MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

wdi 2014 t

Już 25-26 marca 2014 odbędzie się piąta edycja Warszawskich Dni Informatyki (WDI) – największej studenckiej konferencji w Polsce! WDI odbędą się na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (Koszykowa 75).

piknik rembertow t

Akademia Obrony Narodowej wspólnie z radiem Plus organizuje 29.03. br. (sobota) w godz. 10.00-15.00 Wielki Piknik Militarny połączony z Dniem Otwartym AON.

comp2 t

22 marca 2014 w 10 miastach Polski odbędą się zawody II etapu VIII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Zmagania z ciekawymi problemami algorytmicznymi stanowić będą wyzwanie dla ponad 200 zawodników indywidualnych i 71 drużyn.

targi pracy inz14 t

Już po raz 21. w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, między 18 a 19 marca, odbywają się Inżynierskie Targi Pracy organizowane przez Stowarzyszenie Studentów BEST. Jest to wydarzenie, które stwarza niepowtarzalną okazję firmom do zaprezentowania się studentom takich uczelni jak: Politechnika Warszawska, WAT czy też PJWSTK.

edukacja adoz tNajwiększe targi dedykowane wszystkim sektorom związanym z oświatą, edukacją i zdobywaniem wiedzy już po raz dziewiętnasty w Targach Kielce.

dzien wiosny san14 t

Pierwszy Dzień Wiosny, zwany też Dniem Wagarowicza, to idealna okazja do świętowania dla wszystkich studentów. Dlatego 20 marca Społeczna Akademia Nauk organizuje największą imprezę w Warszawie, a być może nawet w Polsce! Event zostanie połączony z koncertami oraz warsztatami dla studentów i wybranej grupy maturzystów.

talent za talent14 t

Talent za Talent jest ogólnopolskim konkursem skierowanym do maturzystów, a więc osób będących w ważnym, przełomowym momencie swojej edukacji, w którym stoją przed wyborem wpływającym na późniejszą ścieżkę zawodową. Organizowany po raz piąty przez Stowarzyszenie Cognitis konkurs jest szansą, aby podsumować dotychczasowe osiągnięcia, a zarazem płynnie przejść z cennym doświadczeniem do następnego etapu życia.

iaeste nPowolnym krokiem nadchodzi wiosna, która jak żadna inna pora roku, zawsze sprzyja zmianom! Może właśnie tej wiosny dasz sobie szansę na odmianę swojego dotychczasowego życia? Jeżeli jesteś osobą ambitną, kochasz poznawać nowych ludzi, chcesz zdobyć międzynarodowe doświadczenie zawodowe, czy uczestniczyć w licznych warsztatach – mamy dla Ciebie idealnie rozwiązanie! Międzynarodowa organizacja IAESTE właśnie rusza z rekrutacją!

wedrowki przez chiny t

fot. Joanna Wardęga

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w II edycji konkursu geograficznego „Wędrówki przez Chiny”.

male soczi t

Zakończyły się czterodniowe zmagania uczniów w ramach XIX Zimowych Igrzysk Szkół Niepublicznych. Zawody zostały rozegrane w dniach 4-7 marca. Na stokach, trasach biegowych i torach łyżwiarskich rywalizowało prawie 800 uczniów, a dopingowało ich drugie tyle nauczycieli i rodziców. Zwycięzcy otrzymali medale i statuetki zaprojektowane przez znaną zakopiańską artystkę, Lidię Rosińską-Podleśny. Organizatorem Igrzysk, było Samodzielne Koło Terenowe nr 67 Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

youth3 t

Trwają zapisy na X Letnie Praktyki Badawcze – wakacyjne interdyscyplinarne warsztaty dla studentów i doktorantów, których celem jest wykorzystanie matematycznego sposobu myślenia do rozwiązywania rzeczywistych problemów firm i instytucji.

brasil t

Do 7 kwietnia br. zagraniczni naukowcy, w tym badacze z Polski, zainteresowani prowadzeniem prac badawczych w Brazylii mogą ubiegać się o stypendia rządu brazylijskiego w ramach programu „Nauka bez granic”.

W sobotę w PKiN pojawiły się zarówno grupy młodych ludzi, jak i całe rodziny, poszukujące szkół, kursów i studiów. Duże zainteresowanie wzbudził warsztat „Usamodzielnij się!”, podczas którego maturzyści mogli się dowiedzieć, jak zdobyć pieniądze na studia i utrzymanie. Grażyna Raszkowska prowadząca to spotkanie jeszcze długo po jego zakończeniu odpowiadała na pytania uczestników.

Tłumy młodych ludzi pojawiły się na piątkowych prezentacjach ekspertów OKE na temat matury. Natomiast w sobotę będzie można dowiedzieć się, jak zaplanować życie oraz jak się usamodzielnić.

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Akadenia Leona Koźmińskiego, AGH, Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Akademia "Vistula" - to zwycięzcy konkursu "Perspektyw" i Briefa" na najlepsze kampanie marketingowe wspierające rekrutację.

Debata  „Edukacja kluczem do sukcesu miasta”, wręczenie nagród w konkursie Genius Universitatis, prezentacje uczelni i szkół ponadgimnazjalnych – to najważniejsze punkty programu pierwszego dnia Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2014.

Już po raz 51. zostanie wręczona Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego. Główną ideą nagrody jest uhonorowanie młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością. Zwycięzcę wybierze kapituła złożona z osobistości świata kultury. Kto tym razem zdobędzie statuetkę projektu Pawła Althamera? Kapituła Nagrody przyznała nominacje pięciu aktorom.

Aż 15 polskich uczelni akademickich promowało się wspólnie na stoisku "Study in Poland" podczas targów edukacyjnych „Obrazowanie i Kariera”, 26-28 lutego br. w Mińsku.

study tbilisi t

Na stoisku "Study in Poland" w Tbilisi promowało się wspólnie 15 polskich uczelni akademickich. Nasza oferta edukacyjna i setki "walentynkowych" baloników zrobiły w stolicy Gruzji furorę!

flags t

Siedmioletni budżet unijnego programu Erasmus+ wyniesie ponad 14 mld euro. Polska z tej puli otrzyma około miliarda euro, w tym 102 mln euro w 2014 roku. Ponad jedna trzecia tych środków przeznaczona będzie na szkolnictwo wyższe, np. wymianę zagraniczną studentów.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt