MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci pomaga w rozwoju uczniom szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, technicznych, plastycznych, baletowych i muzycznych, organizując sytuacje sprzyjające rozwojowi uzdolnień specjalnych i rozwojowi ogólnemu.

Podczas Gali „Talentów Trójki” – konkursu dla młodych twórców organizowanego przez Program 3 Polskiego Radia wyróżnionych zostało troje artystów: w kategorii Teatr wygrała Anna Smołowik, w kategorii Film zwyciężyła Paulina Skibińska, a najlepszy w kategorii Sztuki Wizualne okazał się Przemysław Ostaszewski. Nagrodę specjalną – „Diament Trójki” – odebrał Janusz Gajos.

Kurs języka angielskiego na Malcie na kampusie Sprachcaffe

Jesteś tegorocznym maturzystą i najcięższe dni egzaminów już za Tobą? Nie masz jeszcze planów na wakacje? Nie wiesz co robić po maturze? Pamiętaj, że to najdłuższe wakacje Twojego życia, które już nigdy się nie powtórzą. Jeśli oczekujesz od życia więcej niż inni zwykły wyjazd wakacyjny to dla Ciebie za mało – zainwestuj w siebie i wyjedź na wyjątkowe wakacje będące połączeniem słonecznego wypoczynku za granicą wśród młodzieży z całego świata, ze sportem, podróżami i szlifowaniem znajomości języka obcego. Brzmi nieźle, ale...

30 czerwca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się IV edycja Emerging Markets Business Conference - największej konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej dotyczącej rynków wschodzących, organizowanej przez studentów warszawskich uczelni.

Fundacja Myśli Ekologicznej we współpracy ze Sponsorem konkursu – krakowskim oddziałem zakładu energetycznego EDF Polska S.A. zrealizowała już II edycję konkursu pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

W Gdańsku studiuje blisko półtora tysiąca studentów z zagranicy. Dużo? Mało? Na pewno nie zaspakaja to naszych ambicji.


Innowacyjność, dbałość o wysoką jakość studiów i światowy poziom badań naukowych – od początku działalności uczelnia konsekwentnie realizowała strategię prowadzącą do osiągnięcia statusu uniwersytetu. Dzięki temu w ciągu niespełna 20 lat, zdobyła uznanie zarówno wśród placówek edukacyjnych, jak i instytucji badawczych w kraju i za granicą.

Międzynarodowa społeczność Wikipedii w głosowaniu powszechnym z udziałem ponad 5,5 tys. wikipedystów wybrała członków rady powierniczej swojej organizacji, Fundacji Wikimedia. Najwięcej głosów uzyskał prof. Dariusz Jemielniak z Akademii Leona Koźmińskiego. Jako jedyny Polak i pierwsza osoba spoza USA i Europy Zachodniej wszedł w skład rady powierniczej fundacji będącej reprezentacją społecznego ruchu twórców haseł encyklopedycznych dostępnych w sieci pod domeną wikipedia.org. Prof. Jemielniak postuluje poprawę zarządzania międzyorganizacyjnego ruchu, zwiększanie zaangażowania świata akademickiego w rozwój Wikipedii i projektów pokrewnych, zmniejszanie biurokracji i większą kontrolę nad strategią ruchu.

9 czerwca w Warszawie odbędzie się wystawa: Włącz zieloną energię! połączona z aukcją dziecięcych dzieł art-recyclingu. Grupa wolontariuszy z Siemensa wraz z Fundacją "Dr Clown" zaprasza na to wyjątkowe i klimatyczne wydarzenie do SOHO FACTORY.

Fundusz Stypendialny Talenty rozpoczął rekrutację stypendystów na rok szkolny 2015/2016. Fundusz wspiera uzdolnioną młodzież, która chce dalej rozwijać swoje pasje i talenty. Stypendyści otrzymują comiesięczne stypendium finansowe oraz biorą udział w organizowanych warsztatach edukacyjno-rozwojowych.

Pięć miast, pięć najlepszych klubów, śmietanka polskich didżejów i doskonała oprawa muzyczna. To właśnie UEP Party, cykl imprez, na który już na przełomie maja i czerwca zaprasza Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Wszyscy miłośnicy dobrej muzyki i przedniej zabawy – przybywajcie!

Dziękujemy przede wszystkim naszym Mentorkom za zaangażowanie i wnikliwą analizę zgłoszeń jak również wszystkim kandydatkom za zgłoszenia a było ich naprawdę mnóstwo.

Jedną z niewielu dostępnych na rynku gier dla niepełnosprawnych zaprojektował zespół Marcina Krawczaka, studenta informatyki w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Gra ma prostą nawigację, uproszczoną kolorystykę i ma szansę ukazać się w wersji na Androida oraz iOS. Obecnie trwa zbiórka funduszy na realizację projektu.

Jeszcze tylko do 26 czerwca br. uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w ogólnopolskim konkursie Akcja (foto)edukacja organizowanym przez Nikon Polska. Ten unikatowy w Polsce program edukacji fotograficznej już od trzech lat przyczynia się do poszerzania wiedzy i umiejętności fotograficznych wśród uczniów i pedagogów w całej Polsce. Pod koniec czerwca poznamy laureatów całej III edycji konkursu, na których czekają już atrakcyjne nagrody. Zwycięska szkoła otrzyma profesjonalny sprzęt fotograficzny na wyposażenie pracowni fotograficznej, a najlepszy młody fotograf 10 000 zł stypendium naukowego.

I edycję Olimpiady wygrał Karol Sylwestrzak, uczeń Gimnazjum nr 24 w Gdyni. W toku trzystopniowych eliminacji zdystansował on 1500 uczniów, którzy zgłosili się do zawodów.

Koniec maja to nie tylko wizja zbliżającego się lata i wakacji. To także czas na najbardziej kolorową imprezę charytatywną na Pomorzu!

Ponad 500 osób z całej Polski 27 i 28 maja weźmie udział w tegorocznym „Sektorze 3.0” Konferencja na temat wykorzystania Internetu i nowych technologii przez organizacje pozarządowe wzbudziła rekordowe zainteresowanie. Wydarzenie zgromadzi członków organizacji z niemal 100 miejscowości, a także przedstawicieli biznesu, administracji publicznej i świata nauki.

Polska nauczycielka z gimnazjum w Daleszycach (woj. świętokrzyskie), Bożena Kraj znalazła się w gronie zwycięzców prestiżowej nagrody Global Educator Challenge, przyznawanej podczas Światowego Forum Innowacyjnych Nauczycieli „E² Global Educator Exchange”w Redmond. Nauczycielka języka angielskiego triumfowała w kategorii „Najlepszy plan projektu”, pokonując blisko 300 uczestników Forum z 87 krajów. Tegoroczne spotkanie zgromadziło nauczycieli, którzy w 2015 roku otrzymali prestiżowy tytuł Microsoft Innovative Educator Expert w uznaniu za kreatywność oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii w projektach edukacyjnych.

Ruszyła akcja zbierania funduszy na odbudowę szkoły dla dzieci z regionu Sindhupalchowk w Nepalu. Od 25 kwietnia 2015 roku, Nepal nawiedziają bardzo silne trzęsieniem ziemi. Tylko w regionie Sindhupalchowk zginęło ponad 2 tysiące osób, tysiące wymaga interwencji medycznej, a 3 tysiące osób nadal nie odnaleziono. 80% domów została zniszczona i obecnie w większości wiosek nie da się normalnie funkcjonować. Dojazd do tego regionu jest bardzo utrudniony.

Zespoły uczniów z Krakowa, Płocka i Dąbrowy Górniczej wygrały konkurs naukowy „Bohaterowie Przyszłości”, zorganizowany przez BASF Polska.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.