MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


20 utalentowanych laureatek zostało wybranych spośród 600 zgłoszeń, które napłynęły w pierwszym w Polsce programie stypendialnym dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą nowych technologii. Dostaną wsparcie finansowe i opiekę mentorską, która pozwoli im rozwinąć potencjał i zaplanować przyszłość zawodową. Program organizowany jest przez Intel Technology Poland we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy. 13-ego października w siedzibie Intel w Gdańsku odbyła się jego uroczysta inauguracja.

Już w październiku rozpocznie się trzecia edycja konkursu dla młodych tłumaczy zorganizowanego przez szkołę językową i agencję tłumaczeń Skrivanek. Tegoroczną edycję patronatem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Wojewoda Mazowiecki.

W czwartek, 8 października, w warszawskim Teatrze Syrena odbyła się gala podsumowująca pierwszą edycję programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP, skupiającego najzdolniejszą młodzież w kraju. Podczas gali ogłoszono 10 laureatów nagrody głównej, którzy zostaną objęci programem indywidualnych konsultacji edukacyjnych. Nagrody wręczyli przedstawiciele Rady Naukowej Programu, a wśród gości znaleźli się reprezentanci najlepszych polskich uczelni wyższych, przedstawiciele Rządu, biznesu oraz edukacji.

Fot.  Jacek Szabela

W dniu uczelnianej inauguracji nowego roku akademickiego, we wtorek 6 bm. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Łódzkiego Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Kampus Politechniki Łódzkiej (ŁACSD). Wzdłuż Al. Politechniki, w kampusie B uczelni powstanie wielofunkcyjny, jeden z największych ośrodków sportowych w Łodzi, z pierwszym w mieście i jedynym w regionie basenie o wymiarach olimpijskich.

Zdjęcia: I. Koptoń-Ryniec/Biuletyn PW / Inauguracja nowego roku akademickiego na Politechnice Warszawskiej

W polskich uczelniach rozbrzmiewa uroczyste Gaudeamus. Rozpoczyna się nowy rok akademicki. Dla niektórych szkół wyższych inauguracja ma charakter jubileuszowy.

Trwają zapisy na drugą edycję konkursu wystąpień publicznych dla gimnazjalistów i licealistów z całego świata – EF Challenge 2016. Najbardziej inspirujące osoby polecą na Youth Leadership Forum w Rio de Janeiro, które odbędzie się w trakcie trwania letnich igrzysk olimpijskich. O swoich doświadczeniach opowiedziała polska finalistka poprzedniej edycji konkursu – Weronika Kiwak.

Jesienna Akcja Rekrutacyjna IAESTE – pozwól się odkryć! Czujesz, że tej jesieni chciałbyś spróbować czegoś nowego? Masz wrażenie, że same studia to za mało? Jesteś pełen energii, masz mnóstwo pomysłów i zbyt mało okazji, żeby się wykazać? Chciałbyś się ciągle rozwijać i uczyć czegoś nowego? Albo może po prostu szukasz sposobów na ciekawe spędzenie wolnego czasu?

Co roku do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI zgłaszają się osoby zainspirowane ideą mądrej pomocy – bohaterowie zmiany społecznej. Tworzą zespół SuperW, łączą biednych i bogatych.

W tym roku walczymy z biedą ze zdwojoną siłą – zapraszamy Cię do zostania wolontariuszem AKADEMII PRZYSZŁOŚCI lub SZLACHETNEJ PACZKI, co oznacza, że sam wybierasz rolę, w jakiej zmieniasz świat. Jako SuperW Akademii pomożesz dziecku przejść od porażki w szkole do sukcesu w życiu, a jako SuperW Paczki przekażesz impuls do zmiany potrzebującej rodzinie.

Jeśli Twoja przyszłość nie jest Ci obojętna, chcesz świadomie kroczyć wybraną ścieżką zawodową i rozwijać swoje zainteresowania, mamy dla Ciebie znakomitą propozycję! Już 20 października startuje kolejna edycja Targów Pracy Politechniki Białostockiej.

Departament Stanu USA oferuje w Polsce nowy program wymiany: FLEX (Future Leaders Exchange). Jest to program młodzieżowy dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ramach FLEX uczniowie spędzają rok szkolny (2016-2017) w amerykańskiej szkole średniej i mieszkają z amerykańską rodziną. Wszystkie koszty pokrywa Departament Stanu USA. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami innych krajów. W programie od ponad 20 lat uczestniczą uczniowie z całego świata – w Polsce jest on realizowany po raz pierwszy.

We wtorek, 29 września br. Uczelnia Łazarskiego zaprasza na pierwsze z cyklu czterech otwartych spotkań „W poszukiwaniu rozwiązań. Debaty na Łazarskim” poświęconych problemowi migracji w Europie. Wezmą w nim udział eksperci i aktywiści na co dzień zajmujący się tematyką imigrantów. W trakcie spotkania prezentowane będą również wnioski z interdyscyplinarnych badań „Imigranci o wysokich kwalifikacjach na polskim rynku pracy”.

Organizowany przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie konkurs wiedzy prawniczej dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych poniżej 18. roku życia Lex Master to okazja do sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej znajomości prawa. Na kolejnych etapach konkursu poznajemy superbohaterów reprezentujących poszczególne dziedziny prawa. Pierwsze dwa etapy prowadzone są on-line. Finał odbędzie się w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Według przeprowadzonego przez Deloitte badania, w Polsce praktyki związane z kierunkiem studiów odbywa trzy czwarte studiujących, a ponad 70 proc. z nich określa je jako bardzo przydatne*. Jest o co walczyć, bo najlepsi stażyści właśnie po praktykach często otrzymują swoje pierwsze oferty pracy. Korzystają na tym także pracodawcy, którzy dzięki praktykom zyskują nową perspektywę, kreatywne pomysły i przygotowaną do pracy kadrę.

Zarządzanie szkolnictwem wyższym profesjonalizuje się, wymaga coraz większej wiedzy i umiejętności oraz wskazywania i upowszechniania dobrych praktyk. Dlatego Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" i firma doradcza Public Consulting Group (PCG) ogłaszają konkurs "Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN 2015". Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października, a Gala konkursu odbędzie się 23 listopada w Warszawie podczas Konferencji Liderów Zarządzania Uczelnią.

Na ile gwiazdek można ocenić przygotowanie absolwentów szkół zawodowych do pracy w branży turystycznej? Pięć gwiazdek, cztery gwiazdki a może trzy? Wkrótce, bo 30 września 2015 roku w Bielsku-Białej odbędzie się 3-dniowa Konferencja Dyrektorów Szkół Hotelarsko-Gastronomiczno-Turystycznych.

Ok. 10 stypendiów umożliwiających studia Syryjczykom, którzy zostaną przyjęci przez Polskę, zaoferuje Uniwersytet Warszawski; krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza zadeklarowała przyjęcie 20 uchodźców-studentów. Uczelnie poinformowały o tym w czwartek.

Ponad 15 tysięcy uczniów najstarszych klas liceów i techników z Warszawy i Mazowsza odwiedziło w czwartek i piątek Gmach Główny Politechniki Warszawskiej.

Od 7 września można zgłaszać projekty do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy. Jego celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kwestie ochrony środowiska. Autorzy kilkunastu najciekawszych projektów badawczych otrzymają po 3 tys. zł i będą mogli wcielić swoje pomysły w życie.

W toruńskich, poznańskich, tczewskich, łódzkich i zielonogórskich szkołach średnich wystartowała V edycja Programu Stypendialnego Pasjopolis. Projekt jest skierowany do licealistów, którzy przede wszystkim chcą rozwijać swoje pasje. Nabór wniosków ruszył 1 września, zakończy się 30 września. Program jest realizowany przez firmę Apator SA oraz fundację Platon im. Kuby Rumińskiego.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.