Dr Joanna Bagniewska zwyciężyła w finale trzeciej polskiej edycji konkursu FameLab, który w 10 maja odbył się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W czerwcu będzie reprezentowała Polskę w światowym finale tego konkursu.
Polska zajęła wysokie, 10. miejsce w międzynarodowym rankingu „The Learning Curve”, oceniającym poziom edukacji w niemal 40 krajach na całym świecie i opracowanym przez renomowany brytyjski zespół badawczy The Economist Intelligence Unit.
Jak mówić, aby dotrzeć do swoich słuchaczy? Jak tworzyć przekonujące argumenty nie do zbicia? Jak obnażyć braki w rozumowaniu przeciwnika w debacie? To wszystko wiedzą już uczestnicy VIII Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych, które odbędą się w dniach 23-25 maja.
23-25 maja 2014 w Centrum Dydaktyki AGH w Krakowie odbędzie się 5. edycja Festiwalu ArtBuzz. W tym roku tematyka skupi się na grafice, animacji oraz VFX. Prelekcje przeprowadzą specjaliści w swoich dziedzinach zarówno z Polski jak i z zagranicy, m.in: Julian Butler, Teo Guillem i Carlos Pardo, Wojciech Magierski.
Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia organizuje III edycję stypendiów dla młodzieży.
Studenci kierunków technicznych na całym świecie rozpoczęli prace na platformach Intel Galileo. Wśród 1,000 uczelni biorących udział w programie znalazło się 27 jednostek naukowych z 18 polskich szkół wyższych.
Dwa odległe Państwa, dwie różne gospodarki, dwie polityki rozwoju, dwie różne kultury, dwa równie trudne języki… można zatem stwierdzić – dwa zupełnie różne światy.
Z udziałem ministra edukacji i nauki Ukrainy prof. Serhija Kvita oraz ambasadora RP Henryka Litwina 25 kwietnia w Kijowie podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy polskimi i ukraińskimi uczelniami technicznymi. Głównym celem porozumienia jest doprowadzenie do lepszego wykorzystania osiągnięć uczonych obu krajów dla rozwoju nauki i gospodarki Polski i Ukrainy.
W dniach 25-26 kwietnia warszawskie kino Iluzjon opanują studenci Łódzkiej Szkoły Filmowej. W ramach 12. edycji festiwalu "Łodzią po Wiśle" zaprezentują oni swoje ostatnie osiągnięcia artystyczne.
Matura nie byłaby taka straszna, gdyby można było ją zdawać bez niepokoju… o rodziców, dziadków i ukochane ciotki, które już od września informują nas, że „trzymają kciuki”, „strasznie się martwią”, „nie mogą spać po nocach z nerwów”. Jak opanować kochających bliskich i samemu nie zwariować?
W dniach 18-25 Maj 2014 odbędzie się pierwsza edycja Warsaw Goes International 2014. Jest to międzynarodowa konferencja studencka przeznaczona przede wszystkim dla studentów psychologii. Projekt organizowany jest przez studentów we współpracy z samorządem studentów Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Otyłość i nadwaga to problem już nie tylko ludzi dorosłych. Coraz częściej dotyka też dzieci i młodzież. Dlatego w tym roku organizator IV edycji ogólnopolskiej kampanii „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców” działania kieruje przede wszystkim do najmłodszych oraz osób, które odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu ich nawyków żywieniowych.
Międzynarodowe targi edukacyjne „Osvita i Karjera”, jakie tradycyjnie organizowane są w kwietniu w Kijowie, tym razem odbywały się w szczególnej atmosferze i okolicznościach. Polskie uczelnie były na nich głównym gościem.
Rozmowa z Jolantą Babicz – twórcą grafik, absolwentką Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, na Wydziale Artystycznym.
Liczba chętnych do studiowania na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym wskazuje na to, że nie trzeba ich szczególnie promować. Nie ma w tym niczego dziwnego – to zawody cieszące się wielkim społecznym splendorem, a do tego, co niezwykle ważne w dzisiejszych czasach, ich ukończenie gwarantuje znalezienie pracy.
Jak prowadzić firmę w czasie kryzysu? Jak inwestować w niestabilnej sytuacji politycznej? Czy receptą jest udział w przetargach na dostarczanie sprzętu wojskowego? Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – znają odpowiedzi na te pytania.
Polskie kino coraz uważniej przygląda się młodym ludziom. Nie tylko współczesnym. W marcu weszły do kin Kamienie na szaniec i Obietnica. Filmy o wchodzeniu w dorosłość w skrajnie innych czasach.
Mimo kryzysu gospodarczego nie należy wprowadzać cięć w szkolnictwie wyższym, gdyż jest ono inwestycją w przyszłość – podkreślał 11 kwietnia, podczas krakowskiego zjazdu Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), jej przewodniczący prof. Wiesław Banyś.
22 października 2014 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi odbędzie się zorganizowana przez Katedrę Nauk Społecznych Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „PRZYSZŁOŚĆ EDUKACJI – EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI”.
Rozmowa z Agatą Nykazą – kobietą pilot, jedyną w kadrze narodowej w akrobacji samolotowej oraz pierwszą i jedyną w Grupie Akrobacyjnej „Żelazny”.