MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

vistula edu biz t

artykuł sponsorowany 

Ostatni tydzień października zaowocował spotkaniem Władz Uczelni Vistula z przedstawicielami około 20 firm współpracujących ze szkołą. Jest to jeden z elementów autorskiego programu uczelni „Cooperative Education”, łączącego świat biznesu z edukacją. Podczas spotkania, przedstawiono wstępne wyniki badania „Budowa modelu współpracy między uczelnią a biznesem” oraz dyskutowano z obecnymi firmami na temat przyszłej kooperacji.

Od dawna trwa spór, czy pedagogika to osobna dziedzina nauki, czy raczej wszechstronna wiedza ułatwiająca pracę z ludźmi. Wydaje się jednak bezsporne, że osoba decydująca się na studia pedagogiczne powinna mieć duży zasób altruizmu i przekonanie, że im więcej da z siebie innym, tym bardziej wzbogaci swoje życie.

zapros seniora t

W ramach akcji „Zaproś seniora do monitora” trwa konkurs, w którym można wygrać laptopy, tablety i kamery. Prace należy zgłaszać do 6 grudnia 2013 r. 

pit t

15 listopada br. rozpoczęło działalność konsorcjum Polski Instytut Technologii (PIT). Inicjatorami i jednocześnie członkami-założycielami konsorcjum jest osiem jednostek: politechniki – Warszawska, Łódzka, Poznańska, Gdańska i Śląska, Wojskowa Akademia Techniczna oraz dwa instytuty: Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN i Państwowy Instytut Geologiczny.

uw t

Uniwersytet Warszawski już wkrótce rozpocznie przygotowania do obchodów jubileuszu 200-lecia uczelni. Na razie warszawiacy mogą korzystać z atrakcji towarzyszących 197. rocznicy powstania Uniwersytetu.

informatur 2015

Poprzednie dwie edycje bezpłatnej apki – Mobilnego Informatora dla Maturzystów podbiły serca dziesiątek tysięcy maturzystów. Twój nowy InforMatur 2015, z ofertą polskich uczelni na rok akademicki 2015/16, to rewelacyjnie prosty w obsłudze i znakomicie „nakarmiony” informator o uczelniach wszystkich typów i rodzajów, absolutnie wszystkich kierunkach studiów pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich, to kompendium wiedzy o zasadach przyjęć na studia, publikowane na długo przed rozpoczęciem procesu rekrutacji.

Namuun stworzyła pierwszy polsko-mongolski słownik, Aliaksandr wziął udział w prestiżowych konkursach biznesowych, Kun działa na rzecz współpracy polskich i chińskich uczelni, Alena kręci filmy...

projuvenes t2

Nagrody PROJUVENES 2013 dla firm, osób i instytucji najlepiej współpracujących ze studentami, rozdano 8 listopada podczas gali w Teatrze Palladium w Warszawie. W czasie uroczystości poznaliśmy również laureatów konkursu INTERSTUDENT 2013.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest najstarszym katolickim uniwersytetem w Europie Środkowo-Wschodniej i należy do najstarszych uniwersytetów w Polsce. W ciągu swojej historii stał się jednym z najważniejszych ośrodków myśli katolickiej, który wpływa na kształt nauki i kultury polskiej, zyskując uznanie w kraju i za granicą.

money3 t

Przed każdym rokiem akademickim na wszystkich uczelniach w kraju ustalana jest wysokość stypendiów dla studentów. W zależności od osiągniętych wyników twój budżet może zwiększyć się miesięcznie od 200 do 700 zł.

Ciągle potrzebni są kompetentni inżynierowie, dysponujący zarówno profesjonalną wiedzą techniczną, jak i „wyposażeni” w umiejętności społeczne, odważnie podejmujący się rozwiązywania problemów. Pracodawcy potrzebują kreatywnych specjalistów, otwartych na zmiany. Naszym celem – realizowanym od lat 70 XX wieku – jest kształcenie fachowców o najwyższych kwalifikacjach, profesjonalistów, którzy potrafią dostrzegać i wykorzystać pojawiające się szanse, zapewniając tym samym sukces organizacji.

Technologia żywności i żywienie człowieka, bezpieczeństwo żywności, dietetyka to grupa kierunków cieszących się coraz większą popularnością wynikającą z dbałości o zdrowy tryb życia, ekologię, ale i ekonomię…

Hasło Akademia Leona Koźmińskiego otwiera wiele drzwi. Absolwenci cieszą się dobrą opinią wśród pracodawców i partnerów biznesowych. Niemal połowa zajmuje stanowiska menedżerskie i tworzy nową elitę biznesu.

interstudent 2013 t

Wybrali Polskę jako miejsce studiów. Do życia akademickiego wnoszą własne pomysły, zaangażowanie, odmienne doświadczenia i perspektywę. Dzięki nim na polskich uczelniach robi się różnorodnie, radośnie i bardziej interesująco. Studentów zagranicznych w Polsce jest już prawie 30 tysięcy. I będzie coraz więcej. W konkursie INTERSTUDENT wyróżniamy tych najlepszych. Honorowy patronat nad konkursem objął prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

nie robie darmo tBezpłatne staże i praktyki – niewolnictwo XXI wieku czy konieczność na dzisiejszym trudnym rynku pracy? Dyskusję na ten temat chcą wywołać organizatorzy kampanii „Nie robię tego za darmo”, którzy skłaniają się ku temu pierwszemu podejściu.

prison t

36 skazanych rozpoczęło studia licencjackie na kierunku praca socjalna – streetworkig, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Inauguracja roku akademickiego dla tych studentów odbyła się 31 października w Areszcie Śledczym w Lublinie.

fnp t

Rada Fundacji na rzecz Nauki Polskiej wyłoniła tegorocznych laureatów Nagrody FNP, cieszącej się opinią najpoważniejszego wyróżnienia naukowego w Polsce. Otrzymują je wybitni uczeni za osiągnięcia naukowe, które przesuwając granice poznania, otwierają nowe perspektywy badawcze, wnoszą wybitny wkład w postęp cywilizacyjny i kulturowy naszego kraju oraz zapewniają mu znaczące miejsce w nauce światowej.

film tProjekcje wyjątkowych filmów, ciekawe warsztaty oraz spotkania z interesującymi gośćmi - a to wszystko podczas QL Festivalu, który odbywać się będzie w centrum miasta Zabrze w dniach 7-9 listopada 2013 r.

fashioncamp t

Interesujesz się modą i trendami? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę odnośnie funkcjonowania tej branży? To świetna okazja właśnie dla Ciebie!

agh t

Najpierw jest elektroniczna rejestracja w systemie, potem oczekiwanie na wyniki, kilkanaście dni na decyzję, jeśli ktoś się zarejestrował na kilka uczelni czy kierunków jednocześnie. W końcu trzeba zebrać wszystkie papiery w teczkę i przekroczyć progi wybranej uczelni, by zadeklarować swój wybór. Przyjrzeliśmy się świeżo upieczonym studentom Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i temu, jak wygląda wpisywanie się na studia.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt