MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Pierwsze w tym roku Biegi w Kasku już za nami! W miniony weekend w kasku pobiegły dziewczyny w dwóch z pięciu miast biegowych – Warszawy i Łodzi.

Być inżynierem

Rozmowa z prof. dr. hab. inż. Tadeuszem Więckowskim, przewodniczącym Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT), rektorem Politechniki Wrocławskiej

Rusza I edycja Programu Edukacyjnego Budujemy lepszą przyszłość skierowanego do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą budowlaną. Program ma zachęcić młodych ludzi do aktywnego kreowania własnej przyszłości zawodowej już na studiach. Pierwszym działaniem zaplanowanym przez organizatorów w ramach projektu jest Program Ambasadorski, do którego rekrutacja rozpoczęła się 19 kwietnia.

Proces uczenia musi iść w parze z ruchem – przekonywali eksperci z Akademii Wychowania Fizycznego podczas spotkań zorganizowanych przez wydawnictwo Nowa Era. Brak ruchu wpływa negatywnie na rozwój psychofizyczny. Dysleksja, dysortografia, dysgrafia, dyskalkulia – coraz częstsze przypadłości wśród dzieci to, zdaniem ekspertów między innymi efekt ograniczenia aktywności fizycznej. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie trudności w nauce wśród najmłodszych będą się pogłębiać.

Już w najbliższy weekend Dziewczyny pobiegną w kaskach w Warszawie i Łodzi, żeby zachęcać do podejmowania studiów technicznych i ścisłych. A to wszystko w ramach rozgrzewki przed Ogólnopolskim Dniem Otwartego Tylko dla Dziewczyn, który odbędzie się 25 kwietnia w uczelniach w całym kraju.

Fundacja Mamy Prawa przedstawia pierwszy serwis internetowy poświęcony prawom uczniów i zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Programie Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli.

Myślała o Akademii Sztuk Pięknych – jest na Politechnice Warszawskiej i to na wydziale, na który bardzo trudno się dostać. – Wybrałam kierunek ścisły właściwie w ostatniej chwili – mówi Eliza Jabłońska. – Uznałam, że architektura da mi więcej możliwości na rynku pracy. Byłam w klasie humanistycznej w LO im. Batorego (w Warszawie – red.), więc przygotowując się do matury, musiałam solidnie popracować nad matematyką. Poza tym, chodziłam na kurs przygotowawczy z rysunku. Myślę, że bez takiego kursu nie ma szans, żeby zdać egzamin wstępny.

22 kwietnia rusza rekrutacja w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jaki kierunek wybrać? Najbliższe Drzwi Otwarte 20 kwietnia w Warszawie to najlepsza okazja do tego, by poznać ofertę uczelni i osobiście przekonać się, jak się studiuje w SWPS.

Już 18 kwietnia w Akademii Vistula odbędzie JOB SPOT 2013. Głównym punktem wydarzenia jest konferencja z wykładami ludzi sukcesu oraz targi pracy skupiające ponad 20 polskich i międzynarodowych firm.  JOB SPOT 2013 jest częścią programu prowadzonego od lat przez Akademię Vistula – Cooperative-Education, którego celem jest łączenie świata biznesu z edukacją.

Nie można tego wydarzenia porównać do seminariów i kongresów dedykowanych przedsiębiorcom, które już znamy. Będzie pierwsze biznesowe show w Polsce.

Rozpoczęła się rekrutacja do Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego. Szkoła będzie działać pod honorowym patronatem najlepszego polskiego koszykarza, grającego w NBA Marcina Gortata. Założycielem i organem prowadzącym jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Młodzież z czterech warszawskich szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyła w dniu 11 kwietnia 2013 r. w spotkaniu "Zostań wynalazcą". Odbyło się ono w ramach – czwartej już edycji – cyklu "Magiczny Świat Wynalazków" prowadzonego przez Urząd Patentowy RP w ramach akcji "Dziewczyny na politechniki" organizowanej przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" oraz Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.

W piątek 19 kwietnia z inicjatywy Pani Poseł Joanny Fabisiak oraz Stowarzyszenia Edukacyjnego Integracja w Sali Kolumnowej Sejmu RP spotkają się przedstawiciele środowisk edukacyjnych, organizacji rządowych i pozarządowych, nauczyciele i rodzice mający wpływ na kształtowanie młodego pokolenia. W ramach konferencji „Wartości do szkoły! Szkoły z wartościami” porozmawiają o wychowywaniu dzieci i młodzieży w kierunku kształtowania preferowanych postaw i wzorców zachowania.

Uniwersytet Łódzki już po raz trzeci jest organizatorem projektu „Start w karierę”. Celem inicjatywy jest ułatwienie przyszłym studentom wkroczenia na rynek pracy.

Studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie stworzyli grę ekonomiczną dla licealistów, w której wykorzystują klocki Lego do nauki podstaw ekonomii i zobrazowania procesów gospodarczych. Czy Klockonomia zmieni podejście do nauki? Już sprawdzają to ich młodsi koledzy z liceów.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie utworzyła Laboratorium Badań nad Alpakami. Uczelnia rozpoczęła hodowlę 35 samic i 4 samców tych egzotycznych zwierząt, przede wszystkim dla selekcji odpowiednich linii pod kątem kolorów i właściwości runa. Alpaki będą też wykorzystywane do zooterapii.

W czwartek ramach akcji „Dziewczyny na politechniki!” kolejne spotkanie z cyklu „Magiczny świat wynalazków”.

Czy zajęcia z ekonomii w praktyce mogą być ciekawe? Czy uczniowie mają pomysły na biznes? Czy potrafią prowadzić firmę z zyskiem? Przedstawiciele 30 najlepszych młodzieżowych miniprzedsiębiorstw udowodnią to podczas finału konkursu PRODUKCIK.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), Konferencja Rektorów Zawodowych Szkół Polskich (KRZaSP) oraz Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej (PSRP) zaprotestowały przeciwko nowej regulacji zawartej w założeniach nowelizacji Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym zmieniającej zasady wyboru przewodniczącego Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego (RGNiSW).

21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego było organizatorem przeglądu filmów uczniów i absolwentów pt. „Filmowcy z Grotowskiego”. Wydarzenie miało miejsce w Kinie Femina, 27 marca 2013 r.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt