MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

projuvenes t2

Nagrody PROJUVENES 2013 dla firm, osób i instytucji najlepiej współpracujących ze studentami, rozdano 8 listopada podczas gali w Teatrze Palladium w Warszawie. W czasie uroczystości poznaliśmy również laureatów konkursu INTERSTUDENT 2013.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest najstarszym katolickim uniwersytetem w Europie Środkowo-Wschodniej i należy do najstarszych uniwersytetów w Polsce. W ciągu swojej historii stał się jednym z najważniejszych ośrodków myśli katolickiej, który wpływa na kształt nauki i kultury polskiej, zyskując uznanie w kraju i za granicą.

money3 t

Przed każdym rokiem akademickim na wszystkich uczelniach w kraju ustalana jest wysokość stypendiów dla studentów. W zależności od osiągniętych wyników twój budżet może zwiększyć się miesięcznie od 200 do 700 zł.

Ciągle potrzebni są kompetentni inżynierowie, dysponujący zarówno profesjonalną wiedzą techniczną, jak i „wyposażeni” w umiejętności społeczne, odważnie podejmujący się rozwiązywania problemów. Pracodawcy potrzebują kreatywnych specjalistów, otwartych na zmiany. Naszym celem – realizowanym od lat 70 XX wieku – jest kształcenie fachowców o najwyższych kwalifikacjach, profesjonalistów, którzy potrafią dostrzegać i wykorzystać pojawiające się szanse, zapewniając tym samym sukces organizacji.

Technologia żywności i żywienie człowieka, bezpieczeństwo żywności, dietetyka to grupa kierunków cieszących się coraz większą popularnością wynikającą z dbałości o zdrowy tryb życia, ekologię, ale i ekonomię…

Hasło Akademia Leona Koźmińskiego otwiera wiele drzwi. Absolwenci cieszą się dobrą opinią wśród pracodawców i partnerów biznesowych. Niemal połowa zajmuje stanowiska menedżerskie i tworzy nową elitę biznesu.

interstudent 2013 t

Wybrali Polskę jako miejsce studiów. Do życia akademickiego wnoszą własne pomysły, zaangażowanie, odmienne doświadczenia i perspektywę. Dzięki nim na polskich uczelniach robi się różnorodnie, radośnie i bardziej interesująco. Studentów zagranicznych w Polsce jest już prawie 30 tysięcy. I będzie coraz więcej. W konkursie INTERSTUDENT wyróżniamy tych najlepszych. Honorowy patronat nad konkursem objął prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

nie robie darmo tBezpłatne staże i praktyki – niewolnictwo XXI wieku czy konieczność na dzisiejszym trudnym rynku pracy? Dyskusję na ten temat chcą wywołać organizatorzy kampanii „Nie robię tego za darmo”, którzy skłaniają się ku temu pierwszemu podejściu.

prison t

36 skazanych rozpoczęło studia licencjackie na kierunku praca socjalna – streetworkig, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Inauguracja roku akademickiego dla tych studentów odbyła się 31 października w Areszcie Śledczym w Lublinie.

fnp t

Rada Fundacji na rzecz Nauki Polskiej wyłoniła tegorocznych laureatów Nagrody FNP, cieszącej się opinią najpoważniejszego wyróżnienia naukowego w Polsce. Otrzymują je wybitni uczeni za osiągnięcia naukowe, które przesuwając granice poznania, otwierają nowe perspektywy badawcze, wnoszą wybitny wkład w postęp cywilizacyjny i kulturowy naszego kraju oraz zapewniają mu znaczące miejsce w nauce światowej.

film tProjekcje wyjątkowych filmów, ciekawe warsztaty oraz spotkania z interesującymi gośćmi - a to wszystko podczas QL Festivalu, który odbywać się będzie w centrum miasta Zabrze w dniach 7-9 listopada 2013 r.

fashioncamp t

Interesujesz się modą i trendami? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę odnośnie funkcjonowania tej branży? To świetna okazja właśnie dla Ciebie!

agh t

Najpierw jest elektroniczna rejestracja w systemie, potem oczekiwanie na wyniki, kilkanaście dni na decyzję, jeśli ktoś się zarejestrował na kilka uczelni czy kierunków jednocześnie. W końcu trzeba zebrać wszystkie papiery w teczkę i przekroczyć progi wybranej uczelni, by zadeklarować swój wybór. Przyjrzeliśmy się świeżo upieczonym studentom Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i temu, jak wygląda wpisywanie się na studia.

pol war t

W dniach 14-17 listopada 2013 r. Gmach Główny Politechniki Warszawskiej będzie tętnił nie tylko naukowym, lecz także kulturalnym i rozrywkowym życiem.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w I kwartale 2013 r. wyższym wykształceniem legitymowało się 267 tysiące osób niepełnosprawnych. To o 4 tysiące więcej niż rok temu. Jednak w dalszym ciągu średnia osób niepełnosprawnych z wyższym wykształceniem (7,9%) jest dużo niższa, niż średnia wśród osób pełnosprawnych (21,8%). O tym, co zrobić, żeby wyrównać te statystyki rozmawiano 29 października na VII edycji ogólnopolskiej konferencji Pełno(s)prawny Student, organizowanej przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego w Krakowie.

W Polsce studiuje 29 172 studentów zagranicznych, połowa z nich to Ukraińcy i Białorusini – wynika z najnowszego raportu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Nowoczesne warunki kształcenia, ciekawe i przyszłościowe kierunki, rozbudowana baza domów studenckich – to tylko niektóre z atutów tworzących przyjazną atmosferę studiowania na Uniwersytecie Pedagogicznym. Siła Uczelni tkwi w studentach, odnoszących liczne sukcesy w różnych dziedzinach naukowych, a także w wysokim poziomie kadry dydaktycznej.

nuty t

Gdy wybierzesz się na uroczystą inaugurację roku akademickiego z pewnością usłyszysz ten utwór śpiewany przez uniwersytecki chór.

wat t

Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie działa od 1951 roku. Jako uczelnia publiczna nadzorowana, przez Ministra Obrony Narodowej, Akademia kształci studentów i prowadzi badania naukowe.

Podczas wizyty w Brazylii, od 19 do 22 października 2013 r., przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Wiesław Banyś, wiceprzewodniczący KRASP, JM Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Stanisław Bielecki oraz wiceprzewodniczący KRUP, JM Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Marcin Pałys podpisali porozumienie między Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich a Krajową Radą Rozwoju Naukowego i Technologicznego (CNPq) Federacyjnej Republiki Brazylii. Na mocy tego porozumienia Polska przystąpiła do brazylijskiego programu stypendialnego „Ciência sem fronteiras” – „Nauka bez granic”.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt