MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Biogospodarka to nowy kierunek studiów interdyscyplinarnych, międzyuczelnianych realizowany przez Politechnikę Warszawską, Politechnikę Łódzką i Wojskową Akademię Techniczną w ramach konsorcjum UT-3. Studia ukierunkowane będą na różne sektory przemysłu przetwórczego, biopaliwa i biogospodarkę w inżynierii środowiska.

890 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski wzięło udział w piątek 8 stycznia w  zawodach okręgowych XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Najwięcej – 90 osób z 27 szkół - pisało test w Warszawie.

Maastricht to obecnie jeden z najbardziej cenionych i popularnych ośrodków akademickich w Europie. Wiedzę zdobywa tu ponad 16 tysięcy studentów reprezentujących ponad 100 narodowości. Uniwersytet już wkrótce ponownie otworzy drzwi dla osób planujących studia za granicą. Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat oferty uczelni oraz zwiedzić studenckie miasteczko uniwersytet zaprasza na „Bachelor’s Open Day”.

Ogłaszamy plebiscyt na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Głosowanie trwa do północy 14 stycznia!

W ofertach kształcenia polskich uczelni coraz częściej pojawiają się nowe, interdyscyplinarne kierunki, związane z zawodami przyszłości. Jednym z nich jest Analiza i kreowanie trendów. Pierwsi studenci rozpoczną kształcenie już w nadchodzącym roku akademickim. W innowacyjnym programie studiów skoncentrowano się na powiązaniu wiedzy z praktycznymi umiejętnościami. Na uczelniach holenderskich i brytyjskich jego odpowiednikiem jest trendwatching ‑ młoda i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy i kompetencji zawodowych.

Wybitny polski informatyk, prof. Krzysztof Diks mianowany został nowym szefem Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która dba o jakość kształcenia na polskich uczelniach.

Już 14 stycznia ogłoszone zostaną w Warszawie wyniki rankingu "Perspektyw" prezentującego najlepsze licea i technika w Polsce 2016.

W roku akademickim 2015/2016 UAM uruchomił nowe, interesujące kierunki studiów. Sprawdź, co przygotowaliśmy i wybierz coś dla siebie podczas rekrutacji!

Dr Bianka Siwińska, dyrektor wykonawcza Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", wybrana została w skład zarządu Academic Cooperation Association (ACA), elitarnego stowarzyszenia narodowych organizacji promujących szkolnictwo wyższe w kontekście międzynarodowym.

Prof. Mikołaj Bojańczyk z Instytutu Informatyki po raz drugi otrzymał prestiżowy grant European Research Council. To dziesiąty grant dla pracownika UW, trzeci w tym roku.

W najbliższą sobotę, 12 grudnia, odbędzie się oficjalne zakończenie sezonu motorowego w Polsce – rajd Barbórka. To już 53. edycja tego spotkania, które corocznie gromadzi fanów motoryzacji z całej Polski. Widzowie będą mieli okazję podziwiać nie tylko samochody rajdowe, ale także bolid skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej. Młodych inżynierów wspiera firma Kongsberg Automotive Pruszków.

W weekend 12 i 13 grudnia w Campus Warsaw na Pradze odbędzie się Hack’N’GO czyli wyjątkowy, charytatywny konkurs programistyczny.

12 grudnia br.  minie 70 lat od powołania w Warszawie Naczelnej Organizacji Technicznej. Wśród reaktywujących i tworzących nowe stowarzyszenia byli dobrze pamiętający ujemne skutki przedwojennego podziału na inżynierów i techników. Z uwagi na nie najlepsze doświadczenia zaproponowano utworzenie wspólnej ogólnopolskiej organizacji zrzeszającej stowarzyszenia branżowe.

7 grudnia w warszawskim Empiku Junior odbyła się konferencja prasowa z udziałem aktorów nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

W 1051 szkołach z całej Polski przeprowadzono 3 grudnia br. pierwszy etap XI edycji Olimpiady. Zadaniem dla ponad 17,5 tys. młodych pasjonatów przedsiębiorczości było rozwiązanie testu wiedzy z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Już 2 godziny po zawodach mogli przekonać się jak im poszło w tym roku – na stronie olimpiady opublikowano klucz odpowiedzi do testu. Do drugiego etapu przyjętych zostanie 1250 najlepszych zawodników. Dzięki specjalnemu systemowi komputerowemu wstępne wyniki w skali całego kraju poznamy już 8 grudnia.

Zdobywcą „Złotego Medalu Chemii” w piątej edycji prestiżowego konkursu dla młodych naukowców został Michał Sawczyk z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat otrzymał nagrodę finansową, ufundowaną przez firmę DuPont.

W europejskim rankingu uczelni biznesowych, opublikowanym 7 grudnia przez „Financial Times”, Akademia Leona Koźmińskiego (pod angielskojęzyczną nazwą Kozminski University) lokuje się na 45. pozycji. Ranking prezentuje 85 najlepszych wyższych uczelni na całym kontynencie, dlatego pozycję w środku stawki można uznać za duży sukces. Składają się na niego noty uzyskane w subrankingach, w których Koźmiński wypadł bardzo dobrze, zajmując 30. miejsce w kategorii studiów Executive MBA i 36. miejsce w kategorii studiów magisterskich z zarządzania.

Wiemy już, kto został najlepszym, młodym tłumaczem w tym roku. 20. listopada 2015 roku odbył się wielki finał III edycji ogólnopolskiego konkursu lingwistycznego „Tłumacze na start”, organizowanego przez agencję tłumaczeń i szkołę językową Skrivanek we współpracy z partnerem strategicznym – Instytutem Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Tegorocznym zmaganiom studentów patronowali także Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Wojewoda Mazowiecki.

15 grudnia o 20:00 studenci i mieszkańcy Warszawy zgromadzą sięw klubie Palladium, by wesprzeć szczytny cel i poczuć magię Świąt.

7 grudnia br. odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu SEMcamp. Specjaliści SEM opowiedzą m.in. o trzech poziomach optymalizacji stron mobilnych, jak wykorzystywać dane z analityki do personalizacji mailingów, o wynikach wyszukiwania Google w 2016 r., a także czy jest jeszcze miejsce na wyniki organiczne. Całodzienna konferencja rozpocznie się w auli 58 o godz. 9.30. Organizatorem spotkania jest Mariusz Gąsiewski, twórca bloga ittechnology.us oraz Przemysław Modrzewski, autor bloga marketingLAB.pl. Partnerem konferencji jest Uczelnia Łazarskiego.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.