MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

famelab t

Dr Joanna Bagniewska zwyciężyła w finale trzeciej polskiej edycji konkursu FameLab, który w 10 maja odbył się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W czerwcu będzie reprezentowała Polskę w światowym finale tego konkursu.

learning curve t

Polska zajęła wysokie, 10. miejsce w międzynarodowym rankingu „The Learning Curve”, oceniającym poziom edukacji w niemal 40 krajach na całym świecie i opracowanym przez renomowany brytyjski zespół badawczy The Economist Intelligence Unit.

mpdp t

Jak mówić, aby dotrzeć do swoich słuchaczy? Jak tworzyć przekonujące argumenty nie do zbicia? Jak obnażyć braki w rozumowaniu przeciwnika w debacie? To wszystko wiedzą już uczestnicy VIII Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych, które odbędą się w dniach 23-25 maja.

artbuzz t

23-25 maja 2014 w Centrum Dydaktyki AGH w Krakowie odbędzie się 5. edycja Festiwalu ArtBuzz. W tym roku tematyka skupi się na grafice, animacji oraz VFX. Prelekcje przeprowadzą specjaliści w swoich dziedzinach zarówno z Polski jak i z zagranicy, m.in: Julian Butler, Teo Guillem i Carlos Pardo, Wojciech Magierski.

fejj t

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia organizuje III edycję stypendiów dla młodzieży.

intel t

Studenci kierunków technicznych na całym świecie rozpoczęli prace na platformach Intel Galileo. Wśród 1,000 uczelni biorących udział w programie znalazło się 27 jednostek naukowych z 18 polskich szkół wyższych.

Dwa odległe Państwa, dwie różne gospodarki, dwie polityki rozwoju, dwie różne kultury, dwa równie trudne języki… można zatem stwierdzić – dwa zupełnie różne światy.

Z udziałem ministra edukacji i nauki Ukrainy prof. Serhija Kvita oraz ambasadora RP Henryka Litwina 25 kwietnia w Kijowie podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy polskimi i ukraińskimi uczelniami technicznymi. Głównym celem porozumienia jest doprowadzenie do lepszego wykorzystania osiągnięć uczonych obu krajów dla rozwoju nauki i gospodarki Polski i Ukrainy.

W dniach 25-26 kwietnia warszawskie kino Iluzjon opanują studenci Łódzkiej Szkoły Filmowej. W ramach 12. edycji festiwalu "Łodzią po Wiśle" zaprezentują oni swoje ostatnie osiągnięcia artystyczne.


Matura nie byłaby taka straszna, gdyby można było ją zdawać bez niepokoju… o rodziców, dziadków i ukochane ciotki, które już od września informują nas, że „trzymają kciuki”, „strasznie się martwią”, „nie mogą spać po nocach z nerwów”. Jak opanować kochających bliskich i samemu nie zwariować?

warsaw goes t

W dniach 18-25 Maj 2014 odbędzie się pierwsza edycja Warsaw Goes International 2014. Jest to międzynarodowa konferencja studencka przeznaczona przede wszystkim dla studentów psychologii. Projekt organizowany jest przez studentów we współpracy z samorządem studentów Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

tomato t

Otyłość i nadwaga to problem już nie tylko ludzi dorosłych. Coraz częściej dotyka też dzieci i młodzież. Dlatego w tym roku organizator IV edycji ogólnopolskiej kampanii „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców” działania kieruje przede wszystkim do najmłodszych oraz osób, które odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu ich nawyków żywieniowych.

Międzynarodowe targi edukacyjne „Osvita i Karjera”, jakie tradycyjnie organizowane są w kwietniu w Kijowie, tym razem odbywały się w szczególnej atmosferze i okolicznościach. Polskie uczelnie były na nich głównym gościem.

Rozmowa z Jolantą Babicz – twórcą grafik, absolwentką Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, na Wydziale Artystycznym.

Liczba chętnych do studiowania na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym wskazuje na to, że nie trzeba ich szczególnie promować. Nie ma w tym niczego dziwnego – to zawody cieszące się wielkim społecznym splendorem, a do tego, co niezwykle ważne w dzisiejszych czasach, ich ukończenie gwarantuje znalezienie pracy.

titan 14 t

Jak prowadzić firmę w czasie kryzysu? Jak inwestować w niestabilnej sytuacji politycznej? Czy receptą jest udział w przetargach na dostarczanie sprzętu wojskowego? Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – znają odpowiedzi na te pytania.

Polskie kino coraz uważniej przygląda się młodym ludziom. Nie tylko współczesnym. W marcu weszły do kin Kamienie na szaniec i Obietnica. Filmy o wchodzeniu w dorosłość w skrajnie innych czasach.

gradu4 t

Mimo kryzysu gospodarczego nie należy wprowadzać cięć w szkolnictwie wyższym, gdyż jest ono inwestycją w przyszłość – podkreślał 11 kwietnia, podczas krakowskiego zjazdu Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), jej przewodniczący prof. Wiesław Banyś.

edukacja przyszlosci t

22 października 2014 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi odbędzie się zorganizowana przez Katedrę Nauk Społecznych Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „PRZYSZŁOŚĆ EDUKACJI – EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI”.

agata nykaza t

Rozmowa z Agatą Nykazą – kobietą pilot, jedyną w kadrze narodowej w akrobacji samolotowej oraz pierwszą i jedyną w Grupie Akrobacyjnej „Żelazny”.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt