MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Jedziemy do puszczy, będziemy w Himalajach, zejdziemy w głębiny oceanów, może znajdziemy inspirację w czerwonej ziemi z Afryki albo szarościach wygasłych wulkanów w Sudetach - zapowiada Joanna Sokołowska-Pronobis, inicjatorka prestiżowego konkursu dla młodych projektantów. Tematem tegorocznej edycji jest “Tribute to Nature”, a organizatorzy liczą też na projekty związane ze zrównoważoną modą. Dla laureatów jak zwykle przewidziano fantastyczne nagrody, w tym staże w atelier w Polsce i za granicą oraz po raz pierwszy kurs na uczelni w Chinach.

70 zagranicznych studentów spędzi Wigilię w domach pracowników Uniwersytetu Łódzkiego. W ramach drugiej edycji akcji „Gość na Gwiazdkę", organizowanej przez łódzką uczelnię, studentów z zagranicy zaprosiło do swoich domów 46 rodzin.

Ambasada USA w Warszawie i Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta oferują program doradczy dla polskich uczniów szkół średnich, którzy chcą podjąć studia na uczelniach amerykańskich. W ramach programu profesjonalni doradcy edukacyjni oraz polscy absolwenci amerykańskich uniwersytetów będą wspierać radą tych, którzy dopiero przygotowują się do aplikowania. Dzięki ich wsparciu polscy kandydaci na studia w USA nie będą sami w nieco bardziej skomplikowanym od europejskiego procesie składania podań.

Ponad 15 500 stypendystów i ponad 21 000 stypendiów na studia dla młodzieży pochodzącej z małych miejscowości i niezamożnych rodzin – to efekty 15 lat Programu Stypendiów Pomostowych. 5 grudnia 2017 roku w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu 15-lecia a zarazem inauguracji szesnastej edycji programu.

Prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej, otrzymał prestiżowy tytuł honorowego profesora Politechniki Pekińskiej. Uroczystość wręczenia wyróżnienia odbyła się 14 grudnia w Pekinie. Podczas laudacji podkreślono rolę, jaką odgrywa prof. Tukiendorf w budowaniu relacji polsko-chińskich: „Właśnie dzięki takim ludziom oba kraje są sobie coraz bliższe”.

Z końcem listopada ruszył nabór do pierwszej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu Machine Learning i Data Science – „Data Science Masters”. Jego organizatorem jest Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, który w tym roku uruchomił nowy kierunek studiów – Inżynieria i analiza danych (Data Science) – dla wszystkich chcących się kształcić i rozwijać w tym kierunku.

12 grudnia odbyły się w Warszawie inauguracyjne zajęcia w ramach Akademii Internacjonalizacji "Study in Poland". Nową inicjatywę rozpoczęliśmy ze strategicznym rozmachem, analizując temat: Internationalization strategy development - not only to win accreditation

Za kilkanaście lat rynek pracy będzie wyglądał zupełnie inaczej. Choć zawód przyszłości już teraz posiada 10% osób, to 70% będzie musiało zmienić sposób wykonywania swojej profesji, a 20% powinno liczyć się z tym, że ich obowiązki przejmą roboty. Rozwój technologii przyniesie jednak również nowe miejsca pracy. Ludzie pozostaną niezastąpieni, ale pod jednym warunkiem – muszą być gotowi na ciągłą naukę.

28 października 2017 roku jeden z wykładowców Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu, prof. Alexis Rusinek otrzymał tytuł honorowy Doctor honoris causa Universiapolis-International University of Agadir, Maroko. Tytuł honoris causa jest nadawany przez uczelnie osobom szczególnie zasłużonym dla nauki i kultury. Uroczystość nadania tytułu odbyła się podczas inauguracji roku akademickiego w Universiapolis, w której uczestniczył także Rektor MWSLiT we Wrocławiu, dr Marcin Pawęska. Ponadto Rektor wziął udział w konferencji Logistyczna współpraca miast uczestniczących w międzynarodowej inicjatywie badań i rozwoju nad jedwabnym szlakiem w Chinach, która odbyła się w Xuzhan.

Niedawno w warszawskim kinie Atlantic odbyła się promocja książki „Koniec Sztuki?!”, napisanej wspólnie przez Artura Krajewskiego – dyrektora artystycznego Perspektyw, związanego z nasza firmą od 25 lat i Martę Ewę Olbryś. Z kim rozmawiali, czego się dowiedzieli i co zrobią z tak zdobytą wiedzą autorzy – na te pytania odpowiada Marta E. Olbryś, współautorka „Końca Sztuki?!”.

Profesor Andrzej K. Koźmiński odebrał w Paryżu tytuł doktora honoris causa ESCP Europe, najstarszej na świecie uczelni biznesowej. Uroczystość odbyła się w Palais des Congrès, w obecności ambasadora Polski we Francji, prof. Tomasza Młynarskiego, licznie przybyłych gości i tysiąca tegorocznych absolwentów ESCP Europe, którzy w tym dniu otrzymali dyplomy.

W czwartek w Brukseli Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego wręczyła nagrody European Digital Skills Award 2017. Program "IT for SHE" zwyciężył w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet. O nagrodę ubiegało się 247 projektów z 27 krajów UE.

fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska
Już w najbliższą sobotę – 9. grudnia 2017 r. w warszawskim Teatrze Polskim odbędzie się premiera Wujaszka Wani Antoniego Czechowa w reż. Iwana Wyrypajewa. Jednego z najbardziej intrygujących twórców współczesnego teatru. Jego sztuki grane są prawie we wszystkich krajach Europy. Wielokrotnie nagradzany, laureat m.in. Paszportu Polityki „za przypomnienie polskiemu teatrowi, że sztuka sceniczna może również być poezją, za wiarę w siłę opowieści i żelazną konstrukcję tekstu”. Wyjątkowość twórczości Wyrypajewa polega na unikalnym połączeniu głębokich duchowych tematów z pełną wdzięku narracją dostępną szerokiemu gronu widzów. Dramaty Wyrypajewa są zabawne, błyskotliwe i piękne. O jego twórczości krytycy piszą, że jest jak połączenie estetyki Quentina TarantinoAndrieja Tarkowskiego, a teatralny świat okrzyknął go współczesnym Czechowem.

Znakomici mówcy, ciekawy program, unikalne miejsce - to najkrótsza charakterystyka konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2018", która odbędzie się 29-30 stycznia 2018 roku w Gliwicach. Organizowana jest ona wspólnie - w ramach programu "Study in Poland" - przez KRASP, Politechnikę Śląską i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

Już 12 grudnia o godzinie 11:00 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa organizowana przez Ligę Niezwykłych Umysłów. Fundację wspiera operator komórkowy Mobile Vikings. Tematem przewodnim konferencji będzie projekt realizowany w ramach tegorocznej akcji Godzina Kodowania. Liga Niezwykłych Umysłów podaruje licencję na korzystanie z platformy do nauki programowania chętnym stu szkołom w całym kraju.

Zastanawialiście się kiedyś, ile informacji tracimy ze względu na brak właściwych powtórek? O ile moglibyśmy lepiej poradzić sobie w pewnych sytuacjach, gdyby na czas przyszły nam na myśl właściwe odpowiedzi?

Blisko 40 mln złotych otrzymali badacze nagrodzeni w 8. edycji programu "Lider". We wtorek w Warszawie laureatom wręczono symboliczne czeki od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. "NCBR nagradza elitę młodego pokolenia naukowców" - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

Zdobywczynią Złotego Medalu Chemii w VII edycji konkursu została Małgorzata Lewińska, absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Po raz pierwszy w historii główna nagroda powędrowała do kobiety. Poza symbolicznym złotym medalem młoda badaczka otrzymała nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych. Konkurs organizuje Instytut Chemii Fizycznej PAN we współpracy z firmą DuPont, która jest również fundatorem nagród.

Uczelnie badawcze, inicjatywy doskonałości, rankingi międzynarodowe i krajowe, akredytacje, innowacyjność szkolnictwa wyższego - to najważniejsze tematy poruszone podczas drugiej konferencji „Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą”, która odbyła się 27-28 listopada w Warszawie. Wzięło w niej udział ponad 160 uczestników z kraju i zagranicy. Patronat honorowy nad konferencją, zorganizowaną wspólnie przez KRASP, PKA i Fundację Edukacyjną Perspektywy, objął wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach będzie pierwszą uczelnią w Polsce, która zapewni przyszłym lekarzom możliwość praktycznego zapoznania się z systemami informatycznymi wykorzystywanymi w szpitalach. Sprawne korzystanie z tego typu narzędzi jest dziś niezbędne w codziennej pracy personelu medycznego. Dlatego właśnie Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki i Wiceprezes Zarządu Asseco Poland Krzysztof Groyecki podpisali list intencyjny  na rzecz stworzenia symulacyjnej pracowni komputerowej.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!