MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

money1 t

W nowym roku akademickim opłata rekrutacyjna na uczelnię państwową będzie się wahać, zależnie od kierunku, od ok. 85 do 150 zł. Najwięcej trzeba będzie zapłacić za egzamin sprawdzający zdolności artystyczne, np. przy zdawaniu na architekturę.

make up t

Już 14 czerwca podczas Dnia Otwartego w WSZKiPZ dowiesz się jak działają i jakie korzyści dla naszej skóry przynoszą zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków. Zainteresowani dowiedzą się również, jakie perspektywy zawodowe czekają na przyszłych kosmetologów, jak wygląda nauka na studiach w WSZKiPZ. Obejrzysz nowoczesne pracownie, w których odbywają się zajęcia praktyczne, sale wykładowe, gabinety i laboratoria.

bylem w ameryce t

Odtwórca głównej roli w musicalu Metro, uczestnik The Voice of Poland 2, wielokrotny uczestnik programu Szansa na sukcesJan Traczyk, jako jeden z twórców spektaklu muzycznego Byłem w Ameryce.

zimoch t

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, dlatego ostatni raz w tym roku akademickim odbędzie się Cafe AZS UEP. A gość będzie niezwykły  Tomasz Zimoch. Znany wszystkim komentator sportowy wygłosi wykład pt. Rola komentatora w budowaniu wizerunku imprezy sportowej. Zagości on na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (Aula, Gmach główny) już 11 czerwca (środa) o godzinie 18.30.

 
Opłata za drugi kierunek studiów zniknie? Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepisy dotyczące tej odpłatności są niezgodne z konstytucją. Wniosek do TK złożyli w grudniu 2011 r. posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

„Perspektywy” uznane zostały przez Instytut Monitorowania Mediów za drugi najbardziej opiniotwórczy miesięcznik dekady 2004-2013. 5 czerwca 2014 r. w Warszawie ogłoszono wyniki Jubileuszowego Raportu „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” IMM.

czochralski t

30 maja 2014 r. w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbyła się ceremonia rozdania nagród, połączona z sesją zamykającą obchody Roku im. Prof. Jana Czochralskiego. Naukowcom wręczono okolicznościowe statuetki w uznaniu za ich wkład w polską naukę i całokształt działań na rzecz imienia Patrona Konkursu.

kozmin solidarnosc t

„Od Solidarności do wolności” to komputerowa gra historyczna, dostępna także w formie aplikacja na iPhona lub smartfona, która łączy wiedzę o najnowszej historii Polski z ulubioną rozrywką młodych ludzi. Aplikację przygotowała Akademia Leona Koźmińskiego z okazji 25-lecia Wolności.

nuclear power t

Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna to jeden z pięciu nowych kierunków studiów, które otworzy w roku akademickim 2014/15 Uniwersytet Gdański. Uczelnia zamierza przyjąć łącznie ok. 18 tys. osób na studia stacjonarne i niestacjonarne.

libr t

Trybunał Konstytucyjny zbada w czwartek zgodność z konstytucją zapisów ustawy o szkolnictwie wyższym, które obligują studentów do wnoszenia opłat za studiowanie na drugim i kolejnym kierunku. Wniosek do TK złożyli w grudniu 2011 r. posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

mun aegee tW dniach 23-25 maja 2014 r. miało miejsce ciekawe wydarzenie na skalę międzynarodową. W tym czasie w murach Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie obradowało dwudziestu młodych ludzi z Polski i Europy, którzy chcieli spróbować swoich sił w dziedzinie dyplomacji, jak również zaprezentować swoje zdania na głośny w ostatnim czasie temat. Dla części uczestników była to kolejna tego typu konferencja – dla innych pierwsze kroki w świecie dyplomacji, w świecie symulacji obrad ONZ.

absolwenci umcs t

Spotkania po latach, wspomnienia, dyskusje, wycieczki po wydziałach – a także liczne pokazy, prezentacje, zawody sportowe i koncerty z udziałem gwiazd. 14 czerwca 2014 roku w Lublinie odbędzie się, organizowany z okazji 70-lecia Uczelni, ogólnopolski I Zjazd Absolwentów UMCS, połączony z Piknikiem UMCS. Wydarzenie objęli honorowym patronatem: Wojewoda Lubelski – Wojciech Wilk, Marszałek Województwa Lubelskiego – Krzysztof Hetman oraz Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Hetman.

targipracy ochota t

Urząd Dzielnicy Ochota, we współpracy z Urzędem Pracy m.st. Warszawy, organizuje siódmą edycję Ochockich Targów Pracy „Z Ochotą do Pracy”. Odbędą się one 10 czerwca 2014 r. w godz. 11.00-15.00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nowowiejskiej 37b.

comp t

Warunkiem przetrwania w błyskawicznie zmieniającej się wokół nas rzeczywistości jest podążanie za tempem tych przmian. To wyzwanie ma wymiar interdyscyplinarny, a jedną z dziedzin, która nie ucieknie przed zmianami jest edukacja. Jest to o tyle ważne, że wdrażanie nowoczesnych rozwiązań do nauczania nie jest obojętne dla naszych zdolności adaptacyjnych do dzisiejszego świata. Jakich nowinek technicznych nie może więc zabraknąć w szkole XXI wieku?

pck mW dniach 22-24 maja 32 finalistów etapów wojewódzkich wzięło udział w finale XXII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Finaliści musieli wykazać się nie tylko rozległą wiedzą z wielu dziedzin, ale też praktyczną umiejętnością udzielania pierwszej pomocy, zdolnościami organizacyjnymi oraz altruistyczną postawą. Organizatorem Olimpiady jest Polski Czerwony Krzyż, a partnerem w tegorocznej edycji Coca-Cola HBC Polska.

20-lecie wsr t

Z okazji 20-lecia WSR zaprasza absolwentów, wykładowców, pracowników i ludzi reklamy do hucznego świętowania jubileuszu najstarszej i największej szkoły reklamy w Polsce. W sobotę, 14 czerwca 2014 roku, w Multikinie Złote Tarasy – Klub 35 mm odbędzie się koncert i raut środowiska mediów i reklamy.

literki trus t

Zorganizowana przez Urząd Patentowy RP wystawa Polskie Red Doty prezentuje 37 polskich produktów nagrodzonych prestiżową, międzynarodową nagrodą red dot award tzw. Oskarem Designu

youth3 t

Studenci mogą już wyrażać poparcie dla zmian w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym w przygotowanym przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej serwisie LepszeStudia.pl. Akcja jest odpowiedzią na niechęć posłów wobec propozycji wysuniętych przez PSRP.

egzam1 t

Minęły piękne lata edukacji szkolnej, a po studniówce pozostały jedynie wspomnienia i zdjęcia. Nadeszła pora, aby zmierzyć się z być może najważniejszym egzaminem w życiu – maturą. Maraton maturalny rozpoczął się 5 maja.

fundacja fresnela t

Kontrola antyplagiatowa prac dyplomowych w świetle nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym – szanse i zagrożenia.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt