MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego było organizatorem przeglądu filmów uczniów i absolwentów pt. „Filmowcy z Grotowskiego”. Wydarzenie miało miejsce w Kinie Femina, 27 marca 2013 r.

Ponad 12 tysięcy uczestników, 83 prelegentów – osobistości ze świata nauki, kultury, sportu i biznesu, blisko 80 wykładów, warsztatów, laboratoriów oraz imprez towarzyszących – to bilans Festiwalu Nauki, organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Wydziały Zamiejscowe WSB w Cieszynie i Olkuszu. Równolegle trwające trzy największe imprezy popularyzujące naukę pokazały, że wciąż mało jest tego typu inicjatyw w południowej Polsce.

Co w ręce, to w głowie – taka myśl przyświecała twórcom aplikacji maturalnych M’13 Matura Matematyka i Matura Język angielski na telefony komórkowe z systemem Android.

Tomasz Rewak z Legnicy zwyciężył w międzynarodowym konkursie dla młodych programistów.

Polska potrzebuje dobrych inżynierów

24 tys. dziewczyn więcej studiuje na polskich uczelniach technicznych – w porównaniu z rokiem 2008, kiedy wystartowała akcja „Dziewczyny na politechniki!”. W tym samym okresie liczba mężczyzn wzrosła tylko o 2 tysiące – wynika z raportu „Kobiety na politechnikach 2013”. Prezentacja raportu odbyła się 3 kwietnia br. w Sejmie.

W roku akademickim 2013/2014, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu uruchamia nowy kierunek studiów – projektowanie mebli.

Nudzą Cię kolejne konkursy na uczelni? Myślisz, że już nic Cię nie zaskoczy? Nie boisz się nowych wyzwań? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na choć jedno z tych pytań to PMChallenge jest właśnie dla Ciebie!

19 kwietnia 2013 roku w gmachu BUW przy ul. Dobrej 56/66 w Sali Konferencyjnej 316 odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Studentów Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego: „RESTART. Jaka Europa się kończy a jaka zaczyna?”.

Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego już po raz czwarty organizuje akcję edukacyjną „WDiNP uczy nocą WOS-u”. Jest to trzynocne repetytorium z wiedzy o społeczeństwie, skierowane do wszystkich tych, którzy planują zdawać WoS na maturze i chcą sprawdzić swoją wiedzę tuż przed zbliżającym się egzaminem.

Robot imitujący ludzkie emocje i cechy charakteru, wpływ turbin wiatrowych na organizmy żywe, interfejs elektromiograficzny łączący człowieka z maszyną – to tylko niektóre tematy badań młodych naukowców, które zostaną zaprezentowane 4-6 kwietnia podczas Finału E(x)plory w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Wyobraź sobie miasto, które jest przyjazne dla mieszkańców. Miasto, które poprzez ewolucję staje się wydajniejsze i zrównoważone w dziedzinie energii, transportu, informacji czy technologii. Wyobraź sobie młodych ludzi, którzy dzięki swojej aktywności mają realny wpływ na politykę nie tylko na szczeblu regionalnym, ale także krajowym czy europejskim.

Parlamentarna Grupa Kobiet
Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"

zapraszają na
konferencję prasową

Polska potrzebuje dobrych inżynierów - Dziewczyny na politechniki!

Konferencja „Działam i wychowuję. O organizacjach młodzieżowych” miała miejsce 15 marca na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Program Stypendiów Pomostowych został zainicjowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w 2002 roku. Ułatwia on uzdolnionej młodzieży ze wsi i małych miejscowości, pochodzącej z rodzin o niewysokich dochodach, podjęcie decyzji o kontynuowaniu nauki na wyższych uczelniach poprzez stworzenie możliwości uzyskania stypendium na I rok studiów.

W dniach 7-9 marca w Pałacu Kultury i Nauki prezentowały się uczelnie wyższe z całej Polski. Wśród nich znalazły się także stoiska akcji „Dziewczyny na Politechniki!” oraz „Dziewczyny do ścisłych!” – po raz pierwszy w dwóch przestrzeniach – technicznej i uniwersyteckiej.

8 kwietnia 2013r. w godz. 10:00-13:15 w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie przy ul. Westerplatte 11, odbędzie się panel ekspercki „Perspektywy Młodych na rynku pracy”, z udziałem m.in. Ministra Sprawiedliwości dr. Jarosława Gowina oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniak-Kamysza. Organizatorem wydarzenia jest Biuro Karier Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie (WSE).

„Konkurs na pomysł” to propozycja Kancelarii Prawno-Patentowej Jarzynka i Wspólnicy dla studentów, łącząca w sobie możliwość rozwinięcia talentów z okazją do uzyskania praw w zakresie własności intelektualnej.

10 marca zakończył się szósty Kongres Polskich Stowarzyszeń Studentów w Wielkiej Brytanii. Gospodarze, polscy studenci z University of Warwick, cieszą się z sukcesu. Przybyło około 150 delegatów z 15 brytyjskich uniwersytetów.

Samorząd Studentów Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki zaprasza VIII edycję konferencji „INFOSKOP”.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt