MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Polska Komisja Akredytacyjna  utworzona 1 stycznia 2002 r., jest – zgodnie z ustawą – instytucją działającą niezależnie na rzecz doskonalenia jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym.

W toruńskich i poznańskich szkołach średnich wystartowała trzecia edycja Programu Stypendialnego Pasjopolis. Podobnie jak w zeszłym roku licealistów wesprze Fundacja Platon im. Kuby Rumińskiego i firma Apator SA Wnioski o stypendia można składać do 30 września tego roku. Wyniki naboru poznamy 7 października.

Z udziałem wicepremiera Ukrainy, ambasadora Polski i delegacji rektorów odsłonięto na Politechnice Kijowskiej pomnik wybitnego polskiego uczonego prof. Wojciecha Świętosławskiego.

Ruszyła V edycja programu edukacyjnego „Zagrzewamy do nauki”, realizowanego przez firmę PGNiG TERMIKA SA wraz z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami oraz Business for Society. Akcja realizowana jest od 2009 r. w dwóch szkołach partnerskich PGNiG TERMIKA SA: Zespole Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Radomiu oraz Zespole Szkół nr 40 im. S. Starzyńskiego w Warszawie.

Delegacja kierownictw Akademickiego Związku Sportowego (AZS) i Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" spotkała się w Kijowie z ministrem nauki i oświaty Ukrainy prof. Dmitro Tabacznikiem.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich opublikowała swoje stanowisko, zawierające uwagi do Projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym.

Spośród ok. 300 tysięcy uczniów, którzy rozpoczęli właśnie naukę w klasach maturalnych liceów i techników, znakomita większość przystąpi w maju do egzaminu maturalnego, a potem pójdzie na studia. Aby ułatwić im wybór uczelni i dodatkowych przedmiotów na maturze, we wrześniu br. odbędzie się kampania informacyjna Salon Maturzystów 2013. Jej organizatorem jest Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, działająca wspólnie z regionalnymi konferencjami rektorów i okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi.

Od nowego roku akademickiego Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości będzie działać pod patronatem Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University, lidera Konsorcjum Uczelni Futurus. Ta konsolidacja na rynku uczelni wyższych to bardzo dobra informacja dla studentów i pracowników zrzeszonych uczelni, a także dla ich otoczenia społeczno-biznesowego. Oznacza ona wzmocnienie pozycji tych szkół w skali ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

„Uwolnij podręcznik” – pod takim hasłem 8 września odbędzie się całodzienny piknik rodzinny z udziałem Rafała Królikowskiego. Zabawa odbędzie się w ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Rektorzy polskich uczelni niepokoją się, że planowana nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym może osłabić autonomię szkół wyższych. Resort nauki uspokaja jednak, że jego intencją jest wspieranie samorządności uczelni. Projekt jest teraz w fazie konsultacji społecznych.

Młodzi inżynierowie z całego świata mogą stanąć przed zadaniem zaprojektowania prostej, taniej i bezpiecznej dwuosobowej misji na Marsa. Zgłoszenia można przesyłać do 15 marca 2014 roku. Na najlepszy zespół czeka 10 tys. dolarów.

artykuł sponsorowany

Tworzenie wzorów jest jak urodzenie dziecka – twierdzi Znany projektant Chad McMillan. Prośba o stworzenie projektu ponownie po tym, kiedy designer stworzył coś niesamowitego jest jak prośba do matki, żeby to samo dziecko urodziła jeszcze raz. To nie może się udać!

Polski Ośrodek Naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie otwiera studia magisterskie drugiego stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe dla Polonii w Wielkiej Brytanii. Oferta edukacyjna obejmuje także warsztaty dziennikarstwa i PR-u.

Szkoła Biznesu – program MBA Politechniki Warszawskiej – zajęła 20. miejsce w rankingu TOP MBA 2013, najlepszych szkół biznesu w Europie. Pierwsze miejsce zajęła francuska szkoła INSEAD.

 artykuł sponsorowany

 

96 proc. nauczycieli uważa ją za ciekawą, a 95 proc. chce sprawdzić jej skuteczność w swojej klasie. Przed warsztatami słyszała o niej jednak zaledwie jedna trzecia grona pedagogicznego. O czym mowa? O strategii wyprzedzającej, która wywraca do góry nogami tradycyjną lekcję. Jej założenia zostały zaprezentowane nauczycielom w 16 największych polskich miastach.

Jak w ciekawy sposób wytłumaczyć młodzieży zagadnienia z matematyki i fizyki? Jest to możliwe przy użyciu nowych technologii. O różnych metodach wykorzystania nowoczesnego oprogramowania w nauczaniu przekonają się uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji GeoGebry. Sesje wykładowe i pokazy dla nauczycieli z całej Polski odbędą się w dniach 21-22 września 2013 r. w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Czy polska szkoła sprzyja integracji osób z innych krajów w naszym społeczeństwie? To pytanie, na które starają się odpowiedzieć naukowcy z UW, specjalizujący się w problemie imigracji.

Uniwersytet Harvarda po raz jedenasty z rzędu zwyciężył w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata. W pierwszej dziesiątce są tylko dwie uczelnie z Europy. Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski znajdują się w czwartej setce zestawienia.

Prawie 3 tys. studentów wzięło w minionym roku akademickim udział w zajęciach w największym w Polsce centrum dydaktyki i symulacji medycznej w Katowicach. Prawie 90 proc. z nich uznało, że nauka na symulatorach daje lepsze efekty od tradycyjnych metod.

Polski Komitet Normalizacyjny oraz Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej organizują w roku szkolnym 2013/2014 II edycję ogólnopolskiego konkursu „Normalizacja i ja” skierowanego do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych wszelkich typów oraz pedagogów z placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt