W miniony weekend, 8 czerwca, w historycznej Sali BHP w Gdańsku zostały wybrane nowe władze Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Przedstawiciele dwudziestu ośmiu uczelni wyższych obdarzyli zaufaniem po raz drugi Partycję Serafin – studentkę Uniwersytetu Gdańskiego i przewodniczącą kadencji 2018/19.
21 zawodników i tylu samo nauczycieli reprezentujących 7 państw Starego Kontynentu spotkało się w ostatni weekend maja w Centrum Szkoleniowym Inter Cars. To najlepsi młodzi mechanicy, którzy pod czujnym okiem znamienitych partnerów wydarzenia prezentowali swoje zawodowe umiejętności i walczyli o prestiżowy tytuł Young Car Mechanic 2019. Zwycięzca mógł być tylko jeden.
14 czerwca 2019 r. odbyło się kolejne szkolenie „Efektywna promocja poprzez platformy Facebook i Instagram” adresowane do pracowników uczelni zajmujących się promocją uczelni w social mediach. To już drugie spotkanie dla tej grupy w ramach projektu „Uczelnia w Mediach Społecznościowych”, organizowane przez Przestrzeń from Facebook oraz Fundację Edukacyjną „Perspektywy” objęte patronatem MNiSW.
Gratulacje i dyplomy dla rektorów najlepszych uczelni i dziekanów prowadzących najlepsze kierunki studiów, znakomici goście honorowi, występ Włodka Pawlika, najlepszego pianisty jazzowego w Polsce (laureata Grammy) – to najkrótszy opis uroczystego finału Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019 był zarazem okazją do podsumowania 20-lecia Rankingu.
34 200 absolwentów gimnazjów i 372 200 ósmoklasistów poznało 14 czerwca wyniki egzaminów decydujących o przyjęciu do szkół ponadpodstawowych. Odpowiedzią nastolatków na wysoko ustawioną poprzeczkę rekrutacyjną jest - zdaniem egzamininujących - dobry wynik obydwu egzaminów. W przypadku egzaminu gimnazjalnego, ostatniego w wyniku reformy edukacji, nieco słabszy niż przed rokiem.
Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2019: na czele Uniwersytet Warszawski, tuż za nim Uniwersytet Jagielloński, na trzecim miejscu Politechnika Warszawska. Akademia Leona Koźmińskiego po raz 20. najlepsza w grupie uczelni niepublicznych. Znamy także zwycięzców w rankingach 68 kierunków studiów, dzięki czemu maturzyści mogą wybrać te uczelnie i wydziały, które prowadzą je na najlepszym poziomie. To jubileuszowa, dwudziesta edycja Rankingu.
Gdański Uniwersytet Medyczny powiększył swoją ofertę edukacyjną o kolejne studia o profilu praktycznym. Od nowego roku akademickiego chętni mogą podjąć kształcenie na kierunku „Zdrowie publiczne – zarządzanie w systemie zdrowia”. Są to studia I stopnia, które realizowane będą przez Uczelnię w partnerstwie z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku oraz COPERNICUS Podmiotem Leczniczym Sp. z o.o. Umowę o współpracy podpisali 5 czerwca br. przedstawiciele stron – prof. Jacek Bigda, prorektor ds. rozwoju i organizacji kształcenia GUMed, dyrektor naczelny UCK Jakub Kraszewski oraz prezes COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. Dariusz Kostrzewa. W spotkaniu udział wzięli również: prof. Andrzej Basiński – dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu GUMed, dr Marzena Zarzeczna-Baran – kierownik Zakładu Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej GUMed, kierownik nowo powstałego kierunku studiów oraz dr Piotr Popowski i dr Michał Brzeziński z Zakładu Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej GUMed.
Osoby po licencjacie z nauk społecznych i humanistycznych mogą się już zapisywać na dwuletnie magisterskie studia specjalistyczne „prawo zatrudnienia”, uruchomione w tym roku w Akademii Leona Koźmińskiego w systemie niestacjonarnym.
12 czerwca poznamy wyniki jubileuszowego Rankingu Szkół Wyższych i Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2019. Ranking uczelni zostanie opublikowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy już po raz dwudziesty. Ta fotografia polskiego szkolnictwa wyższego ma szczególny kapitał informacyjny dla kandydatów na studia.
