MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

W kalendarzu Targów Kielce, EDUKACJA zajmuje ważne miejsce. Nie tylko z uwagi na szeroką ofertę wystawienniczą, obejmującą wszystkie dziedziny oświaty, ale również dzięki merytorycznemu zapleczu, w postaci wyjątkowo licznych seminariów, konferencji i spotkań.

21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego będzie organizatorem przeglądu filmów uczniów i absolwentów pt. „Filmowcy z Grotowskiego”. Wydarzenie odbędzie się w Kinie Femina, 27 marca 2013 r. Premiery kinowe będzie miało ponad 30 filmów zrealizowanych w szkole między 1998 a 2013 rokiem.

Prezydium KRASP jest zaniepokojone przypadkami naruszania akademickich zasad dyskusji na uczelniach.

To mit, że trzeba być geniuszem i mieć mnóstwo pieniędzy, by studiować na Harvardzie - przekonują polscy studenci jednej z najlepszych uczelni świata. Studia w college'u są dla większości za darmo, ale wciąż bardzo mało Polaków składa wnioski o przyjęcie.

Profesjonalni trenerzy kariery pomagali odkryć swój potencjał gościom Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego. – Brałam udział w sobotnim wykładzie. Bardzo mi się podobał i sprawił, że spojrzałam na pojęcie kariery trochę szerzej niż dotąd – stwierdziła jedna z uczestniczek spotkania z Alicją Moszyńską.

Uniwersytet Gdański uruchomi w nadchodzącym roku akademickim co najmniej sześć nowych kierunków studiów. Będą to m.in. iberystyka i etnofilologia kaszubska, unikatowe zdaniem uczelni studia z zarządzania instytucjami artystycznymi oraz sinologia.

Depresje, obniżona samoocena, lęki, problemy osobiste i w pracy – przyjdź na spotkanie z psychoterapeutą i znajdź przyczyny złego samopoczucia. Od marca rusza program bezpłatnych konsultacji w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy SWPS, przy ul. Gocławskiej 12 w Warszawie.

W dniach 24-26 maja 2013r. Koło Studentów Biofizyki "Nobel" Uniwersytetu Jagiellońskiego organizuje II Międzynarodową Konferencję Studentów Biofizyki, której celem jest umożliwienie studentom przedstawienia wyników własnych prac badawczych oraz nawiązania kontaktów międzyuczelnianych.

Z wielką radością informujemy, że akcje „Dziewczyny na Politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!” otrzymały nominację do „Okularów Równości” w kategorii Prawa Kobiet i zwalczanie dyskryminacji z powodu płci. Nagroda przyznawana jest przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej.

Już 11 maja odbędą się finały konkursu FameLab 2013! Prezentujemy dziesięciu uczestników zmagań o miano najlepszego naukowego opowiadacza!

Już po raz szósty ruszyły Drogowskazy Kariery – Ogólnopolski Program Edukacyjny na rzecz rozwoju kariery studentów. Projekt został stworzony, aby poprawić konkurencyjność absolwentów polskich uczelni wyższych na rynku pracy oraz pomóc studentom w odnalezieniu najlepszej drogi rozwoju.

Graduate Programme Day to siódma edycja Targów Programów Managerskich organizowanych na terenie Szkoły Głównej Handlowej przez organizację studencką CEMS Club Warszawa. W tym roku projekt odbędzie się 13 marca 2013 roku.


Międzynarodowe targi nowych technologii CeBIT w Hanowerze były w tym roku szczególnie ważne dla Polski – która uzyskała statut ich partnera strategicznego. Polskich stoisk było dużo, a szczególny nacisk położony został tutaj na promocję badań naukowych.

Sobota – ostatni akcent Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego – była udanym dniem dla wszystkich, którzy chcą świadomie kierować swoim życiem i zdobywać nowe umiejętności.

Ani śnieg, ani wiatr nie zniechęciły gości Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego – przed 9.00 w hallu Pałacu Kultury i Nauki czekał już tłumek młodych ludzi nie tylko z województwa mazowieckiego. Na Salon przyjeżdżają młodzi ludzie z miejscowości oddalonych od stolicy o setki kilometrów!

Wielowątkowa debata o warszawskiej edukacji była najważniejszym akcentem pierwszego dnia XIX Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2013. W samo południe dostojni goście dokonali uroczystego otwarcia Salonu. Jak zwykle – są tłumy!

8 marca, na University of Warwick, rozpoczęło się szóste spotkanie Stowarzyszeń Polskich Studentów w Wielkiej Brytanii (Polish Student Societies).  Co roku, kongres odbywa się na innej brytyjskiej uczelni i jest okazją do integracji polskich studentów na Wyspach oraz dyskusji na ważne dla nich tematy. Gospodarze tegorocznej imprezy, Polish Society na uniwersytecie w Warwick, za temat przewodni wybrali szeroko rozumiane pojęcie ‘Modernizacji Polski’.

637 500 to dużo? Zdecydowanie tak. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, że jest to liczba młodych, bezrobotnych absolwentów w Polsce. Dlaczego system edukacji nie przystaje do realiów rynkowych? Dlaczego osoby z wyższym wykształceniem nie są w stanie znaleźć pracy w naszym kraju?

Interesujesz się astronomią, podbojem Kosmosu, komputerami, robotyką, albo fizyką? Chcesz się nauczyć czegoś więcej - od swoich kolegów i od ekspertów? Weź udział w konkursie ASTROBOT i wygraj wycieczkę do amerykańskiego Centrum Kosmicznego im. J. F. Kennedy'ego na Przylądku Canaveral!

Jak co roku czytelnicy Przeglądu Technicznego głosowali na „Złotego inżyniera”. W dziewiętnastej edycji plebiscytu nagrodzono 25 osób, w tym dwie kobiety. Otrzymały one tytuł i dyplom „Wyróżnienie 2012” w kategorii „Młodych inżynierów”.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt