MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


5 dni, 50 spotkań, warsztatów i paneli dyskusyjnych oraz 800 uczestników z całej Europy - tak w liczbach można przedstawić Spring Agorę, która odbędzie się w Krakowie w dniach  24-29.04.2018r.  Organizatorem jest krakowski oddział Europejskiego Forum Studentów AEGEE.

Najlepsze wydziały prowadzące kształcenie w 21 kierunkach technicznych zostały uhonorowane podczas uroczystej gali Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018, która odbyła się 17 kwietnia w hotelu Hilton w Warszawie. Finał Rankingu poprzedziło Międzynarodowe Forum Liderów Kształcenia Inżynierskiego z udziałem grupy rektorów uczelni z Kazachstanu.

W czwartek 19 kwietnia br. już po raz jedenasty uczelnie techniczne zapraszają uczennice szkół ponadgimnazjalnych na specjalnie przygotowany dla nich Ogólnopolski Dzień Otwarty Dla Dziewczyn. Po raz dziewiąty zrobią to wydziały ścisłe uniwersytetów. Cel? Przekonać dziewczyny, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych są dla nich doskonałym pomysłem na życie.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zakończyła się 12 kwietnia pierwsza seria spotkań z cyklu SciVal Forum Polska organizowanych wspólnie przez Elsevier i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". W tych spotkaniach wzięło udział prawie 200 przedstawicieli uczelni, a każdemu z wystąpień programowych towarzyszyła ożywiona dyskusja i pytania.

Andrzej Kudaj z Zespół Szkół Politechniki Łódzkiej wygrał tegoroczną edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Zwycięstwo pozwoli mu na bezpłatne studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej oraz możliwość rozpoczęcia studiów poza postępowaniem kwalifikacyjnym na kilku renomowanych wydziałach Prawa w Polsce. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie organizowana jest od dziewięciu lat przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

Zespół studentów Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w składzie: Adrianna Jagosz (VI rok kierunku lekarskiego), Oliver Piotr Firszt (VI rok kierunku lekarskiego), Marek Tułacz (V rok kierunku lekarskiego), Maksymilian Ogiela (V rok kierunku lekarskiego) oraz Tomasz Brachmański (III rok ratownictwa medycznego) zwyciężył w 6 Zawodach Symulacji Medycznej SUM WARS 2018, które odbyły się dziś (11 kwietnia) w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Do rywalizacji stanęły 4 drużyny. Każda z nich miała do wykonania trzy zadania.

5 kwietnia 2018 r. w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbył się III etap VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do wielkiego finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy najlepiej napisali dwa pierwsze etapy online.

W murach renomowanego Harvardu studiowali m.in. Barack Obama, Mark Zuckerberg, Bill Gates i Natalie Portman. Teraz niebywałą szansę na to mają najzdolniejsi polscy licealiści, studenci oraz absolwenci uczelni szkół wyższych.

„Zakręć się na karierę” realizowane jest przez studentów prawa i ekonomii z Uniwersytetu Jagielońskiego w ramach ogólnopolskiej Olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii. Projekt walczy z nieświadomością licealistów na temat możliwości nauki i rozwoju poza granicami naszego kraju, które znajdują się niemal na wyciągnięcie ręki. Organizując cykl prelekcji w krakowskich liceach, chcemy inspirować i pobudzać świadomość o możliwości twórczego rozwoju i budowania fundamentów przyszłej kariery jeszcze w szkole. Każde spotkanie dotyczy jednego z czterech filarów naszego cyklu – stażów, studiów, wolontariatu lub wymian zagranicznych. Nasi prelegenci to specjaliści w tych czterech dziedzinach, działający na co dzień w poświęconych nim organizacjach.

Podczas ostatniego weekendu ponad 70 młodych ludzi, najlepszych z najlepszych – najzdolniejsze techniczne umysły z całej Polski, przystąpiły do zmagań w finale 44 edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej.W uroczystej inauguracji wzięli udział Wicemarszałek Województwa Pomorskiego oraz Wiceprezydent Miasta Gdańska, Przedstawiciel Kuratorium Oświaty, Przedstawiciele Sponsorów, Członkowie Komitetu Głównego i Pomorskiego Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy Technicznej oraz Zarząd Pomorskiej Rady FSNT NOT.

