MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Polski Komitet Normalizacyjny oraz Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej organizują w roku szkolnym 2013/2014 II edycję ogólnopolskiego konkursu „Normalizacja i ja” skierowanego do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych wszelkich typów oraz pedagogów z placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli.

QL Niezależny Festiwal Filmowy to nowa inicjatywa filmowa w regionie zainaugurowana przez Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.  Po raz pierwszy tego typu impreza dedykowana jest szczególnie młodym, utalentowanym, niezależnym twórcom i amatorom.

Planetarium Niebo Kopernika w Warszawie zostało wybrane na miejsce prestiżowej konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Planetariów (IPS), która odbędzie się w 2016 roku – informuje Centrum Nauki Kopernik.

artykuł sponsorowany

Studia podyplomowe prowadzone na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach są propozycją dla osób, które chcą się doskonalić zawodowo, poszerzać horyzonty, aktualizować wiedzę, ale również dla tych, którzy planują zmianę profilu zawodowego lub przekwalifikowanie się.

Parlament Studentów RP złożył 8 sierpnia pismo do resortu nauki, w którym pyta m.in. o zasady podziału pieniędzy na stypendia pomiędzy uczelnie wyższe, które obowiązywały w ministerstwie w latach 2009-2013.

Tylko trzy polskie uczelnie znalazły się wśród 500 najbardziej widocznych w sieci szkół wyższych na świecie – wynika z najnowszej edycji rankingu "Webometrics Ranking of World Universities". Jeszcze pół roku temu wśród 500 najlepszych było siedem polskich uczelni.

Studenci i doktoranci – nie musicie się martwić. Kontrola CBA w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Was nie będzie dotyczyć.

Stowarzyszenie Cognitis zaprasza wszystkich tegorocznych maturzystów do udziału w konkursie Talent za Talent. Inicjatywa kierowana jest do młodych, przedsiębiorczych osób, które wykazują się bardzo dobrymi wynikami w nauce, odnoszą sukcesy w olimpiadach lub żywo uczestniczą w życiu szkoły, np. poprzez pracę w samorządzie. Jeśli nie spełniasz któregoś z tych wymogów, nie przejmuj się. Każde zgłoszenie jest przez organizatorów traktowane indywidualnie.

Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów wraz z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską są organizatorami siódmej edycji Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2013.

Dolnośląska Szkoła Wyższa uruchamia studia I stopnia na kierunku prawo gospodarcze i podatkowe. To oryginalne, zrównoważone połączenie wiedzy z zakresu nauk prawnych i ekonomicznych. Przygotowują one zarówno do pełnienia funkcji kierowniczych i administracyjnych w strukturach rządowych i samorządowych, jak też do wspierania obsługi prawnej firm, stowarzyszeń, fundacji oraz osób prowadzących działalność gospodarczą.

 

300 kursów, a wśród nich 100 nowości, znajdzie się w ofercie Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie można dowiedzieć się np. jak zostać mądrym liderem, dlaczego Francuzi mają „żabie e" i z czego śmieją się Brytyjczycy.

artykuł sponsorowany

We współczesnym świecie umiejętność posługiwania się językiem angielskim to podstawa. Studia magisterskie w nowo otwartym multimedialnym Centrum Języków Obcych na kierunku filologia angielska na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach dają możliwość opanowania języka angielskiego na najwyższym poziomie oraz zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności w specjalizacji translatorskiej oraz nauczycielskiej.

10. Sesja Selekcyjna European Youth Parliament Poland zgromadzi 150 uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów z całej Polski, jak i Europy. Sesja Selekcyjna, organizowana jest we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz Uczelnianą Radą Samorządu Studenckiego AGH i jest pierwszym projektem EYP Poland, którego tematem przewodnim jest kwestia bezpieczeństwa energetycznego i ochrony środowiska.

Czy można zobaczyć swój własny mózg? Jak rozmawia się ze sztuczną inteligencją? Czy szympans ma lepszą pamięć niż człowiek? O tym wszystkim można przekonać się na czasowej wystawie: „Mózg” w gdańskim Centrum Hewelianum.

Na wielu uczelniach publicznych są jeszcze wolne miejsca na bezpłatnych studiach stacjonarnych. Niektóre kierunki, mogą przyjąć nawet kilkudziesięciu chętnych. Rekrutację uzupełniającą część szkół wyższych rozpoczęła pod koniec lipca.

19 lipca do księgarń trafiła najsłynniejsza  książka  Ernsta H. Gombricha  pt. ”O Sztuce”. To najpopularniejsza na świecie i niezwykle ceniona książka poświęcona zagadnieniom sztuki. Od lat stanowi doskonałe wprowadzenie do historii tego tematu, będąc przy tym sztandarową pozycją w kanonie lektur studentów wydziałów historii sztuki, nauk plastycznych oraz pokrewnych. Świetnie przyda się także maturzystom, którzy pragną dostać się na kierunki artystyczne.

Z ziarna pszenżyta można upiec chleb o unikalnym smaku, z dużą ilością błonnika i witamin. Ponieważ wypieka się trudniej niż inne rodzaje pieczywa, to naukowcy nad jego recepturą pracują w laboratorium, tak by udawał się też w piekarniach.

Uczelnia ma dziesięć lat na dochodzenie od byłego studenta zapłaty czesnego – orzekł Sąd Okręgowy w Słupsku. Sąd uchylił wyrok I instancji, bo nie zgodził się z tym, że niezapłacone czesne przedawnia się już po dwóch latach.

Kultura potrzebuje komunikacji. Pojawienie się nowych technologii, rozwój mediów, kultury masowej i upowszechnienie się światopoglądu konsumpcyjnego spowodowały wdrożenie zmian w kształceniu na poziomie edukacji wyższej na kierunku kulturoznawstwo. Wzajemne poznanie, zbliżenie i dialog międzykulturowy Europejczyków to idea Europejskiej Stolicy Kultury. To właśnie Wrocław stanie się w 2016 roku kulturalnym centrum Starego Kontynentu.

Czy fizyka musi być trudna i nudna? Nic podobnego – zjawiska i prawa fizyczne to źródło świetnej zabawy dla każdego – odpowiadają twórcy serwisu internetowego Fiztaszki. Tworzy go grupa młodych fizyków, którzy postanowili swoją pasją zarazić innych.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt