MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Doskonale znany i lubiany zespół Perfect będzie gwiazdą koncertu na powitanie w stolicy województwa nowej uczelni, czyli Rzeszowskiej Szkoły Wyższej (dotychczasowej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji). Koncert odbędzie się w piątek 29 kwietnia 2016 r. o godzinie 18:00 na rynku w Rzeszowie. Na imprezę zapraszają prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA oraz Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszowa.

Podczas konferencji zorganizowanej w Warszawie 15 kwietnia 2016 r., odbyło się podsumowanie projektu Szkoła demokracji, zrealizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Patrycja Stukator z Zespołu Szkół Technicznych im. rtm. W.Pileckiego w Wodzisławiu Śląskim wygrała Olimiadę Wiedzy Technicznej 2016 w grupie mechaniczno-budowlanej! Laureatem zawodów w grupie elektryczno-elektronicznej został Paweł Długosz z ... tej samej szkoły. Brawo Wodzisław Śląski!

Do konkursu można zgłaszać prace licencjackie/inżynierskie obronione w roku akademickim 2015/2016 i obejmujące swoją tematyką chemię lub jej pogranicze z biologią i fizyką. Honorowy patronat nad konkursem sprawują prof. dr hab. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, prof. dr hab. inż. Jerzy Błażejowski, prezes Polskiego Towarzystwa Chemicznego, oraz prof. dr hab. Bogusław Buszewski, prezes Komitetu Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk. Współorganizatorem konkursu i fundatorem nagród jest firma DuPont.

Z uwagi na zbliżające się Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro tematyka sportowa, tematyka olimpizmu pojawi się w centrum zainteresowania całego społeczeństwa już za 4 miesiące. Fundacja Zdrowie poprzez Sport wychodzi na przeciw takiemu zainteresowaniu i zaprasza menedżerów, biznesmenów a jednocześnie pasjonatów sportu na konferencję popularno-naukową „Sport inspiracją dla menedżera“.

15 kwietnia (piątek) w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbędzie się Dzień Otwarty AGH. Wszyscy odwiedzający będą mogli tego dnia poznać przyszłych wykładowców, zwiedzić laboratoria oraz zapoznać się z ofertą uczelni.

Klub Ambasadora AFiB Vistula zaprasza na bezpłatne warsztaty. Chcesz wziąć udział w konferencji międzynarodowej pod egidą ONZ? Chcesz poznać tajniki negocjacji i dowiedzieć się, jak pokonać impas podczas obrad? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK, warsztaty „Wielostronne negocjacje dyplomatyczne” – organizowane przez Klub Ambasadora przy AFiB Vistula – są właśnie dla Ciebie! Nie czekaj i zarejestruj się już dzisiaj.

Nawet najbardziej innowacyjne rozwiązania potrzebują promocji, by dowiedział się o nich świat. To właśnie dlatego Politechnika Krakowska we współpracy ze swoimi instytucjami zaprasza studentów, doktorantów, wykładowców, pracowników i absolwentów do udziału w „Dniu Wynalazków - Małopolska europejskim regionem wynalazców i przedsiębiorców”.

Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, jeden z wiodących w Polsce ośrodków kształcenia i badań socjologicznych, organizuje kolejną edycję SocjoSzkoły - letnich warsztatów, które odbędą się w dniach 17-20 czerwca w Warszawie. Wezmą w nich udział finaliści konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

W środę 13 kwietnia 2016 roku o godz. 11:00 w auli głównej w gmachu głównym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przy al. Niepodległości 162 odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu SGH z okazji Święta Szkoły. Uroczystość pod przewodnictwem prof. Tomasza Szapiro będzie punktem kulminacyjnym obchodów 110-lecia Szkoły Głównej Handlowe w Warszawie.

Uczelnie pokazały się od najlepszej strony, dziewczyny przekonały się, że są kreatywne i utalentowane, a studia techniczne sa dla nich najlepszą drogą do sukcesu.  Po raz dziewiąty Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn odbył się na politechnikach w całym kraju.

W dniach 9-10 kwietnia 2016 r. odbędzie się w Łodzi ogólnopolski Finał XLII Olimpiady Wiedzy Technicznej. Najzdolniejsza młodzież wyłoniona została z prawie 8 tys. uczniów z 420 szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju. W rywalizacji uczestniczyć będzie 56 zawodników, zwycięzców dwustopniowych eliminacji.

Aleksandra Kochman z Wrocławia wygrała finał siódmej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. W drodze do zwycięstwa pokonała ponad 3000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Nagrodą główną jest indeks Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie oraz możliwość podjęcie studiów poza postępowaniem kwalifikacyjnym na kilku renomowanych wydziałach prawa w Polsce. Finał Olimpiady odbył się 6 kwietnia 2016 r. w rzeszowskim kampusie WSPiA.

Obecnie w Polsce studiuje 57 119 studentów zagranicznych ze 157 krajów, czyli o ponad 10 tysięcy więcej niż w roku poprzednim (wzrost o ponad 23%). Wzrost powyżej 20% polskie uczelnie doświadczyły drugi rok z rzędu. Stanowią oni w tej chwili 4,1% ogółu studentów w naszym kraju (osiem lat temu było to zaledwie 0,6%, rok temu 3,1%).

Nikodem Kramarz (na zdjęciu), uczeń 3 klasy  VI LO im. Śniadeckich w Bydgoszczy wygrał 29. Olimpiadę Wiedzy Ekonomicznej. Rafał Kamiński z XIV LO im. Staszica w Warszawie – zajął drugie miejsce, a Julian Smółka z I LO im. Staszica w Chrzanowie – III miejsce.

Studenci studiów drugiego stopnia Master in Finance and Accounting w Akademii Leona Koźmińskiego znacznie zwiększyli swoje szanse na uzyskanie międzynarodowej licencji CFA. Akademia dołączyła bowiem do Programu CFA University Recognition, jako jedna z około 300 uczelni ekonomicznych na świecie i druga w Polsce, uzyskując tym samym akredytację CFA dla prowadzonych w języku angielskim studiów magisterskich z finansów i rachunkowości.

To konferencja, która ma zainspirować uczniów szkół gimnazjalnych, średnich oraz wyższych do przemyślanych i dojrzałych wyborów związanych z przyszłą karierą zawodową oraz do podejmowania działań w kierunku realizacji zawodowych marzeń i ambicji. Konferencja ma formę warsztatów prowadzonych przez wybranych prelegentów – ekspertów i liderów reprezentujących różne dyscypliny m.in. biznes, kulturę i naukę, którzy mają zachęcić i motywować młodzież do poszukiwania własnej ścieżki kariery, większej aktywności zawodowej i społecznej oraz przedstawić możliwości zdobywania i doskonalenia swoich kompetencji, realizacji celów zawodowych, pomóc w podjęciu nierzadko trudnych decyzji. A wszystko to na przykładzie osobistych doświadczeń.

29 stycznia 2016 roku podczas prestiżowego SemperOpernball w Dreźnie Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie zaprezentowała spektakularny i unikatowy pokaz trzydziestu autorskich kostiumów swoich studentów i absolwentów. Działania WSA doczekały się światowego uznania, a sam Dyrektor artystyczny SemperOpernball profesor Hans-Joachim Frey dał młodym artystom z Polski niebywałą szansę i możliwość zaprezentowania własnej twórczości wśród najznamienitszych grup artystycznych z całego świata

Dlaczego osiemnastolatek, który właśnie zaczyna studia nie może podjąć się ciekawej pracy? Dlaczego ma niewielkie szanse w porównaniu z innym aplikującymi na otrzymanie wymarzonego stanowiska? Odpowiedź jest prosta – ponieważ nie posiada doświadczenia zawodowego, którym mógłby pochwalić się w swoim CV. Dlatego powstała platforma Disce et Labora – wyszukiwarka ofert pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Wirtual i real nie są już dziś odbierane jako światy rozłączne.  Przeciwnie – są coraz bardziej zintegrowane, co doskonale widać np. przy analizie możliwości dystrybucji towarów i usług, nieporównywalnie większych dzięki rozwojowi platform internetowych i mobilnych.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.