W siedzibie Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Techncznych NOT podsumowany został rozgrywany w roku szkolnym 2018/2019 po raz 12. Konkurs „Młody Innowator”.
Prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, prof. zw. PG został 41. rektorem Politechniki Gdańskiej. Nowy rektor został wybrany w tajnym głosowaniu podczas zebrania Uczelnianego Kolegium Elektorów, które odbyło się 3 czerwca.
Przez 50 lat przemierzał Polskę i świat nie rozstając się z aparatem fotograficznym. Towarzyszył naszej codzienności, która stawała się niecodzienną; utrwalał sytuacje, które szybko przemijają, ale dzięki niemu nadal żyją; pokazywał ludzi, którzy odeszli, ale zatrzymał ich w obiektywie swojego aparatu. Ostatni kadr Jego życia ma datę 31 maja...
3 czerwca odbędzie się VIII edycja Kongresu Kół Naukowych Nauka w nowoczesnym społeczeństwie. Wydarzenie organizowane jest w ramach stulecia Uniwersytetu Poznańskiego i stanowi świetną okazję do poprowadzenia dyskursu akademickiego w zakresie edukacji wyższej w Polsce, Europie i na świecie.
Integralny i konsekwentny rozwój nauki oraz dydaktyki, powołanie odpowiedzialnych za działalność naukową organów kolegialnych jakimi są Rady Dyscyplin Naukowych, pozostawienie wydziałów jako struktur dbających o kształcenie i jego jakość, powstanie Rady Uczelni, niezależnego organu wspomagającego rozwój Uczelni – to główne założenia nowego Statutu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego uchwalonego przez Senat Uczelni w dniu 27 maja 2019 r.
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci prowadzi 37. już rekrutację stypendystów - młodych naukowców i twórców z całej Polski. Termin nadsyłania nowych wniosków mija już 31 maja. To wcześniej niż w ubiegłych latach.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) należy do najbardziej dynamicznych uczelni medycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Uczelnia od lat prowadzi innowacyjną politykę naukową.
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej nawiązała współpracę z MIT Enterprise Forum CEE, akceleratorem technologicznym przy najlepszej uczelni technologicznej na świecie - Massachusetts Institute of Technology. Tym samym studenci programu EMBA będą mieli dostęp do najnowszej wiedzy na międzynarodowym poziomie z zakresu startupów.
21 maja 2019 r. w Warszawie odbyło się szkolenie „Rektorzy w Mediach Społecznościowych”, organizowane przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i Przestrzeń from Facebook. Spotkanie, będące częścią programu Uczelnia w Mediach Społecznościowych, w którym uczestniczą 54 szkoły wyższe z całego kraju, adresowane było do władz uczelni: rektorów i prorektorów.
artykuł sponsorowany
Politechnika Wrocławska jest nie tylko jednym z największych centrów akademickich w kraju, lecz także liczącym się ośrodkiem badawczym, w którym prowadzone są unikatowe w skali europejskiej projekty. Część z nich realizowana jest w otwartym w kwietniu centrum badawczym GEO-3EM.
Projekt “Entuzjastki” zainicjowany jeszcze w zeszłym roku przez filozofkę Aleksandrę Hirszfeld ma na celu stworzenie katalogu współczesnych kobiet, które przywracają sens działaniom prospołecznym w Polsce.
Szkoły ponadpodstawoweSerwis maturzystówLicea w Polsce Technika w Polsce |
Studia w Polsce i za granicąStudia podyplomoweStudia doktoranckie Studia MBA Uczelnie niepubliczne |
RankingiRanking Szkół Wyższych Ranking MBA Perspektywy Ranking Liceów Ranking Liceów STEM Ranking Techników Ranking Szkół Warszawskich |
Perspektywy PressSalon Maturzystów PERSPEKTYWYMiędzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY Oferta reklamowa Prenumerata |
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”Dziewczyny na politechniki!Study in Poland – serwis dla uczelni Interstudent Strona Fundacji |
In English:Study in PolandPoland International Education Fair PERSPEKTYWY Perspektywy Education Foundation IREG Observatory on Academic Ranking Engirank |