Project Management Days 2018 to trzynasta odsłona największej studenckiej inicjatywy o tematyce Zarządzania Projektami w Polsce. Trzydniowa konferencja jest organizowana w dniach 9-11 maja 2018 r. z ramienia SKN Zarządzania Projektami wraz z Katedrą Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jej celem jest propagowanie wiedzy oraz stworzenie środowiska networkingowego wśród przedstawicieli biznesu, studentów oraz pasjonatów Project Managementu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w targach pracy start-upów „Wystartuj” 13 kwietnia 2018 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Targi pracy są organizowane przez pełnych zapału, pasjonujących się startupami studentów, a wystawiają się tylko i wyłącznie prężnie rozwijające się nowoczesne firmy. Wydarzenie jest idealne dla każdego, kto szuka pracy lub stażu w innowacyjnym, kreatywnym środowisku.

Szkoły wyższe przygotowują studentów do życia w świecie, który nie istnieje. Tę odważną tezę stawiają organizatorzy konferencji Konkurencyjna Edukacja pt. „Uczelnia Idea. Cyfrowa Transformacja” i zapraszają do dyskusji przedstawicieli środowisk naukowych oraz praktyków biznesu.

Siódma edycja Wolves Summit, międzynarodowej konferencji dla startupów, inwestorów i przedstawicieli korporacji, odbędzie się 9-11 kwietnia 2018 r. w Warszawie. Wydarzenie zgromadzi ponad 2500 uczestników z 60 krajów. 300 inwestorów i 400 przedstawicieli korporacji będzie mogło spotkać się z ponad 400 założycielami startupów.

Magdalena Jasińska i Mateusz Olborski zostali złotymi medalistami programu Pramerica Moc Działania. Dwójka złotych medalistów w ramach nagrody wyjedzie pod koniec kwietnia do Waszyngtonu, gdzie wezmą udział w międzynarodowej gali Prudential Spirit of Community.

Budowanie mocnej marki uczelni jest bardzo ważne na rynku globalnym i warto wiedzieć, jak świadomie zbudować międzynarodową reputację szkoły wyższej. Jak to zrobić? Uczymy się od najlepszych i już 11 kwietnia w Poznaniu prof. Grzegorz Mazurek i dr Uwe Brandenburg pokażą nam, w jaki sposób odnieść sukces!

Prof. Krzysztof Diks, matematyk, trener drużyn Uniwersytetu Warszawskiego biorących udział w Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym, otrzyma Lifetime Coach Award - poinformował w środę na Twitterze Uniwersytet Warszawski. Nagrodę odbierze w Pekinie podczas finału tegorocznych zawodów.

Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT zaprasza do udziału w Konkursie TECHNICUS na najlepszą książkę techniczną oraz na najlepszy poradnik techniczny. Nagrody Technicus są przyznawane raz do roku podczas Targi Książki Akademickiej i Naukowej, które od kilku lat odbywają się w maju na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podsumowanie tegorocznej edycji  Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 18 maja 2018 r.

70 lat temu - 20 marca 1948 r. Rada Ministrów wydała Rozporządzenie powołujące Akademię Lekarską w Bytomiu z Wydziałem Lekarskim i Oddziałem Stomatologicznym. Uruchomienie Akademii było przełomowym wydarzeniem w powojennej historii Śląska. Była to wtedy ósma szkoła medyczna w Polsce. Rok później uczelnia została przemianowana na Śląską Akademię Lekarską, następnie zaś na Śląską Akademię Medyczną im. Ludwika Waryńskiego. Od 2007 r. działa pod obecną nazwą – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (SUM).

Już po raz dziesiąty Niezależne Zrzeszenie Studentów podjęło się organizacji Ogólnopolskiego Programu Drogowskazy Kariery, podczas którego studenci w 9 miastach w Polsce będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach i wykładach, aby lepiej zaplanować swoją przyszłą ścieżkę kariery.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!