MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

idea t

Zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli oraz osoby zainteresowane nowoczesną edukacją do udziału w III Ogólnopolskich Dniach Innowacji w Dydaktyce, które odbywają się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Wydarzenie będzie miało miejsce 27 maja 2014 roku w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie przy ul. Westerplatte 11. Wstęp wolny!

serhij kvit t

Z Serhijem Kvitem, ministrem edukacji i nauki Ukrainy rozmawia Bianka Siwińska

abstr1 t

W dniach 26 i 27 maja Uniwersytet Śląski w Katowicach zaprasza tegorocznych maturzystów i licealistów do udziału w Dniach Otwartych Kulturoznawstwa i Kultur Mediów na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

akademia wynalazcow t

16 maja 2014 r. ogłoszono listę pomysłów na wynalazek, których autorzy zakwalifikowali się do finału konkursu IV edycji programu edukacyjnego dla gimnazjalistów „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha”. Z blisko 90 zgłoszonych koncepcji zostało wybranych 20 najciekawszych, po 10 w Warszawie i we Wrocławiu. Do 30 maja br. finaliści mają za zadanie przygotować prototypy wymyślonych urządzeń. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w trakcie uroczystych gal finałowych w czerwcu 2014 roku.

cinema matura t

Fragment filmu Mała matura 1947 (2010)

Maj to w szkołach średnich sezon matur. Jak egzamin dojrzałości zdają bohaterowie filmowi?

swps reklama t

artykuł sponsorowany

Dlaczego jedne salony samochodowe sprzedają trzy razy więcej aut niż inne? Jak to się dzieje, że Pan Kowalski, pracujący w organizacji charytatywnej pozyskuje dla bezdomnych dwa razy więcej datków niż inni pracownicy tej instytucji? O tych i innych zagadnieniach, związanych ze specyficznym rodzajem wpływu społecznego będzie można się uczyć na pierwszym w Polsce kierunku studiów Reklama w SWPS. 

close the deal t

120 uczestników, dziewięć godzin prelekcji, trzy godziny spotkania networkingowego i... niezliczona liczba kontaktów oraz umiejętności, które zostaną na przyszłość. A wszystko to w pięknych i przestronnych wnętrzach Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha“ w Krakowie. AEGEE-Business Conference „Close the deal!“ zakończyła się pełnym sukcesem.

mana game t

Właśnie rusza „Przedsiębiorcza szkoła jutra”  konkurs pod honorowym patronatem Polskiej Izby Handlu, stanowiący pierwszy etap ogólnopolskiej inicjatywy wspierającej naukę przedsiębiorczości w szkołach. Akcja skierowana jest przede wszystkim do nauczycieli, szkoleniowców i pracowników naukowych z całej Polski. W konkursie wziąć udział może każdy, kto ma ciekawy pomysł na urozmaicenie zajęć z przedsiębiorczości. „Perspektywy” objęły nad wydarzeniem patronat medialny.

comp2 t

To już osatatnia prosta. Dziś maturzyści podchodzą do egzaminu z informatyki i historii. Zobacz, z jakimi zadaniami zmagali się wczoraj na francuskim.

mam talent m


O północy 23 maja mija termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu "Mam talent do nauki". Najzdolniejszych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych już po raz trzeci wyłoni Politechnika Wrocławska.

firm rodzinnych t

Instytut Biznesu Rodzinnego zaprasza na Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych, który odbędzie się 28-29 maja 2014 roku w Poznaniu. 

dziewczyny podsumowanie2014 t

Nauka na kierunkach ścisłych i technicznych wciąż jest jeszcze domeną mężczyzn. Jedynie 37 procent studentów politechnik stanowią kobiety. To się jednak zmienia. Jeszcze 7 lat temu było ich ponad 6 punktów procentowych mniej. Sukcesy kampanii Dziewczyny na Politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! podsumowano 15 maja w Sejmie RP.

Serdecznie zapraszamy na TARGI PRACY w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu! 30-31.05.2014r na terenie MWSLiT zorganizowane zostaną TARGI PRACY! Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. Wiesław Banyś otrzymał w poniedziałek doktorat honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Uhonorowano go za dokonania naukowe i działalność na rzecz szkolnictwa wyższego.

Prof. Banyś jest przewodniczącym Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Jest językoznawcą – romanistą. Jego zainteresowania badawcze obejmują m.in. gramatykę semantyczną, językoznawstwo kognitywne i językoznawstwo komputerowe, a w obrębie tego ostatniego tłumaczenia automatyczne i wspomaganie tłumaczeń przy pomocy komputera.

spp krakow t

Nikt lepiej niż studenci ostatnich lat i absolwenci nie wiedzą jak ciężko jest znaleźć pracę w wyuczonym zawodzie na krakowskim rynku pracy. Dlatego 28 maja odbędą się Studenckie Targi Pracy Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Celem tego wydarzenia jest zbliżenie krakowskich studentów poszukujących pracy do lokalnego sektora MŚP.

 

U-Multirank, nowy globalny ranking uniwersytetów, został dzisiaj udostępniony w Internecie (www.umultirank.org). To oryginalne, nowe narzędzie pozwalające porównywać wyniki uniwersytetów, zawiera w obecnej chwili informacje o ponad 850 uczelniach, ponad 1000 wydziałów oraz 5000 programów studiów z 70 państw.

money4 t

W dniach 16-18 maja odbędzie się X Międzynarodowy Kongres MBA - jedyna i największa w Polsce tego typu inicjatywa integrująca środowisko MBA.

Prezydent Bronisław Komorowski i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso uczestniczyli 10 maja w obchodach 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. – Sentencja "Plus Ratio Quam Vis" może być mottem Unii Europejskiej  mówił podczas uroczystości Barroso.

famelab t

Dr Joanna Bagniewska zwyciężyła w finale trzeciej polskiej edycji konkursu FameLab, który w 10 maja odbył się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W czerwcu będzie reprezentowała Polskę w światowym finale tego konkursu.

learning curve t

Polska zajęła wysokie, 10. miejsce w międzynarodowym rankingu „The Learning Curve”, oceniającym poziom edukacji w niemal 40 krajach na całym świecie i opracowanym przez renomowany brytyjski zespół badawczy The Economist Intelligence Unit.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt