MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

19 września 2013 w warszawskim Muzeum Literatury odbyła się Inauguracja XI edycji Kampanii Pisania Piórem. Podczas wydarzenia odsłonięte zostały tematy prac konkursowych, a licznie przybyłe Gwiazdy mówiły o ogromnych zaletach ręcznego pisania.

Każdy gimnazjalista, który interesuje się sprawami ekonomii i w tej dziedzinie chciałby się rozwijać, powinien wybrać się na zajęcia Akademii Młodego Ekonomisty.

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego jest jedną z wiodących w kraju placówek naukowych. Oferuje nie tylko wysokiej klasy warsztat pracy dla pracowników nauki, ale w ich osobach realizuje także zadania kształcenia następnych generacji naukowców, nauczycieli, wynalazców, menedżerów oraz po prostu wykształconych ludzi o otwartych na świat umysłach. 

artykuł sponsorowany

To, że droga do rozwoju społeczno-ekonomicznego regionów wiedzie przez prężnie działające ośrodki akademickie, nie budzi żadnych wątpliwości. Podobnie jest z regionem świętokrzyskim, gdzie funkcję animatora przeobrażeń pełni Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Studia dostosowane do wymagań rynku pracy – pod okiem najlepszych naukowców i specjalistów wszystkich dziedzin powiązanych z ekonomią, w międzynarodowym otoczeniu, z dużą dawką praktyki dzięki współpracy z firmami i instytucjami publicznymi.

Politechnika Świętokrzyska znów otworzyła swoje drzwi, żeby maturzyści z całego województwa mieli okazję oswoić się z nadchodzącym wielkimi krokami egzaminem oraz poznać ofertę studiów uczelni z regionu i całej Polski.

Po raz siódmy Politechnika Wrocławska jest gospodarzem Wrocławskiego Salonu Maturzystów Perspektywy. I po raz siódmy impreza cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród uczniów ze stolicy województwa, ale także całego województwa. Na spotkania z ekspertami OKE i uczelniami przyjechała młodzież z Bolesławca, Trzebnicy, Sycowa, Kluczborka, Rawicza, Namysłowa, Głogowa, Bystrzycy Kłodzkiej i in.

Maturzyści z całego województwa lubelskiego biorą udział w Salonie Maturzystów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. W uroczystości otwarcia Salonu, której gospodarzem był prorektor ds. studenckich i dydaktyki Uniwersytetu Przyrodniczego prof. dr hab. Krzysztof Gołacki, wzięli udział reprezentanci środowiska akademickiego i władz samorządowych. Specjalny list do uczestników Salonu wystosował marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman.

Około 16 tysięcy uczniów odwiedziło Łódzki Salon Maturzystów, zorganizowany 16 i 17 września br. na terenie Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Zarówno w poniedziałek jak i we wtorek wielotysięczne grupy uczniów klas maturalnych i przedmaturalnych pozyskiwało z pierwszej ręki informacje o najbliższym egzaminie maturalnym, o tym, jak najlepiej przygotować się do matury z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, jakie nowe kierunki i możliwości wynikają z ofert uczelni, jaki wreszcie jest w łódzkiem rynek pracy.

Olsztyński Salon Maturzystów po raz kolejny odbył się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Już od godziny 8 uczniowie z Olsztyna i pobliskich  miejscowości zaczęli wypełniać korytarze budynku uczelnianej biblioteki.

Warszawska Szkoła Reklamy od 20 lat zajmuje pierwsze miejsce w Polsce wśród szkół uczących zawodu reklamy. Grafika, Realizacja Filmowa, Fotografia oraz Strategia Reklamy i PR to specjalizacje, bez których na konkurencyjnych rynkach nie może funkcjonować żadne przedsiębiorstwo.

Uniwersytet Gdański to dynamicznie rozwijająca się uczelnia, która łączy akademicką tradycję z nowoczesnością. od lat należy do czołówki najlepszych szkół wyższych w Polsce i jest największą uczelnią w regionie pomorskim. Biologia, biotechnologia, chemia, oceanografia, fizyka kwantowa, pedagogika, psychologia, prawo, nauki ekonomiczne, czy filologie, zaliczane są do krajowej czołówki.

Tegoroczny Warszawski Salon Maturzystów ma szansę pobić rekord frekwencji. Już od ósmej tłumy mazowieckich maturzystów szturmowały Aulę Główną Politechniki Warszawskiej. Jak zawsze nadkomplety uczestników przyszły na prezentacje Okręgowej KE w Warszawie, dużym powodzeniem cieszą się również punkty doradztwa zawodowego i warsztaty kariery. Długie kolejki ustawiają się po odbiór Informatora dla Maturzystów 2014.

Inwestuj wirtualnie i stwórz portfel najbardziej obiecujących przedsięwzięć na podstawie realistycznych modeli inwestycyjnych, dostosowanych do polskich realiów. Poczuj prawdziwe emocje i wygrywaj realne nagrody!

Prawdziwym dziennikarzem jest się 24 godziny na dobę. W tym zawodzie konieczna jest  nieustająca, niewymuszona ciekawość świata, zdarzeń i ludzi, łatwość nawiązywania rozmowy i dociekliwość.

Nie wypełniaj jej w pośpiechu, bez namysłu, na szkolnym na korytarzu. To bardzo ważny dokument!

artykuł sponsorowany

Będąc studentem warto walczyć o każdy grosz. A gdy jeszcze można go dostać od Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach w stypendiach… Czemu nie?! W roku akademickim 2012/2013 UJK miał ponad 4350 stypendystów. Dotyczyło to zarówno stypendiów socjalnych, specjalnych dla osób niepełnosprawnych oraz stypendiów rektora dla najlepszych studentów. Gorączka stypendialna rozpocznie się już niebawem, a terminy składania dokumentów, jak co roku zostaną ustalone przez poszczególne Dziekanaty. Co warto jednak o stypendiach wiedzieć?

Politechnika Białostocka była kolejnym miejscem spotkania przyszłorocznych kandydatów na studia w ramach Salonu Maturzystów Perspektyw. Tłumnie przybyłych gości powitali organizatorzy Białostockiego Salonu, lokalne władze, Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, rektor Politechniki, prof. dr hab. inż. Lech Dzienis.

Po raz pierwszy kujawsko-pomorscy maturzyści mieli swój Salon na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy. Już od rana do kampusu w Fordonie podjeżdżały autokary z uczniami z Bydgoszczy i wielu innych miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego: Grudziądza, Świecia, Chełmży, Więcborka, Włocławka.

W poniedziałek 9 września przyjął uczniów – kandydatów na studia Szczeciński Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2013. Organizatorzy spotkania i gospodarze (po raz kolejny po przerwie w tej roli poznali uczniowie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny) z satysfakcją odnotowali ogromne zainteresowanie przyszłorocznych maturzystów strategiami związanymi z egzaminami, a także ofertą uczelni z zachodnio-północnej Polski.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt