MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Interesujesz się grafiką, fotografią lub reklamą? Czujesz w sobie pokłady niewykorzystanej kreatywnej energii? Chcesz poznać Wyższą Szkołę Reklamy bliżej, ale bałeś się zapytać? 

W tegorocznej edycji konkursu Imagine Cup uczestnicy otrzymają dodatkową szansę biznesowego wsparcia swoich projektów. Wszystkie drużyny będą miały możliwość wzięcia udziału w szkoleniach z zakresu opracowania kompleksowej strategii komercjalizacji projektu. Najbardziej zaangażowane zespoły otrzymają propozycję wsparcia kapitałowego projektu, a tym samym ułatwienie realizacji marzeń o własnym start-upie.

Gdańsk jest jednym z siedmiu największych ośrodków akademickich w Polsce. Działa tu 15 uczelni wszystkich typów, 6 publicznych i 9 niepublicznych, prowadzące ponad 800 . kierunków studiów: medycznych, technicznych, humanistycznych, ekonomicznych, przyrodniczych, sportowych, artystycznych. Polskie uczelnie funkcjonują w systemie bolońskim i stosują system punktowy ECTS, który ułatwia uznawanie okresów studiów odbytych poza uczelnią macierzystą.

Jesteś studentem lub absolwentem prawa, ekonomii i zarządzania? Chcesz biegle posługiwać się niemieckim językiem prawniczym i zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu prawa niemieckiego? Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego we współpracy z kancelarią RAUE LLP Rechtsanwälte und Notare uruchomił Szkołę Prawa Niemieckiego. Najlepsi absolwenci odbędą praktyki w berlińskiej kancelarii adwokackiej.

Budujemy renomowany ośrodek kształcący kadry dla międzynarodowego biznesu – mówi dr Irena Tomys, rektor Wyższej Szkoły Handlowej. Uczelnia właśnie dołączyła do Grupy Uczelni Vistula z Warszawy. Dla studentów wrocławskiej uczelni oznacza to wzmocnienie kadry naukowej, współpracę z kolegami z innych krajów i  większe możliwości rozwoju.

Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie dzięki projektowi „Modelowo Zarządzana Uczelnia” zrealizowała program rozwojowy w zakresie wdrożenia modeli zarządzania w Uczelni i podniesienia kompetencji kadry kierowniczej. Zmiany były możliwe za sprawą wysokiego, 2. miejsca uzyskanego w konkursie otwartym ogłoszonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Najlepsze polskie licea i technika zostaną wyróżnione podczas gali ogłoszenia wyników Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015. Uroczystość odbędzie się 14 stycznia w samo południe w Auli Kryształowej SGGW.

4 grudnia br. odbyło się IV Forum Handlu Zagranicznego Polskie przedsiębiorstwa za granicą, zorganizowane przez Koło Naukowe Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Patronowała przedsięwzięciu Katedra HZ. Głównym tematem Forum były rozważania nad sytuacją polskich przedsiębiorstw za granicą.

8 grudnia odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej, na którym nadano godność doktora honoris causa prof. Mikhailowi Zgurovskiemu, rektorowi Politechniki Kijowskiej.

W siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie ogłoszone zostały 5 grudnia br. wyniki XIII edycji uczniowskiego konkursu na pracę pisemną. Gimnazjaliści zmagali się w tym roku z tematem: „Umiesz liczyć, licz na siebie. Twoje sposoby na dorobienie do kieszonkowego”. Uczniom ze szkół ponadgimnazjalnych postawiono do przemyślenia zagadnienie „Od pasji do pensji! Czy Twoje hobby mogłoby stać się sposobem na zarabianie pieniędzy?”.

Ponad dwadzieścia tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpiło do I etapu Olimpiady Przedsiębiorczości, który odbył się 5 grudnia w ponad 1100 szkołach zgłoszonych do zawodów. Zawodnicy zmierzyli się z testem z ekonomii, zarządzania i praktyki biznesowej.

To wy będziecie tworzyć polską naukę, to wy nas zastąpicie – powiedział prof. Robert Hołyst, dyrektor IChF PAN zwracając się do laureatów konkursu.

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz dwudziesty trzeci przyznała Nagrody Fundacji, które cieszą się opinią najważniejszego wyróżnienia naukowego w Polsce. Laureatami zostało czterech wybitnych polskich uczonych – prof. Tomasz Goslar, prof. Karol Grela, prof. Iwo Białynicki – Birula oraz prof. Lech Szczucki.

W Warszawskim Domu Technika NOT, pod hasłem „Elektryka i Cyfryzacja – Polska wobec wyzwań XXI wieku” obraduje II Kongres Elektryki Polskiej.

Projekt Święta to akcja charytatywna organizowana przez Telewizję Szkolną IgnaśTV, działającą przy ZS nr. 51 im. Ignacego Domeyki w Warszawie. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na sposób zachowania się ludzi względem rodziny i drugiego człowieka w XXI w, szczególnie w okresie Świąt; wskazanie działań, które mogą odmienić czyjeś Święta; sprawienie by Święta nie kojarzyły się jedynie z Mikołajem, ale z czasem spędzanym wśród ciepłej rodzinnej atmosfery w domowym zaciszu.

Każdy z nas przyszedł na świat, aby w pełni realizować swój potencjał. Zdarza nam się jednak o tym zapominać. Uczestnicy warsztatu „Odważny menedżer” w Akademii Finansów i Biznesu Vistula otrzymają wskazówki, które pomogą im zarządzać własnym życiem osobistym i zawodowym.

Tradycyjnie w listopadzie i tradycyjnie już na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, spotkali się członkowie Kapituły Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, aby porozmawiać o najbliższej edycji i przyszłości tej prestiżowej klasyfikacji.

97 proc. firm, poszukujących pracowników ze znajomością języka angielskiego, weryfikuje jego poziom u kandydatów. Posiadanie certyfikatu językowego może zwiększyć wynagrodzenie o 16 proc.

Z udziałem minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej  podsumowano w końcu listopada, w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej, projekt tego stowarzyszenia pn. „Innowacyjna Technika - Programy Zajęć Technicznych dla Gimnazjów”.

Program stypendialny Indeks Start2Star realizowany przez Fundację im. Lesława A. Pagi i Fundację Jolanty i Leszka Czarneckich został nagrodzony w konkursie „Dobre Stypendia 2014”.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt