MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Samolot zwiadowczy, reaktor biogazu, gotowanie w próżni, poradnictwo żywieniowe i konsultacje dietetyczne, latające roboty quadrokoptery, drukarki 3D, strzelanie z łuku i kuszy, pokazy strażackiej grupy ratowniczej i wyszkolenia psów policyjnych, pokaz hodowli alpak, adopcja zwierząt ze schroniska, kiermasz ziół i kwiatów, zwiedzanie Centrum Wodnego i Kliniki Koni to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Dni SGGW, które odbędą się 17 i 18 maja br.

Studenci z Koła Naukowego „Shader” działającego na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH stworzyli platformowo-logiczną grę komputerową „Czerwony Kapturek”.

Kodeks – zawierający podstawowe prawa i obowiązki widzów uczestniczących w masowych imprezach sportowych – został stworzony po to, by wzmocnić świadomość prawną osób uczestniczących w masowych imprezach sportowych, jako widzowie.

Po raz pierwszy, podczas zbliżających się Dni SGGW, zwiedzający będą mogli podziwiać prezentację hodowli alpak. Tegoroczne dni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbędą się 17 i 18 maja. Główne atrakcje odbędą się jak zwykle w kampusie uczelni przy ul. Nowoursynowskiej w Warszawie.

Już po raz piąty organizatorzy programu społecznego „Szkoła bez przemocy” ogłosili ogólnopolski konkurs „Wychowawca Roku 2013”. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody finansowe na realizację inicjatyw wychowawczych na łączną kwotę 16'000 złotych.

Już w maju rozpoczną się bezpłatne warsztaty edukacyjne organizowane w ramach programu „Wydatki kontrolowane”, prowadzone przez ekspertów NBP, wykładowców Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP oraz psychologa biznesu.

Nadeszła matura, o której przypominali Ci przypominali Ci przez cały rok Twoi nauczyciele. Na ten moment przygotowywałeś się przez 12 ostatnich lat. Teraz najważniejsze, to zminimalizować nerwy. Przypominamy parę wskazówek, których nie można zlekceważyć, by nie dać się ponieść emocjom na maturze.

Propozycję deregulacji w szkolnictwie wyższym chce przedstawić rządowi do końca tego roku Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich - tak postanowiono podczas sobotnich obrad w Krakowie. Na dwudniowe posiedzenie plenarne w Akademii Górniczo-Hutniczej, przyjechali rektorzy ponad stu uczelni.W tegorocznej szóstej edycji akcji „Dziewczyny na politechniki!” i czwartej edycji akcji „Dziewczyny do ścisłych!” wzięło udział 18 uczelni z całej Polski. Na uczennice szkół ponadgimnazjalnych czekały spotkania, prezentacje, warsztaty i rozmowy ze studentkami i absolwentkami, które osiągnęły sukcesy w swojej branży.

Już 11 maja 2013 Rady Mieszkańców czterech akademików Politechniki Warszawskej – Mikrusa, Riviery, Sezamu i Tatrzańskiej zapraszają na swoje akademikalia – MiRiSeTę 2013. W tym roku po raz kolejny przywitają maj w najlepszy z możliwych sposobów – wielkim piknikiem na Stadionie Syrenki! To okazja na nowy wymiar zabawy w plenerze, w dużym formacie.

Kocham historię i nie wyobrażam sobie bez niej życia – mówił prezydent Bronisław Komorowski odbierając dyplom doktora honoris causa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Już dziś w ramach Ogólnopolskiego Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn 17 uczelni w całej Polsce będzie gościć wyłącznie dziewczyny – tegoroczne maturzystki oraz uczennice pierwszej i drugiej klasy szkół ponadgimnazjalnych. Czeka na nie mnóstwo atrakcji i pozytywnych inspiracji. A wszystko w ramach organizowanej już po raz szósty akcji „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!” Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Reprezentacja Politechniki Warszawskiej zajęła trzy pierwsze miejsca na międzynarodowych zawodach samolotów bezzałogowych SAE Aero Design 2013 West, które w dniach 12-14 kwietnia odbyły się w Los Angeles.

W dniach 22.04-19.05 br. odbywa się konkurs fotograficzny „Dom Pana Cogito” skierowany do młodzieży gimnazjalnej, licealnej i studentów. Jego celem jest propagowanie zainteresowania literaturą, w szczególności poezją Zbigniewa Herberta oraz rozwijanie wyobraźni poprzez łączenie sztuki, słowa i obrazu. Partnerem Fundacji im. Zbigniewa Herberta w tym przedsięwzięciu jest Biblioteka Narodowa.

Lokalizator zaginionych produktów, designerskie kolekcje z używanej odzieży i kubki termiczne z karykaturami – takie pomysły wspólników młodzieżowych miniprzedsiębiorstw najbardziej spodobały się doświadczonym przedstawicielom biznesu w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – Produkcik.

Udział w europejskich projektach edukacyjnych niesie ze sobą wiele korzyści: umożliwia poprawę kwalifikacji zawodowych i kompetencji językowych, zdobycie bogatych doświadczeń czy nawiązanie nowych przyjaźni. Podjęcie takiej inicjatywy to jednak nie tylko przygoda życia. To również otwarcie się na nowe wyzwania, które pobudza kreatywność, zmusza do refleksji, zmienia podejście do otaczającego świata, pozwala kształtować rzeczywistość.

Warsaw High School Moot Court (WMC) to projekt grupy uczniów XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie, współorganizowany przez ACT! Arbitration Community of Tomorrow i realizowany dzięki wsparciu prezesa Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

O kształtowaniu postaw młodych Polaków w duchu Wartości rozmawiały grupy społeczne oddziałujące na rzeczywistość szkolną: nauczyciele, rodzice i władze oświatowe. Z inicjatywy Pani Poseł Joanny Fabisiak oraz Stowarzyszenia Edukacyjnego Integracja w dniu 19 kwietnia w Sejmie RP odbyła się konferencja prasowa połączona z debatą zaproszonych gości o wartościach w wychowywaniu dzieci i młodzieży. Wydarzenie zgromadziło ponad 250 osób, wykład inauguracyjny wygłosił Pan Profesor Jerzy Buzek, Eurodeputowany Parlamentu Europejskiego.

Uczniowie trzecich klas gimnazjów w całej Polsce znów wykazują swoje umiejętności i wiedzę na egzaminie gimnazjalnym. Wyniki testów wpłyną na to, w jakich szkołach będą kontynuowali naukę.

Jak uczyć, by nie nudzić? Jak przekazywać wiedzę, by jednocześnie inspirować? Takie pytania zadaje sobie każdy kreatywny nauczyciel. Fundacja RWE wraz z Centrum Nauki Kopernik wyszły naprzeciw tym wyzwaniom tworząc niezwykły produkt Power Box – narzędzie nowoczesnego szkolnictwa.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt