierunkiem Zuzanny Bartman. Ogród według ich pomysłu powstanie w maju w Portugalii. Będzie częścią półrocznej wystawy.
Prof. Grzegorz Jacek Wrochna, fizyk, wieloletni dyrektor Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w resorcie nauki - poinformowało we wtorek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Założenie swojego własnego start-upu poprzez zbudowanie niezbędnych kompetencji, zarówno biznesowych, jak i miękkich oraz poprzez wsparcie mentorek i ekspertek to cel programu SHESNNOVATION Academy, którego inauguracja odbyła się 16 grudnia w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. 35 par mentoringowych będzie pracować wspólnie przez najbliższych 6 miesięcy nad projektami uczestniczek programu. Projekt skierowany jest do studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych, ale także do wszystkich innych kobiet, które chcą założyć własny start-up technologiczny. Cele programu będą realizować poprzez specjalnie opracowany cykl spotkań, warsztatów i seminariów, spotkań z mentorami i ekspertami. Współpraca uczestniczki (Mentee) z Mentorką będzie się odbywać na zasadzie “jeden do jednego”.
Mijający rok w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej obfitował w wydarzenia, które zwiastują nadchodzące trendy w edukacji biznesowej oraz zmiany ekonomiczne, gospodarcze i społeczne. Nowe metody dydaktyczne, edukacja dostosowana do strategii firmy, nowe obszary wiedzy, a także nowe uczelnie partnerskie – oto ewolucja, która zmienia Szkołę Biznesu PW.
Akademia Leona Koźmińskiego jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej wg "Financial Times". 9 grudnia 2019 "FT" opublikował ranking europejskich uczelni biznesowych. W tym roku zajęliśmy 48 miejsce.
Do 2025 roku znacząco zmniejszy się lub praktycznie zniknie zapotrzebowanie na przedstawicieli pięciu popularnych dziś zawodów, prognozuje Kodilla.com. Choć obowiązki, które wykonują, zostaną przejęte przez maszyny, oni sami, zamiast skończyć na bezrobociu, staną się lepiej opłacanymi specjalistami. Bo, jak zbadali eksperci, posiadają umiejętności warte tysiące złotych.
Oświadczenie Perspektyw w związku z publikacją na stronie internetowej Dziennika Zachodniego
Na stronie internetowej Dziennika Zachodniego ukazał się materiał, którego pierwotny tytuł brzmiał „Najgorsze licea ogólnokształcące w województwie śląskim 2019” (tytuł został 11 grudnia zmieniony na „Ranking najlepszych liceów ogólnokształcących Perspektyw 2019. Te szkoły zajęły ostatnie miejsca”), wykorzystujący dane z Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Oba tytuły są skandaliczne, bowiem wprowadzają w błąd czytelników i wypaczają istotę ocen rankingowych. W związku z tym wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec używania przygotowanego przez nas Rankingu do produkowania - bo nie ma to nic wspólnego z rzetelną pracą dziennikarską - tekstu o rzekomo najgorszych liceach w województwie śląskim.
Dotychczasowa dyrektor generalna w resorcie nauki Anna Budzanowska została we wtorek powołana na stanowisko podsekretarza stanu w tym resorcie - poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW). Nowa wiceminister przewodniczy pracom zespołu ds. wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki.
Szkoły ponadpodstawoweSerwis maturzystówLicea w Polsce Technika w Polsce |
Studia w Polsce i za granicąStudia podyplomoweStudia doktoranckie Studia MBA Uczelnie niepubliczne |
RankingiRanking Szkół Wyższych Ranking MBA Perspektywy Ranking Liceów Ranking Liceów STEM Ranking Techników Ranking Szkół Warszawskich |
Perspektywy PressSalon Maturzystów PERSPEKTYWYMiędzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY Oferta reklamowa Prenumerata |
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”Dziewczyny na politechniki!Study in Poland – serwis dla uczelni Interstudent Strona Fundacji |
In English:Study in PolandPoland International Education Fair PERSPEKTYWY Perspektywy Education Foundation IREG Observatory on Academic Ranking Engirank |