MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Zdjęcie rodzinne członków Prezydium KRASP w kadencji 2012-2016. Fot. WUM.Zdjęcie rodzinne członków Prezydium KRASP w kadencji 2012-2016. Fot. WUM.

Od 1 września polskimi uczelniami kierują nowi rektorzy, wybrani na kadencję 2012-2016. Ich najwyższą reprezentacją jest Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, na czele której stoi prof. Wiesław Banyś, rektor Uniwersytetu Śląskiego.

Festiwal „Dozwolone do 21” / „UP  TO 21” to konkurs adresowany do młodych twórców filmowych poniżej 21 roku życia. Idea powstała w 1983 roku i zdobyła uznanie w środowisku młodych filmowców. Festiwal umożliwia przeniesienie amatorskich filmów na wielki ekran, a także integrację środowiska młodych filmowców oraz wymianę doświadczeń.

– Obowiązkiem dorosłych, jest ułatwiać młodym podejmowanie decyzji, pokazywanie różnych dróg i pomoc w dokonaniu właściwego dla nich wyboru – powiedziała Krystyna Szumilas, minister edukacji narodowej do śląskich maturzystów podczas ogólnopolskiej inauguracji Salonu Maturzystów Perspektywy 2012.

Wielkopolscy maturzyści jak zwykle tłumnie przybyli na Poznański Salon Maturzystów Perspektywy 2012, który został dziś otwarty na Politechnice Poznańskiej. Do Centrum Wykładowo-Konferencyjnego przyjechali uczniowie z Poznania i wielu innych miejscowości województwa wielkopolskiego.

Minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas dokonała w piątek w Katowicach oficjalnej inauguracji ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2012.

Wczoraj nie tylko w Toruniu maturzyści mieli okazje odwiedzić Salony. Równocześnie w Gliwicach zainicjowany został Śląski Salon Maturzystów Perspektywy 2012.

Blisko 10 tysięcy uczniów, którzy w 2013 roku przystąpią do matury, odwiedziło już 6 września Salon Maturzystów w Gliwicach i Toruniu. Jutro, z udziałem Krystyny Szumilas, Ministra Edukacji Narodowej, odbędzie się ogólnopolska inauguracja Salonu Maturzystów Perspektywy 2012 na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Ruszyła kampania informacyjna Salon Maturzystów Perspektywy 2012. Szósta edycja Salonu rozpoczęła się dziś na Politechnice Śląskiej oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

wfkuTo już oficjalnie potwierdzone. Kolejna edycja Warszawskiego Festiwalu Kabaretów Uczniowskich odbędzie się 7 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół im. Stefana Batorego w Warszawie.

young starterJeszcze do 15 września można się zarejestrować do udziału w polskiej edycji „Young Stater - Głodni Sukcesu!”. Young Stater ma ułatwić młodym ludziom start na rynku pracy oraz zakładanie własnych firm. Uroczysta inauguracja odbędzie się 3 października w Ministerstwie Gospodarki, z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki, Waldemara Pawlaka.

weekend z psychologiaMaturzysto! Zastanawiasz się czy studiować psychologię? Nie wiesz, czym tak naprawdę zajmuje się ta dziedzina? Weź udział w Weekendzie z psychologią - 13 i 14 października! To już V edycja tego wydarzenia organizowanego przez Wydział Psychologii UW. W programie wiele ciekawych wykładów i warsztatów.

Każdy rok szkolny jest pełen wyzwań, choć ten może okazać się szczególnie trudny, bo nie tylko będzie wyjątkowo długi (trwa aż 43 tygodnie), ale jest to również rok dużych zmian w szkołach. Największe zmiany dotkną klasy IV szkół podstawowych oraz licea ogólnokształcące, gdzie wprowadzone zostają nowe ramówki, które w przypadku liceów mają ostatecznie prowadzić do zmian w egzaminie maturalnym.

Dodatkowy nabór na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przeprowadza dodatkowy nabór na studia w roku akademickim 2012/2013. Wśród proponowanych kierunków studiów znalazły się także kierunki techniczne i przyrodnicze. Dla tych, którzy nie zdecydowali się jeszcze na studia mamy dobrą wiadomość: w Uniwersytecie czeka na Was nowoczesna baza naukowo-dydaktyczna, wybudowana oraz zmodernizowana dzięki funduszom unijnym!

Nowe PerspektywyWitajcie w nowym portalu Perspektywy! Wraz z początkiem roku szkolnego, prezentujemy odświeżoną odsłonę portalu: z nową stroną główną, nowym menu oraz bardziej funkcjonalną wyszukiwarką studiów.

Deklaracja maturalna

Niecały miesiąc pozostał maturzystom do podjęcia wstępnej decyzji o wyborze przedmiotów na egzamin maturalny. Do 30 września należy złożyć w szkole wypełnioną deklarację maturalną.

Maturzyści na Salonach

6 września rusza kampania informacyjna Salon Maturzystów Perspektywy 2012. Szósta edycja Salonu rozpoczęła się dziś na Politechnice Śląskiej oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Szkoła w formieĆwicz, badaj się, aktywnie spędzaj wolny czas, a na dodatek zbieraj za to punkty i wymieniaj je na nagrody. We Wrocławiu rusza nowoczesny program prozdrowotny skierowany do dzieci i młodzieży.

Warszawa wynalazkówMiędzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków to jedna z największych promocyjnych imprez innowacyjnych w Europie. W dniach 16 – 19 października 2012 roku w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej odbędzie się jej szósta edycja. W wystawie będą uczestniczyć liczni polscy wystawcy, głównie z instytucji sfery nauki oraz wynalazcy z ponad 20 krajów Europy i Azji.

Światowy ranking uniwersytetów

Lista Szanghajska, czyli zestawienie najlepszych szkół wyższych na świecie - została ogłoszona po raz dziesiąty. Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński utrzymały swoje pozycje w 4. setce.

Absolwent idealny

Jakie są marzenia pracodawców? Idealny absolwent szkoły wyższej to taki, który „posiadł” następujące kompetencje: efektywna komunikacja, otwartość na uczenie się i stały rozwój oraz aktywność i zaangażowanie w pracy.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt