MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


lublin t

W lubelskich uczelniach studiuje ponad 3 tys. cudzoziemców. To o jedną trzecią więcej niż w ub. roku. Większość z nich pochodzi z Ukrainy, ale są też liczne grupy z Tajwanu czy USA.

Środowisko techniczne wyznacza standardy cywilizacyjnego rozwoju, będąc motorem postępu technologicznego i gospodarczego. Tworzy ono jego nie tylko materialne, ale również wartości kulturowe. Polscy inżynierowie wielokrotnie udowadniali, że stać ich na własne pomysły, na rozwiązania wdrażane do praktyki gospodarczej.

santander t
Na zdjęciu: Ks. Prof. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW i Mateusz Morawiecki, prezes BZ WBK podpisują umowę o współpracę

39 uczelni w programie, 22 umowy o współpracy, 56 realizowanych projektów naukowych, 25 studentów oraz pracowników naukowych uczestniczących w programach globalnych realizowanych w USA, Niemczech i Singapurze, możliwość korzystania przez polskie szkoły wyższe z doświadczeń najlepszych uczelni światowych – tak wygląda podsumowanie dwóch pierwszych lat funkcjonowania w Polsce Programu Santander Universidades zarządzanego przez Bank Zachodni WBK.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie jest najlepszą uczelnią niepubliczną w regionie – pod względem pozycji w rankingach edukacyjnych, zainteresowania kandydatów, i znaczenia dla regionu. Największym osiągnięciem Uczelni są studenci. Absolwenci WSEI zajmują prestiżowe stanowiska, są kreatywni i odważni, zdolni do wdrażania zmian.

Jeżeli interesują Cię współczesne przemiany polityczne i społeczne, zjawiska zachodzące w świecie, lubisz śledzić i analizować zmieniającą się sytuację geopolityczną – to politologia może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Nazywam się Mohamed, ale wszyscy wołają na mnie Momo, żeby było krócej1. Tak przedstawia się bohater i zarazem narrator niezwykłej opowieści2, o której będzie ta pogaducha.

28 stycznia odbyło się w Warszawie posiedzenie Kapituły Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2014, która zatwierdziła szczegółową metodologię tegorocznej edycji rankingu. Główną zmianą jest zwiększenie wagi grupy kryteriów INNOWACYJNOŚĆ (do 9%) i rozszerzenie zestawu wskaźników uwzględnianych w tym zakresie.

sukces bez t

W 2013 roku ponad 80 polskich uczniów zdobyło złote, srebrne, brązowe medale, wysokie kwalifikacje zespołowe i wyróżnienia w 17 międzynarodowych olimpiadach naukowych. 

col pencil t

Już w tym roku rodzice pierwszoklasistów mają zaoszczędzić na wyprawkach – tak obiecuje Minister Edukacji Narodowej – Joanna Kluzik-Rostkowska. To ok. 140 mln złotych w skali kraju. Elementarze dzieci wypożyczać będą mogły ze swoich szkół. Na opracowanie nowego, ujednoliconego podręcznika, MEN ma przeznaczyć ok. 10 mln złotych.

money5 t

Studenci w trudnej sytuacji materialnej oraz studenci z orzeczonym stopniem niepełnosprawności mogą liczyć na wyższe stypendia w ramach programu Erasmus+. Poinformował o tym 29 stycznia resort nauki i szkolnictwa wyższego.

mask t

Lubisz się śmiać? Patrzeć na artystów, którzy samym wesołym spojrzeniem poprawiają nastrój? W piątek 31 stycznia odbędzie się finał IV edycji Warszawskiego Festiwalu Kabaretów UczniowskichBędziesz mógł ogrzać się w ten zimowy wieczór, bo z pewnością będzie gorąco!

najleps kujaw pom t

W Bydgoszczy odbyło się uroczyste wojewódzkie podsumowanie Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2014. Najlepszym uczniom wręczono również stypendia Ministra Edukacji Narodowej.

money3 t

Jakiś czas temu na profilu Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej na Facebooku pojawiło się pytanie o optymalny poziom płacy minimalnej w Polsce. Zdecydowana większość opowiedziała się za jej całkowitą likwidacją. Dlaczego?

feendercom t

Obecny na rynku pracy kryzys, redukcja etatów i duża konkurencja sprawiają, że znalezienie zatrudnienia to dla osób kończących edukację nie lada wyzwanie. Ponadto, elementem CV, na który kładzie się szczególny nacisk jest doświadczenie zawodowe, którym niewielu świeżo upieczonych absolwentów może się pochwalić. Jednak brak kierunkowej praktyki nie musi skutkować pustą rubryką w dokumentach aplikacyjnych. Roznoszenie ulotek, opieka nad dziećmi czy praca w restauracji nie są bez znaczenia. Każdy rodzaj doświadczenia dostarcza wiedzy i kompetencji, które można wykorzystać w późniejszej pracy zawodowej.

Rozmowa z Marcinem Kowalczykiem – aktorem, laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego – o maturze, egzaminach na studia i aktorstwie.

Sprawia ci przyjemność kombinowanie, szukanie rozwiązań, niestandardowe podejście do rozwiązywania problemów? Postaw na język wszechświata – jak określa matematykę prof. Zbigniew Marciniak z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Śmierć Philipa Seymoura Hoffmana wstrząsnęła światem showbiznesu. 47-letni aktor najczęściej utożsamiany jest ze swoją oskarową rolą w filmie Capote. Ja chciałabym zachęcić Was do obejrzenia innej produkcji z jego udziałem.

Istniejąca od ponad 17 lat Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie jest jedną z najlepszych niepublicznych uczelni techniczno-artystycznych w Polsce. Uczelnia spełnia polskie oraz europejskie standardy nauczania, a dzięki doskonale przygotowanej kadrze naukowo-dydaktycznej, liczącej ok. 300 pracowników, a także rozbudowanej bazie technicznej – licznym laboratoriom i pracowniom, cieszy się dużym uznaniem studentów.

Powiem więc, że w roku od narodzenia Pana naszego, Jezusa Chrystusa, tysiąc trzysta czterdziestym ósmym, w sławnym mieście Florencji, klejnot miast włoskich stanowiącym, wybuchła zaraza morowa, sprowadzona wpływem ciał niebieskich albo też słusznie przez Boga zesłana dla ukarania grzechów naszych.1 

Karolina Kominek (ur. 1986) – absolwentka PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, debiutowała tytułową rolą w spektaklu TV Inka 1946, była aktorką krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego, muzą Wilhelma Sasnala – grała pierwszoplanowe role w jego filmach. W 2010 roku, u boku Aleksandra Domagarowa wystąpiła w międzynarodowej produkcji Latający Cyprian, grała też. m.in. w Wymyku Grega Zglińskiego. Obecnie na planie Czerwonego pająka Marcina Koszałki.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt