Zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli oraz osoby zainteresowane nowoczesną edukacją do udziału w III Ogólnopolskich Dniach Innowacji w Dydaktyce, które odbywają się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Wydarzenie będzie miało miejsce 27 maja 2014 roku w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie przy ul. Westerplatte 11. Wstęp wolny!
Z Serhijem Kvitem, ministrem edukacji i nauki Ukrainy rozmawia Bianka Siwińska
W dniach 26 i 27 maja Uniwersytet Śląski w Katowicach zaprasza tegorocznych maturzystów i licealistów do udziału w Dniach Otwartych Kulturoznawstwa i Kultur Mediów na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
16 maja 2014 r. ogłoszono listę pomysłów na wynalazek, których autorzy zakwalifikowali się do finału konkursu IV edycji programu edukacyjnego dla gimnazjalistów „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha”. Z blisko 90 zgłoszonych koncepcji zostało wybranych 20 najciekawszych, po 10 w Warszawie i we Wrocławiu. Do 30 maja br. finaliści mają za zadanie przygotować prototypy wymyślonych urządzeń. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w trakcie uroczystych gal finałowych w czerwcu 2014 roku.
Fragment filmu Mała matura 1947 (2010)
Maj to w szkołach średnich sezon matur. Jak egzamin dojrzałości zdają bohaterowie filmowi?
artykuł sponsorowany
Dlaczego jedne salony samochodowe sprzedają trzy razy więcej aut niż inne? Jak to się dzieje, że Pan Kowalski, pracujący w organizacji charytatywnej pozyskuje dla bezdomnych dwa razy więcej datków niż inni pracownicy tej instytucji? O tych i innych zagadnieniach, związanych ze specyficznym rodzajem wpływu społecznego będzie można się uczyć na pierwszym w Polsce kierunku studiów Reklama w SWPS.
120 uczestników, dziewięć godzin prelekcji, trzy godziny spotkania networkingowego i... niezliczona liczba kontaktów oraz umiejętności, które zostaną na przyszłość. A wszystko to w pięknych i przestronnych wnętrzach Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha“ w Krakowie. AEGEE-Business Conference „Close the deal!“ zakończyła się pełnym sukcesem.
Właśnie rusza „Przedsiębiorcza szkoła jutra” – konkurs pod honorowym patronatem Polskiej Izby Handlu, stanowiący pierwszy etap ogólnopolskiej inicjatywy wspierającej naukę przedsiębiorczości w szkołach. Akcja skierowana jest przede wszystkim do nauczycieli, szkoleniowców i pracowników naukowych z całej Polski. W konkursie wziąć udział może każdy, kto ma ciekawy pomysł na urozmaicenie zajęć z przedsiębiorczości. „Perspektywy” objęły nad wydarzeniem patronat medialny.
To już osatatnia prosta. Dziś maturzyści podchodzą do egzaminu z informatyki i historii. Zobacz, z jakimi zadaniami zmagali się wczoraj na francuskim.
O północy 23 maja mija termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu "Mam talent do nauki". Najzdolniejszych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych już po raz trzeci wyłoni Politechnika Wrocławska.
Instytut Biznesu Rodzinnego zaprasza na Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych, który odbędzie się 28-29 maja 2014 roku w Poznaniu.
Nauka na kierunkach ścisłych i technicznych wciąż jest jeszcze domeną mężczyzn. Jedynie 37 procent studentów politechnik stanowią kobiety. To się jednak zmienia. Jeszcze 7 lat temu było ich ponad 6 punktów procentowych mniej. Sukcesy kampanii Dziewczyny na Politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! podsumowano 15 maja w Sejmie RP.
Serdecznie zapraszamy na TARGI PRACY w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu! 30-31.05.2014r na terenie MWSLiT zorganizowane zostaną TARGI PRACY! Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.
Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. Wiesław Banyś otrzymał w poniedziałek doktorat honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Uhonorowano go za dokonania naukowe i działalność na rzecz szkolnictwa wyższego.
Prof. Banyś jest przewodniczącym Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Jest językoznawcą – romanistą. Jego zainteresowania badawcze obejmują m.in. gramatykę semantyczną, językoznawstwo kognitywne i językoznawstwo komputerowe, a w obrębie tego ostatniego tłumaczenia automatyczne i wspomaganie tłumaczeń przy pomocy komputera.
Nikt lepiej niż studenci ostatnich lat i absolwenci nie wiedzą jak ciężko jest znaleźć pracę w wyuczonym zawodzie na krakowskim rynku pracy. Dlatego 28 maja odbędą się Studenckie Targi Pracy Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Celem tego wydarzenia jest zbliżenie krakowskich studentów poszukujących pracy do lokalnego sektora MŚP.
U-Multirank, nowy globalny ranking uniwersytetów, został dzisiaj udostępniony w Internecie (www.umultirank.org). To oryginalne, nowe narzędzie pozwalające porównywać wyniki uniwersytetów, zawiera w obecnej chwili informacje o ponad 850 uczelniach, ponad 1000 wydziałów oraz 5000 programów studiów z 70 państw.
W dniach 16-18 maja odbędzie się X Międzynarodowy Kongres MBA - jedyna i największa w Polsce tego typu inicjatywa integrująca środowisko MBA.
Prezydent Bronisław Komorowski i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso uczestniczyli 10 maja w obchodach 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. – Sentencja "Plus Ratio Quam Vis" może być mottem Unii Europejskiej – mówił podczas uroczystości Barroso.
Dr Joanna Bagniewska zwyciężyła w finale trzeciej polskiej edycji konkursu FameLab, który w 10 maja odbył się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W czerwcu będzie reprezentowała Polskę w światowym finale tego konkursu.
Polska zajęła wysokie, 10. miejsce w międzynarodowym rankingu „The Learning Curve”, oceniającym poziom edukacji w niemal 40 krajach na całym świecie i opracowanym przez renomowany brytyjski zespół badawczy The Economist Intelligence Unit.