MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Na kilkuset polskich uczelniach 1 października rozpoczął się nowy rok akademicki 2018/2019. Będzie to pierwszy rok obowiązywania nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce - całościowej reformy szkolnictwa wyższego.

artykuł sponsorowany

Jeśli nawet za studia nie trzeba płacić, ponieważ są darmowe, nie oznacza to, że student nie ma innych wydatków. Zakwaterowanie i wyżywienie to największe z nich, ale nie jedyne. Warto jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego zastanowić się, w jaki sposób sfinansować studenckie życie.

W 2018 roku specjaliści IT mogli liczyć średnio na 17 zaproszeń na rozmowy rekrutacyjne. Rok temu na 18, a dwa lata temu aż 36. W tym samym okresie dla inżynierów było ich kolejno 10, 8 i 9, ale już dla prawników tylko 5, 3 i 4. Nadal nie jest to mało, jednak od programistów dzieli ich prawdziwa przepaść.

Pracodawcy wyróżnieni certyfikatem „Inwestor w Kapitał Ludzki” wiedzą, czym jest troska o satysfakcję i rozwój pracowników. Ta wyjątkowa nagroda jest przyznawana na podstawie opinii pracowników na temat pracodawcy.

Politechnika Warszawska i firma Ericsson podpisały umowę ramową dotyczącą współpracy naukowo-badawczej. Zakres działań obejmie m.in. wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze nowych technologii telekomunikacyjnych łącząc potencjał naukowy uczelni i unikalne doświadczenie partnera biznesowego.

12 września br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca 4. edycję programu ADAMED SmartUP. Podczas wydarzenia wyłoniono 10 laureatów nagrody głównej, którzy przez najbliższy rok będą rozwijać swoje kariery naukowe pod okiem doświadczonych naukowców. Podczas gali ogłoszono również nazwiska trzech stypendystów, którzy jako ubiegłoroczni laureaci wykazali się największym zaangażowaniem i postępami w nauce.

Z uwagi na pozytywne korzyści wynikające z łączenia aktywności fizycznej z intelektualną, zgodnie z założeniami koncepcji kształcenia zintegrowanego, w 2002 roku na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, powstała idea piłek edukacyjnych Eduball / d. edubal.

W Łódzkim Oddziale Produkcyjnym Emerson nie ma nudy - to ciekawa praca w dynamicznym, międzynarodowym środowisku. Poznajcie tutejszych praktykantów!

17 września 2018 r. ruszają zapisy do III Olimpiady Cyfrowej. Fundacja Nowoczesna Polska – główny organizator konkursu – razem z partnerem firmą Samsung, zapraszają uczniów i uczennice szkół ponadpodstawowych do zdobywania nowej wiedzy i sprawdzenia swoich kompetencji medialnych i cyfrowych.

16 miast akademickich, ponad 100 tysięcy uczestników, setki spotkań, prezentacji i wykładów – to najkrótszy bilans tegorocznej kampanii Salon Maturzystów Perspektywy. Dziękujemy wszystkim, którzy w niej uczestniczyli – ekspertom okręgowych komisji egzaminacyjnych, przerdstawicielom uczelni, ekipom technicznym, ratownikom medycznym, a przede wszystkim – młodzieży, która tak licznie nas odwiedziła. Do zobaczenia za rok!

20. miejsce w światowym rankingu uczelni – tego nigdy wcześniej nie osiągnęła żadna polska szkoła wyższa. 10 września Financial Times opublikował listę stu najlepszych na świecie szkół biznesu kształcących w zakresie zarządzania. Na 20. pozycji znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie zaprasza do udziału w XIV edycji Nyskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 26-27 września br.

Na Politechnice Opolskiej, przy udziale najwyższych władz kraju i Opolszczyzny, oraz polsko-niemieckiego środowiska nauki, przemysłu i dyplomacji otwarte zostało Centrum Projektowe Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich (FPC ALighT). Otwarcie centrum umożliwi rozwój innowacyjnych badań i wdrożeń, wzmocnienie lokalnej gospodarki, wzrost prestiżu uczelni i miasta oraz przyczyni się do ochrony środowiska.

Dla studentów nadal trwają wakacje, budynek uczelni nie tętni życiem. Gdzie się podziali studenci Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu? Są w chmurze?

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Edukacja – refleksje, problemy i perspektywy, która odbędzie się 25 października 2018 roku w Warszawie.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu jest wiodącą uczelnią logistyczną w Polsce. Od lat z dumą pełni rolę lidera studiów z zakresu logistyki, transportu oraz budownictwa. Uczelnia posiada także bogatą ofertę studiów podyplomowych.

Kongres E(x)plory Innowacje to wydarzenie łączące światy biznesu i nauki. Skupiony wokół tematu innowacyjności stara się na bieżąco śledzić i obserwować jej rozwój. Ciekawi goście zapewniają wysoki poziom merytoryczny wydarzenia oraz unikatową wartość networkingową.

Pierwsi uczniowie Akademickich Liceów Ogólnokształcących Politechniki Śląskiej, zlokalizowanych w Gliwicach i Rybniku, rozpoczęli dziś uroczyście rok szkolny w murach gliwickiej uczelni. Uroczysta inauguracja odbyła się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej.

Na Women in Tech Camp spotkała się kobieca przyszłość nowych technologii. 125 najzdolniejszych studentek informatyki z całej Polski przez 4 dni poznawało, pogłębiało wiedzę programistyczną i planowało spektakularną karierę w branży IT. Stworzyły one plan ratunkowy dla świata - rozwiązując jego najbardziej palące problemy za pomocą swojej tajnej broni - technologii. Pomogło im w tym 50 mentorek i mentorów z najlepszych firm high tech.

3 września zainaugurowano nowy rok szkolny 2018/2019. 4,5 miliona uczniów z prawie 24 tysięcy szkół wróciło po wakacjach do szkoły.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!