MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Rektor komendant Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, współautor wielu patentów i unikatowych technologii gen. bryg. prof. Zygmunt Mierczyk został 14 lutego 2014 r. doktorem honoris causa Politechniki Śląskiej w Gliwicach (Śląskie).

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat zajmuje czołowe miejsce w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych.

Zakończyła się rozgrywka II edycji gry Venture Capital Research. Cieszyła się ona dużą popularnością wśród studentów, ale także wśród uczniów, którzy indywidualnie i grupowo grali w ramach zajęć przedsiębiorczości. Wśród graczy i laureatów przeważali chłopcy, ale najlepsze lokaty zajęły dziewczyny. Mistrzem w typowaniu najbardziej dochodowych inwestycji była, pochodząca z Bydgoszczy, studentka Międzynarodowych Studiów Gospodarczych - Marta Orzęcka.

inspiring sol t

Zbliża się siódma edycja największej w Polsce, ogólnopolskiej studenckiej konferencji poświęconej zastosowaniom IT w biznesie.

firefighters t

Jak budować i zabezpieczać domy, stadiony i fabryki pod względem przeciwpożarowym dowiedzą się słuchacze uruchamianych od marca w Poznaniu studiów podyplomowych na kierunku inżynieria pożarowa budynków. Według organizatorów, to pierwsze takie studia w Polsce.

z francja t

26 lutego 2014 roku we Wrocławiu odbędzie się III edycja Salonu Studia i Kariera z Francją. Zorganizowany wspólnie przez Ambasadę Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce i Campus France, we współpracy z Francuską Izbą Przemysłowo-Handlową w Polsce (CCIFP), Ubifrance Polska i Uniwersytetem Wrocławskim będzie okazją dla studentów i absolwentów na spotkanie z przedstawicielami francuskich szkół wyższych oraz dyrektorami ds. personalnych.

Jak tak można? 
Być dobrym i złym jednocześnie.
Nie, to musi być osobno.
Albo być złym.
Albo dobrym.1

Jeżeli lubisz oglądać historyczne filmy, czytać historyczne książki i masz pamięć do dat to są to studia dla Ciebie. Historia kołem się toczy – mawiają znawcy praw historycznych. Jeżeli zgłębianie tajników zamierzchłych lub bardziej współczesnych wydarzeń – przyciąga Twoją uwagę, możesz pomyśleć o studiowaniu na tym kierunku. Warto pamiętać, że nie należy on do najłatwiejszych. Trzeba wykazać się cierpliwością i skrupulatnością w trakcie studiowania.

Rozmowa z Przemkiem Wojcieszkiem, scenarzystą, reżyserem filmowym i teatralnym.

To, że HBO potrafi produkować świetne seriale wiadomo już od czasów Sześciu stóp pod ziemią. Ze stajni stacji, która wyprodukowała Rzym i Grę o tron właśnie wychodzi kolejny champion – Detektyw (org. True Detective).

artykuł sponsorowany

Konkurs „Otwórz się na studia w Maastricht”

Holenderskie Maastricht to tętniące życiem miasto zapewniające studentom nowoczesne zaplecze naukowe. Tutejszy uniwersytet zaprasza młodzież z całego świata, oferując studia z wykładowym językiem angielskim. Tegoroczni maturzyści z Polski mogą wygrać wycieczkę do Maastricht oraz udział w „Bachelor’s Open Day”, czyli Dniach Otwartych uczelni, w konkursie emitowanym od 10 lutego na antenie Programu 4 Polskiego Radia.

u patent kon t

Uroczystość wręczenia nagród laureatom XI edycji konkursów na pracę habilitacyjną, doktorską, magisterską, studencką, plakat oraz I edycji konkursów na krótki film i informację medialną z zakresu własności intelektualnej odbyła się w kinie Iluzjon w Warszawie. Imprezę poprowadzili: dr Alicja Adamczak – prezes Urzędu Patentowego RP oraz redaktor Wiktor Niedzicki.

Konkurs na pomysł jest inicjatywą Pro Publico Bono, organizowaną od 2009 roku przez Kancelarię Prawno-Patentową Jarzynka i Wspólnicy. Skierowany jest głównie do studentów oraz łączy w sobie możliwość rozwinięcia talentów i okazję do uzyskania praw w zakresie własności intelektualnej. Organizatorzy chcą zainspirować młodych ludzi do twórczego działania, a także doprowadzić do prawnego sfinalizowania pomysłów, które powstały lub powstają w ich głowach.

lublin t

W lubelskich uczelniach studiuje ponad 3 tys. cudzoziemców. To o jedną trzecią więcej niż w ub. roku. Większość z nich pochodzi z Ukrainy, ale są też liczne grupy z Tajwanu czy USA.

Środowisko techniczne wyznacza standardy cywilizacyjnego rozwoju, będąc motorem postępu technologicznego i gospodarczego. Tworzy ono jego nie tylko materialne, ale również wartości kulturowe. Polscy inżynierowie wielokrotnie udowadniali, że stać ich na własne pomysły, na rozwiązania wdrażane do praktyki gospodarczej.

santander t
Na zdjęciu: Ks. Prof. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW i Mateusz Morawiecki, prezes BZ WBK podpisują umowę o współpracę

39 uczelni w programie, 22 umowy o współpracy, 56 realizowanych projektów naukowych, 25 studentów oraz pracowników naukowych uczestniczących w programach globalnych realizowanych w USA, Niemczech i Singapurze, możliwość korzystania przez polskie szkoły wyższe z doświadczeń najlepszych uczelni światowych – tak wygląda podsumowanie dwóch pierwszych lat funkcjonowania w Polsce Programu Santander Universidades zarządzanego przez Bank Zachodni WBK.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie jest najlepszą uczelnią niepubliczną w regionie – pod względem pozycji w rankingach edukacyjnych, zainteresowania kandydatów, i znaczenia dla regionu. Największym osiągnięciem Uczelni są studenci. Absolwenci WSEI zajmują prestiżowe stanowiska, są kreatywni i odważni, zdolni do wdrażania zmian.

Jeżeli interesują Cię współczesne przemiany polityczne i społeczne, zjawiska zachodzące w świecie, lubisz śledzić i analizować zmieniającą się sytuację geopolityczną – to politologia może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Nazywam się Mohamed, ale wszyscy wołają na mnie Momo, żeby było krócej1. Tak przedstawia się bohater i zarazem narrator niezwykłej opowieści2, o której będzie ta pogaducha.

28 stycznia odbyło się w Warszawie posiedzenie Kapituły Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2014, która zatwierdziła szczegółową metodologię tegorocznej edycji rankingu. Główną zmianą jest zwiększenie wagi grupy kryteriów INNOWACYJNOŚĆ (do 9%) i rozszerzenie zestawu wskaźników uwzględnianych w tym zakresie.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt